france24.com
Londres ouvert à une prolongation de la période de transition après le Brexit
ria.ru
Суд в Швейцарии разрешил Украине оспорить отъем крымских активов
Brexit : la période de transition pour Londres sera "probablement" prolongée (Juncker)
arabi21.com
بومبيو: ولي العهد السعودي تعهد شخصياً لترمب بتحقيق شفاف حول خاشقجي
lexpress.fr
Les retraités manifestent, l'exécutif sous pression de sa majorité
epokaere.com
Zaev për bisedën me Tsipras: Të përkushtuar ndaj perspektivave të Ballkanit të ri
gazeta55.al
Deputetja e PD-së komenton Check Up-in e Ramës: Nga analizat mund të dalë dozë e lartë kokaine
russian.rt.com
МИД РФ: Запад грубо вмешивается во внутренние дела Македонии, проталкивая переименование
aawsat.com
ممثل جبهة البوليساريو بالسويد يستقبل بمقر وزارة الخارجية السويدية
inpolitics.ro
Avocatul Poporului cere ”informații suplimentare” de la Guvern, după sesizările făcute pe OUG care modifică Legile Justiției
alarab.co.uk
السعودية... الوزن الاستراتيجي والروحي
boldnews.al
Pas takimit me Lulzim Bashës, ambasadori suedez: Së bashku do ka kalojmë sfidën
afrigatenews.net
الاجتماع الدوري الرابع لإدارة النشاط المدرسي مع مدراء مكاتب النشاط المدرسي ببلديات طرابلس الكبرى
tgcom24.mediaset.it
Borsa:Europa chiude in calo,Parigi -0,5%
thesun.co.uk
Anthea Bell obituary
tasnimnews.com
Donald Trump: I’ll send troops to stop Honduran migrant caravan at Mexican border
in.reuters.com
Khashoggi row: Art of diplomacy sometimes involves bending the rules
theguardian.com
Fox and Mnuchin boycott Saudi ‘Davos’ forum over Khashoggi
arabi21.com
إسرائيل تحشد جيشها على حدود قطاع غزة
lexpress.fr
La longue lutte des femmes de chambre de l'hôtel Park Hyatt
eliktisad.com
التقرير اليومي 10/10/2018: باسيل من الأردن: نأمل أن يفتح معبر نصيب قريبا لتعود الحركة إلى زخمها السابق
huffingtonpost.it
"Dal generale Nistri uno sproloquio contro chi ha rotto il muro dell'omertà"
elwatannews.com
الأحد.. "النواب" يستأنف جلساته بمناقشة قانونين للمبتكرين ومزاولة الطب
Spasovski: Angazhohemi që Ballkanin ta bëjmë më të sigurt, Timonie: Ballkani të çlirohet nga armët pa kontroll
lemonde.fr
VIDEO. Policiers, journalistes... Les coups de sang de Jean-Luc Mélenchon
in.reuters.com
Don McGahn leaves as White House counsel, Emmet Flood steps into role
ilmessaggero.it
Giornata negativa per Piazza Affari e le altre Borse europee
lettera43.it
Manovra, Juncker: non daremo altra flessibilità all'Italia
welt.de
Für Barley würde Nachwuchspolitikerin Mackensen nachrücken
southfront.org
Kandahar police chief reportedly killed in attack
Bold News 13.06. 12:47

Investigimi/Si do t’i ndajnë paratë e taksave pronarët e TV-ve shqiptare

Nga Aleksandra Bogdani/BIRN/Teoria e mbështetjes së medias private nga fondet publike përballet me kritikë të panumërt, të cilët i druhen kërcënimit të pavarësisë së gazetarëve dhe editorëve nga politika dhe qeveritë. Por në Shqipëri, pronarët e gjashtë televizioneve kryesore private janë bashkuar »»»

boldnews.al