beta
Mbi 1 milion shqiptar Kosove vizituan Shqiprin vetm n korrik 19:25 - albeu.com Në tre vendkalimet kufitare drejt Shqipërisë, Vërmicë-Morinë, Qafë e Prushit dhe Qafë e Morinës, sot pas orës 00:09, edh... Peshkopi, humbin jetën dy minatorë 19:12 - indeksonline.net Peshkopi, humbin jetën dy minatorë Një aksident në minierën e fshatit Selishtë të Peshkopisë i ka marrë jetën dy minator... Harrojeni “gomarin” e Mustafës, dëgjoni sharjet e Edi Ramës (Video) 19:12 - indeksonline.net Kastriot Islami nuk lë rast pa e shigjetuar Edi Ramën. Këtë të diel ai publikoi në faqen e tij në Facebook një video të ... Doni t jetoni n Gjermani? Ja 7 gjrat q duhet t dini (FOTO LAJM) 18:41 - albeu.com Muajt e fundit është shndërruar në vendin më të preferuar të emigrantëve, të cilët shohin te ky vend "tokën e premtuar" ... VV: Asnjë aktivist i ynë nuk e ka kërcënuar ministrin Abrashi e as djalin e kryeministrit 18:24 - indeksonline.net Pas raportimeve se një aktivist i Lëvizjes Vetëvendosje ka kërcënuar ministrin Arban Abrashi dhe djalin e kryeministrit ... Fisnik Ismaili: Të parkohemi në shesh deri në dorëheqjen e qeverisë 18:24 - indeksonline.net Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Fisnik Ismaili ka bërë thirrje që të bllokohet sheshi kryesor në kryeqytet deri në dor... Besnik Mustafa: Aktivistët i VV-së po më kërcënojnë me jetë 18:24 - indeksonline.net Aktivisti i Lëvizjes Vetëvendosje, Alban Morina e ka kërcënuar djalin e kryeministrit Isa Mustafa - Besnik Mustafën. Ky ... Mbi 1 milion kosovarë vizituan Shqipërinë vetëm gjatë korrikut 18:24 - indeksonline.net Në tre vendkalimet kufitare drejt Shqipërisë, Vërmicë-Morinë, Qafë e Prushit dhe Qafë e Morinës, sot pas orës 00:09, edh... Aksidenti në magjistralen Surkish-Podujevë, një i vdekur (Foto) 18:24 - indeksonline.net Në aksidentin për të cilin Indeksonline raportoi më herët ka humbur jetën një burrë i moshuar. Dy vetura, njëra e tipit ... Kapet n Holand jahti me 25 emigrant shqiptar e vietnamez (FOTO LAJM) 18:12 - albeu.com Një jaht me 25 emigrantë nga Shqipëria dhe Vietnami është kapur në Amsterdam e përgatitur për tu nisur për në Angli. Në ... Dy kutet matëse të Isa Mustafës 17:36 - indeksonline.net Reagimet e Isa Mustafës me rastin e "sulmit" nga aktivistët e Lëvizjes Vetëvendosje në pronat e familjes së tij në Prapa... Kush denoncon korrupsionin merr statusin e dshmitarit 17:24 - albeu.com Të gjithë personat që do të denoncojnë një rast korruptiv në administratën shtetërore apo qoftë edhe në sektorin privat ... Kjo bashki i sht kthyer shkrimit me dor t njoftimeve (FOTO) 17:01 - albeu.com Pas një lajmi të publikuar dje ku vërtetohej se punonjës të administratës publike nuk dinë të dërgojnë e-maile dhe se pë... Ekskluzive / N Tirann e 2015-s ku ujin duhet ta blesh (FOTO LAJM) 17:01 - albeu.com Jetojmë në vitin 2015, por po të lëvizësh në disa lagje të Tiranës duket sikur jeton vite, për të mos thënë shekuj pas. ... Gjendet kashikarë në lumin e Porojit 16:45 - koha.mk Një bombe dore kashikarë pa ndezës është gjetur në shtratin e lumit të Porojit, në afërsi të punëtorisë automekanike në ... Nga qershori përmes Maqedonisë kanë kaluar 51.300 refugjatë 16:45 - koha.mk Edhe 1.032 shtetasve të huaj u janë lëshuar vërtetime për parashtrimin e kërkesave për njohjen e të drejtës së azilit, m... Gjermania, Franca dhe Britania, kërkojnë aksion për emigrantët 16:45 - koha.mk Gjermania, Franca dhe Britania, kanë kërkuar që Bashkimi Evropian të ndërmarrë “hapa konkretë” lidhur me krizën në rritj... Hetimet: Familjet Lamaj e Hametaj do blinin nj avion m t madh pr marijuann 16:37 - albeu.com Plantacione marijuane jo vetëm në Shqipëri por dhe në Itali, ky është një nga konkluzionet e hetimeve që garantuan sukse... Zvicra ka gati ndihmat pr emigrantt n Maqedoni 16:18 - albeu.com Ambasadorja serbe në Bernë, Snezhana Jankoviç, ka kërkuar ndihmë nga Zvicra për ta tejkaluar krizën e refugjatëve në ven... PD: Koo Kokdhima, zyrtarisht Beu i Jugut 16:14 - albeu.com Pas vendimit të djeshëm të Partisë Socialiste mbi krijimin e rajonit të Jugut dhe drejtimin e tij nga Koço Kokëdhima ka ... Nusja me dashnorin i grabsin 10 mln lek vjehrrit t moshuar 16:14 - albeu.com Një i moshuar nga qyteti i Sarandës ka denoncuar në polici grabitjen e një shumë prej 10 milionë lekë të vjetra. Pas het... Mesazh pr emigrantt q duan t vijn n Tetov (FOTO) 15:29 - albeu.com Disa të rinj kanë vendosur një mesazh për emigrantët që pduan të vijnë në Tetovë. Ata kanë vendosur një mesazh në një bi... Kastriot Islami tallet me Ramn, ja far video shprndan (VIDEO) 15:25 - albeu.com Kastriot Islami nuk ndalon së sulmuari ish-kryetarin e tij Edi Rama. Ish deputeti i PS, aktualisht në rradhët e PD-së, ... Kryeministri Rama vazhdon kritikat ndaj Europs 15:01 - albeu.com Kryeministri shqiptar Edi Rama nuk heq dorë nga dhënia e këshillave për Bashkimin Europian. Tema është e njëjtë, emigrac... Kryeministri Mustafa bëri homazhe dhe mori pjesë në mbledhjen komemorative me rastin e vdekjes së Akademik Mark Krasniqit 14:58 - kryeministri-ks.net Prishtinë, 30 gusht 2015 Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, mori pjesë në mbledhjen komemorative të mbaj... Gjendet një kashikarë në lumin e Poroit 14:54 - mia.mk Tetovë, 30 gusht 2015 (MIA) - Një trup i një bombe dore kashikarë pa ndezës është gjetur dje në shtratin e lumit të Poro... Kalimtari i paprgjegjshm q meriton burgun (VIDEO) 14:38 - albeu.com Vera që po lëmë pas ka patur shumë aksidente automobilistike që i kanë kushtuar jetën shumë kalimtarëve dhe drejtuesve t... Nga qershori përmes Maqedonisë kanë kaluar 51.300 refugjatë 14:30 - mia.mk Shkup, 30 gusht 2015 (MIA) - Edhe 1.032 shtetasve të huaj u janë lëshuar vërtetime për shtrimin e kërkesave për njohjen ... Pamje t tmerrshme, ja si mbyten emigrantt n Mesdhe (FOTO 16) 14:19 - albeu.com Shumë emigrantë, kryesisht nga vende të Lindjes i janë drejtuar Evropës. Fluksi i tyre ka qenë aq i madh, saqë migrimi d... Vijon puna e Policis s Shtetit pr t goditur paligjshmrin 14:15 - albeu.com Edhe gjatë kësaj jave në të gjithë vendin strukturat e Policisë së Shtetit kanë vijuar punën në parandalimin e ndërtimev... Kryeministri Isa Mustafa bëri homazhe pranë përmendores dedikuar personave të zhdukur 13:58 - kryeministri-ks.net Prishtinë, 30 gusht 2015   Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, bëri homazhe pranë përmendores dedikuar pe... Një emigrant shtatëmbëdhjketëvjeçar është vrarë në Greqi gjatë përleshjes ndërmjet policisë dhe tregtarëve me njerëz 13:51 - mia.mk Athinë, 30 gusht 2015 (MIA) - Një emigrant shtatëmbëdhjetëvjeçar është vrarë në Greqi gjatë një konflikti të armatosur n... Rehabilitohet blloku i pallateve n rr. "Ferit Xhajko", Veliaj: Ti ruajm ato q investojm 13:03 - albeu.com Kur ka kaluar vetëm një muaj nga marrja e detyrës, kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj , ka realizuar një nga p... Kompania amerikane me vendim intern për investim me 1.500 punësime në rajonin e Strumicës 12:52 - mia.mk Strumicë, 29 gusht 2015 (MIA) - Qeveria është në negociata përfundimtare me kompaninë globale amerikane për investime në... A do të jetë Graçanica “kryeqyteti” i Asociacionit të Komunave Serbe në Kosovë? 12:51 - indeksonline.net Një Ekip Menaxhues i përbërë nga ekipet e dialogut ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit, me lehtësim të Bashkimit Evropian,... Dita Botërore e të Zhdukurve: Ambasada amerikane bashkëndjen me familjet kosovare 12:51 - indeksonline.net Në ditën botërore të të zhdukurve, ambasada amerikane përmes një letre të sekretarit të Departamentit të Shtetit, John K... Ngushtohet diferenca Syriza-Demokracia e Re në sondazhe 12:47 - koha.mk Megjithëse fillimi i fushatës elektorale në Greqi konsiderohet si terreni i papërshtatshëm për të nxjerrë konkluzione zg... Gjermania, Franca dhe Britania, kërkojnë aksion për emigrantët 12:47 - koha.mk Gjermania, Franca dhe Britania, kanë kërkuar që Bashkimi Evropian të ndërmarrë “hapa konkretë” lidhur me krizën në rritj... Siriant tani msyjn Evropn - prmes Arktikut (VIDEO) 12:44 - albeu.com Provuan brigjet e Libisë, ishujt e Greqisë, detin e Italisë, rrugët e Ballkanit, por tani duket se kanë zbuluar një tjet... Banda e drogs, hotele dhe restorante n bregdetin e Vlors 12:39 - albeu.com Paratë që u siguronte trafiku i drogës familjet Lamaj e Ahmetaj i kanë investuar në hotele dhe bar– restorante në bregde... Erion Veliaj shemb "Kristaq Ramn" (FOTO LAJM) 12:39 - albeu.com Muri rrethues i shkollës që i kishte shpëtuar çdo aksioni të prishjeve në kryeqytet është prishur mbrëmjen e djeshme. Bë... Ahmeti n vitin 2011 dhe 2014 i fali 6 deputete VMRO-s 12:20 - albeu.com Marrëveshja që i dha fund krizës politike, tani duhet të zbatohet në praktikë. Grupet e punës nga VMRO-DPMNE, LSDM-, BDI... Meta n dasmn e djemve t Menduh Thait, nuk ftohet Rama 12:16 - albeu.com Pas pushimeve në Jalë, Ilir Meta dhe lideri i Partisë Demokratike Shqiptare, Menduh Thaçi, do të takohen sërish në Tetov... Pogradec, gjendet i vdekur n kanal 28-vjeari 12:16 - albeu.com Është gjetur sot i vdekur 28-vjeçari Ervin Jonusllari, i deoncuar një ditë më parë në media si i zhdukur nga familjarët ... Vdes babai i dy fëmijëve në aksident me motor 12:03 - indeksonline.net Një-32 vjeçar, baba e dy fëmijëve të vegjël, ka gjetur vdekjen në orët e para të mëngjesit të sotëm në një aksident auto... WP: Muret që Evropa po ndërton kundër refugjatëve, zero efekt 12:03 - indeksonline.net Pas rënies së Murit të Berlinit në vitin 1989 dukej se muret dhe barrikadat ishin pjesë e së kaluarës në Evropë. Shumë n... Gjuriq kërcënon ministrat e Qeverisë së Kosovës 12:03 - indeksonline.net Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, ka mbledhur në Beograd, të shtunën, kryetarët e dhjetë... Gjendet pas dy ditësh trupi i një të riu, pasi u zhduk me motorin e tij 12:03 - indeksonline.net Ishin 48 orë të rënda për familjen Jonusllari në Pogradec, pasi djali i tyre 28 vjeçar Ervini, u zhduk në rrethana të pa... Greqi, ngushtohet diferenca Syriza-Demokracia e Re në sondazhe 12:03 - indeksonline.net Megjithëse fillimi i fushatës elektorale në Greqi konsiderohet si terreni i papërshtatshëm për të nxjerrë konkluzione zg... Shtatë gjëra që duhet të dini nëse ia keni mësyrë Gjermanisë 12:03 - indeksonline.net Në një kohë kur fluksi i emigrantëve nuk ka të ndalur në kërkim të një jete më të mirë, Gjermania konsiderohet toka e “p...