netpress.com.mk
Секој деветти граѓанин на Србија е член на партијата на Вучиќ
Бројки, симболи и браќата Јинг, Јанг и Јунг
mia.mk
Американска државна делегација и Гренел во посета на Косово, Србија, Грција и Израел
kanal5.com.mk
Рекордни 226 новозаразени во Црна Гора, најмногу од почетокот на пандемијата
kanal5.com.mk
Илјадници демонстранти во Берлин бараат од ЕУ спас за мигрантите на Лезбос (ВИДЕО)
mia.mk
Ципрас: „Оруч Рејс“ ги крши нашите суверени права
mia.mk
„Си воч“: Блокадата на бродот е политички мотивирана
mia.mk
Рохани: САД ги очекува пораз поради санкциите кон Иран
kanal5.com.mk
Рохани:САД се соочуваат со пораз,страшно ќе им одговориме
press24.mk
Била обична домаќинка а никој не знаел дека води таен живот: Добила задача да го убие Хитлер но Москва рекла „НЕ“ (ВИДЕО)
puls24.mk
Кога се раѓаш во авион, се знае – леташ бесплатно целиот живот
makfax.com.mk
Суспендиран телохранител на британски министер затоа што оставил наполнет пиштол во авион
netpress.com.mk
Атанас Вангелов со отворено писмо до премиерот Заев
mia.mk
Преглед на состојбата со Ковид-19 во светот
kanal5.com.mk
Во експлозијата во Бејрут се уништени 85 000 куќи и станови
mia.mk
Рама за Дојче веле: Плуралниот систем не е загрозен доколку малцинството не учествува на избори
mia.mk
Лутовац: ЕУ да се вклучи во посредување на создавање услови за фер избори како во С. Македонија
kanal5.com.mk
Османи: Oтвораме ново поглавје на пријателство и автентичен придонес во регионалната и меѓународна стабилност
kurir.mk
Затуроска до претседателот на организацијата „Сите Сити“: Ова е одвратен сексистички напад врз Гордана Јанкуловска
mia.mk
Хоти за акцијата на косовската полиција: Ова е само почеток на враќање во нормалност
mia.mk
Што значи договорот на Емиратите и Бахреин со Израел?
netpress.com.mk
Ердоган подготвен за средба со Мицотакис во источен Медитеран, но тензиите не стивнуваат
mia.mk
Димитров: Меморандумот на Бугарија не е во функција на градење блискост, пријателство и заедничка европска иднина
kanal5.com.mk
Ердоган е подготвен за средба со Мицотакис поради спорот во Медитеранот
kanal5.com.mk
За прв пат во историјата, три жени се во конкуренција за нов лидер на СТО
kanal5.com.mk
Американски носач на авиони помина низ Ормутскиот теснец
makfax.com.mk
Британка повикала полиција поради помен во градина на паб
mia.mk
Трамп сакал да го помилува Асанж во замена за информација за хакираните сервери на Демократската партија
ПЛАН ЗА БАЛКАН, УСИЈАНИ ТЕЛЕФОНИ СО КИНА И ТАЈНАТА НА ХРАМОТ Трамп, Путин и Си доаѓаат во Белград да воспостават нов светски поредок.
netpress.com.mk
Груевски: Одлуката на Врховниот суд е дел од политичкиот прогон од страна на власта
mia.mk
За првпат од крајот на општите мерки на изолација, има зголемување на бројот на смртни случаи во Франција
makfax.com.mk
Хезболах има складирано експлозиви низ цела Европа
kurir.mk
Даскаловски за нападот врз Палевски: Тој деновиве жестоко ја критикуваше Мериот коалицијата, но и актуеланта власт
kurir.mk
Став на Ѓорѓи Илиевски: Маричиќ-Прочистување на правосудството
press24.mk
Истражување во Италија: Ковид-19 се пренесува преку мобилните телефони
press24.mk
Димитров: Од Грција очекуваме поддршка и помош на европскиот пат
mia.mk
Сите резултати од 2. квалификациско коло во Лигата на Европа
mia.mk
Хезболах складира експлозивни хемикалии ширум Европа, тврдат САД
netpress.com.mk
Белорусија ги затвора границите со Литванија и Полска
alsat-m.tv
Али Ахмети на 2 октомври повикан во Обвинителството
mia.mk
БиХ по анализа во рок од 30 дена ќе одлучи дали ќе пристапи на „мини Шенген“
netpress.com.mk
Во Рoманија стасаа првите американски проектили Patriot
makfax.com.mk
ЕП усвои резолуција со која се бараат поостри санкции за Русија поради случајот Навални
makfax.com.mk
Иран: Американците кои бараат воен авантуризам ќе бидат испратени на гробишта
makfax.com.mk
Бајден го повика Џонсон да го почитува мировниот договор во Северна Ирска
Бугарија и БОРИСОВ ја поминаа точката од која НЕМА ВРАЌАЊЕ
makfax.com.mk
Полска ги обвини руските контролори на летање за намерно уривање на авионот на Качински
zurnal.mk
Британија: Руски шпиони стојат зад труењето на Навални
kurir.mk
Маричиќ ќе се борел против корупција ама ништо не знаел за скандалот Заев Дака

Помпео повика за соборување на Мадуро

Net Press 20.01. 21:34

Помпео повика за соборување на Мадуро

Американскиот државен секретар Мајк Помпео повика денеска на соработка во борбата за соборување од власт на венецуелскиот претседател Николас Мадуро со цел да се стави крај на долгогодишната криза во јужноамериканската држава. – Треба да прекине тиранијата на Мадуро, која е штетна за граѓаните на В»»»

netpress.com.mk
Have anything to say about this article?

You can report: fake news, misinformation, error, more information, additional data, etc.

Comment
Cancel
Your comment has been sent successfuly! Thank you.
Text

280 characters remaining