beta
Jolevski dhe Koteski për vizitë në PA Krivollak 08:37 - mia.mk Shkup, 27 prill 2015 (MIA) - Ministri i Mbrojtjes Zoran Jolevski dhe shefi i Shtatmadhorisë së ARM-së, gjeneral nënkolon... Pa energji elektrike lagjja "Kuçevishka Bara" në Komunën Butel 08:32 - mia.mk Shkup, 27 prill 2015 (MIA) - Për shkak të intervenimeve teknike në sistemin elektronik sot nga ora 08:30 deri në orën 14... Kosova drejt Republikës gjysmë-presidenciale? 08:31 - indeksonline.net Kosova, prej që e shpalli pavarësinë, kishte një sistem të pastër parlamentar. Por tash ky mundet të “konvertuohet” në n... Sot me diell, nga e marta vende-vende me shi 08:14 - kosova.com Prishtin, 27 prill 2015 - Vendi yn do t jet nn ndikimin e masave t ajrit t ngrohta t cilat burimin e kan nga jugu i Kon... Shtajnmajer: Pr Serbin s`ka BE, pa normalizim t marrdhnieve me Kosovn 08:14 - kosova.com Beograd, 27 prill 2015 - Gjermania dhe partnert evropian presin nj normalizim t plot t marrdhnieve midis Serbis dhe Koso... Akinçi fitoi 60,38 për qind të votave në zgjedhjet presidenciale në Qipron Veriore 08:10 - mia.mk Ankara, 27 prill 2015 (MIA) - Mustafa Akinçi fitoi 60,38 për qind të votave në raundin e dytë të zgjedhjeve presidencial... Australia do të lëshojë 5 milionë viza gjatë vitit 2015 07:59 - indeksonline.net Australia do të lëshojë për herë të parë më shumë se pesë milionë viza këtë vit. Ky nunër kaq i lartë përfaqëson vëllimi... Haradinaj thotë se kafeja me Mustafën ishte diçka palidhje 07:59 - indeksonline.net E ka vetëm një fjalë për kafen me Isa Mustafën një ditë pas protestës së opozitës ‘palidhje’. Thotë se Qeveria Mustafa ë... Flamuri shqiptar, në selinë e Mercedes Benz (Foto) 07:59 - indeksonline.net Korporata shumëkombëshe Daimler Benz ka pritur Kryeministritn Shqiptar në selinë e saj në Shtutgard, me një ceremony zyr... INDEP organizon aksionin për ndarjen poçave efiçient në Obiliq 07:54 - indeksonline.net Instituti për Politika Zhvillimore (INDEP) në bashkëpunim me komunën e Obiliqit dhe Iniciativa për Ambient dhe Zhvillim ... Maqedoni: Raportet ndretnike, stabile si kurr m par 07:43 - kosova.com Shkup, 26 prill 2015 - N intervistn pr Radion Evropa e Lir lideri i opozits maqedonase, Zoran Zaev, duke komentuar zhvil... Fisher: Zgjedhjet n Shqipri, test pr politikn 07:43 - kosova.com Tiran, 27 prill 2015 - Zyrtarisht, partit politike nuk e kan elur ende fushatn elektorale pr zgjedhjet lokale t 21 Qersh... Emiratet Arabe, marrveshje mbi 3 miliard euro pr projektin "Beogradi n uj" 07:43 - kosova.com Beograd, 27 prill 2015 - Prfaqsuesit e Qeveris s Serbis dhe kompanis Eagle Hills nga Emiratet e Bashkuara Arabe kan nnsh... Jahjaga: Emiratet e Bashkuara Arabe me investime n Kosov 07:41 - kosova.com Abu Dabi/Prishtin, 27 prill 2015 - Presidentja e Kosovs, Atifete Jahjaga arriti Marrveshjen pr Bashkpunim Ekonomik ndrmj... Mustafa: Festa e komunitetit turk shnohet si fest e Kosovs 07:41 - kosova.com Prizren, 27 prill 2015 - Kryeministri Isa Mustafa mori pjes n festimin e Dits s Komunitetit Turk, t organizuar n qyteti... Marrveshja NATO-Hungari l Kosovn pa sovranitet mbi hapsirn ajrore 07:41 - kosova.com Prishtin, 27 prill 2015 - Koh m par Aleanca Veriatlantike e NATO-s e nnshkroi nj marrveshje t rndsishme me shtetin e Hun... Do t prsriten krkimet pr varrez masive n Novi Pazar 07:41 - kosova.com Prishtin, 27 prill 2015 - Prokuroria pr krime lufte e Serbis, dje ka br hulumtimin e nj varreze t mundshme n rrethinn e ... Onkologjia nxjerr raportin, 190 raste t reja me kancer 07:41 - kosova.com Prishtin, 27 prill 2015 - Klinika e Onkologjis Mjeksore, e njohur n opinion si Instituti i Onkologjis tregon se rastet e... Kroi, kufiri mes Kosovës e Shqipërisë 07:25 - indeksonline.net Një krua në Prizren është kufiri mes Kosovës dhe Shqipërisë. Nga po i njëjti furnizohen fshatrat përreth, të të dyja ven... E vërteta për Rugovën dhe Bukoshin. Berisha arrestoi Adem Jasharin dhe Hashim Thaçin 03:58 - ina-online.net Ibrahim Rugova ka pretenduar gjithnjë se gëzonte mbështetjen e pakufishme të të gjithë shqiptarëve të Kosovës për polit... Haziri: Maqedonia ta ndalë represionin ndaj shqiptarëve 03:58 - ina-online.net “I bëjë thirrje autoriteteve të Maqedonisë që ta ndalin këtë represion dhe këtë provokim ndaj shqiptarëve".... Klosi: Isa Mustafa fshihej e frikësohej nga UÇK-ja 03:17 - ina-online.net Ish shefi i shërbimit Informativ shtetëror, Fatos Klosi mohon se Shërbimi Sekret Kombëtar i drejtuar prej tij bashkëpun... Ja çfarë trillojnë shqiptarët për të siguruar azil në Perëndim! (Video) 01:29 - ina-online.net Largimi i qytetarëve në masë nga qytetet e fshatrat e Shqipërisë në drejtim të Gjermanisë dhe vendeve si Suedia apo Nor... Kosovarja shkakon kaos në autostradën zvicerane 01:29 - ina-online.net Në autostradën A2 në afërsi të fshatit Arisdorf, në drejtimin Bernë/Lucern të enjten ka ndodhur rreth orës 16.30 një aks... Aksident në Gradec të Gostivarit, 15 vjeçarja humb jetën 00:56 - ina-online.net Në një aksident të rëndë që ndodhi dje në Gradec të Gostivarit ka humbur jetën një vajzë 15 vjeçe, ndërsa katër të tjerë... Dështon referendumi për ndryshimin e pamjes së QTQ-së në Shkup 00:56 - ina-online.net Në Shkup dje ka rezultuar i pasuksesshëm Referendumi për ruajtjen e fasadës së Qendrës Tregtare të Qytetit (QTQ). Komun... Trmet shkatrrimtar n Nepal, mbi 1900 t vdekur (VIDEO) 00:54 - albeu.com Shkon në 1900 bilanci i të vdekurve nga tërmeti shkatërruar që goditi Nepalin paraditen e 25 prillit 2015. Kathmandu , k... Haziri thirrje institucioneve në Maqedoni: Ndaleni represionin e provokimet ndaj shqiptarëve 23:51 - indeksonline.net Kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri ka reaguar ndaj zhvillimeve të fundit në vendin fqinjë, Maqedoni. Madje, Haziri përmes... ​34 të vdekur nga sulmet e regjimit në provincën Idleb të Sirisë 23:51 - indeksonline.net Të paktën 34 persona kanë humbur jetën sot si pasojë e sulmeve ajrore nga regjimi sirian në qytetin Darkush, në provincë... Sherret e politikës së keqe - Goshinca si shkas - Emin Azemi 23:48 - ina-online.net Kaq vështirë qenka të na tregoj BDI se kush është ai far Xhevahir Ademi, i apostrofuari i MPB që paska qenë në krye të a... Procedur disiplinore pr 30 t punsuar n MPB 23:45 - albeu.com Ndaj 30 të punësuarve në MPB, pas procedurës së zbatuar disiplinore të zhvilluar javën e kaluar janë marrë 30 vendime. S... Reagon Fatos Klosi: Isa Mustafa fshihej gjat lufts (VIDEO) 23:45 - albeu.com Ish shefi i Shërbimit Informativ Shtetëror, Fatos Klosi mohon se Shërbimi Sekret Kombëtar i drejtuar prej tij bashkëpun... Danaj: Bashkimi i shqiptarve nuk sht larg 23:45 - albeu.com Kryetari i Listës për Shqipërinë Natyrale, Koço Danaj deklaron se bashkimi i Shqipërisë me Kosovën ka për të ndodhur shu... Veliaj n Shn Gjergj: Do t punoj jo vetm pr qytetin, por pr t gjith Tirann 23:32 - albeu.com Ministri i Mirëqënies Sociale në largim, Erion Veliaj ka vizituar qytetarët në Shën Gjergj, duke thënë se në rast se vje... Banorët e Grykës së Karadakut mohojnë se dikush nga kjo zonë të ketë kaluar ilegalisht në Maqedoni 23:19 - indeksonline.net Për zhvillimet e fundit në Maqedoni autoritetet e atjeshme pretendonin se një grup prej dhjetëra personash ditë më parë ... Mustafa: Demokracia brenda LDK-së, shembull në rajon 23:19 - indeksonline.net Kryeministri dhe i pari i LDK-së, Isa Mustafa përmes një postimi në rrjetin social, Facebook, ka thënë se demokracia bre... Jakup Krasniqi: Ta shpallim gjithë Kosovën UÇK! 22:44 - indeksonline.net Ish kryetari i Parlamentit të Kosovës, Jakup Krasniqi, përmes një statusi në Facebook ka thënë se shqiptarët nuk po janë... Nga e martja përkeqësohet moti 22:44 - indeksonline.net Ditën e hënë do të vazhdoj të mbajë mot kryesisht me diell dhe i ngrohtë. Gjatë mbrëmjes vransirat pritet të shtohen. Te... Kontrolle të rrepta në burgje, por të dënuarit me Facebook dhe celularë (Video) 22:44 - indeksonline.net Rrjetet sociale në burg nuk janë një mollë e ndaluar. Mjafton të klikosh në Facebook për emra të njohur të botës së krim... Ulet numri i azilkrkuesve kosovar n Gjermani 22:37 - albeu.com Në dy muajt e fundit duket se numri i kosovarëve që kërkojnë azil në Gjermani ka rënë në 94 për qind. DW shkruan se për... Meta n eljen e sezonit veror n Gjirokastr (FOTO LAJM) 22:24 - albeu.com Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta , mori pjesë në çeljen e sezonit veror në qytetin e Gjirokastrës. Ai shoqërohej në këtë i... Kryeministri Isa Mustafa mori pjesë në festimin e Ditës së Komunitetit Turk, të organizuar në qytetin e Prizrenit 22:16 - kryeministri-ks.net Prizren, 26 prill 2015Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, mori pjesë sot në festimin e Ditës së Komunitet... Sali Berisha: Autoritetet kosovare ta hetojnë Fatos Klosin 22:10 - indeksonline.net Edhe ish kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha ka reaguar ndaj deklaratave të ish shefit të SHIK-ut Fatos Klosi i cili... Së shpejti nga Meka në Medine për 90 minuta 22:10 - indeksonline.net Arabia Saudite së shpejti do të vë në funksion super trenat, që do të mundesojnë nga Meka deri në Medine të arrihet vetë... Komuna vazhdon me projektin për ndriçimin e rrugëve në Prishtinë 22:10 - indeksonline.net Komuna e Prishtinës, respektivisht Drejtoria e Shërbimeve Publike e Komunës së Prishtinës ka vijuar me zbatimin e projek... Komandant 'NATO': Karakollin në Gushincë e sulmuan djemt e luftës së 2001-shit 22:10 - indeksonline.net Mirsad Ndrecaj, i njohur si Komandant NATO ka njoftuar nëpërmes një shkrimi të tij në fejsbuk se prapa sulmit në Gushinc... Kosova, kushti i rrugës integruese të Serbisë 22:10 - indeksonline.net Gjermania dhe partnerët evropianë presin një normalizim të plotë të marrëdhënieve midis Serbisë dhe Kosovës përmes një m... Ky është ish-kryeadministratori i Kosovës dhe ish-dhëndri ynë, Michael Steiner 21:35 - indeksonline.net Ish-kryeadministratori i Kosovës Michael Steiner, tani është ambasador i Gjermanisë në Indi. Kështu së bashku me ish-min... Ja çka dinë të gatuajn xhihadistet (Foto) 21:35 - indeksonline.net Një nga tre nxënëset e Londrës të cilat lanë Britaninë e Madhe për tu bërë ‘nuse xhihadiste’ në Siri kanë konfirmuar nëp... Komuna e Prizrenit shfuqizon lejen për ndërtimin e bibliotekës 21:35 - indeksonline.net Drejtoria për Urbanizëm dhe Planifikim Hapësinor e komunës së Prizrenit ka shfuqizuar lejen ndërtimore të bibliotekës ko...