Tiranë Mimoza Kuqi Demollari do të jetë drejtoresha e re e Drejtorisë Arsimore për qytetin e Tiranës. Kjo është drejtoria më e rëndësishme në të gjithë vendin, jo vetëm për shkak se Tirana është kryeqytet, por edhe sepse Demollari do të ketë në hyqmin e saj numrin më të lartë të shkollave, mësuesve, nxënësve. Mimoza Kuqi Demollari është zgjedhur dje në finalen e konkurrimit, në seancën e fundit, ku i pranishëm ka qenë edhe Kryeministri Edi Rama. Pas prezantimit të 7 kandidatëve të përzgjedhur...
beta
Atentat për hakmarrje 48-vjeçarit, arrestohet autori i dytë 17:05 - panorama.com.al tweet Flash, Lajmi i Fundit e Premte, 31 Tetor, 2014 | 16:27 pm Pas plagosjes së ndodhur me armë zjarri të enjte... Arben Gashi: Blloku është bërë fleksibil 17:03 - kosova-sot.info Anëtari i Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së, Arben Gashi, ka paralajmëruar fundin e bllokadës politike, duke thënë se ... Hoxhaj në Sllovaki, Ballkani të përfitoj në rrugën drejt BE-së 17:01 - rtv21.tv Bratislavë, 31 tetor 2014 -Ministri i Punëve të Jashtme i Kosovës, Enver Hoxhaj, pas vizitës në Beograd ka qëndruar në S... 15 mijë euro mashtrim, me premtime për blerjen e tokës shtetërore 17:01 - ina-online.net Një 55 vjeçar nga Kumanova me inicialet S.S dhe 42 vjeçari me inicialet V.U nga Shkup përballen me akuzë penale për mash... Unioni Ndërkombëtarë i Noterëve kundër ndryshimeve për noteri 17:01 - ina-online.net Përmes një letre formale dërguar Kryeministrit Nikolla Gruevski  dhe Ministrit të Drejtësisë Adnan Jashari, Unioni Ndër... Shkup, protestë e studentëve kundër testeve të paralajmëruara eksterne 17:01 - ina-online.net Studentët e Universitetit të Shkupit “Shën Kirili dhe Metodi” sot protestuan para rektoratit të universitetit, duke kërk... Urdhri i Kim Jong Un: Ekzekutohet kush sheh filma t huaj (FOTO LAJM) 16:56 - albeu.com Diktatori i Koresë së Veriut, Kim Jong Un ka ekzekutuar përgjatë këtij viti 10 zyrtarë të lartë të shtetit, për shkak se... Enver Sekiraqa deklarohet i pafajshëm, Prokurori kërkon së paku 35 vjet burg (Video) 16:54 - indeksonline.net Sot në Gjykatën e Apelit në Prishtinë nën masa të rrepta të sigurisë u mbajt seanca kundër Enver Sekiraqës. Prokurori i ... Majlinda triumfon në Abu Dhabi Grand Slam 16:49 - koha.mk Majlinda Kelmendi ka triumfuar në finale të garës së xhudos, në Grand Slam që organizohet në Abu Dabi.Sportistja më e mi... Minxhozi: Rama do të shkojë edhe në Preshevë. Nuk kemi në axhendë “Shqipërinë e Madhe” 16:45 - gazetatema.net Kryeministri Edi Rama do të shkojë në Serbi, dhe padyshim edhe në Preshevë. Kështu thotë ambasadori shqiptar në Kosovë,... Super Majlinda rrëmben Medaljen e Artë në Abu Dhabit 16:43 - rtv21.tv 31 tetor 2014.-Xhudistja jonë ka shkëlqyer në turneun në turneut prestigjioz ‘Grand Slam’ në Abu Dhabit. Krenaria e spor... Sfidat për zgjerimin e ardhshëm të BE-së - debat në Misionin e Maqedonisë pranë BE-së 16:37 - mia.mk Bruksel, 31 tetor 2014 (MIA) - Misioni i përhershëm i Republikës së Maqedonisë pranë BE-së në Bruksel, sot ishte nikoqir... Majlinda kampione edhe në Abu Dhabi 16:36 - indeksonline.net Majlinda Kelmendi është kampione e re në turneun e madh të xhudos në Abu Dhabi. Xhudistja kosovare e fitoi para pak minu... Hoxhaj: Ballkani të përfitoj në rrugën drejt BE-së nga modeli i vendeve të Vishegradit 16:36 - indeksonline.net Ministri i Punëve të Jashtme i Kosovës, Enver Hoxhaj, pas vizitës në Beograd ka qëndruar në Sllovaki me ftesë të ministr... Totozani takon me homologun francez, diskutohen liritë e të drejtat e njeriut 16:36 - balkanweb.com -Avokati i Popullit z.Igli Totozani, gjatë një vizite pune në Francë ka patur një takim të veçantë me homologun e tij fr... Rreth 50 mijë kompani kanë realizuar qarkullim prej mbi 900 milionë denarë 16:25 - mia.mk Shkup, 31 tetor 2014 (MIA) - Qarkullim prej 963.846 milionë denarë dhe vlerë të shtuar prej 207.724 milionë denarë kanë ... Sllovakia nuke pengon perspektivn evropiane t Kosovs 16:25 - kosova.com Bratisllav, 31 tetor 2014 - Zvendskryeministri i Sllovakis, njhersh Ministri i Punve t Jashtme dhe shtjeve Evropiane t S... Grave pa sigurime shndetsore t Lugins s Preshevs mamografi falas 16:25 - kosova.com Prishtin, 31 tetor 2014 - Ministri i Shndetsis, Ferid Agani priti sot prfaqsueset e organizats jo-qeveritare Nna nga Lug... ONE sjell iPhone 6 me çmime më të volitshme 16:24 - lajmpress.com Operatori i telekomunikacionit ONE njofton se nga dita e sotme ofron telefonin iPhone 6, me një çmim shumë të mirë.  ONE... Kombtarja shqiptare krenari, politika kombtare turp 16:24 - botasot.info N fushn e futbollit n Beograd, m 14 tetor 2014, mbi 32 mij tifoz u brohorit n kor, urrejtja dhe fyerjet m t vrazhda, nac... IPKO ofron iPhone 6 dhe iPhone 6 plus ekskluzivisht, në rrjetin e vetëm 3G 16:19 - indeksonline.net PKO sot ka njoftuar se do të vazhdojë të jetë ofruesi ekskluziv i iPhone 6 dhe iPhone 6 Plus – modeleve më të avancuara ... Majlinda fiton medaljen e artë në Abu Dhabi 16:17 - knninfo.com Malinda Kelmendi e ka fituar medaljen e artë në turneut prestigjioz ‘Grand Slam’ që po mbahet në Abu Dhabi. Pejania në f... Mogherini jep dorheqjen si ministre, e pret Brukseli 16:07 - yllpress.com Paolo Gentiloni është ministri i ri i Jashtëm italian, pas dorëheqjes së Federica Mogherini. Kjo e fundit la postin e sa... Internet më së shumti shfrytëzojnë nxënësit dhe studentët 16:06 - mia.mk Shkup, 31 tetor 2014 (MIA) - Përafërsisht 70 për qind e amvisërive të Maqedonisë kanë qasje në internet nga shtëpia, ndë... Hoxhaj dhe Dacic krah pr krah n Bratisllav (FOTO) 16:01 - botasot.info Ministri i Jashtm n largim Enver Hoxhaj dhe ai i Serbis Ivica Dacic kan marr pjes n nj konferenc t prbashkt n Bratisllav... Shqipria, Maqedonia dhe Bullgaria nnshkruajn deklarat pr korridorin 8 16:00 - albeu.com Ministrat e Energjitikës së Bullgarisë, Maqedonisë dhe të Shqipërisë kanë nënshkruar sot në Sofje një deklaratë, përmes ... Ja si arsyetohet Arben Gashi për ‘shetitjen’ me veturë në Shesh 15:59 - indeksonline.net Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Arben Gashi, konsideron se nuk ka thyer ndonjë rregull, teksa (dje) lir... Hoxhaj në Sllovaki, Ballkani të përfitoj në rrugën drejt BE-së 15:58 - ekonomia-ks.com Bratislavë, 31 tetor - Ministri i Punëve të Jashtme i Kosovës, Enver Hoxhaj, pas vizitës në Beograd ka qëndruar në Sllov... Zgjedhja e dy anëtarëve të Këshillit Mbikqyrës/Kuvendi hap zyrtarisht procedurën 15:57 - gazetatema.net Kuvendi hap zyrtarisht procedurën për zgjedhjen e dy anëtarëve të rinj të Këshillit Mbikëqyrës të Bankës së Shqipërisë. ... Projekt bashkëpunimi i AAB-së me Ambasadën e SHBA në Kosovë, në fushën e bibliotekarisë 15:57 - knninfo.com Në vazhdën e bashkëpunimeve të vazhdueshëm me institucione dhe zyre të njohura në nivelin botëror, për bartjen dhe shkëm... Hoxhaj dhe Dacic krah për krah në Bratisllavë (FOTO) 15:57 - knninfo.com   Ministri i Jashtëm në largim Enver Hoxhaj dhe ai i Serbisë Ivica Dacic kanë marrë pjesë në një konferencë të përbashk... Mamografia falas, dyfishohen kontrollet 15:52 - vizionplus.al Lufta kundër kancerit te gjirit ka thyer bojkotin e grave demokrate. Ato janë shfaqur përkrah deputeteve socialiste dhe ... Tepelenë: S’kemi fond as për t’i hedhur klor ujit 15:52 - vizionplus.al Ndërmarrja e ujësjellës kanalizimeve ne Tepelene është shume pranë falimentimit per shkak të mospagesave te faturave te ... Njësi e posaçme për kontrollin brenda OSHEE 15:51 - vizionplus.al Nje strukture e posaçme me 50 punonjës do te monitoroje rreth 2900 elektriciste dhe faturistë te operatorit te sistemit ... Qeveria e Kosovës miratoi Projektbuxhetin për vitin 2015 15:51 - kryeministri-ks.net Prishtinë, 31.10.2014 Qeveria e Kosovës, e drejtuar nga kryeministri Hashim Thaçi, ka zhvilluar mbledhjen e saj të 203-t... Po trhiqte para n bankomat, sulmohet shqiptari 15:51 - shekulli.com.al ITALI- Nj shtetas shqiptar u sulmua mbrmjen e djeshme pran nj bankomati, teksa po trhiqte para. Ngjarja ndodhi rreth ors... Ministri Hoxhaj uron ministrin Kurz me rastin e Ditës Kombëtare të Austrisë 15:50 - mfa-ks.net Në telegram, ministri Hoxhaj, në emër të Qeverisë dhe të qytetarëve të Republikës së Kosovës e ka uruar popullin dhe Qev... Hoxhaj takim lamtumirës me Fulen, falënderim për MSA-në dhe mbështetjen për anëtarësimin në organizata (VIDEO) 15:50 - mfa-ks.net Hoxhaj e ka falënderuar Fulen për bashkëpunimin gjatë mandatit të tij pesë vjeçar dhe përkrahjen që ka dhënë për Kosovën... Gjermania dhe Franca nominojnë bashkërisht Selimin 15:50 - mfa-ks.net Zëvendësministri Selimi është ftuar në këtë program të përbashkët të dy qeverive evropiane që ka për synim t’i mbledhë l... Ministrat Hoxhaj e Ismajli në Beograd, flasin për nevojën e bashkëpunimit ekonomik paralelisht me zgjidhjen e çështjeve të hapura në rajon 15:50 - mfa-ks.net Ministri i Jashtëm, Enver Hoxhaj në fjalën e tij ka thënë se prania e Kosovës në konferencën e këtij niveli në Serbi fle... Hoxhaj në Sllovaki, Ballkani të përfitoj në rrugën drejt BE-së nga modeli i bashkëpunimit të vendeve të Vishegradit (VIDEO) 15:50 - mfa-ks.net Hoxhaj ka marrë pjesë në konferencën e përbashkët të ministrave të jashtëm të katër vendeve të Vishegradit dhe të Ballka... Itali, kapet banda e metrove. Mes tyre dhe një 19-vjeçar shqiptar 15:49 - gazeta-shqip.com Policia e Romës ka shkatërruar një bandë të rinjsh, e cila në më pak se një muaj, ka kryer të paktën 23 grabitje ndaj ba... Hoxhaj në Sllovaki, Ballkani të përfitoj në rrugën drejt BE-së 15:49 - kosova-sot.info Ministri i Punëve të Jashtme i Kosovës, Enver Hoxhaj, pas vizitës në Beograd ka qëndruar në Sllovaki me ftesë të ministr... Mbi 2 vjet e mbajtur mbyllur dhe e detyruar të merret me prostitucion 15:49 - gazetatema.net Një vajzë19 vjeçare nga Kosova ka kërkuar azil në Insbruck,  Austri. Por këtij kërkimi të azilit i ka paraprirë një dram... “Unë gjithmonë kam dashur të vdes si martir, drejtuesit e IS nuk kanë besim te xhihadistët europianë” 15:49 - gazetatema.net “A keni ftohtë? Lirisht mund ta hiqni xhupin, ne s’ju bëjmë gjë”. Me këto fjalë e priti kryetari i trupit gjykues të ak... Ja si i komandonte Titoja shqiptart 15:48 - yllpress.com Udhëheqja komuniste e Shqipërisë merrte direktiva të qarta nga Titoja gjatë kohës së luftës. Veç të tjerave, ky fakt vër... Zyrtari turk pr shtje fetare i jep vajzn nj shkupjani 15:45 - botasot.info Pr vajzn e Kryetarit t Kryesis s shtjeve Fetare t Turqis, Mberra Grmez dhe dhndrin Nedim Eminin, t cilt u martuan n Anka... LSDM: Ja e vrteta e rritjes s pensioneve 15:45 - botasot.info Lidhja Social-Demokrate e Maqedonis dhe kryeministri Nikola Gruevski po manipulojn me pensionistt dhe me qytetart, n lid... Bursat e EVN-së, trefishohet numri i studentëve të elektroteknikës 15:42 - alsat-m.tv Trefishohet numri i studentëve në drejtimet energjetike në fakultetet elektroteknike në vend. Sipas prorektorëve për mës... Reflekton Sllovakia T ndihmojm Kosovn n rrugn e integrimit 15:42 - botasot.info Ministri i Jashtm i Sllovakis, Miroslav Lajcak ka thn t premten n Bratislav se mosnjohja e shtetsis s Kosovs, nuk nnkupt...

Mimoza Kuqi, në krye të drejtorisë arsimoregazeta-shqip.com 11:41

Tiranë Mimoza Kuqi Demollari do të jetë drejtoresha e re e Drejtorisë Arsimore për qytetin e Tiranës. Kjo është drejtoria më e rëndësishme në të gjithë vendin, jo vetëm për shkak se Tirana është kryeqytet, por edhe sepse Demollari do të ketë në hyqmin e saj numrin më të lartë të shkollave, mësuesve, nxënësve. Mimoza Kuqi Demollari është zgjedhur dje në finalen e konkurrimit, në seancën e fundit, ku i pranishëm ka qenë edhe Kryeministri Edi Rama. Pas prezantimit të 7 kandidatëve të përzgjedhur ...