Трамп на „твитер“: Северна Кореја повеќе не е нуклеарна закана [etleboro.org]
Трамп на „твитер“: Северна Кореја повеќе не е нуклеарна закана
makfax.com.mk
Трамп на „твитер“: Северна Кореја повеќе не е нуклеарна закана
64d - Makfax

„Веќе не постои нуклеарна закана од Северна Кореја,“ напиша на „твитер„ американскиот претседател Доналд Трамп понмалку од еден ден откако се врати од Сингапур, каде за првпат се сретна со севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун, пренесува „Раша тудеј“.