Трамп: Северна Кореја веќе не е нуклеарна закана [etleboro.org]
Трамп: Северна Кореја веќе не е нуклеарна закана
kurir.mk
Трамп: Северна Кореја веќе не е нуклеарна закана
64d - Kurir

Северна Кореја веќе не претставува нуклеарна закана нагласи денеска американскиот претседател Доналд Трамп по враќањето во Вашингтон од Сингапур каде имаше средба со севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун. На Твитер Трамп нагласи дека неговиот состанок