evrensel.net
Cumhurbaşkanı Erdoğan: 19 Mayıs’ı farklı kutlayacağız
gazeta55.al
Debati i Ramës me studenten, Berisha: Burracaku me antiplumb
youm7.com
جمال مبارك للمحكمة: "الديب مجاش وهو هيدافع عني"
insajderi.com
Fitim i ulët për Teslan, shkurton fuqinë punëtore me 7%
liberation.fr
Accusations contre Trump : le procureur Mueller dénonce des informations «inexactes»
en.annahar.com
Colombia blames ELN for bomb, presses Cuba to arrest leaders
thepeninsulaqatar.com
Feds confirm jailed Iranian TV anchor not charged with crime
ar.hibapress.com
مجلة إسبانية: المغرب حقق طفرة نوعية بمجال صناعة السيارات
arabic.sputniknews.com
“إيران” .. لدى “الولايات المتحدة” أهم من سوريا والعراق !
dcnews.ro
Adrian Năstase, critic la adresa PSD: Sunt surprins!
24.ae
أسعار النفط اليوم السبت 2019 ـ 1ـ 19 وبرنت يصعد لـ 62.70 دولار للبرميل
koha.mk
Letrat sekrete të Enver Hoxhës: Pyetjet që duhet t’i bëni Fiqret Shehut për vetëvrasjen e Mehmetit
shqiptarja.com
Rama nuk pranon mendimin ndryshe, nxjerr nga salla studenten që e kundërshtoi
lemonde.fr
"Gilets jaunes" : nouvelle mobilisation dans le calme
ara.reuters.com
سبت عاشر من تظاهرات «السترات الصفراء» في فرنسا تتحدى «النقاش الكبير»
khaleejtimes.com
Winter storm threatens 115 million people in US
ara.reuters.com
سلطات كينيا تتوقع تورط "مواطنين" بهجوم نيروبي
aawsat.com
سبتٌ عاشر من تظاهرات «السترات الصفراء» تزامنا مع «الحوار الوطني الكبير»
aktuale.mk
Kocijançiq i përgjigjet Vuçiqit, tregon se çfarë pret BE-ja nga Kosova dhe Serbia
alpenews.al
I arrestuari i bandës së ‘Avdylajve” kishte një rol të rëndësishëm
agvilvelino.it
Basket, Coppa dei Campioni: Milano perde 80-75 fuori casa contro gli spagnoli del Vitoria
masrawy.com
الإفراج عن «سمسار » بعد ضغوط إسرائيلية وأميركية
almesryoon.com
وزير الأوقاف: الدفاع عن الوطن من مقاصد الشريعة الإسلامية - بوابة الشروق
boldnews.al
Basha: Largimi i Edi Ramës, emergjencë kombëtare
libyaschannel.com
السراج يبحث مع الكبير نتائج الاصلاحات الاقتصادية
Ministria e Financave 16.05.2018. 14:35

Statistika të besueshme, të pavarura dhe në kohë, prezantohet projekti “Bashki të forta, statistika të forta lokale”

Fjala e Ministrit Ahmetaj në prezantimin e projektit SALSTAT (Strong Albanian Local Statistics) Përshëndetje të gjithëve, Përshëndetje Ambasador, faleminderit për mbështetjen tuaj të vazhdueshme. Ju përgëzoj për projektin që lançoni sot. Është gjithnjë shumë e rëndësishme për Shqipërinë, për një ek»»»