Kocijançiq: Fillimisht kriteret, pastaj anëtarësimi i Serbisë në BE [etleboro.org]
Ambasadori i SHBA-ve në Beograd tregon kur do të ketë zgjedhje në Kosovë e Serbi 4m - Infokusi
Edita Tahiri: Veriu dhe Lugina janë toka shqiptare, s’mund të shkëmbehen 8m - Presheva
Konflikti i ngrirë mund të ketë pasoja negative për të ardhmen, thotë Scott 10m - Koha
Fjala: Protesta e VV-së forcon edhe më shumë autoritetin e Presidentit Thaçi 6m - Klan Kosova
Balla: Vettingu po çliron drejtësinë nga kapja 26-vjeçare 5m - Balkanweb
Hoti flet kush duhet ta udhëheq dialogun Kosovë – Serbi: Kryeministri nuk ka fuqi politike 12m - Insajderi
Erdogani shpreson të përmirësojë marrëdhëniet me Gjermaninë 12m - Insajderi
Shkollat nuk do të ngrohen më me thëngjill 12m - Insajderi
KQZ drejt riformatimit, a do të mbetet LSI pa anëtarin e saj? 13m - JavaNews
Janeva: Më datën 30 nuk do të bëj ajvar, do të votoj në referendum 22m - Ina-online
VIDEO/ Zëdhënësia e PD publikon videon që demaskon Veliajn për betonizimin e Tiranës 23m - Bold News
Zëdhënësi i Erdogan: Operacione si në Kosovë ndaj mbështetësve të Gulen 23m - Bold News
Profili i Arta Markut/ Degradimi i një ‘kukulle’ në duart e krimit 23m - Bold News
Ramadani: Transformimi i FSK-së në ushtri zgjat 10 vjet 30m - Infokusi
Kurti: Duhet të ndalojë aventura a rrezikshme e Thaçit me kufijtë 34m - MIA - Makedonska Informativna Agencija
SHKODËR , SUPERAKSIONI 11 NË PRANGA 2 NË KËRKIM 40m - Starplus-tv
Mickoski: Marrëveshja me Greqinë është kundër interesave kombëtare dhe të shtetit të Maqedonisë 49m - MIA - Makedonska Informativna Agencija
Çoi për hetim disiplinor 10 prokurorët, Bardhi: Arta Marku pjesë e skenarit të Ramës 50m - Newsbomb
Ndryshojnë balancat në KQZ, shumicën e rimerr PS. Nis beteja mazhorancë-opozitë, 4 anëtarëve u përfundon mandati 54m - Gazetatema
Kurti jep detaje të reja për protesten e 29 shtatorit 60m - Infokusi
Osmani për Ivanovin: Është gjithçka çfarë dëshirojmë ta ndalojmë më 30-shtator 1h - Portalb
Yjet që i dhanë fund beqarisë – dasmet e famshme të kësaj vere 1h - Almakos
Drita – Prishtina, formacionet zyrtare 1h - Gazeta Blic
PD akuza Arta Markut: Po prish dosjet e bashkëpunëtorëve të Ramës 1h - Gazeta Express
Ahmetaj -PD-së: Ia keni koncesionuar mendjen paditurisë 1h - ATA- Albanian Telegraphic Agency
AS ZOTI NUK I PRANON LUTJET E MËKATARËVE! 1h - Tetova Sot
OKB dhe SHBA dënojnë sulmin në Iran 1h - Periskopi
Kurti kërkon zgjedhje të reja, thotë se protesta do të jetë paqësore e me muzikë 1h - Periskopi
Rajoni ecën drejt teknologjisë dhe makinave, Shqipëria mbetet 10 vjet pas.. te nafta 1h - Shekulli
Thaçi thotë se e ka përkrahjen e ministrave të Haradinajt për ndryshim kufijsh, Qeveria hesht 1h - EO - Ekonomia Online
Avokati i Trumpit thotë se sanksionet do ta rrëzojnë qeverinë në Iran - Arbresh.info 2h - Arbresh
PAS AKUZAVE TË PD/ Ahmetaj i përgjigjet Tabakut: Dje një duet i dobët, sot një solo për të ardhur keq 1h - Alpenews
Lluka: S’paguajmë më rrymë për veriun 2h - Koha
PD: Klienti i Ramës fiton 60 milionë euro, merr koncesionin e pompave të karburanteve 2h - JavaNews
Kurti: Thaçi i ka thënë Haradinajt që deklaratat për kufijtë po bëhen për shkaqe taktike 2h - Zeri
Grupi “Bajri” të hënën del para Gjykatës së Krimeve të Rënda 2h - Abcnews
“FOLEJA” E KOKAINËS/ Si u kap menaxheri i lokalit në Sarandë, ishte njëkohësisht… 2h - Alpenews
Dy qytete të Shqipërisë nesër pa energji elektrike/ Ja cila është arsyeja 2h - Citynews
Rikthehet tema e asociacionit, Serbia kërkon t’i bëhet presion Kosovës 2h - Gazeta NewBorn
Goditja e grupit “Bajri”, Berisha nxjerr mesazhet që i shkruanin policët 2h - Lapsi Lajme
Basha prezanton nesër ndryshimet në ligjin Antimafia, ja 3 shtyllat 2h - Bold News
Albin ​Kurti me mesazh drejt grave e vajzave në Kosovë, pak para protestës 2h - Periskopi
Ministri serb tregon çfarë do të ndodhte nëse Vuçiqi do të hynte në Drenicë 2h - Periskopi
Javën e ardhshme nis rënia e temperaturave 2h - Gazeta - shqip
LSI pa anëtar KQZ-je? Reagon Vasili: Do të zbatojmë 100 % Kodin Zgjedhor  - Shqiptarja.com 2h - Shqiptarja
VIDEO/ Thirrja e Ramës: Bëhu pronar i tokës tënde, dosja plotësohet falas 2h - JavaNews
PD: Sulmi ndaj prokurorëve antimafia, skenar për të prishur dosjet nën hetim 2h - ATA- Albanian Telegraphic Agency
FOTO/ Momentet e fundit para protestës, çfarë po ndodh në shesh dhe selitë e partive 2h - Gazeta Telegraf
SHBA – Conte takim kokë më kokë me Trump 2h - ATA- Albanian Telegraphic Agency
Shteti detyron Kompanitë e Ujësjellësit të paguajnë borxhin prej 10 vitesh 2h - Periskopi
Albin Kurti tregon çka do të ndodh në protestën e 29 shtatorit 2h - Gazeta Blic
Ish-luftëtari më i vjetër i UÇK-së në listat e veteranëve mashtrues, ja si reagon nipi i tij 2h - Epoka e re
Mësimi ka filluar që tri javë, nxënësit ende pa tekste shkollore 3h - Gazeta NewBorn
Kurti fton gratë e vajzat në protestë kundër ‘këtij pushteti prej burrash zullumqarë’ 3h - Tetova Sot
Ministri serb tregon se çka mund të ndodhte sikur Vuçiq të vizitonte Banjën e Skenderajt 3h - Tetova Sot
Kryeministri Haradinaj udhëton për vizitë zyrtare në ShBA 3h - Ekonomia-ks
Amerikanët habiten nga taktika për joshje e Thaçit ndaj Donald Trumpit 3h - Albeu
FOTOT/ Policia Bashkiake i udhëzon ambulantët të shesin në tregje 3h - JavaNews
Tahiri: Veriu dhe Lugina e Preshevës janë toka shqiptare, s’mund të shkëmbehen 3h - Epoka e re
Thaçi në sfidë personale. Egoja e tij arrin kulmin… 3h - Standard
Pjerin Ndreu i përgjigjet opozitës: Qeveria për medalje trimërie, këta hip se të vrava, zbrit se të vrava! - Shqiptarja.com 3h - Shqiptarja
Shqipëria s’ka vetëm bregdetin, më shumë mundësi edhe për turizmin malor 3h - Gazeta Express
"Shqetësimi i vërtetë nuk është shembja e godinës së shëmtuar të teatrit..." 3h - JavaNews
Qyteti i Velbertit të Gjermanisë dhe Podujeva synojnë binjakëzimin 3h - Bota Sot
Arrestohet me 107 doza kokainë 3h - Periskopi
“Dëgjoni dhe gjykoni”/ Publikohet videoja që demaskon Erion Betonin, çfarë premtoi dhe si mashtroi 3h - Sot
Georgievski: Nuk do të kemi shans për Marrëveshje më të mirë me Greqinë 3h - Portalb
Opozita nuk dëshiron të jetë bashkëkryesuese e dialogut siç ka propozuar Haradinaj 3h - Kosova
Selimi i përgjigjet Haradinajt për propozimin e bashkë-kryesuesit në dialog 3h - Bota Press
BE ende s’ka datë për takimin e radhës Thaçi-Vuçiq 4h - Gazeta Express
Zaev: Asnjëherë më FYROM 4h - Ina-online
Kur doktor Lec Gradica motivonte ushtarët: Plagët e juaja janë themelet e lirisë 4h - Periskopi
Haskuka thotë se Thaçin duhet ndalur në projektin për bosnjëzimin e Kosovës 4h - Periskopi
Ligji për makinat e vjetra, çfarë ndodh me ata që i kanë blerë 4h - Balkanweb
"Bashkëjetesa politike me bashkëshortin president" 4h - JavaNews
Ambasadori amerikan në Serbi përkrah përpjekjet e Vuçiqit rreth Kosovës 4h - Periskopi
“Zbutja” e Dardan Molliqajt për organizimin e protestave 4h - Insajderi
'Vjeshta' vendos në pranga korçarin e drogës 4h - Kosova Sot
Hetimet 6 mujore që çuan në pranga “të fortët” e Shkodrës, Policia sekuestron dhe resortin në… 4h - Panorama
Thaçi thotë se i ka ministrat e Haradinajt pas vetes për ndryshim kufijsh, Qeveria s'ka koment 4h - Zeri
Klinaku: Çështja e Luginës të trajtohet me vendosmëri e qëndrueshmëri 5h - Gazeta NewBorn
Fotografi të rralla të heroit Zahir Pajaziti 5h - Periskopi
PD: Ja cili biznesmen - klient i Ramës do të fitojë koncensionin e kolaudimit, fitimi i tij 60 milionë euro!PD paralajmëron: Do të paguajmë më shumë p 5h - Syri
“A ka dalë ndonjë përgjim për Bushatin?” Ministri: Gjuhët e përdala... - American Eye 5h - American Eye
Rama, narciz i sëmurë apo hajdut i pangopur? 5h - Gazeta Express
KORRUPSIONI NË HIPOTEKËN E SHKODRËS/ Mbërrijnë në Gjykatë të akuzuarit, u pritën nga…(VIDEO) 5h - Alpenews
Shqipëri-SHBA, partneritet i fortë ushtarak 5h - ATA- Albanian Telegraphic Agency
Monika Kryemadhi: Mbështesim banorët e Fierit. Ekspertë të LSI-së do të ofrojnë konsulencën e tyre 5h - Gazeta Telegraf
Superliga sot zhvendoset në ‘Anamoravë’, spektakli i garantuar si në fushë ashtu edhe në tribuna 5h - Gazeta Blic
"Problemi më i madh për Sirinë, moçali terrorist në lindje të Eufratit" 5h - Anadolu Agency sq
FOTO/ Mbështetje fermerëve në Fier, rehabilitohen kanalet kulluese 5h - ATA- Albanian Telegraphic Agency
Balla: Keqqeverisja e bashkisë së Kukësit model i Lulzim Bashës, duhet ta ndryshojmë vitin e ardhshëm 5h - Gazetatema
12 deputetë shqiptarë e 3 kryebashkiakë nën hetim 6h - Bota Sot
Haradinaj niset për ShBA 5h - Bota Press
'Duhej të merrja pak frymë', Greta Koçi tregon pse u largua nga PD 6h - Hashtag
Skandal me kopshtet në Tiranë/ Ku i çon paratë e taksave Erion Veliaj?! Prindërit e fëmijëve… 6h - Standard
Nga 1 Janari nuk lejohet importi i makinave më të vjetra se 10 vite 6h - JavaNews
E RËNDË NË DURRËS/ Shoferi 37 vjeçar “TAP” përplas këmbësorin, kapet MAT kur… 6h - Alpenews
Grida Duma i shpëton 'sëmundjes' së markave të shtrenjta 6h - RTV Oranews
Në BE për tetë muaj shiten 10.8 milionë automjete 6h - Insajderi
Marrëveshje Thaçi-Vuçiç: Duam ujdi po nuk po i japim “çek të bardhë” 6h - Lapsi Lajme
PSD hap zyrën në Gjilan 6h - Bota Press
Djali i zyrtarit të LDK-së bën thirrje për bashkim në protestën e VV-së 6h - Albeu
Kryemadhi: Bushati i kishte truproja në fushatë anëtarët e grupit "Bajri" 7h - JavaNews
Vazhdon keqpërdorimi i veturave zyrtare: Zv/ministri Qazim Rrahmani viziton Shqipërinë me dy vetura 7h - KosovaOnLine
Rruga e shëmtuar për në fshatin e bukur 7h - Insajderi
Trump kthehet në OKB 7h - Abcnews
“DETYRAT” PËR KRYEPROKUROREN/ Arta Markut i kërkohen arrestimet e personave “VIP” brenda 2018 7h - Alpenews
PD: Prokuroria të hetojë dhe pezullojë Arta Markun për transferimet, po shkatërron hetimet për Saimir Tahirin 7h - Sot
Parashikimi i motit, 23 shtator 2018 7h - ATA- Albanian Telegraphic Agency
Pas dekadash lënie në harresë, restaurim i Kishës së Shën Mërisë në Peshkëpinë e Sipërme të Dropullit 8h - ATA- Albanian Telegraphic Agency
Senatori amerikan: Një përqind e njerëzve zotërojnë pasuri marramendëse dhe komandojnë botën 8h - Albeu
Veseli flet në mediat gjermane për idenë e ndryshimit të kufijve 8h - Gazeta NewBorn
Kush do i vuaj më shumë pasojat nëse ndahet Kosova? 8h - Gazeta NewBorn
Kёto janё 91 gjallesat e panjohura që kanë “pushtuar” ujёrat e Adriatikut 10h - Bold News
Mesazhi i Ahmetit për kumanovarët 14h - Ina-online
Motra medicinale ka sulmuar shoqëruesin e pacientit në Spitalin e Kumanovës! 14h - Ina-online
Tahiri kundërshton Thaçin: Prekja e kufijve të Kosovës, synim për krijimin e “Serbisë së madhe” 14h - Presheva
Zhupa: Veliaj po kërkon tu hedhë ‘hi syve’ banorëve të Tiranës 15h - Bota Sot
Ministri i jashtëm Bushati e “fyen” pensioniste” ish-eurodeputeten Doris Pack 15h - Ina-online
Shkodër, Peleshi: Sektori i peshkimit po njeh zhvillim, eksportet u rritën 55% në 6 muaj - Shqiptarja.com 15h - Shqiptarja
“Në luftën kundër NATO-s e humbëm Kosovën. Në luftën e re, kjo është e qartë, do ta humbnim edhe Serbinë” 15h - Koha
Çela: Sektori i energjisë ka dalë njëherë e mirë nga kolapsi 16h - Monitor Albania
SHBA – NYT: Një ish-këshilltar i Trump i përfshirë në ndërhyrjet ruse në zgjedhje 16h - ATA- Albanian Telegraphic Agency
Kryemadhi urdhëron strukturat e LSI: Rakordojuni me ato të partive të tjera opozitare - 16h - Albpress
Përplasjet Thaçi-Haradinaj zhvlerësojnë Kosovën në dialog 16h - TV Klan
Ferguson rikthehet në 'Old Trafford' pas operacionit në kokë, s'pushojnë duartrokitjet nga tifozët (VIDEO) - Shqiptarja.com 17h - Shqiptarja
"Mëshirojeni atë"/ Ironia therëse e Ramës për Arta Markun 17h - Citynews
Meta niset drejt SHBA-së për Asamblenë e OKB-së 17h - Gazeta - shqip
Zaev: Jam i bindur se më 30 shtator do ta konfirmojmë të ardhmen evropiane 18h - Tetova Sot
KONTRABANDË ME CIGARE DHE AMBULANCË/ Jepet masa për për doktorin dhe shoferin që… 18h - Alpenews
Daci: Ideja e korrigjimit të kufirit dhe përfshirja e Luginës lindi në vilën e time në takimin me Thaçin 18h - Kosova
Reforma në mbrojtjen sociale dhe mbrojtjen e fëmijëve është duke u realizuar 18h - Portalb
Mediat në Izrael: Kosova e gatshme të hapë ambasadën në Jerusalem 18h - Kohajone
Kurti: Fehmiu e Xheva shndrisin në historinë e luftës sonë çlirimtare si dy yje 18h - Kosovapress
Njeriu që u shndërrua në tmerr prej 20 vitesh – të gjitha veprat e tij 18h - Insajderi
Ky është fshati shqiptar ku është e ndaluar të flitet shqip 18h - Lajmifundit
Pacolli: Shteti t’u heqë paratë veteranëve të rremë të luftës 18h - Balkanweb
Të hënën nisin stërvitjet ushtarake ndërkombëtare, merr pjesë edhe Kosova 18h - Gazeta Blic
Ahmetaj i përgjigjet PD: Nuk do ketë kosto shtesë për biznesin 19h - Gazeta Express
Vetëvendosja e vetme në protestën kundër Thaçit 19h - Top Albania Radio
Kryemadhi: Rama largohet deri ne qershor, krimi ka shtrire tentakulat deri te nderkombetaret - 19h - Albpress
LSDM: VMRO ka kohë të largohet nga politikat destruktive dhe të kyçet në procesin PËR Maqedoni evropiane 19h - Aktuale
Si mund të zbulohen veteranët e rrejshëm? Flet ish-komandanti i UÇK-së 19h - Gazeta NewBorn
PD udhëzon Prokurorinë e Tiranës: Ja si dhe për çfarë duhet të hetoni Arta Markun! 19h - JavaNews
Kryemadhi: Xhika u godit politikisht, PS-së i doli LSI e Elbasanit jashtë parashikimeve 19h - Gazeta 55
LONDËR – Boris Johnson jep dorëheqjen 19h - ATA- Albanian Telegraphic Agency
Java e 5-të e Kampionatit shqiptar të futbollit mbyllet nesër me dy sfidat e fundit 20h - Top Albania Radio
Ideologu i Vetëvendosjes citon Agim Bahtirin fjalë-për-fjalë 20h - Periskopi
116 nxënës të “Shotë Galicës” në Drenas ende s’e vijojnë mësimin, prindërit paralajmërojnë protesta 20h - Koha
Ahmeti nga Kumanova: Qytetarët të votojnë në referendum, Maqedonia nuk ka alternativë tjetër 20h - Bota Sot
Krasniqi: Shtatorja e Fehmiut e Xhevës po shndritë si dielli i lirisë 20h - RTK Live
Nga Mero Baze/ Domethënia pozitive e kompanive të pasura të kunatit të Lulzim Bashës 20h - Citynews
Dy akuza ndaj Thaçit për vrasje shoqërohen me kërcënimin “Shihemi në Gjykatën Speciale” 20h - Tetova Sot
Vetëvendosje nis përgatitjet për protestën kundër Thaçit 20h - Tetova Sot
Ja kush është dhe kur do të vijë në Kosovë ambasadori i ri amerikan 20h - Bota Press
VMRO: Zaev harron qytetarët, përfitojnë familjarët e tij 21h - Aktuale
Propozimi i Pacollit për “zgjidhjen e listave të rreme të veteranëve” 20h - Bota Press
O’Connell flet për anëtarësimin e Kosovës në INTERPOL 21h - Portalb
Adem Mikullovci s’mund të dalë nga roli: E pashë në ëndërr Hashim Thaçin 21h - Infokusi
Afrim Gashi për referendum: Një pritje gati 30-vjeçare që meriton një PO të shkurtër për suksese shumëvjeçare 21h - Kumanova Press
“Do ju vras”/ Biznesmeni kërcënon gazetarët në Librazhd 21h - Citynews
Në avionin ku flitet shqip. Udhëtimi i gazetarëve me “Air Albania” drejt Stambollit 21h - Gazeta NewBorn
Delawie para largimit u jep kritikat e fundit politikanëve në Kosovë 21h - Gazeta NewBorn
Kush është përgjuar tek Hotel Plaza? Pse qeveria urdhëron fshirjen e serverit? 21h - Gazeta 55
Vuçiq: Nuk dua të më thonë se është mirë ta njoh Kosovën 21h - Presheva
Manjani: “Ditëmiri i qeverisë bën sikur s’njeh të arrestuarit” 21h - Standard
MOSKË – Lavrov: Asnjë luftë Rusi-SHBA 21h - ATA- Albanian Telegraphic Agency
Aksidentohet me makinë Taulant Balla - American Eye 21h - American Eye
Kriza me klubet e basketbollit. Presidenti i Federatës: Zgjidhja, një ligj për sponsorizimet 21h - Top Channel
Meta niset për në Organizatën e Kombeve të Bashkuara në Nju Jork 22h - Bold News
Deputeti i PD sulmon Markun: Shpartalloi prokurorinë, më keq se në 1997 - American Eye 22h - American Eye
PD-LSI kallëzojnë Arta Markun: Shpërbleu Prokurorët e Tahirit dhe Shullazit - American Eye 22h - American Eye
PD, Alibeaj: Të hetohet Arta Marku! 22h - Tetova Sot
Do hyjë LSI në zgjedhje me Ramën kryeministër? Si përgjigjet Kryemadhi 22h - Balkanweb
Shqipëria vendi që nuk harrohet lehtë 22h - Infokusi
Banda "Bajri", Rama: Policia e Shtetit tregoi vendosmërinë tonë në luftën kundër krimit! 22h - JavaNews
Kuvendi: Cili është "çmimi" i bojkotit?! 22h - RTV 21
Mjekët shqiptarë i thonë PO NATO-s dhe Evropës 22h - Koha
Adem Mikullovci: I hyra në zyre Presidentit Thaçi, e kapa për jake dhe i bërteta 22h - Gazeta NewBorn
Milaim Zeka: Hashim Thaçi kurrë nuk ka qenë më mirë se sot, atij palla nuk i han 22h - Gazeta NewBorn
Revoltohet kryetari i Mitrovicës: Hapeni urën mbi Ibër, qytetarët e kanë humbur durimin! 22h - Kohajone
Kryemadhi tregon planin: Ja kur kthehet opozita në Kuvend 22h - Sot
VV: Mitrovica duhet t’i prijë protestës së 29 shtatorit, presidenti po e vë shtetin në tezgë pazari 22h - Bota Press
Lifestylei i kryeministrit Haradinaj gjatë vikendit [FOTO] 22h - Insajderi
Arrestimi i Bajrave, Paloka: A ju ka dalë në përgjim Ditmir Bushati? Ministri: Gjuhë e përdalë! Krimin e doni për politikë! - Shqiptarja.com 23h - Shqiptarja
Ish-ndihmësi i Ahmet Krasniqit: S’ka dyshim, Shteti shqiptar e di kush e vrau Kolonelin 23h - Infokusi
“Një hap para për NATO dhe BE”, Thaçi: Referndumi përcakton të ardhmen tonë 23h - Almakos
Paloka i reagon Bushtatit 23h - Bota Sot
Të hënën mbi 1 mijë trupa ushtarake ‘pushtojnë’ sheshin ‘Nënë Tereza’ 23h - Gazeta 55
Lluka: Jemi në proces të krijimit të qendrave kreative në shkollat e mesme 23h - Epoka e re
Hoti: Kosova s’është mbretëri 23h - Epoka e re
Kryebashkiaku i Krujës mbron parcelat me kanabis, ndan paratë me kriminelët 23h - Gazeta 55
I dërguari i Shullazit takoi Arta Markun? 23h - Gazeta 55
Ditmir Bushati i lidhur me Bajrin, bashkëpunoi për votat në Shkodër 23h - Gazeta 55
Parkimi publik, Veliaj: Po ndërtojmë një mini-Europë shqiptare 1d - Balkanweb
Gazetari zbulon vrasjet që akuzohet grupi "Bajri" 1d - Gazeta 55
Monitorimi online i bizneseve, PD: Tenderi 15 mln euro abuziv 1d - Bold News
Kushte të mjerueshme nëpër kampet e refugjatëve në Greqi 1d - Periskopi
PD: Qeveria tender korruptiv për monitorimin e Tatimeve, 100 mln euro dëm bizneseve 1d - RTV Oranews
Barton tallet keq me Neymar: Është Kim Kardashiani i futbollit 1d - Kohajone
Safet Bajri, cili është “i forti” i Shkodrës që akuzohet në Belgjikë 1d - Abcnews
Monitorimi online i bizneseve, PD: Tenderi 15 mln euro, abuziv 1d - Gazeta - shqip
Papa viziton shtetet e Baltikut 1d - Klan Kosova
(Jo gjithmonë) Urdhëri ka bishtin prapa! 1d - Ina-online
Haxhiu: PSD tregon hipokrizi nëse nuk na bashkohet në protestë 1d - Almakos
Rrëfen kosovari i cili jeton me plumb gome afër zemrës nga viti 2007Temat: 1d - Indeksonline
MPMS-ja me marrëveshje për aftësim profesional 1d - Epoka e re
Publikohet video se si u arrestuan 11 anëtarët e bandës shqiptare 1d - Insajderi
Ideja e Thaçit për “korrigjim” kufijsh merr kahe tjetër 1d - Insajderi
Europa po kthehet djathtas 1d - Koha
Afrohet protesta, ashpërsohet fjalori i PDK-së ndaj VV-së 1d - Zeri
5 pyetje për Bushatin, Edi Paloka: Sa herë je takuar me Bajrot? 1d - Bold News
PS nis punën me bazën për zgjedhjet e ardhshme 1d - Gazeta Dita
Kocijançiq: Fillimisht kriteret, pastaj anëtarësimi i Serbisë në BE
Kocijançiq: Fillimisht kriteret, pastaj anëtarësimi i Serbisë në BE
8d - Alsat-M

Para anëtarësimit në Bashkimin Evropian, Serbia duhet t’i plotësojë kriteret e përcaktuara qartë dhe të vazhdojë të punojë për arritjen e marrëveshjes për normalizim të marrëdhënieve me Kosovën, tha për Shërbimin e Ballkanit të Radios Evropa e Lirë

kallxo.com
BE: Për Serbinë së pari kriteret pastaj anëtarësimi
8d - Kallxo

Para anëtarësimit në Bashkimin Evropian, Serbia duhet t’i plotësojë kriteret e përcaktuara qartë dhe të vazhdojë të punojë për arritjen e marrëveshjes për normalizim të marrëdhënieve me Kosovën, tha për Shërbimin e Ballkanit të Radios Evropa e Lirë

gazetablic.com
Maja Kociajançiq ia shuan shpresat Serbisë, ka një lajm të keq për anëtarësimin në BE
8d - Gazeta Blic

Para anëtarësimit në Bashkimin Evropian, Serbia duhet t’i plotësojë kriteret e përcaktuara qartë dhe të vazhdojë të punojë për arritjen e marrëveshjes për normalizim të marrëdhënieve me Kosovën, tha për Shërbimin e Ballkanit të Radios Evropa e Lirë

www.kosova-sot.info
Kocijançiq ia kujton Serbisë: Fillimisht kriteret, pastaj anëtarësimi në BE
8d - Kosova Sot

Para anëtarësimit në Bashkimin Evropian, Serbia duhet t'i plotësojë kriteret e përcaktuara qartë dhe të vazhdojë të punojë për arritjen e marrëveshjes për normalizim të marrëdhënieve me Kosovën, tha për Shërbimin e Ballkanit të Radios Evropa e Lirë

www.arbresh.info
Kocijançiq: Fillimisht kriteret, pastaj anëtarësimi i Serbisë në BE - Arbresh.info
8d - Arbresh

Para anëtarësimit në Bashkimin Evropian, Serbia duhet t’i plotësojë kriteret e përcaktuara qartë dhe të vazhdojë të punojë për arritjen e marrëveshjes për normalizim të marrëdhënieve me Kosovën, tha për Shërbimin e Ballkanit të Radios Evropa e Lirë

kosova.info
Kocijançiq: Fillimisht kriteret, pastaj anëtarësimi i Serbisë në BE
8d - Kosova

Para anëtarësimit në Bashkimin Evropian, Serbia duhet t’i plotësojë kriteret e përcaktuara qartë dhe të vazhdojë të punojë për arritjen e marrëveshjes për normalizim të marrëdhënieve me Kosovën, tha për Shërbimin e Ballkanit të Radios Evropa e Lirë

gdb.rferl.org
Kocijançiq: Fillimisht kriteret, pastaj anëtarësimi i Serbisë në BE
8d - Radio Evropa e Lire

Para anëtarësimit në Bashkimin Evropian, Serbia duhet t'i plotësojë kriteret e përcaktuara qartë dhe të vazhdojë të punojë për arritjen e marrëveshjes për normalizim të marrëdhënieve me Kosovën, tha për Shërbimin e Ballkanit të Radios Evropa e Lirë

botapress.info
Sholtes shpreson për marrëveshje Kosovë-Serbi në muajt e ardhshëm
11d - Bota Press

Botapress, 11 Shtator-Raportuesi i Parlamentit Evropian për Kosovën, Igor Sholtes, vazhdon të besojë se është në interes të BE-së, Serbisë dhe Kosovës arritja e një marrëveshje gjithëpërfshirëse e paqes midis Beogradit dhe Prishtinës brenda një kohe

periskopi.com
​Sholtes shpreson për marrëveshje Kosovë-Serbi në muajt e ardhshëm
11d - Periskopi

Raportuesi i Parlamentit Evropian për Kosovën, Igor Sholtes, vazhdon të besojë se është në interes të BE-së, Serbisë dhe Kosovës arritja e një marrëveshje gjithëpërfshirëse e paqes midis Beogradit dhe Prishtinës brenda një kohe të shkurtër. Ai shpre

Sholtes shpreson për marrëveshje Kosovë-Serbi në muajt e ardhshëm
11d - Almakos

Raportuesi i Parlamentit Evropian për Kosovën, Igor Sholtes, vazhdon të besojë se është në interes të BE-së, Serbisë dhe Kosovës arritja e një marrëveshje gjithëpërfshirëse e paqes midis Beogradit dhe Prishtinës brenda një kohe të shkurtër. Ai shpre

infokusi.com
Sholtes shpreson për arritjen e marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë - Fokus
11d - Infokusi

Raportuesi i Parlamentit Evropian për Kosovën, Igor Sholtes, vazhdon të besojë se është në interes të BE-së, Serbisë dhe Kosovës arritja e një marrëveshje gjithëpërfshirëse e paqes midis Beogradit dhe Prishtinës brenda një kohe të shkurtër. Ai shpre

telegrafi.com
Sholtes shpreson për marrëveshje Kosovë-Serbi në muajt e ardhshëm
11d - Telegrafi

Raportuesi i Parlamentit Evropian për Kosovën, Igor Sholtes, vazhdon të besojë se është në interes të BE-së, Serbisë dhe Kosovës arritja e një marrëveshje gjithëpërfshirëse e paqes midis Beogradit dhe Prishtinës brenda një kohe të shkurtër. Ai shpre

www.kosovapress.com
Sholtes shpreson për marrëveshje Kosovë-Serbi në muajt e ardhshëm
11d - Kosovapress

Raportuesi i Parlamentit Evropian për Kosovën, Igor Sholtes, vazhdon të besojë se është në interes të BE-së, Serbisë dhe Kosovës arritja e një marrëveshje gjithëpërfshirëse e paqes midis Beogradit dhe Prishtinës brenda një kohe të shkurtër. Ai shpre

rtklive.com
Sholtes: Pajtimi ndërmjet dy vendeve është i mundshëm
11d - RTK Live

Raportuesi i Parlamentit Evropian për Kosovën, Igor Sholtes, vazhdon të besojë se është në interes të BE-së, Serbisë dhe Kosovës arritja e një marrëveshje gjithëpërfshirëse e paqes midis Beogradit dhe Prishtinës brenda një kohe të shkurtër. Ai shpre

www.koha.net
Sholtes shpreson për marrëveshje Kosovë-Serbi në muajt e ardhshëm
11d - Koha

Raportuesi i Parlamentit Evropian për Kosovën, Igor Sholtes, vazhdon të besojë se është në interes të BE-së, Serbisë dhe Kosovës arritja e një marrëveshje gjithëpërfshirëse e paqes midis Beogradit dhe Prishtinës brenda një kohe të shkurtër. Ai shpre

abcnews.al
Reagon KE për fjalimin e Vuçiç: Rreptësisht kundër deklaratës për Millosheviçin
13d - Abcnews

Deklarata e presidentit serb Aleksandër Vuçiç duke iu referuar Sllobodan Millosheviçit gjatë vizitës së tij në në Veri të Kosovës ka indinjuar edhe Bashkimi Europian. Në konferencën e përditshme të Komisionit Europian, përmes zëdhënëses Maja Koçijan

www.mia.mk
Mogerini paralajmëroi se do të konvokojë takim të liderëve të Kosovës dhe të Serbisë para sesionit të Asamblesë së Përgjithshme të KB-së
16d - MIA - Makedonska Informativna Agencija

Përfaqësuesja e lartë për politikë të jashtme dhe siguri e BE-së, Federika Mogerini sot deklaroi se do të propozojë takim të ri në nivel të lartë në kuadër të dialogut për normalizimin e marrëdhënieve midis Kosovës dhe Serbisë para seancës së Asambl

www.epokaere.com
Mogherini thotë se takimi i radhës Thaçi-Vuçiq do të mbahet në fund të muajit
16d - Epoka e re

Sot ka dështuar mbajtja e takimit ndërmjet presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe atij të Serbisë, Aleksandar Vuçiq në Bruksel. Shkak i mos mbajtjes së takimit, sipas sqarimit të delegacionit nga Serbia ishte mungesa e lejes nga autoritetet e Koso

klankosova.tv
Mogherini tregon se kur do të mbahet takimi Thaçi-Vuçiq
16d - Klan Kosova

Shefja për politikë të jashtme të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini ka folur për takimet e ndara që pati sot me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi dhe atë të Serbisë, Aleksandar Vuçiq. “Në kontekstin e dialogout të ndërmjetësuar nga BE-ja midi

www.cna.al
Marrëveshjet mes Kosovës dhe Serbisë/ Mogherini jep lajmin e mirë
19d - Citynews

Share Tweet Shefja e Politikës së Jashtme në Bashkimin Europian, Federica Mogherini, ka deklaruar se Kosova dhe Serbia mund të arrijnë një marrëveshje vitin e ardhshëm, për të gjitha çështjet e lëna pezull. Sipas saj, kjo marrëveshje do të sillte st

indeksonline.net
Mogherini thotë se ekziston një shans për Thaçin e Vuçiqin që të gjejnë zgjidhje!Temat:
19d - Indeksonline

Shefja e diplomacisë evropiane, Federica Mogherini, beson se ekziston një shans real për presidentët, Hashim Thaçi dhe Aleksandar Vuçiq për të arritur një marrëveshje që do të zgjidhë çështjet e hapura midis Beogradit dhe Prishtinës. Duke folur në k

www.insajderi.com
Letra e plotë me 51 nënshkruesit që i kërkojnë BE-së e SHBA-së të kundërshtojnë shkëmbimin e territoreve
22d - Insajderi

Intelektualë, ekspertë dhe organizata nga Ballkani dhe vende të tjera kanë nënshkruar një letër të hapur që bën thirrje për refuzimin e propozimeve për “korrigjim kufijsh” si zgjidhje e mosmarrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë, transmeton Koha.net. N

top-channel.tv
Korrigjimi i Kufijve, Koçijançiç: Kosovës dhe Serbisë t’iu jepet hapësirë për marrëveshje
26d - Top Channel

Tre ditë pasi këshilltari amerikan i sigurisë kombëtare John Bolton e bëri të qartë publikisht se Shtetet e Bashkuara të Amerikës nuk e kundërshtojnë rregullimin e territoreve nëse Prishtina dhe Beogradi gjejnë një marrëveshje, e theksoi se po kësht

lajmifundit.al
Debati për kufirin, Thaçi dhe Vuçiç do takohen në Bruksel më 7 shtator
28d - Lajmifundit

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe homologu i tij serb, Aleksandar Vuçiq do të zhvillojnë raundin e ri të dialogut politik në Bruksel, më 7 shtator. Kështu thuhet në një njoftim për media të Përfaqësueses së Lartë Bashkimit Evropian për Politikë

www.gazetaexpress.com
Thaçit s'i intereson qëndrimi i Parlamentit, më 7 shtator takon Vuçiqin në Bruksel
29d - Gazeta Express

Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Europian, Federica Mogherini, ka bërë të ditur se Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi dhe ai i Serbisë, Aleksandar Vuçiq në kuadër të dialogut Kosovë- Serbi “në kontekst të normalizimit të marrëdhënieve” do të mbahet

kosovaonline.info
Thaçit s'i intereson qëndrimi i Parlamentit, më 7 shtator takon Vuçiqin në Bruksel
29d - KosovaOnLine

Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Europian, Federica Mogherini, ka bërë të ditur se Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi dhe ai i Serbisë, Aleksandar Vuçiq në kuadër të dialogut Kosovë- Serbi “në kontekst të normalizimit të marrëdhënieve” do të mbahet

www.ekonomiaonline.com
Thaçi e Vuçiq takohen në Bruksel më 7 shtator
29d - EO - Ekonomia Online

Zëdhënësja e Komisionit Europian, Maja Kocijançiç ka konfirmuar se takimi i radhës ndërmjet presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe atij serb Aleksandar Vuçiq do të mbahet më 7 shtator. “Federica Mogherini, Përfaqësuesja e Lartë e Punëve të Jashtme

republika.info
Caktohet data e vazhdimit të dialogut
29d - Republika

Zëdhënësja e Komisionit Europian, Maja Kocijançiç ka konfirmuar se takimi i radhës ndërmjet presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe atij serb Aleksandar Vuçiq do të mbahet më 7 shtator. “Federica Mogherini, Përfaqësuesja e Lartë e Punëve të Jashtme

ata.gov.al
Thaçi e Vuçiç takohen javën e ardhshme në Bruksel
36d - ATA- Albanian Telegraphic Agency

PRISHTINË, 16 Mars/ATSH/ – Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe homologu serb, Aleksandër Vuçiç do të takohen javën e ardhshme në Bruksel. Lajmin e bëri të ditur Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Europian për Punët e Jashtme dhe Politikën e Siguri

www.gazetatema.net
Dilogu Kosovë-Serbi, mbahet javën e ardhshme raundi i ri i bisedimeve
73d - Gazetatema

Shefja e politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini ka caktuar për të mërkurën më 18 korrik raundin e ri të bisedimeve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Në një njoftim të zyrës së saj thuhet se në takimin ndërmjet presidentit të Koso

www.oranews.tv
Javën e ardhshme mbahet raundi i ri i bisedimeve Kosovë-Serbi
73d - RTV Oranews

Shefja e politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini ka caktuar për të mërkurën më 18 korrik raundin e ri të bisedimeve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Në një njoftim të zyrës së saj thuhet se në takimin ndërmjet presidentit të Koso

www.balkanweb.com
Caktohet data, javën e ardhshme mbahet raundi i ri i bisedimeve Kosovë-Serbi
73d - Balkanweb

Shefja e politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini ka caktuar për të mërkurën më 18 korrik raundin e ri të bisedimeve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Në një njoftim të zyrës së saj thuhet se në takimin ndërmjet presidentit të Koso

gdb.voanews.com
Javën e ardhshme mbahet raundi i ri i bisedimeve Kosovë - Serbi
73d - VOA - Zeri i Amerikanes

Shefja e politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini ka caktuar për të mërkurën më 18 korrik raundin e ri të bisedimeve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Në një njoftim të zyrës së saj thuhet se në takimin ndërmjet presidentit të Koso