beta
Reagon djali i Zymberit: Nse jo babai im, kush tjetr? 13:32 - albeu.com Djali i komandantit të policisë ushtarake të UÇK-së, Abedin Zymberit, Bashkim Zymberi, ka shprehur nëpërmjet Facebook-ut... Mustafa: Mosmarrveshjet e rajonit t zgjidhen prmes dialogut 13:21 - kosova.com Tiran, 28 maj 2015 - Kryeministri i Republiks s Kosovs, Isa Mustafa, gjat pjesmarrjes n Forumin Ekonomik t Vjens q po zh... Maqedonia vazhdon me kontributin në misionin "Mbështetja vendimtare" 13:11 - mia.mk Shkup, 28 maj 2015 (MIA) - Republika e Maqedonisë është fuqimisht e përkushtuar në paqen globale dhe stabilitetin. Ju je... Në Gjilan ka rënie të rasteve të dhunës në familje 13:06 - indeksonline.net Është mbajtur sot takimi i radhës i mekanizmit koordinues kundër dhunës në familje të organizuar nga UN WOMEN, ku u tha ... Pacolli: Zbritja e tarifave për mërgimtarët do të ketë impakt pozitiv 13:06 - indeksonline.net Udhëheqësi i delegacionit kosovar në bisedimet Kosovë-Serbi, në fushën e sigurimeve, Rrahim Pacolli, ka thënë se vendimi... Në fshatin boshnjak Oshve ka valuar flamuri i SHI-së 12:44 - mia.mk Sarajevë, 28 maj 2015 (MIA) - Flamuri i grupit terrorist Shteti Islamik (SHI) është vendosur në një shtëpi në fshatin Os... ISIS ekzekuton 20 persona në Palmira 12:29 - indeksonline.net Militantët e Shtetit Islamik ka ekzekutuar 20 persona para një turme në teatrin antik romak në qytetin e Palmyra-s në Si... Flet gruaja e Sami Lushtakut 12:29 - indeksonline.net Feride Lushtaku, bashkëshortja e kryetarit të Skënderajt, Sami Lushtakut, ka reaguar pas dënimit prej 12 vjet burg që i ... Franca mbshtet antarsimin e Kosovs n KE dhe BE 12:17 - albeu.com Një delegacion i Kuvendit të Kosovës po qëndron në një vizitë dy-ditore në Francë ku po zhvillon takime me zyrtarë të la... Mustafa: Çështjet e hapura me Serbinë do t’i zgjidhim me dialog 12:08 - mia.mk Tiranë, 28 maj 2015 (MIA) -  "Ne po bëjmë përpjekje që shumë çështje që i kemi të hapura me fqinjët tanë, sidomos me Ser... Mustafa e Vuçiq shtrëngojnë duart në Tiranë 12:08 - mia.mk Tiranë, 28 maj 2015 (MIA) - Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa dhe ai i Serbisë Aleksandar Vuçiq kanë shtrënguar duart ... Zvizdiq: Të gatshëm për zhvillimin e projekteve që lidhin rajonin tonë 12:08 - mia.mk Tiranë, 28 maj 2015 (MIA) - Bosnjë e Hercegovina është e gatshme të bashkëpunojë për të gjitha projektet që do t'i shërb... Vui-Mustafa shkrijn akujt, i japin dorn njri-tjetrit 12:04 - albeu.com Që në nisje të Forumit Ekonomik të Vjenës është vënë re se kryeministri i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, është takuar me kre... Denoncohet një tetovar për 13 vjedhje të rënda 11:59 - mia.mk Tetovë, 28 maj 2015 (MIA) - Policia e Tetovës ka parashtruar kallëzim penal kundër E.A. (21) nga Tetova, si i dyshuar se... Fjala e kryeministrit Isa Mustafa në Forumin Ekonomik të Vjenës, që po zhvillon punimet në Tiranë 11:55 - kryeministri-ks.net Tiranë, 28 maj 2015 Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, gjatë pjesëmarrjes në Forumin Ekonomik të Vjenës ... Gjykatësit nga Kosova e Shqipëria fillojnë një punëtori 11:54 - indeksonline.net Përfaqësues të Gjykatës së Lartë të Republikës së Shqipërisë dhe të Gjykatës Kushtetuese të Kosovës do të mbajnë sot një... Pajaziti: Dënimi i grupit Drenica, vendim politik 11:54 - indeksonline.net Seanca e Kuvendit të Kosovës ka filluar me shqetësimin e deputetit të PDK-së, Zenun Pajaziti, lidhur me dënimin e grupit... Arrestohet aktivisti i Vetëvendosjes 11:54 - indeksonline.net Sot, rreth orës 08:00 të mëngjesit, Policia e Kosovës ka arrestuar aktivistin e Lëvizjes VETËVENDOSJE!, Lirim Gashi, për... Gruevski n Tiran "qahet" pr Greqin 11:42 - albeu.com Pas kryeministrave të Shqipërisë, Serbisë, Kosovës, Malit të Zi dhe Bosnje Hercegovinës fjalën e mori kryeministri i Maq... Mustafa merr fjaln, Vui nuk largohet por e dgjon me vmndje 11:42 - albeu.com Kryeministri i Kosovës Isa Mustafa sapo ka marrë fjalën në Forumin Ekonomik të Vjenës që po mbahet në Tiranë. Ai mori fj... "Drenica" bllokon rrugn Drenas-Prishtin (VIDEO) 11:42 - albeu.com Pas vendimit të djeshëm të Gjykatës Themelore të Mitrovicës, për dënimin e Sami Lushtakut, Sylejman Selimit dhe ish-pjes... Gjukanoviq: Ballkani Perëndimor duhet të vijojë në rrugën e integrimit euro-atlantik 11:34 - mia.mk Tiranë, 28 maj 2015 (MIA) - Kryeministri i Malit të Zi, Milo Gjukanoviq, në fjalën e tij gjatë Forumit Ekonomik të Vjenë... Bllokohet kryqzimi i Komoranit 11:33 - kosova.com Prishtin, 28 maj 2015 - Policia e Kosovs ka konfirmuar se afr 200 persona kan bllokuar magjistralen Prishtin Pej, te kr... Militanti i "vdekur" i Shtetit Islamik 11:33 - kosova.com Prishtin, 28 maj 2015 - N muajin gusht t vitit t kaluar, mediat n Ballkan kan raportuar me nj ndjenj lehtsimi pr vrasjen... Në veri të Mitrovicës arrestohen tre të mitur 11:20 - indeksonline.net Policia e Kosovës ka arrestuar në pjesën veriore të Mitrovicës, tre persona të mitur të përkatësisë etnike shqiptare për... Zbardhen detaje mbi 3 vrasjet në Tiranë 11:20 - indeksonline.net Zbardhen detaje mbi 3 vrasjet në Tiranë Zbardhen detaje të shkëmbimit të zjarrit që shkaktoi 3 viktima ditën e djeshme n... Vuçiç batuta me Ramën: E dija që Edi do ta kalonte kohën, e bën gjithmonë këtë 11:20 - indeksonline.net Në ditën e dytë të punimeve të Forumit Ekonomik të Vjenës që po mbahet në Tiranë, nuk kanë munguar as batutat mes kryemi... Mustafa: Mosmarrëveshjet me Serbinë t’i zgjidhim me dialog 11:20 - indeksonline.net Shefi i qeverisë kosovare, Isa Mustafa ka thënë se është e rëndësishme që të ndërtohet paqja në këtë pjesë të Evropës në... Delegacioni i Kuvendit të Kosovës në Francë flet për anëtarësimin e Kosovës në BE 11:20 - indeksonline.net Një delegacion i Kuvendit të Kosovës po qëndron në një vizitë dyditore në Francë ku po zhvillon takime me zyrtarë të lar... Një pjesë e fabrikës Sharr- Cem është përfshirë nga zjarri 11:20 - indeksonline.net Një pjesë e fabrikës së betonit Sharr-Cem në Han të Elezit, është përfëshir nga zjarri, njofton Policia e Kosovës. “Rapo... Reagim i djalit të Abedin Zymberit - Nëse jo prindi jem, atëherë kush? 11:20 - indeksonline.net Djali i komandantit të policisë ushtarake të UÇK-së, Abedin Zymberit, Bashkim Zymberi në profilin e tij në facebook ka s... Mustafa e Vuçiq shtrëngojnë duart në Tiranë 11:20 - indeksonline.net Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa dhe kryeministri i Serbisë, Aleksandër Vuçiq kanë shtrënguar duart në ... Gjykatësit nga Shqipëria dhe Kosova fillojnë punëtorin rreth të drejtës për gjykim 11:20 - indeksonline.net Përfaqësues të Gjykatës së Lartë të Republikës së Shqipërisë dhe të Gjykatës Kushtetuese të Kosovës do të mbajnë sot një... Dezinsektimi hapësinor në Gjilan fillon brenda javës 11:20 - indeksonline.net Brenda një jave në Gjilan pritet të fillojë dezinsektimi hapësinor, që vitin e kaluar nuk ka mundur të bëhet për shkak t... Militanti i "vdekur" i Shtetit Islamik 11:20 - indeksonline.net Në muajin gusht të vitit të kaluar, mediat në Ballkan kanë raportuar me një ndjenjë “lehtësimi” për vrasjen e Lavdrim Mu... Bullgaria hap arkivat ushtarake të epokës komuniste 11:20 - indeksonline.net Ministri bullgar i mbrojtjes, Nikolaj Nentchev, ka njoftuar se arkivat ushtarake të epokës komuniste të inteligjencës do... Ambasadori amerikan viziton Kumanovn 11:09 - albeu.com Ministri i bujqësisë, pylltarisë dhe ekonomisë së ujërave Mihaill Cvetkov, ambasadori i SHBA-ve Xhes Bejli dhe zv/ ambas... Strukturat paralele po "kolonizojn" veriun e Kosovs 11:09 - albeu.com Një grup këshilltarësh nga komunat veriore të Kosovës kanë shprehur shqetësimet e tyre në takimin e djeshëm me kryetarin... Bullgaria hap arkivat ushtarake t epoks komuniste 11:00 - kosova.com Sofje, 28 maj 2015 - Ministri bullgar i mbrojtjes, Nikolaj Nentchev, ka njoftuar se arkivat ushtarake t epoks komuniste ... N Tiran po i zhvillon punimet Forumi Ekonomik i Vjens 11:00 - kosova.com Tiran, 28 maj 2015 - Kan nisur paraditen e s enjtes n Tiran punimet e Forumit Ekonomik t Vjens, ku t pranishm jan krert... Nishani: Rast i mir pr shkmbimin e ideve dhe eksperiencave 11:00 - kosova.com Tiran, 28 maj 2015 - N Tiran sht mbajtur takimi n nivel rajonal i Kshillave Gjyqsor. I pranishm n kt takim ishte dhe kre... Forumi Ekonomik i Vjenës- Kryeministrat e vendeve të Adriatikut e Detit të Zi mblidhen në Tiranë 11:00 - mia.mk Tiranë, 28 mj 2015 (MIA) - Projekte me karakter zhvillimin e qëndrueshëm të vendeve të Ballkanit do të diskutohen në For... Gjykatsit nga Shqipria e Kosova fillojn nj puntori 10:57 - kosova.com Prishtin, 28 maj 2015 - Prfaqsues t Gjykats s Lart t Republiks s Shqipris dhe t Gjykats Kushtetuese t Kosovs do t mbajn ... MAP i dhuron Komuns s Podujevs pajisje pr telekomunikimin digjital 10:57 - kosova.com Podujev, 28 maj 2015 - Ministria e Administrats Publike e ka prkrahur Komunn e Podujevs me nj donacion n ngritjen e perf... N veri t Mitrovics arrestohen tre t mitur 10:57 - kosova.com Mitrovic, 28 maj 2015 - Policia e Kosovs ka arrestuar n pjesn veriore t Mitrovics, tre persona t mitur t prkatsis etnike... Aktiviteti i Vangjel Papakristos q bie ndesh me Kushtetutn e Shqipris (FOTO LAJM) 10:54 - albeu.com Replikë nga Arbel Llalla - Për fillim z. Vangjel Papakristo , ju tregoj se s’jam gazetar, por historian dhe publicistë ... Gruevski në Forumin ekonomik vjenez në Tiranë 10:45 - mia.mk Tiranë, 28 maj 2015 (MIA) - Kryeministri Nikolla Gruevski bashkë me ministrin e Punëve të Jashtme, Nikolla Poposki sot d... Vui sulmon Thain nga Tirana: Skupton sht genocidi 10:29 - albeu.com Kryeministri i Serbisë Aleksandër Vuçiç, nga Tirana ku ndodhet për një vizitë 2-ditore, ka “sulmuar” Hashim Thaçin, duke... Popullata ishte larguar para sulmit, 4 persona e dinin se ky ishte skenar! 10:29 - albeu.com Grupi i kosovarëve dhe i shtetasve të Maqedonisë ishte vendosur në Kumanovë në pesë shtëpi të marra me qira. Ishin hapur... Edhe Zaev e "dredhi" pr "Monstra"-n: Nuk kam thn se shqiptart jan t pafajshm 10:29 - albeu.com Udhëheqësi i opozitës maqedonase, Zoran Zaev ka deklaraur sot se me siguri është interpretuar gabimisht deklarata e tij ...