Ngjarjet e datës 6 dhjetor
monitor.al
IGJEUM bën bilancin e tërmetit të 21 shtatorit, më i forti në 40 vite
indeksonline.net
Tenderi për makinat e qepjes, kaq para i kushtoi komunës së Vushtrrisë
periskopi.com
Haziri i quan njerëz të rrugës VV-në: Janë lind në rrugë, s’kanë përvojë në qeverisje
alpenews.al
TËRMETI TRAGJIK/ Rama nga Durrësi: 72 ndërtues pritet të nisin rikonstruktimin e pallateve që iu dëmtuan
Bonusi i qirasë, 60% e familjeve të pastreha për shkak të tërmetit mund të futen në shtëpi të re
periskopi.com
Haziri-Konjufcës: Mos u befaso pse kërkuam Ministrinë e Brendshme, kjo nuk është favor
kosova.info
Geci: Hashim Thaçi m’ka thënë se Rexhep Selimi e ka shkruar Komunikatën nr. 59
shekulli.com.al
Shqipëria e goditur nga tërmeti, mes fotove që shënjuan vitin 2019
cna.al
Nga Ilia BALLAURI/MBI OBORRET E KORÇËS
insajderi.com
Pas mos realizimit te premtimit 1 milionësh, Rama nis talljen publike me Pacollin
Rama me Pacollin pranë banorëve të prekur nga tërmeti në Krujë: Ka nisur puna për projektin e pallateve të reja
Bratislavë/ Cakaj takon ministrin e Jashtëm të Turqisë: Mbështetje e pakursyer për Shqipërinë që prej orëve të para pas tërmetit
javanews.al
Refuzoi tryezën për tërmetin, por PD i nis një pyetësor qeverisë
rtsh.al
Durrës, kryeministri Rama: Të gjitha dosjet e pallateve po përgatiten. Askush s'do të shpëtojë nga përgjegjësitë penale
koha.mk
Biri im, përço paqe dhe dashuri në botë
Beqaj nga Tropoja: Gati projekti për rrugën e bregut të Drinit
rtsh.al
Kryetari i PD Basha, takon banorët e një pallati në Durrës: Vlerësimi i pallateve dhe shtëpive i domosdoshëm, të kryhet pa vonesa.
kallxo.com
U fol se u propozua për ministër të Brendshëm, flet avokati Besnik Berisha
koha.net
Sekretari amerikan i Mbrojtjes konfirmon largimin nga Siria
“Vdiqën 24 persona”, PD vë në shenjestër Artur Bushin: Çfarë masash u morën për pallatet?
shqiptarja.com
'Me shumë dashuri për nënën Shqipëri', Morena Taraku do të ndërtojë shtëpinë e familjes së prekur nga tërmetiSOLIDARITET/ Angela Martini viziton banor
rtsh.al
Zëvendësministrja e Brendshme, Rovena Voda: Ja sa ndërtime janë shembur në Thumanë dhe në Bashkinë Durrës
rtsh.al
Shkodër, 'Benzi' përplaset me kamionin, 4 të plagosur
periskopi.com
Zeka: Isa Mustafa, njeriu më anti LDK – Njerëz brenda LDK’së kanë ngritur edhe padi ndaj tij
exit.al
Rama në Stamboll, me Erdoganin do kërkojnë ndihmë nga vendet aziatike dhe Rusia
javanews.al
Gjeniu i shahut Kasparov: Amerika sovjetike e Donald Trump
rtsh.al
Kuvendi miraton në parim buxhetin e vitit 2020
RTV 21 14.08. 18:32

Çfarë zgjidhje ofrojnë zgjedhjet?

Gashi: Jemi për koalicion opozita.-.-Haxhiu: VV nuk lejon marrëveshje për postet .-Deliu-Kodra: Nuk kemi frikë nga asnjë subjekt politik.-Isufi: Nuk bëjmë koalicion me partitë që duan ta heqin taksën Gashi: Jemi për koalicion opozita.-.-Haxhiu: VV nuk lejon marrëveshje për postet .-Deliu-Kodra: Nuk»»»

Infokusi 14.08. 10:09

Një javë para shpërndarjes së Kuvendit, opozita druan nga lojërat e PDK-së

Seanca për shpërndarjen e Kuvendit është caktuar për nesër një javë, mirëpo subjektet opozitare ende druajnë se partneri i madh i koalicionit qeverisës (PDK-ja), siç thonë ata, mund të luajë lojëra politike për t’i shmangur zgjedhjet, shkruan sot Gazeta “Zëri”. Të gjitha subjektet politike i kanë d»»»

gazetainfokus.com
Gazeta Blic 14.08. 09:52

Opozita ka frikë nga lojërat e PDK-së

Seanca për shpërndarjen e Kuvendit është caktuar për nesër një javë, mirëpo subjektet opozitare ende druajnë se partneri i madh i koalicionit qeverisës (PDK-ja), siç thonë ata, mund të luajë lojëra politike për t’i shmangur zgjedhjet Të gjitha subjektet politike i kanë dorëzuar nënshkrimet e depute»»»

gazetablic.com
KosovaOnLine 14.08. 09:32

Opozita ka frikë nga lojërat e PDK-së

Seanca për shpërndarjen e Kuvendit është caktuar për nesër një javë, mirëpo subjektet opozitare ende druajnë se partneri i madh i koalicionit qeverisës (PDK-ja), siç thonë ata, mund të luajë lojëra politike për t’i shmangur zgjedhjet. Të gjitha subjektet politike i kanë dorëzuar nënshkrimet e deput»»»

Express 14.08. 08:42

Opozita ka frikë nga lojërat e PDK-sëTe fundit

Seanca për shpërndarjen e Kuvendit është caktuar për nesër një javë, mirëpo subjektet opozitare ende druajnë se partneri i madh i koalicionit qeverisës (PDK-ja), siç thonë ata, mund të luajë lojëra politike për t’i shmangur zgjedhjet Të gjitha subjektet politike i kanë dorëzuar nënshkrimet e depute»»»

gazetaexpress.com
Kosova 14.08. 08:24

Një javë para shpërndarjes së Kuvendit, opozita druan nga lojërat e PDK-së

Seanca për shpërndarjen e Kuvendit është caktuar për nesër një javë, mirëpo subjektet opozitare ende druajnë se partneri i madh i koalicionit qeverisës (PDK-ja), siç thonë ata, mund të luajë lojëra politike për t’i shmangur zgjedhjet. Të gjitha subjektet politike i kanë dorëzuar nënshkrimet e deput»»»

kosova.info
Insajderi 14.08. 08:12

Seanca për shpërndarjen e Kuvendit, opozita ende druan nga PDK-ja

Seanca për shpërndarjen e Kuvendit është caktuar për nesër një javë, mirëpo subjektet opozitare ende druajnë se partneri i madh i koalicionit qeverisës (PDK-ja), siç thonë ata, mund të luajë lojëra politike për t’i shmangur zgjedhjet, shkruan sot Gazeta “Zëri”. Të gjitha subjektet politike i kanë d»»»

insajderi.com
EO - Ekonomia Online 14.08. 08:07

Një javë para shpërndarjes së Kuvendit, opozita druan nga lojërat e PDK-së

Seanca për shpërndarjen e Kuvendit është caktuar për nesër një javë, mirëpo subjektet opozitare ende druajnë se partneri i madh i koalicionit qeverisës (PDK-ja), siç thonë ata, mund të luajë lojëra politike për t’i shmangur zgjedhjet, shkruan sot Gazeta “Zëri”. Të gjitha subjektet politike i kanë d»»»

ekonomiaonline.com
Zeri 14.08. 08:06

Një javë para shpërndarjes së Kuvendit, opozita druan nga lojërat e PDK-së

Të gjitha subjektet politike i kanë dorëzuar nënshkrimet e deputetëve për seancën e 22 gushtit 2019, kur pritet të ndodhë shpërndarja e Kuvendit. Dorëzimin e nënshkrimeve të ligjvënësve e ka konfirmuar për “” sekretari i Kuvendit Ismet Krasniqi, i cili ka bërë të ditur se gjatë ditës së martë edhe »»»

You can read more about this at Osservatorio Italiano