beta
T (mos) jesh shqiptar n Mavrov (VIDEO) 17:20 - albeu.com Shqiptarët ortodoksë të Maqedonisë po rikthehen në vëmendje. Ka prej tyre që po pranojnë rrënjët shqiptare , të tjerë jo... Komisioni Evropian nuk do t przihet n rastin Pu 17:20 - albeu.com Komisioni Evropian nuk do të përzihet në procedurat penale mbi rastin “Puç“. Kjo përgjigje ka arritur deri tek Prokuror... Italiani i UÇK-së që ra dëshmor për Kosovën 17:19 - ina-online.net Heronjtë shuhen në heshtje. Francesco Bider, hebre me origjinë dhe shtetas italian, njihet shumë pak nga populli shqipta... Gryka e Kaçanikut sot do të jetë e mbyllur nga ora 10 deri në orën 16 17:19 - ina-online.net Sot nga ora 10:00 deri në 16:00 mbyllet rruga nacionale N2 Hani i Elezit – Prishtinë do të jetë e bllokuar në Grykën e K... Matematika e detyrueshme vetëm për maturantët që përfundojnë gjimnazin 17:19 - ina-online.net Ministria e Arsimit dhe Shkencës zhvilloi një takim me Unionin e nxënësve të shkollave të mesme të Maqedonisë, në të cil... Harrohet zgjidhja e statusit të UÇK-së 17:19 - ina-online.net 14 vite nga konflikti i vitit 2001 në Maqedoni, akoma nuk është zgjidhur statusi i familjeve të dëshmorëve, veteranëve d... Thaçi nesër takim me kryeministrin Rama 17:19 - ina-online.net Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare, Menduh Thaçi, nesër do të vizitojë Tiranën ku do të takojë Kryeministrin e Rep... Rama-Veliaj në Lezhë për fondin e nxitjes së punësimit: Në 2015, përfitojnë 7 mijë punëkërkues 17:17 - gazeta-shqip.com Kryeministri, Edi Rama dhe Ministri i Mirëqenies Sociale, Erion Veliaj ishin sot në qytetin e Lezhës ku vizituan një nga... Përgjysmohen pagat e top-menaxherëve zviceranë 17:16 - indeksonline.net Pagat e top-menaxherëve të kompanive më të mëdha të Zvicrës para disa vitesh patën qenë bërë shkak për debate dhe kritik... Arrestohet Ministri i Financave në Rumani 17:16 - indeksonline.net Ministri i Financave i Rumanisë Darij Valkov, i cili dha dorëheqje për shkak të akuzimeve për korrupsion, u arrestua. He... KFOR-i turk dhuroi 50 paku ushqimore pr familjet n nevoj 17:05 - kosova.com Mitrovics, 31 mars 2015 - Jan 50 familje, nga radht e t gjitha komuniteteve, q jan mbshtetur me nga nj pako me gjra them... Në Bullgari tetë persona të akuzuar për përkrahje të Shtetit Islamik 16:57 - mia.mk Sofje, 31 mars 2015 (MIA) - Kundër tetë shtetasve bullgar është ngritur akuzë për shkak të përkrahjes së Shtetit Islamik... Prishtina ‘mbulohet’ me grafitet LDK=UDB (Foto) 16:43 - indeksonline.net Mbrëmë dhe sot janë parë gjithandej rrugëve të Prishtinës grafite me mbishkrimin LDK=UDB. E këtyre grafiteve nuk ju ka s... Jep dorëheqjen drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Artan Didi 16:43 - indeksonline.net Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Artan Didi dha dorëheqjen. Didi iu drejtua shefit të Qeverisë, si edhe mi... Vetura godet një femër në Klinë (Video) 16:43 - indeksonline.net Një femër është goditur sot në Klinë nga një veturë. Viktima me inicialet F.H. është dërguar në Qendrën e Mjekësisë Fami... Kumanovë me rrugë me gropa, institucionet heshtin (FOTO) 16:41 - ina-online.net Rruga që lidh qytetin e Kumanovës me fshatin Çerkez- Kumanovë, apo sic njihet ndryshe si rruga e vjetër Kumanovë-Shkup ë... LSDM padi të tjera në adresë të Gruevskit 16:41 - ina-online.net Në Prokurorinë Publike për krim të organizuar, LSDM-ja sot ka dorëzuar kallëzim penal kundër Nikolla Gruevskit, Mile Jan... Çështja “Frroku”, Basha: Rama i zgjodhi vetë miqtë e punëve të pista 16:40 - gazeta-shqip.com Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, përmes një postimi në “Facebook”, deklaron se ngjarja e fundit për çështje... Dorëhiqet kreu i Policisë së Shtetit Shqiptar, Artan Didi 16:36 - ina-online.net Jep dorëheqjen kreu i Policisë së Shtetit Artan Didi. Ai ka bërë një mbledhje me vartësit e tij, ku dhe u ka komunikuar ... Përplas kokën në trotuar pas një sherri, 12-vjeçari në gjendje të rëndë 16:31 - gazeta-shqip.com Një fëmijë 12-vjeçar nga Bulqiza, është dërguar me helikopter drejt Tiranës për shkak se ka përplasur kokën në trotuar d... Gjykata e Apelit jep pafajsi pr Shptim Gjikn 16:29 - albeu.com Gjykata e Apelit në Tiranë ka rrëzuar kërkesën e Prokurorisë, për shpalljen fajtor të Shpëtim Gjikës, raporton Portali A... KOMENT/ Ikja nxitimthi e Artan Didit 16:29 - albeu.com Ka ndodhur rrallë në këtë vend që drejtues në hierakinë e lartë shtetërore të japin dorëheqjen nga pozicioni i tyre. Mad... Marrdhnie t shklqyera mes Forcave t Armatosura Shqiptare dhe KFOR-it 16:26 - kosova.com Prishtin, 31 mars 2015 - Komandanti i KFOR-it, Gjeneral Major Francesco Paolo Figliuolo, priti sot n nj takim Shefin e M... Komandanti i FSK-s priti shefin e Forcave t Armatosura t Shqipris 16:26 - kosova.com Prishtin, 31 mars 2015 - Komandanti i Forcs s Siguris s Kosovs (FSK), gjenerallejtnant Rrahman Rama priti n takim Shefi... Njeriu me Aktakuz Vlersohet si Kuadr i Veant 16:20 - gazetajnk.com Ministria e Mjedisit dhe Planifikimit Hapsinor ka gati dy muaj q ia ka besuar udhheqjen e Divizionit t Prokurimit , nj p... Bridllav: Rumania së shpejti do të vendos për sistemimin e armëve të NATO-s 16:19 - mia.mk Bukuresht, 31 mars 2015 (MIA) - Komandanti i forcave të NATO-s në Evropë gjenerali Filip Bridllav sot në Bukuresht dekla... Jëlmaz: Në maj fillon trajnimi i kryengritësve sirianë 16:19 - mia.mk Ankara, 31 mars 2015 (MIA) - Ministri turk i Mbrojtjes, Ismet Jëlmaz, sot deklaroi se programi turko-amerikan i trajnimi... Gjykata Themelore Shkup 1 e shënoi Ditën e jurisprudencës 16:18 - mia.mk Shkup, 31 mars 2015 (MIA) - Me rastin e Ditës së jurisprudencës, Gjykatën Themelore Shkup 1-Shkup sot e vizituan grupe t... AmÇam: Kompanitë në mënyrë strategjike ta inkorporojnë përgjegjësinë shoqërore 16:18 - mia.mk Shkup, 31 mars 2015 (MIA) - Praktikat shoqërore-përgjegjëse (PSHP) janë drejtëpërdrejtë të lidhura me zhvillimin e qëndr... Stamboll, kidnapohet kryeprokurori shtetëror 16:17 - koha.mk Një prokuror turk, që po merret me hetimin e vdekjes së një protestuesi antiqeveritar, është marrë peng nga një grup i a... Ismet Abdullahu i AAK-së u përlesh me dy persona (Video) 16:07 - indeksonline.net (I plotësuar) - Agron Borovci, zëdhënës i Policisë së Kosovës për rajonin e Prishtinës ka konfirmuar për Indeksonline ar... Italiani i UÇK-së që ra dëshmor për Kosovën (Foto) 16:07 - indeksonline.net Heronjtë shuhen në heshtje. Francesco Bider, hebre me origjinë dhe shtetas italian, njihet shumë pak nga populli shqipta... “Spiunazhi” rrëzon kryeministren e Perusë 16:07 - indeksonline.net Kryeministrja peruane, Ana Jara, u detyrua të martën të japë dorëheqje pas humbjes së një votëbesimi në Kongresin e Peru... Jahjaga vlerësoi ndihmën e Francës për Kosovën 16:07 - indeksonline.net Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga, priti sot në takim një delegacion të Grupit të Miqësisë Kosovë-Fra... Ja datat dhe vendet e shprthimit t "bombave" t Zaevit 16:06 - albeu.com Partia opozitare do t'i shpërthejë "bombat" më 2 prill në Kumanovë, 4 Prill në Prilep dhe 8 prill në Manastir . Kështu i... Gjykata e Apelit shpall të pafajshëm Shpëtim Gjikën 15:53 - gazeta-shqip.com Gjykata e Apelit në Tiranë ka dhënë pafajësi për kryetarin e Bashkisë së Vlorës Shpëtim Gjika, duke rrëzuar kërkesën e P... Angellov: Shqiptar e maqedonas kundr Gruevskit 15:52 - kosova.com Shkup, 31 mars 2015 - jKryetari i Dinjitetit, Stojane Angellov krkon q shqiptar e maqedonas t bashkohen n luftn kundr re... Rama kallzim penal ndaj PD pr fshehjen e krkess pr Frrokun 15:51 - albeu.com Me anë të një mesazhi të postuar në rrjetin social Facebook mesditën e sotme, kryeministri Rama ka paralajmëzuar depozit... Tahiri: Didi, shembull i modelit q ne po ndrtojm qeverisjen e vendit 15:51 - albeu.com Pas dorëheqjes së Artan Didit, një reagim ka ardhur dhe nga Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, i cili është shprehur ... N MPB u promovua databaza pr fatkeqsit natyrore 15:47 - kosova.com Prishtin, 31 mars 2015 - Ministria e Punve t Brendshme n bashkpunim me Organizatn e kombeve t Bashkuara pr Zhvillim (UND... Jahjaga priti nj delegacion t Miqsis Kosov-Franc 15:47 - kosova.com Prishtin, 31 mars 2015 - Presidentja e Republiks s Kosovs, zonja Atifete Jahjaga, priti sot n takim nj delegacion t Grup... Komuna e Podujevs miraton Raportin financiar pr 2014 15:47 - kosova.com Podujev, 31 mars 2015 - Kuvendi i Komuns s Podujevs, ka mbajtur mbledhjen e pesmbdhjet t rregullt, t ciln e udhhoqi kr... Një grup i të majtëve radikal turq mbajnë si peng një prokuror në një gjykatë në Stamboll 15:40 - mia.mk Stamboll, 31 mars 2015 (MIA) - Anëtarë të organizatës ekstremiste majtiste turke Partia revolucionare dhe front për çlir... Merkel kërkon mirëkuptim për Greqinë, partnerët zemërohen 15:40 - mia.mk ... Naumof në Tubimin vjetor investues në Dubai 15:39 - mia.mk Dubai, 31 mars 2015 (MIA) - Klima e shkëlqyeshme afariste dhe përparësitë të cilat i ofron Maqedonia si portë  drejt Evr... Kuvendi përkrahu disa ndryshime ligjore në lexim të parë 15:27 - mia.mk Shkup, 31 mars2015 (MIA) - Kuvendi republikan, sot, në vazhdim të seancës së 41-të, e ka përkrahur propozim ligjet për n... Sveçla : Do të vazhdojë inspektimi i deponive ilegale 15:26 - indeksonline.net Kryeinspektori i Komunës së Prishtinës, Xhelal Sveçla, në një konferencë për media ka folur për problemin e deponive ile... Ministria e Bujqësisë me 2600 vende të reja pune 15:26 - indeksonline.net Së paku 2600 vende të reja të punës do të hapen këtë vit në sektorin e bujqësisë vetëm nga grantet që do të ndajë Minist... OKB nisë konferencë bamirësie për Sirinë 15:26 - indeksonline.net Një konferencë bamirësie nisur nga OKB në Kuwait, mëton të mbledhë miliarda dollarë me qëllim që të ndihmojnë popullin s... Përkujtohet “Masakra e Burimit” (Foto) 15:26 - indeksonline.net Përmes homazheve, sot është përkujtuar “Masakra e Burimit”, njëherit masakra më e madhe në Komunën e Malishevës, që ka n...

Dialogu Beograd-Prishtinë, kusht i Gjermanisë për Serbinë 
indeksonline.net 16:43

Ministri serb i Punëve të Jashtme Ivica Daçiq ka deklaruar se përparimi i Serbisë në rrugën drejt BE-së do të varet nga vlerësimi nëse ka përparim në dialogun e Beogradit me Prishtinën. Daçiq, pas bisedave me ministrin italian të Punëve të jashtme Paolo Gentilini, u ka thënë gazetarëve se Serbia d ...
 • 5 related »
 • Përfundon afati i debitorëve, OSHEE: 290 mijë akt-marrëveshje të reja 
  gazeta-shqip.com 16:31

  Dje ka përfunduar afati i lënë nga OSHEE-ja për të gjithë debitorët e energjisë elektrike. Në një komunikatë për shtyp, OSHEE-ja, ka bërë të ditur se 175 mijë debitorë kanë përfituar ulje të kamat-vonesës, ndërkohë që të gjithë këta debitorë kanë shlyer detyrimet. Po ashtu, Operatori i Shpërndarjes ...
 • 4 related »
 • Shqipëria, 6 vjet në NATO 
  ina-online.net 16:36

  31 marsi është njëra ndër datat më të rëndësishme në historinë e Shqipërisë. Ky vend u bë anëtari i 28 i Kësaj Aleance Veri Atlantike bashkë me Kroacinë. Shqipëria kishte një rrugë të gjatë drejt anëtarësimit në NATO, ku njëherë u pranuar si anëtare e Këshillit për Bashkëpunim të Atlantikut të Ve ...
 • 4 related »
 • Pamje tmerruese nga Turqia: Radikalët e rrëmbejnë prokurorin në zyre (Foto) 
  indeksonline.net 16:07

  Pjesëtarët e grupit radikal majtist të ndaluar e kanë rrëmbyet prokurorin turk, Mehmet Selim Kiraz nga zyra e tij në ndërtesën e Gjykatës në Stamboll. Ata kanë kërcënuar me mesazhe në faqen e tyre në internet se do ta vrasin prokurorin nëse nuk plotësohen kërkesat e tyre. Prokurorin Mehmet Selim K ...
 • 4 related »
 • Presidentja Jahjaga takoi kryeredaktoren e të përditshmes “Zëri”, Arbana Xharra 
  indeksonline.net 16:07

  Presidentja Atifete Jahjaga, priti sot në takim kryeredaktoren e të përditshmes “Zëri”, zonjën Arbana Xharra, laureate e çmimit prestigjioz ndërkombëtar për Gra të Guximshme që jep Sekretari i Shtetit i SHBA-së. Jahjaga e përgëzoi zonjën Xharra për çmimin dhe nderimin që i është bërë dhe në veçant ...
 • 3 related »
 • top-channel.tv

  Gazeta Start - “Basha iu shmang garës për shkak të humbjes” 
  gazetastart.com 16:00

  Mësohen disa nga kandidatët e PS-së për zgjedhjet lokale Deputetja Blerina Gjylameti tha se Basha nuk ka qëndruar në krye të institucionit që drejton. “Zgjedhjen për të mos kandiduar për Tiranën Lulzim Basha, nuk po e bën tani, e ka bërë në katër vjet duke mos u marrë me qytetarët dhe problemet e kryeqytetit. Lulzim Basha po i kursen vetes ndëshkimin e merituar me votë nga qytetarët e kryeqytetit që në këto 4 vite kanë parë sesi ka degraduar nga dita në ditë hapësira e përbashkët ku ata kanë zgj ...
  1. PS: Basha nuk mbajti asnjë premtim - Lajme - Top Channeltop-channel.tv 15:34
  2. Tërheqja e Bashës, PS: Do lërë gjurmë në kryeqytet si njeriu që s’bëri asgjë, po i kursen vetes ndëshkimin e merituar me vota | Agjencia e Lajmeve SOT NEWSsot.com.al 15:28
  3. Vendimi për të mos rikandiduar, Basha: Do drejtoj opozitën për largimin e qeverisë. Përballjen e kam me Ramën, do ta mund si në Tiranëpanorama.com.al 15:22
  4. PS: Basha do të lërë gjurmë si kryetari që s’bëri asgjë për Tiranën - Shekulli Onlineshekulli.com.al 15:22
  5. PS, Gjylameti: Basha kryebashkiaku i dështuar, nuk realizoi asnjë premtim në 4 vjetlajmifundit.al 14:55
  6. 34 related »
  24-ore.com

  Gjykata e Apelit rrëzon prokurorinë: Shpëtim Gjika i pafajshëm 
  24-ore.com 17:14

  Fillimi / Kronika / Gjykata e Apelit rrëzon prokurorinë: Shpëtim Gjika i pafajshëm Gjykata e Apelit rrëzon prokurorinë: Shpëtim Gjika i pafajshëm Gjykata e Apelit ne Tirane ka rrezuar kerkesen e Prokurorise per shpalljen fajtor te kryetarit te Bashkisë Vlorë, Shpëtim Gjika, per akuzën e “falsifikimit të dokumenteve”, per dy lejet e dhena per dy pallate ne Vlore. Apeli shpalli të pafajshem Gjiken. Seanca e sotme vjen pas ankimimit te bere nga organi i akuzes, qe kerkon rrezimin e vendimit te Gjyk ...
  1. Gjykata e Apelit jep pafajsi pr Shptim Gjiknalbeu.com 16:29
  2. Gazeta Start - Edhe “Apeli” e pafajëson Shpëtim Gjikëngazetastart.com 16:26
  3. Shpëtim Gjika i pafajshëm edhe nga Apeli, shmang pyetjen për rikandidiminkohajone.com 15:59
  4. Shqiptarja.com - Gjykata e Apelit rrëzon prokurorinë Shpëtim Gjika del sërish i pafajshëmshqiptarja.com 15:57
  5. Gjika merr pafajësi, rikandidimi? Shpejtmapo.al 15:53
  6. 20 related »
  botasot.info

  E tmerrshme: Djali vret me thikë babanë e tij 82-vjeçar - Kronikë e Zezë - Bota Sot 
  botasot.info 16:38

  E tmerrshme: Djali vret me thikë babanë e tij 82-vjeçar Bota Sot | 31.03.2015 15:21 Vret me thikë dhe kazmë babanë e tij në banesë, arrestohet 46-vjeçari, Simon Prifti. Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në qytetin e Tiranës. Sipas policisë Simoni pas një sherri të ashpër i ka marrë jetë babait të tij 82-vjeçar, Piro Prifti. Autori i ngjarjes është arrestuar dhe marrë në pyetje nga grupi hetimor. Në cilësinë e provës materiale policia ka sekuestruar një thikë dhe një kazmë, që dyshohet se Sim ...
  1. Shqiptarja.com - Tiranë, arrestohet 46-vjeçari  vrau me thikë babain 82-vjeçarshqiptarja.com 15:57
  2. Tiranë, djali vret me thikë babanë e tij 82-vjeçar | GAZETA DITAgazetadita.al 15:54
  3. Shqiptarja.com - Tiranë, arrestohet 46-vjeçari  vrau me thikë babain 82-vjeçarshqiptarja.com 15:31
  4. Tiranë, djali vret të atin, sekuestrohet thika dhe një kazmëoranews.tv 15:12
  5. Djali vret me thikë babanë e tij 82-vjeçarindeksonline.net 14:49
  6. 12 related »
  preshevajone.com

  Musliu: Në Luginë të Preshevës mund të përsëritet viti 2000 - Portali RTV 21 
  rtv21.tv 16:28

  Musliu: Në Luginë të Preshevës mund të përsëritet viti 2000 31-03-2015 12:58 Lajme, Rajoni 8 Kryetari i Këshillit Kombëtar Shqiptar në Luginë të Preshevës, Jonuz Musliu, në emisionin “Info-Magazinë” të Radio Dukagjinit ka theksuar se në Luginën e Preshevës është duke u bërë një spastrim në heshtje nga ana e shtetit serb, duke shtuar se ata kanë nevojë që Prishtina dhe Tirana zyrtare t’i mbështesin jo vetëm politikisht, por edhe në aspektin ekonomik. Ai ka thënë se ndihmat nga dy qeveritë shqipta ...
  1. Musliu: Në Luginë të Preshevës mund të përsëritet viti 2000preshevajone.com 15:04
  2. Musliu: Në Luginë të Preshevës mund të përsëritet viti 2000 - Aktuale - Zerizeri.info 14:53
  3. Musliu: Në Luginë të Preshevës mund të përsëritet viti 2000 - Nacionale - Kosova Onlinekosovaonline.info 14:47
  4. Serbia po bën pastrim të heshtur në Luginën e Preshevëskohajone.com 12:35
  5. Serbia po bën pastrim të heshtur në Luginë - Nacionale - Kosova Onlinekosovaonline.info 09:19
  6. 11 related »
  ekonomiaonline.com

  Për një vit nën hetime 305 policë - Portali RTV 21 
  rtv21.tv 16:28

  Për një vit nën hetime 305 policë 31-03-2015 13:27 Lajme, Rajoni 2 305 punonjës të Policisë së Kosovës janë nën hetim nga Inspektorati Policor i Kosovës. Kjo shifër është nxjerrë vetëm për vitin 2014. Inspektorati Policor i cili për ka për mandat për ta ndihmuar policinë në përmirësimin e performancës, ka trajtuar vetëm për një vit gjithsej 1304 raste. “Nga 1304 ankesa që ka pranuar IPK-ja në vitin 2014, 233 nga to kanë qenë raste me elemente të veprës penale të cilat janë hetuar nga Departament ...
  1. 305 policë janë hetuar nga IPK-ja më 2014-ën - Siguri - Ekonomia Onlineekonomiaonline.com 15:53
  2. Kosovë, policia bën bilancin; 305 agjentë nën hetim - Lajme - Top Channeltop-channel.tv 15:00
  3. ​Për një vit, nën hetime 305 punonjës të policisë së Kosovësalsat-m.tv 14:51
  4. IPK hetoi 305 polic pr vepra penalekosova.com 14:29
  5. ​Për një vit nën hetime 305 punonjës të policisë së Kosovës - Kronika - Zerizeri.info 14:25
  6. 11 related »
  gazetaexpress.com

  Përplas kokën në trotuar pas një sherri, 12-vjeçari në gjendje të rëndë 
  gazetaexpress.com 17:05

  Follow @gazetaexpress Ky website kontrollohet dhe menaxhohet nga Media Works. Të gjitha materialet , përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me të drejta autoriale të Media Works. Materialet janë për shfrytëzimin personal tuajin dhe për qëllime jo-komerciale. Ato nuk mund të kopjohen, riprodhohen, ripublikohen, modifikohen, transmetohen, ose distribuohen në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të Gazetës Express. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë website ose medium tjetër, pa lejen e Gazetës E ...
  1. Ja si po shkatërrohet ikona e Prishtinës, Hoteli Grand (FOTO)gazetaexpress.com 17:05
  2. Lajmi i fundit: Arrestohet Ismet Abdullahu i AAK-së, shtiu me armë (Video)gazetaexpress.com 16:12
  3. Zgjedhjet në Nigeri: Gjenerali Buhari përpara presidentit aktualgazetaexpress.com 15:45
  4. Një grua nga Prishtina rrah fort burringazetaexpress.com 14:51
  5. Një grua nga Prishtina rrah fortë burringazetaexpress.com 14:23
  6. 10 related »
  mapo.al

  Skandali i Neritan Cekës në Itali, bleu votat e emigrantëve 
  mapo.al 17:14

  Skandali i Neritan Cekës në Itali, bleu votat e emigrantëve Postuar më: 31 Mars 2015 15:53 Neritan Ceka është përfshirë në një skandal korruptiv në Itali. Ambasadori i Shqipërisë në Romë ka blerë votat e emigrantëve shqiptarë për llogari të kryebashkiakut të Ischias, Sipas “La Stampa” ambasadori Ceka  i ka premtuar kryebashkiakut Ferrandino votat e emigrantëve shqiptarë në Itali. Gjithçka është zbuluar në sajë të përgjimeve të cilat nisën kur dy persona bisedonin lidhur me shoqatat që financonin ...
  1. Shqiptarja.com - Ceka bleu votat e emigrantëve për kryebashkiakun e Ischias/Përgjimetshqiptarja.com 16:49
  2. Mediat italiane: Ambasadori Neritan Ceka bleu votat e emigrantëve dhe arbëreshëve për llogari të kryebashkiakut të Ischias, kandidat për në PE. Dalin përgjimetpanorama.com.al 16:13
  3. Shqiptarja.com - Ceka bleu votat e arbëreshëve për kryebashkiakun e Ischias/Përgjimetshqiptarja.com 15:57
  4. Neritan Ceka pazare në Itali me votat e arbëreshëve dhe shqiptarëve24-ore.com 15:27
  5. Neritan Ceka pazare në Itali me votat e arbëreshëve dhe shqiptarëve24-ore.com 14:31
  6. 8 related »
  botasot.info

  "Rrugët e Ramës, Doshit dhe Frrokut u ndanë sepse këto janë ligjet e mafias" - Shqipëria - Bota Sot 
  botasot.info 17:05

  "Rrugët e Ramës, Doshit dhe Frrokut u ndanë sepse këto janë ligjet e mafias" Bota Sot | 31.03.2015 16:14 Kryetari i PD-së Lulzim Basha poston një foto të Ramës, Doshit dhe Frrokut në faqen e tij në Facebook dhe denoncon, sipas tij fshehjen që kryeministri i ka bërë kërkesës së Interpol Brukselit për deputetin Mark Frroku. Ai e cilëson këtë ngjarje një minë në themelet e policisë, të drejtësisë dhe të shtetit.Më pas lideri i opozitës shpjegon se miqësia mes Ramës, Frrokut dhe Doshit u prish sepse ...
  1. Basha: Rama fshehu urdhër-arrestin për Mark Frrokunlajmifundit.al 16:43
  2. Çështja “Frroku”, Basha: Rama i zgjodhi vetë miqtë e punëve të pistagazeta-shqip.com 16:40
  3. Basha: Minë në themelet e Policisë dhe shtetit - Lajme - Top Channeltop-channel.tv 16:27
  4. Gazeta Start - Basha: Vepra e vetme e Edi Ramësgazetastart.com 16:26
  5. Basha:"Rrugët e Ramës, Doshit dhe Frrokut u ndanë sepse këto janë ligjet e mafias"kohajone.com 16:25
  6. 8 related »
  mapo.al

  Merret peng një prokuror në Stamboll 
  mapo.al 17:14

  Merret peng një prokuror në Stamboll Postuar më: 31 Mars 2015 15:49 Orë ankthi po përjetohen në godinën e gjykatës së Stambollit. Anëtarë të organizatës së ekstremit të majtë, Fronti Revolucionar Popullor për Çlirimin e vendit, e nxjerrë jashtë ligjit në Turqi, kanë marrë peng Prokurorin Mehmet Selim Kiraz. Këto foto të përfaqësuesit të akuzës me një pistoletë në kokë po bëjnë xhiron në rrjetet sociale. Ato janë postuar nga vetë terroristët. Disa të shtëna armësh janë dëgjuar në brendësi të godi ...
  1. Stamboll, kidnapohet kryeprokurori shtetërorkoha.mk 16:17
  2. FOTOT/ Stamboll, prokurori merret peng brenda në sallën e gjyqitgazetatema.net 15:54
  3. Një grup i të majtëve radikal turq mbajnë si peng një prokuror në një gjykatë në Stambollmia.mk 15:40
  4. Merret peng një prokuror turk në Stambolllajmifundit.al 15:25
  5. Stamboll: Merret peng një prokuror turkevropaelire.org 14:00
  6. 6 related »
  sot.com.al

  Ekstradohet nga Greqia 51-vjeçari, ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar për vrasje | Agjencia e Lajmeve SOT NEWS 
  sot.com.al 17:14

  Nis mbledhja e Këshillit të Mandateve për kërkesën për arrestimin e Mark Frrokut Jep dorëheqjen Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Artan Didi Kryeministri Edi Rama takohet me Metën në Kryesinë e Kuvendit Ekstradohet nga Greqia 51-vjeçari, ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar për vrasje Nga Zyra Qendrore Kombëtare Interpol Tirana u krye ekstradimi nga Athina drejt vendit tonë, i shtetasit, Shpëtim Bishani (Bregu), 51 vjeç, lindur në Fier.   Ky shtetas ishte shpallur në kërkim ndërkom ...
  1. Interpoli ekstradon nga Athina të kërkuarin për vrasjelajmifundit.al 17:10
  2. Ishte dënuar për vrasje, ekstradohet nga Greqia 51 vjeçari nga Fierilajmifundit.al 17:10
  3. Ekstradohet nga Athina 51-vjeçari i akuzuar për vrasje - Lajme - Top Channeltop-channel.tv 17:08
  4. Abuzoi me 13 vjeçaren duke e mashtruar se do martohej me të, ekstradohet nga Greqia | GAZETA DITAgazetadita.al 15:02
  5. Arrestohet i kërkuari për tentativë vrasje - Shekulli Onlineshekulli.com.al 09:51
  6. 5 related »
  yllpress.com

  Yll Press - Italiani i UÇK-së që ra dëshmor për Kosovën > Politika: Aktuale 
  yllpress.com 17:09

  Italiani i UÇK-së që ra dëshmor për Kosovën Francesco u trondit nga pamja e kampeve të refugjatëve dhe kjo e shtyu atë t’i bashkohej UÇK-së në luftën për çlirimin e Kosovës, pavarësisht pikëpamjeve të tij pacifiste dhe anti-militare Heronjtë shuhen në heshtje. Francesco Bider, hebre me origjinë dhe shtetas italian, njihet shumë pak nga populli shqiptar. Po çfarë e lidhi atë me shqiptarët? Francesco iu bashkua luftës çlirimtare të Kosovës, aty ku edhe ra dëshmor. Francesco Bider lindi në një fami ...
  1. Italiani i UÇK-së që ra dëshmor për Kosovën (Foto)gazetaknn.com 16:09
  2. Italiani i UÇK-së që ra dëshmor për Kosovën (Foto)indeksonline.net 16:07
  3. Italiani i UÇK-së që ra dëshmor për Kosovën (FOTO)gazetaexpress.com 15:45
  4. Italiani i UÇK-së që ra dëshmor për Kosovën (Foto) - Aktuale - Zerizeri.info 15:23
  5. Italiani i UÇK-së që ra dëshmor për Kosovën (Foto) - Lajme - Bota Sotbotasot.info 14:51
  6. 5 related »
  botasot.info

  Gjeneral Rama takon shefin e ushtrisë shqiptare - Lajme - Bota Sot 
  botasot.info 16:38

  Gjeneral Rama takon shefin e ushtrisë shqiptare Bota Sot | 31.03.2015 16:18 Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës gjenerallejtënant Rrahman Rama ka pritur në një takim shefin e shtabit të Forcave të Armatosura të Republikës së Shqipërisë, gjeneral major Jeronim Bazo, me bashkëpunëtorë. Gjenerallejtënant Rrahman Rama përherë të parë në cilësinë e komandantit të Forcës së Sigurisë së Kosovës, fillimisht i shprehu mirëseardhjen gjeneralit Bazo duke e falënderuar për mbështetjen dhe përkrahjen ...
  1. Shefi i ushtrisë Shqiptare vizitoi KFOR-ingazetaknn.com 16:35
  2. Komandanti i FSK-s priti shefin e Forcave t Armatosura t Shqipriskosova.com 16:26
  3. FARSH-i zotohet për ndihmë ndaj FSK-së - Siguri - Agjencia e Lajmeve - Ekonomiaekonomia-ks.com 16:22
  4. KFOR ka marrëdhënie të mira me Forcat Armatosura Shqiptare - Siguri - Agjencia e Lajmeve - Ekonomiaekonomia-ks.com 16:22
  5. Gjeneral Rama takon shefin e ushtrisë shqiptarekosovapress.com 16:22
  6. 5 related »
  gazetaexpress.com

  Beogradi i do trupat e serbëve të vrarë në Koshare - Portali RTV 21 
  rtv21.tv 16:28

  Beogradi i do trupat e serbëve të vrarë në Koshare 31-03-2015 14:16 Lajme, Rajoni 6 Çminimin i zonës rreth punkteve të dikurshme kufitare të APJ-së është duke vazhduar, ndërsa pritet që shpejtë do të nxirren mbetjet e ushtarëve serbë të vrarë gjatë luftës së vitit 1999, ka thënë kryetari i të ashtuquajturës “Shoqata e Familjeve të të Rrëmbyerve dhe vë Vrarëve në Kosovë”, Simo Spasiq. Sipas tij, këtë informatë ia ka dhënë kryetari i Komisionit të Qeverisë së Serbisë për personat e zhdukur, Veljko ...
  1. Serbët duan të tërheqin ushtarët e tyre të vrarë në Kosharegazetaexpress.com 15:21
  2. Serbët duan të tërheqin ushtarët e tyre të vrarë në Koshare - Lajme - Bota Sotbotasot.info 15:20
  3. Serbët duan të tërheqin ushtarët e tyre të vrarë në Kosharegazetaknn.com 15:17
  4. Serbët duan të tërheqin ushtarët e tyre të vrarë në Koshare - Aktuale - Zerizeri.info 14:53
  5. Serbët duan të tërheqin ushtarët e tyre të vrarë në Koshareindeksonline.net 14:49
  6. 5 related »
  kryetari.parlament.al

  Kryetari i Kuvendit z. Ilir Meta priti sot Ombudsmanin e Danimarkës z. Jørgen Steen Sørensen 
  kryetari.parlament.al 15:58

  Kryetari i Kuvendit z. Ilir Meta priti sot Ombudsmanin e Danimarkës z. Jørgen Steen Sørensen   Kryetari i Kuvendit z. Ilir Meta priti sot Ombudsmanin e Danimarkës z. Jørgen Steen Sørensen i cili shoqërohej prej Ambasadorit danez në Shqipëri z. Mads Sandau-Jensen. I pranishëm gjithashtu në takim ishte edhe Avokati i Popullit të Shqipërisë z. Igli Totozani. Kryetari i Kuvendit z. Ilir Meta shprehu mirënjohjen për mbështetjen e Danimarkës që prej themelimit të institucionit të Avokatit të Popullit ...
  1. Meta takon Ombudsmanin Sorensen, çmon mbështetjen daneze24-ore.com 15:27
  2. Meta takon Ombudsmanin Sorensen, çmon mbështetjen daneze24-ore.com 14:30
  3. Meta pret në takim Ombudsmanin danez: Shqipëria çmon mbështetjen e vazhdueshme të Danimarkës | Agjencia e Lajmeve SOT NEWSsot.com.al 14:02
  4. Meta: Shqipëria e çmon mbështetjen e vazhdueshme të Danimarkëskohajone.com 13:40
  5. Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Bujar Nishani priti dhe zhvilloi një takim pune me Avokatin e Popullit të Mbretërisë së Danimarkës, zotin Jørgen Steen Sørensen | Presidentpresident.al 11:50
  6. 5 related »
  ina-online.net

  Shqipëria, 6 vjet në NATO 
  ina-online.net 16:36

  31 marsi është njëra ndër datat më të rëndësishme në historinë e Shqipërisë. Ky vend u bë anëtari i 28 i Kësaj Aleance Veri Atlantike bashkë me Kroacinë. Shqipëria kishte një rrugë të gjatë drejt anëtarësimit në NATO, ku njëherë u pranuar si anëtare e Këshillit për Bashkëpunim të Atlantikut të Veriut në qershor 1992. Por, Shqipëria dhe Kroacia morën edhe zyrtarisht pranimin si anëtare të NATO-së në takimin e nivelit të lartë të Aleancës që u mbajt në Strasburg më 3 dhe 4 prill 2009. Më ...
  1. Shqipëria, 6 vjet në NATOindeksonline.net 10:53
  2. Shqipëria, 6 vjet në NATOina-online.net 09:55
  3. ​Shqipëria, 6 vjet në NATO - Shqipëria - Bota Sotbotasot.info 09:23
  4. ​Shqipëria, 6 vjet në NATOkosovapress.com 08:15
  5. 4 related »
  gazeta-shqip.com

  Përfundon afati i debitorëve, OSHEE: 290 mijë akt-marrëveshje të reja 
  gazeta-shqip.com 16:31

  Dje ka përfunduar afati i lënë nga OSHEE-ja për të gjithë debitorët e energjisë elektrike. Në një komunikatë për shtyp, OSHEE-ja, ka bërë të ditur se 175 mijë debitorë kanë përfituar ulje të kamat-vonesës, ndërkohë që të gjithë këta debitorë kanë shlyer detyrimet. Po ashtu, Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike, ka theksuar se deri në datën 30 mars, janë lidhur 290 mijë akt-marrëveshje të reja, ndërkohë që 21.397 familje kanë përfituar ndihmë ekonomike. 31 mars 2015 (gazeta-Shqip.com ...
  1. Debitorët e energjisë, përfundon afati për lidhjen e kontratave me OSHEEkohajone.com 16:25
  2. Bllokimi i banesës së debitorëve të OSHEE, pr.ligji diskutohet në komisionlajmifundit.al 12:19
  3. Komisioni i Ligjeve projektligj të ri për energjinë, Bejtja: Do u bllokohet hipoteka e banesës të gjithë debitorëve | Agjencia e Lajmeve SOT NEWSsot.com.al 11:50
  4. Portali i Energjise » Sot përfundon afati i OSHEE për aktmarrveshjeenergjia.al 10:53
  5. 4 related »
  botasot.info

  Aksident në rrugën Shtime – Ferizaj, vdes vozitësi - Kronikë e Zezë - Bota Sot 
  botasot.info 16:12

  Aksident në rrugën Shtime – Ferizaj, vdes vozitësi Bota Sot | 31.03.2015 13:15 Në orët e hershme të mëngjesit të së martës në rrugën Shtime-Ferizaj në fshatin Lloshkobare një person ka humbur jetën si pasojë e një aksidenti në trafik. Sipas raporteve të para të policisë deri te aksidenti ka ardhur kur ngasësi i makinës e ka humbur kontrollin dhe ka dalë nga rruga automobilistike me ç"rast lëndime vdekjeprurëse ka marr personi që ka qenë në makinë. "Ngasësi A.S, 24 vjeç , duke mos e përshtatur vo ...
  1. Ferizaj, aksident trafiku me fatalitetgazetaknn.com 13:51
  2. ​Aksident në rrugën Shtime – Ferizaj, vdes vozitësikosovapress.com 13:35
  3. Aksident i rëndë trafiku në magjistralen, Ferizaj-Shtime, ndërron jetë një person - Kronika - Zerizeri.info 12:17
  4. Lloshkobare: Aksident trafiku, një person humb jetënindeksonline.net 12:12
  5. 4 related »
  24-ore.com

   
  24-ore.com 17:14

  Pas dorëheqjes së Artan Didit, në postin e Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit është komanduar Haki Çako, i cili deri më tani mbante postin e zëvendësdrejtorit të Përgjithshëm të Policisë, për Krimin e Organizuar dhe Krimet e Rënda. Haki Çako Çako do të qëndrojë në këtë detyrë për aq kohë sa të bëhet emërimi i drejtorit të ri, që normalisht duhet të propozohet nga ministri Tahiri dhe të miratohet nga kryeministri Rama. Po kush është Haki Çako? Pas ardhjes së socialistëve në pushtet, ...
  1. Ja kush pritet ta zëvendësojë Artan Didin në krye të Policisë së Shtetitgazetatema.net 16:46
  2. Ja kush e zëvendëson në detyrë Artan Didinmapo.al 16:46
  3. Jep dorëheqjen Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Artan Didi, ja arsyeja | Agjencia e Lajmeve SOT NEWSsot.com.al 10:54
  4. 3 related »
  top-channel.tv

  Kosovë, “drejtësia që vonohet” për krimet e luftës - Lajme - Top Channel 
  top-channel.tv 17:13

  Kosovë, “drejtësia që vonohet” për krimet e luftës 31/03/2015 Fondi për të Drejtën Humanitare në Kosovë ka prezantuar raportin me titull “Drejtësia që vonohet”, që lidhet me gjykimet e krimeve të luftës dhe veprave penale të motivuara etnikisht dhe politikisht. Bazuar në këtë raport, nga përfundimi i luftës janë ngritur 39 aktakuza, ku përfshihen 9 shqiptarë, 37 serbë dhe 2 shtetas të kombësive të tjera. Koordinatorja e këtij projekti, Anka Kurteshi-Hajdari tha se, në Kosovë thuajse nuk ka fare ...
  1. “Nuk ka drejtësi për viktimat e krimeve të rënda”kosovapress.com 15:29
  2. Nuk ka drejtësi për viktimat e luftëstelegrafi.com 15:04
  3. “Nuk ka drejtësi për viktimat e krimeve të rënda” - Lajme - Bota Sotbotasot.info 14:22
  4. 3 related »
  lajmifundit.al

  Tiranë, vjehrri denoncon në polici: Nusja më rreh kur i bëj pis… 
  lajmifundit.al 16:43

  in Soft 0 Nusja rreh në mënyrë sistematike vjehrrin e saj. Ngjarja është shënuar në kryeqytet, ku mësohet se 59-vjeçarja D.O. ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj vjehrrit të saj, 77-vjeçarit S.O. Burime policore sqarojnë se ndaj të moshuarit është plotësuar edhe urdhri i mbrojtjes së menjëhershme, pas denoncimit që ai ka bërë në Komisariatin Nr.6, në Kombinat. Mësohet nga burime pranë uniformave blu, se 77-vjeçari është paraqitur pranë strukturave të Rendit dhe ka denoncuar se nusja e ...
  1. Nusja rrah vjehrrin - Kronika - Zerizeri.info 12:17
  2. Vjehrri denoncon nusen: Më rreh se ‘bëj gabime’ - Shekulli Onlineshekulli.com.al 09:25
  3. Denoncimi i vjehrrit në polici: Nusja më rreh kur i bëj pisindeksonline.net 09:21
  4. 3 related »
  ina-online.net

  Thaçi dhe Bugajski të shqetësuar për të drejtat e shqiptarëve në Maqedoni 
  ina-online.net 16:41

  Kryetari i PDSH-së, z.Menduh Thaçi mbrëmë në Shkup realizoi takim me mikun e vjetër të tij, me Zyrtarin e Lartë të Qendrës për Analiza të Politikave Evropiane (CEPA), z.Janusz Bugajski, me ç’rast u diskutua për çështjet aktuale në vend dhe në rajon.  Në këtë takim bashkëbiseduesit u pajtuan se procesi integrues dhe të drejtat e shqiptarëve janë shqetësime reale të miqve të shqiptarëve dhe të Maqedonisë. Lidhur me situatën në vend, z.Bugajski e përshëndeti politikën konstruktive të Partisë Dem ...
  1. Thaçi dhe Bugajski të shqetësuar për të drejtat e shqiptarëve në Maqedoniina-online.net 14:45
  2. Thaçi: Dialog i mirëfilltë dhe trajtimi i çështjeve të shqiptarëveina-online.net 10:48
  3. Thaçi: Dialog i mirëfilltë dhe trajtimi i çështjeve të shqiptarëveina-online.net 09:18
  4. 3 related »
  news.albanianscreen.tv

  Kuvendi hedh poshtë kërkesën e opozitës për uljen e taksës së qarkullimit | ABC News 
  abcnews.al 16:29

  Komisioni i Ekonomise ka hedhur poshte propozimet e opozites per uljen e takses se qarkullimit. Ministri i Financave e quajti politik propozimin e opozitës për uljen e taksave Kjo nuk është arësyeja e vetme, e ndoshta më e rëndësishmja përsë financatat nuk tërhiqen nga taksat. Në buxhet do të krijohej një gropë dhe ndonje tjeter shpenzim duhej ulur. Opozita propozoi në janar të ulej me 20 lekë taksa e qarkullimit, pasi taksat sipas saj penguin uljen e çmimit. Por mazharonca perserit se cmimet e ...
  1. Propozimi për taksën e qarkullimit, Cani: Gropë 12 mld lekë në buxhetnews.albanianscreen.tv 15:26
  2. P/ligji për TVSH-në i propozuar nga Tabaku-Cani: Është politiklajmifundit.al 13:27
  3. RTV SCAN : Tabaku: Shqipëria, taksat më të larta në rajonscan-tv.com 11:56
  4. 3 related »
  sot.com.al

  Rama shpërndan legalizime falas në Lezhë: Do ta rilindim këtë qytet, mos ndërtoni më pa leje | Agjencia e Lajmeve SOT NEWS 
  sot.com.al 16:20

  Nis mbledhja e Këshillit të Mandateve për kërkesën për arrestimin e Mark Frrokut Jep dorëheqjen Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Artan Didi Kryeministri Edi Rama takohet me Metën në Kryesinë e Kuvendit Rama shpërndan legalizime falas në Lezhë: Do ta rilindim këtë qytet, mos ndërtoni më pa leje Kryeministri Edi Rama ka qenë sot në Lezhë, ku ka marrë pjesë në përurimin e qendrës së këtij qyteti, si dhe ka ndare çertifikata të pronësisë me moton e legalizimit falas.   Kryeministri Ram ...
  1. Lezhë, Rama: Legalizimet, nga pasuri informale, në asete aktive për shqiptarëtlajmifundit.al 16:16
  2. Lezhë, Rama shpërndan çertifikatat e legalizimeve: Tani e tutje mos ndërtoni më pa lejekohajone.com 15:59
  3. Rama në Lezhë: Legalizime për familjet, jo vetëm për biznese - Shekulli Onlineshekulli.com.al 15:46
  4. 3 related »
  sot.com.al

  Zgjedhjet lokale/ PR e pakënaqur nga PD, Madhi: Duam të bashkëpunojmë me opozitën, por ende nuk kemi një ftesë zyrtare | Agjencia e Lajmeve SOT NEWS 
  sot.com.al 16:20

  Nis mbledhja e Këshillit të Mandateve për kërkesën për arrestimin e Mark Frrokut Jep dorëheqjen Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Artan Didi Kryeministri Edi Rama takohet me Metën në Kryesinë e Kuvendit Zgjedhjet lokale/ PR e pakënaqur nga PD, Madhi: Duam të bashkëpunojmë me opozitën, por ende nuk kemi një ftesë zyrtare Nënkryetari i Partisë Republikane, Arian Madhi, ka shprehur sot gatishmërinë e forcës së tij politike për të bashkëpunuar me opozitën, por sipas tij, kjo e fundit nu ...
  1. PR 10 ditë kohë PD-së për marrëveshjen parazgjedhoreoranews.tv 16:04
  2. PR: Të gatshëm të bashkëpunojmë me PD-në për zgjedhjet lokalekohajone.com 15:33
  3. Madhi: PR e gatshme të bashkëpunojë me PD për zgjedhjet lokale24-ore.com 15:27
  4. 3 related »
  botasot.info

  Arrestohet Ismet Abdullahu i AAK-së, shtiu me armë - Kronikë e Zezë - Bota Sot 
  botasot.info 16:12

  Arrestohet Ismet Abdullahu i AAK-së, shtiu me armë Bota Sot | 31.03.2015 16:00 (E plotësuar) - Agron Borovci, zëdhënës i Policisë së Kosovës për rajonin e Prishtinës ka konfirmuar arrestimin e Ismet Abdullahut dhe dy personave tjerë. “Tre persona i ka shoqëruar policia deri në tani lidhur për një mosmarrëveshje që ka ndodhur në lagjen Ulpiana të Prishtinës. Të njëjtit janë duke u intervistuar në stacionin policor”, ka thënë Borovci. Arrestohet Ismet Abdullahu i AAK-së, shtiu me armë Ish- kandida ...
  1. Ismet Abdullahu i AAK-së u përlesh me dy persona (Video)indeksonline.net 16:07
  2. Lajmi i fundit: Arrestohet Ismet Abdullahu i AAK-së, shtiu me armë (Video)gazetaknn.com 15:42
  3. Arrestohet Ismet Abdullahu i AAK-së, shtiu me armë - Nacionale - Kosova Onlinekosovaonline.info 15:40
  4. 3 related »
  albeu.com

  "Bomba" e 15 do publikohet n ditt n vijim 
  albeu.com 16:06

  Është konfirmuar se sot nuk do të ketë “bombë”. Përfaqësues të LSDM-së kanë deklaruar për “Shenja” se publikimet e përgjimeve të reja do të bëhen në ditët në vazhdim. Sot gjatë ditës disa media kishin lajmëruar se LSDM-ja do të publikonte materialin e pesëmbëdhjetë me radhë të përgjimeve në të cilat po zbulohen skandale të zyrtarëve qeveritarë. /albeu.com/ ...
  1. “Bomba” e 15-të e Zaevit publikohet sot në ora 14.0024-ore.com 14:02
  2. “Bomba” e 15-të e Zaevit publikohet sot në ora 14.00 - Maqedonia - Bota Sotbotasot.info 11:13
  3. Nisin bisedimet, treshja evropiane ballafaqon VMRO dhe LSDM-nëkoha.mk 11:04
  4. 3 related »
  gazetaexpress.com

  Reagojnë miqtë e pilotit: Aeroplani kishte defekte 
  gazetaexpress.com 17:05

  0 GazetaExpress E martë, 31 Mars 2015 16:10 Miqtë e pilotit gjerman, Andreas Lubitz, që përplasi avionin me 150 persona qëllimisht në Alpet Franceze, thonë se ai po përdoret për të fshehur defektet mekanike në avion. Madje atë kanë ngritur një faqe në Facebook për të mbështetur pilotin. Ata pretendojnë se regjistrimi në kutinë e zezë të avionit është modifikuar qëllimisht nga gjigandi i fluturimeve, Lufthansa, për të mos nxjerrë kompaninë si problematike në fushën e fluturimeve. Këto pretendime ...
  1. Kërkimet për viktimat e avionitvizionplus.al 16:14
  2. Lubitz, para se bëhej pilot ishte klasifikuar person me rrisk vetëvrasjeoranews.tv 14:44
  3. 2 related »
  ina-online.net

  MPB rritje të rrogave të policisë për 20 për qind 
  ina-online.net 16:41

  Ministria e Punëve të Brendshme në Maqedoniparalajmëroi rritjen e rrogave për 20 për qind deri në fund të vitit 2017. Por rritja graduale do të nis nga ky vit duke shënuar një rritje për 5 për qind. Kjo marrëveshje u konfirmua sot pas takimit të ministres së brendshme, Gordana Jankullovska me kryetarin e Sindikatës Policore të Maqedonisë, Tihomir Klimovski. "Me pagesën e rrogës së prillit të punësuarit në MPB do të marrin rroga, të cilat do të jenë më të larta për 5 për qind në krahasim me ...
  1. 5% rroga më të larta për mbi 10 mijë policëalsat-m.tv 14:51
  2. Mbi 10 mijë të punësuar në MPB do të marrin paga të rritura për 20 për qindmia.mk 13:41
  3. 2 related »
  top-channel.tv

  Turqi, prokurori merret peng në sallën e gjyqit 
  24-ore.com 16:20

  Fillimi / Rajoni / Turqi, prokurori merret peng në sallën e gjyqit Turqi, prokurori merret peng në sallën e gjyqit Prokurori turk Mehmet Selim Kiraz, përgjegjës për hetimin mbi vrasjen e një 14-vjeçari gjatë manifestimeve për Parkun Gezi, është marrë peng në gjykatë nga anëtarë të grupit të ekstremit të majtë DHKP-C. Lajmin e bëjnë të ditur mediat turke, sipas të cilave brenda ndërtesës janë dëgjuar të shtëna armësh, ndërsa në internet ka qarkulluar me shpejtësi një foto e prokurorit me pistolet ...
  1. Prokurori merret peng në sallën e gjyqitlajmifundit.al 15:25
  2. Turqi, prokurori merret peng në sallën e gjyqit - Lajme - Top Channeltop-channel.tv 15:18
  3. 2 related »
  lajmpress.com

  LAJM - Shaqiri po lyp nuse 
  lajmpress.com 16:12

  Madhësia: Para 26 minuta Xherdan Shaqiri është duke ndërtuar një karrierë të ndritur si futbollist. Por, atij i mungon diçka. Ai kërkon një nuse dhe preferon që ajo të jetë shqiptare.  “Do të më pëlqente që si bashkëshorte të merrja një shqiptare. Kjo është një dëshirë e imja dhe e familjes sime. Dua ti shkoj deri në fund traditës së vendit tim. Plus që femrat shqiptare janë shumë të bukura dhe inteligjente, pse jo”, deklaroi Shaqiri për “Bluetooth”.    “Do të preferoja që ta njihja vetë atë që ...
  1. “Shpërthen” Valon Behrami: Mos më trajtoni si shqiptar, jam zviceran. Por himnin se ndjejpanorama.com.al 13:23
  2. Valon Berhami: “Jam zviceran, mos më trajtoni si shqiptar”kohajone.com 09:38
  3. 2 related »
  lajmifundit.al

  Elhaida Dani jep intervistë për ESC Serbia 
  lajmifundit.al 17:10

  in VIP 0 Ajo është vetëm 22 vjeçare dhe ka një karrierë të suksesshme muzikore dhe ka fituar disa çmime. Adhuruesit e festivaleve të muzikës në Ballkan kishin mundësinë për të mësuar më shumë për punën dhe talentin e Elhaida Danit. Muzikantë profesioniste dhe producentë europianë i kanë kushtuar vëmendje zërit të saj të mrekullueshëm e të fuqishëm përmes pjesëmarrjes së saj në talent show’in “The voice of Italy”, ku edhe fitoi. Që atëherë karriera e saj është duke shkuar mirë e më mirë. Por kulm ...
  1. Elhaida Dani për ESC Serbia: Eurovizioni është më origjinal nëse këndohet në gjuhë amtaregazetaexpress.com 15:45
  alsat-m.tv

  Prplasje n BDI pr Kshillin Gjyqsor 
  kosova.com 17:10

  Shkup, 31 mars 2015 - Prplasje e re e deputetve dhe ministrave t BDI-s lidhur me propozimet q vijn nga Qeveria. Ksaj radhe moll sherri u b ndryshimi i ligjit pr kshillin gjyqsor, ku si kusht pr emrimin e antarve t rinj shtprvoja 15 vjeare si gjykats. N komisionin pr sistem politik, q u mbajt dit m par deputeti Rafis Aliti krkoi ulje t ktij pragu, nga 15 n 8 vjet, pasi sipas tij, numri i shqiptarve pr t prmbushur kushtin, sht shum i vogl dhe rrezikon prfaqsimin n kshillin gjyqsor. Duhet t kihet ...
  1. Përplasje në BDI për Këshillin Gjyqësoralsat-m.tv 15:44
  yllpress.com

  Yll Press - Bridllav: Rumania së shpejti do të vendos për sistemimin e armëve të NATO-s > Politika: Aktuale 
  yllpress.com 17:09

  Bridllav: Rumania së shpejti do të vendos për sistemimin e armëve të NATO-s "Rumania gjithmonë ka qenë partner i shpresës së NATO-s", potencoi Bridllav. Komandanti i forcave të NATO-s në Evropë gjenerali Filip Bridllav sot në Bukuresht deklaroi se së shpejti do të sillet vendim nëse në Rumani do të sistemohet armatimi i rëndë i Aleancës. Bridllav në konferencën e përbashkët për shtyp me ministrin rumun të Mbrojtjes Mirça Dusha tha se është i sigurtë se Rumania shumë shpejtë do të përgjigjet në k ...
  1. Bridllav: Rumania së shpejti do të vendos për sistemimin e armëve të NATO-smia.mk 16:19
  albeu.com

  Gjika: Isha i bindur n pafajsin time 
  albeu.com 17:09

  Teksa Shpëtim Gjika u shpall i pafajshëm, ai në një prononcim të shkurtër për mediat ka konfirmuar se e priste këtë vendim . Kreu i Bashkisë Vlorë ka bërë me dije se do të jetë në krye të detyrës, deri në fund të mandatit . I pyetur për një rikandidim, ai nuk ka dhënë asnjë prononcim lidhur me këtë çështje. "E prisja këtë vendim . Isha i bindur në pafajësinë time. Do të jem në krye të detyrës deri në fund të mandatit ", raporton Albeu. "S'është dita që të flas nëse do rikandidoj ...
  1. Gjykata e Apelit i jep pafajësinë, Gjika: Drejtësia foli!lajmifundit.al 16:43
  gdb.rferl.org

  Rritja ekonomike nuk ul varfrin dhe papunsin 
  kosova.com 17:05

  Prishtin, 31 mars 2015 - Rritja ekonomike n Kosov, viteve t fundit po shnon rnie. Nga 5.39 pr qind sa ishte n vitin 2010, sipas parashikimeve t Fondit Monetar Ndrkombtar, rritja ekonomike gjat ktij viti do jet tre pr qind. Kjo norm e rritjes sht e pamjaftueshme pr krijimin e vendeve t reja t puns dhe uljes s nivelit t varfris n vend. Rritja ekonomike sht rritja e prodhimtaris, kapaciteteve prodhuese dhe t gjith prbrsve tjer t nj ekonomie. Rritja ekonomike vjen pr shkak t rritjes s fuqis punto ...
  1. Rritja ekonomike nuk ul varfërinë dhe papunësinëevropaelire.org 13:29
  botasot.info

  Takohet Kshilli Konsultativ pr Komunitete 
  kosova.com 17:05

  Prishtin, m 31 mars 2015 - Kshilli Konsultativ pr Komunitete, ka mbajtur sot mbledhjen e rregullt. N mbledhje para antarve t Kshillit raportuan katr (4) kryesuesit e grupeve punuese t cilt n raportet e tyre i njoftuan antart pr aktivitetet e zhvilluara n kuadr t grupeve t tyre punuese ndrmjet dy mbledhjeve t Kshillit. Kshilli shqyrtoi dhe miratoi rekomandimin e propozuar nga Grupi Punues pr shtje t Gjuhve, rekomandimi i drgohet Ministris pr Pun t Brendshme dhe adreson mungesn e lshimit t dok ...
  1. Komunitetet kërkojnë përfshirje më të madhe në institucione - Lajme - Bota Sotbotasot.info 17:05
  botasot.info

  Meto Bajraktari nga Prishtina, më e mira në garën e diturisë - Lajme - Bota Sot 
  botasot.info 17:05

  Meto Bajraktari nga Prishtina, më e mira në garën e diturisë Bota Sot | 31.03.2015 16:54 Shkolla fillore e mesme e ulët “Meto Bajraktari” nga Prishtina, ka dalë e para në Olimpiadën e Diturisë, e cila është organizuar nga Shkolla Amerikane në Kosovë. Ndërsa, vendi i dytë i takon shkollës fillore nga Gjilani “Thimi Mitko” dhe vendi i tretë shkollës “Abaz Ajeti”, po ashtu nga qyteti i Gjilanit. Për nxënësit më të mirë në tre grupet e para, janë ndarë 15 bursa për shkollimin e mesëm në Shkollën Ame ...
  1. Metro Bajraktari nga Prishtina, më e mira në garën e diturisëkosovapress.com 15:55
  botasot.info

  PR i jep 10 ditë kohë PD për bisedime për koalicionin parazgjedhor - Shqipëria - Bota Sot 
  botasot.info 17:05

  PR i jep 10 ditë kohë PD për bisedime për koalicionin parazgjedhor Bota Sot | 31.03.2015 17:03 Madhi: Degët në rrethe po përgatitin 61 kandidatët tanë Partia Republikane i ka lene 10 dite kohe Partisë Demokratike per t’u ulur ne negociata per bashkepunim ne zgjedhjet vendore. Nenkryetari republikan Arjan Madhi deklaroi sot se pas 10 ditesh mblidhet asambleja e PR qe merr nje vendim politik lidhur me daljen e kesaj force politike ne keto zgjedhje. Komentet ...
  1. PR i jep 10 ditë kohë PD për bisedime për koalicionin parazgjedhor | ABC Newsabcnews.al 14:43
  lajmifundit.al

  Hyn në fuqi ligji për gazrat ndotës, vështirësohet kolaudimi i automjeteve 
  lajmifundit.al 16:43

  in Ekonomia 0 Ministria e Transporteve ka nxjerre nje udhezim te ri qe do te veshtiresoje edhe me shume procedurat e kontrollit teknik te automjeteve. Udhezimi i Ministrit te Transportit dhe Infrastruktures per normat e lejuara te gazrave te mjeteve rrugore ka hyre ne fuqin ne Muajin Mars 2015. Bazuar ne kete udhezim, pikat e kontrollit teknik qe pajisin mjetet me certifikaten vjetore duhet te kontrollojne dhe te lejojne norma te reja ndotje nga automjetet. ...
  1. Ndryshimet mbi kontrollin teknik të mjeteve, Haxhinasto: Nga 1 korriku fillon zbatimi i tij në 3 faza, do ulet ndotja e ajrit | Agjencia e Lajmeve SOT NEWSsot.com.al 14:31
  albeu.com

  Aleanca Demokratike i bashkohet koalicionit PS-LSI 
  albeu.com 16:29

  Mesditën e sotme, Aleanca Demokratike i është bashkuar koalicionit PS-LSI. Kryetari i PAD, Eduard Abazi, ka konfirmuar se do i bashkohen koalicionit qeverisës, bën me dije Portali Albeu. Ai më tej ka theksuar se PAD po largohet nga koalicioni me PD dhe se Qeveria po ecën në drejtimin e duhur. /albeu.com/ ...
  1. Kandidatët për zgjedhjet vendore, Rama takon Metëngazetatema.net 09:59
  botasot.info

  Gazeta Start - De Biazi: Do t’i shkojmë ëndrrës deri në fund, por me këmbë në tokë 
  gazetastart.com 16:26

  Shqipëria “ha” edhe kokën e trajnerit të Armenisë Gazeta nuk harron të theksojë se Shqipëria mund të kishte dhe më tepër pikë në renditje nëse nuk do të kishin ndodhur ngjarjet e turpshme të Beogradit, aq sa mund të ishte ajo në krye të Grupit I. Sipas të përditshmes italiane, në Tiranë por dhe në të gjithë Shqipërinë, ëndrra për kualifikimin në “EURO 2016” është reale dhe konkrete, për meritë edhe të Xhani De Biazit, i cili drejton kuqezinjtë që prej vitit 2011. Vetë trajneri për mediat italian ...
  1. De Biasi: Do të vazhdojmë të përkundim ëndrrën Europiane - Sporti - Bota Sotbotasot.info 00:33
  evropaelire.org

  Turneu i ri i Rolling Stones, fillon më 24 maj 
  evropaelire.org 16:17

  Tweet 31.03.2015 Grupi i muzikës rok, ka njoftuar se turneu i ri për Amerikën Veriore do të nis më 24 maj, në Petco park të San Diegos. Koncerte të tjera do të mbahen në Ohajo, Mineapolic, Minesotë, Dallas, Teksas, Atlanta, Gjorgjia, Florida etj. Turneu ‘Zip Code’ sërish do të bëj bashkë këngëtarin Mick Jagger, bateristin, Charlie Watts, dhe gitaristët, Keith Richards dhe Ronnie Wood.  ...
  1. Turneu i ri i Rolling Stones, fillon më 24 maj - Mediale & Vip - Bota Sotbotasot.info 16:12
  lajmifundit.al

  Lezhë, zbulohet virusi “Adria”, prek sistemin nervor të njeriut 
  lajmifundit.al 16:16

  in Aktualitet 0 Specialistët e Institutit të Shëndetit Publik kanë zbuluar një virus të ri, që qarkullon në vendin tonë, si fillim vetëm te disa lloje insektesh, të cilat shërbejnë për ta transmetuar më pas atë te njerëzit. Virusi është quajtur “Adria” dhe prek sistemin nervor të njerëzve. “Nuk është zbuluar te njerëzit, por te flebotomet, që janë një lloj vektori që transmetojnë disa sëmundje virale, apo ethe si ato të Toskanës, Napolit, të cilat shfaqen me temperaturë, me pika të kuqe në lëkur ...
  1. Zbulohet virusi “Adria”, i lokalizuar në zonën e Lezhës24-ore.com 15:53
  gazetaexpress.com

  ​Nxënësja rrëzohet me kokë për toke derisa luan me shoqe (Video) 
  gazetaexpress.com 30.03, 23:26

  Follow @gazetaexpress Ky website kontrollohet dhe menaxhohet nga Media Works. Të gjitha materialet , përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me të drejta autoriale të Media Works. Materialet janë për shfrytëzimin personal tuajin dhe për qëllime jo-komerciale. Ato nuk mund të kopjohen, riprodhohen, ripublikohen, modifikohen, transmetohen, ose distribuohen në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të Gazetës Express. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë website ose medium tjetër, pa lejen e Gazetës E ...
  1. ​Foto e rrallë: Kryengritësit e Kaçanikut më 1912gazetaexpress.com 30.03, 23:02
  2. Piloti i Germanwings shikonte porno dhe kishte tendenca vetëvrasësegazetaexpress.com 30.03, 18:33
  3. Carralevë: Rrokulliset një kamiongazetaexpress.com 30.03, 16:46
  4. ​LAJMI I FUNDIT: Alarm bombe në "Turkish Airlines", anulohet fluturimigazetaexpress.com 30.03, 15:46
  5. Komisioni Qeveritar takoi përfaqësues të veteranëve protestuesgazetaexpress.com 30.03, 14:48
  6. 13 related »
  gazetaexpress.com

  Ekstradohet nga Greqia 30 vjeçari i dënuar me 10 vjet burg për pedofili 
  gazetaexpress.com 30.03, 23:26

  0 GazetaExpress E hënë, 30 Mars 2015 23:10 Një 30 vjeçar shqiptar i cili ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar për marrëdhënie seksuale me të mitur është ekstraduar ditën e sotme nga Greqia për në vendin tonë. Sipas policisë, sot në orën 16:30, nga Zyra Qendrore Kombëtare Interpol Tirana u krye ekstradimi nga Athina drejt vendit tonë i shqiptarin Besnik Banushi, 30 vjeç, lindur në Delvinë. Ai ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar pasi, Gjykata e Rrethit Gjyqësor Sarandë, më datë 29 Janar 2013, e ...
  1. Ekstradohet nga Athina Besnik Banushi, u dënua me 10 vite burg për seks me të miturlajmifundit.al 30.03, 21:35
  2. Deportohet nga Greqia i dënuari për krime seksualeindeksonline.net 30.03, 20:32
  3. Abuzoi me 13 vjeçaren duke e mashtruar se do martohej me të, ekstradohet nga Greqia - Kronikë e Zezë - Bota Sotbotasot.info 30.03, 20:16
  4. Abuzoi me 13 vjeçaren duke e mashtruar se do martohej me të. Ekstradohet nga Greqia i dënuari me 10 vite burggazetatema.net 30.03, 19:57
  5. Ekstradohet nga Greqia i dënuari me 10 vjet burg për ngacmim seksual të të miturvegazeta-shqip.com 30.03, 19:41
  6. 10 related »
  gazetaexpress.com

  ​Nesër gjashtë orë e pakalueshme Gryka e Kaçanikut 
  gazetaexpress.com 30.03, 23:26

  0 GazetaExpress E hënë, 30 Mars 2015 22:56 Nga ora 10:00 deri në 16:00 mbyllët rruga nacionale N2 Hani i Elezit – Prishtinë do të jetë e bllokuar në Grykën e Kaçanikut. Këtë do ta bëjë Ministria e Infrastrukturës, që siç thotë, me qëllim të largimit të erodimeve, pasi që njëra korsi e saj është jashtë funksionit. Për t’u kryer kjo punë nga kompania e mirëmbajtjes në Rajonin e Ferizajt,përveç Policisë së Kosovës e cila duhet t’i mbështetë në menaxhimin e trafikut duke e orientuar atë në drejtim t ...
  1. Nesër gjashtë orë e pakalueshme Gryka e Kaçanikutgazetaknn.com 30.03, 23:22
  2. Gryka e Kaçanikut nesër 6 orë e pakalueshme - Portali RTV 21rtv21.tv 30.03, 23:16
  3. Nesër mbyllet për qarkullim magjistralja Hani i Elezit - Prishtinë - Nacionale - Kosova Onlinekosovaonline.info 30.03, 18:54
  4. Nesër mbyllet rruga Prishtinë – Hani i Elezit - Nacionale - Ekonomia Onlineekonomiaonline.com 30.03, 18:41
  5. Nesër mbyllet për qarkullim rruga Hani Elezit-Prishtinë (Në Grykën e Kaçanikut)indeksonline.net 30.03, 18:33
  6. 9 related »
  botasot.info

  Ambasadori amerikan u përgjigjet pyetjeve - Shqipëria - Bota Sot 
  botasot.info 30.03, 23:26

  Ambasadori amerikan u përgjigjet pyetjeve Bota Sot | 30.03.2015 23:18 Ambasadori amerikan në Shqipëri do t’u përgjigjet pyetjeve të qytetarëve shqiptarë, në një bashkëbisedim të virtual. Nëpërmjet një njoftimi në faqen zyrtare të Facebook, ambasadori njofton se “të premten, më 3 prill 2015, ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Shqipëri, Donald Lu, do t’u përgjigjet pyetjeve tuaja në bashkëbisedimin e drejtpërdrejtë “Pyet Ambasadorin” në Facebook. Doni të dini më shumë mbi përshtypjet e tij të p ...
  1. "Pyet Ambasadorin", Donald Lu në dispozicion të shqiptarëve, pritet të zhvillojë një bashkëbisedim në Facebook | Agjencia e Lajmeve SOT NEWSsot.com.al 30.03, 19:08
  2. ‘Pyet ambasadorin’, më 3 prill Donald Lu përgjigjet në ‘Facebook’gazeta-shqip.com 30.03, 18:29
  3. Donald Lu, konferencë me shqiptarët “Pyet Ambasadorin” në Facebooklajmifundit.al 30.03, 16:50
  4. 3 related »
  gazetaknn.com

  Erdogan nuk ‘frikësohet’ nga kërcënimet, viziton Iranin 
  gazetaknn.com 30.03, 23:27

  Erdogan nuk ‘frikësohet’ nga kërcënimet, viziton Iranin Gazeta KNN | E Hënë, 30 Mars 2015 - 23:04 Presidenti i Turqisë Recep Tayyip Erdoğan ka mohuar ndonjë ndryshim në agjendën e tij për të vizituar Teheranin, pavarësisht thirrjeve nga Parlamenti iranian për të anuluar vizitën pas kritikave të tij ndaj Iranit për ‘ndërhyrjen’ në Jemen. “Dy zëra të ndryshëm vijnë nga Irani. I pari, nga Parlamenti...por ata nuk janë bashkëbiseduesit e mi...Ata nuk janë që vendosin për vizitat tona. Jemi ne ata që ...
  1. ​Erdogan nuk ‘frikësohet’ nga kërcënimet, viziton Iraningazetaexpress.com 30.03, 23:26
  2. Erdogan: Zhvillimet në Jemen janë shumë të rëndësishme për Turqinëkoha.mk 30.03, 11:48
  3. 2 related »
  botasot.info

  Mësim përmes kompjuterit për fëmijët që nuk dëgjojnë - Shqipëria - Bota Sot 
  botasot.info 30.03, 23:26

  Mësim përmes kompjuterit për fëmijët që nuk dëgjojnë Bota Sot | 30.03.2015 23:16 Fëmijët me probleme dëgjimi do të kenë mundësi të mësojnë përmes një programi të personalizuar. Në kuadër të projektit “I Learn/Unë mësoj”, këtyre fëmijëve do t’u vihen në dispozicion 450 tableta, të cilat do t’ua lehtësojnë të nxënit. Në konferencën e organizuar sot nga Ministria për Inovacionin dhe Administratën Publike, Milena Harito, u prezantua projekti që u siguron fëmijëve një program kompjuterik të specializ ...
  1. Harito: Vëmë në dispozicion 450 tableta për fëmijët me probleme me dëgjimin - NOAnoa.al 30.03, 19:40
  2. Program i posaçëm kompjuterik për integrimin e fëmijëve që nuk dëgjojnëoranews.tv 30.03, 16:36
  3. 2 related »
  botasot.info

  Lista e Italisë për ndeshjen ndaj Anglisë - Sporti - Bota Sot 
  botasot.info 30.03, 23:26

  Portieri: Buffon (Juventus), Marchetti (Lazio), Sirigu (Paris Saint Germain). Mbrojtës: Barzagli (Juventus), 19 Bonucci (Juventus), Chiellini (Juventus), Moretti (Torino), Ranocchia (Inter). Mesfushorë: Abate (Milan), Antonelli (Milan), Candreva (Lazio), Cerci (Milan), Darmian (Torino), Florenzi (Roma), Parolo (Lazio), Santon (Inter), Soriano (Sampdoria), Valdifiori (Empoli), Verratti (Paris Saint Germain). Sulmues: Eder (Sampdoria), Gabbiadini (Napoli), Immobile (Borussia Dortmund), Pelle (Sout ...
  1. ​Lista e Italisë për ndeshjen ndaj Anglisëkosovapress.com 30.03, 21:39
  ?>