ata.gov.al
1 468 qytetarë përfituan nga ndihma juridike falas gjatë këtij viti
kallxo.com
Ish-anëtari i bordit të Postës bëhet drejtues i Bordit të KEK-ut
epokaere.com
NJË TAKSIM, I NJË FORMATI TJETËR, A MUND TA BËJNË SËRISH SHQIPTARËT?
tetovasot.com
Hesapi dhe pazari i Zoran Zaevit
(Mos) identifikimi dhe (mos) paralajmërimi në kohë i risqeve
Mjekra krihet, katundi digjet
Kriza vazhdon, pandemi dhe recension ekonomik, sfidat e rinisjes
aa.com.tr
Kaloi një vit nga heqja e statusit të veçantë të Xhamu Kashmirit
aa.com.tr
Spitali somalezo-turk feston lindjen e pesënjakëve
ata.gov.al
Basha pas takimit me ambasadoren e SHBA: Po bëjmë gjithçka për t’u dhënë shqiptarëve shpresë dhe dalje nga kriza
abcnews.al
Studimi: Vetëm 2.5% e italianëve kanë zhvilluar antitrupa Covid-19
top-channel.tv
Pamjet me dron/ Situatë kritike në Seman, rreth 140 ha pyll janë djegur në tre ditë
boldnews.al
ONM: “Opinionet e Teos kundër SPAK, personale”. Njëlloj si Erion Braçe në Gjykatën e Durrësit
monitor.al
Qeveria Hoti shkarkon bordet e emëruara nga Qeveria Kurti
epokaere.com
Sot mbahet seanca konstituive e Kuvendit të Maqedonisë së Veriut
ata.gov.al
BRAZIL – Inteligjencë artificiale për zbulimin e COVID-19
syri.net
Vendosi gjykata/ Një 14 vjeçare me kancer futet në ngrirje për tu `ringjallur` pas 200 vitesh
indeksonline.net
Gjykata Speciale për Indeksonline: Aktakuzat mund të konfirmohen edhe pas 6 muajsh!
gazetainfokus.com
Qeveria Hoti shkarkon bordet që i emëroi Kurti një ditë pasi raportoi Infokusi
aa.com.tr
Bjellorusi, fillon votimi i parakohshëm për zgjedhjet presidenciale të 9 gushtit
ata.gov.al
AUSTRI – Kurz vizitë zyrtare në Shtëpinë e Bardhë
cna.al
Nga trafiku i drogës, tek celulat terroriste/ Lidhjet kriminale të Ylli Ndroqit dhe paralajmërimet e gazetarëve
sot.com.al
Nis ‘vala’ e shkarkimeve në rang drejtorësh/ Qeveria Hoti largon bordet e Qeverisë Kurti në katër ndërmarrje publike, zbardhen emërimet e reja (EMRAT)
ata.gov.al
Tërmeti në Turqi/ Mesazhe solidariteti nga politika dhe shteti shqiptar
shqiptarja.com
Procesverbali/ Ja si Sali Berisha shkarkoi Maks Haxhinë si kryeprokuror me një telefonatë 4 muaj pasi e emëroi! Gramoz Pashko, Zhulali, Teodor Keko dh
kohajone.com
Liroi nga burgu ish-kreun e bandës, kalon Vetting-un gjyqtarja Anita Mici
syri.net
Ka plot `peshq të mëdhenj`, por këto `sardelet` qenkan më të rrezikshme!
Postulat politik: Pse Rama do vazhdojë të qeverisë edhe për një mandat të tretë
shqiptarja.com
Liroi nga burgu ish kreun e bandës së Durrësit, konfirmohet në detyrë gjyqtarja e Apelit Anita Mici
abcnews.al
Sondazhet: Biden “mposht” Trump
koha.net
Ben Affleckut i “ndalohet” paraqitja në “No Time To Die”
telegraf.al
SPAK, vendos sekuestro mbi TV “Ora News”, ndërkohë që për skandalin e Unazës së Re, falen 20 mln euro
telegraf.al
Krimi bën ligjin, ekzekutime në mes të ditës!
Komisioni nis punën/ Kandidatët për deputetë, PD seleksionon propozimet
shqiptarja.com
Shuhet zjarri në Gramsh, pemët shekullore bëhen shkrumb e hi! Ja çfarë lanë pas flakët
abcnews.al
Britania ka zbuluar metodën e re të testimit për Covid-19, nxjerr rezultatin në 90 minuta
Alpe News 14h

“TË DËSHPËRUAR QË POPULLATA NUK PO RRESPEKTON UDHËZIMET”/ Ekspertët: Ja rreziku i madh që po i kanoset shëndetit të tyre

Eksperët e shëdetit publik— e kanë thënë në mënyrë të përsëritur se maskat dhe distancimi fizik janë disa nga masat e thjeshta me ndikim të madh në parandalimin e përhapjes së koronavirusit. Edhe Presidenti dhe figura të larta të administratës e kanë theksuar rëndësinë e maskave kohët e fundit, meg»»»

alpenews.al
Bold News 14h

Ekspertët e shëndeti publik bëjnë sërish thirrje të fortë: Respektoni masat, me virusin nuk bëhet shaka

Eksperët e shëndetit publik e kanë thënë në mënyrë të përsëritur se maskat dhe distancimi fizik janë disa nga masat e thjeshta me ndikim të madh në parandalimin e përhapjes së koronavirusit. Edhe Presidenti dhe figura të larta të administratës e kanë theksuar rëndësinë e maskave kohët e fundit, meg»»»

boldnews.al
Standard 02.08. 11:55

Shehu: Çdo gjë është më keq se në fillim të pandemisë, Shqipëria duhet të bëjë 2500 teste në ditë..

Për ish-ministrin e Shëndetësisë, Tritan Shehu, kryeministri ëhstë zhdukur nga TV-të në lidhje me daljet e tij të pandemisë dhe nuk ka asnjë material të botuar në lidhje me këtë situatë. Sipas Shehut, pothuajse asnjë nuk ka funksionuar në lidhje me luftën ndaj Covid-19 dhe çdo gjë është më keq se n»»»

Gazeta Telegraf 01.08. 21:24

Prof. Dr. Tritan Shehu: Çdo gjë është më keq se në fillim të pandemisë, Shqipëria duhet të bëjë 2500 teste në ditë

Për ish-ministrin e Shëndetësisë, Tritan Shehu, kryeministri është zhdukur nga TV-të në lidhje me daljet e tij të pandemisë dhe nuk ka asnjë material të botuar në lidhje me këtë situatë. Sipas Shehut, pothuajse asnjë nuk ka funksionuar në lidhje me luftën ndaj Covid-19 dhe çdo gjë është më keq se n»»»

telegraf.al
Koha Jone 01.08. 20:19

Shehu: Çdo gjë është më keq se në fillim të pandemisë, Shqipëria duhet të bëjë 2500 teste në ditë

Për ish-ministrin e Shëndetësisë, Tritan Shehu, kryeministri ëhstë zhdukur nga TV-të në lidhje me daljet e tij të pandemisë dhe nuk ka asnjë material të botuar në lidhje me këtë situatë. Sipas Shehut, pothuajse asnjë nuk ka funksionuar në lidhje me luftën ndaj Covid-19 dhe çdo gjë është më keq se n»»»

kohajone.com
Bota Sot 01.08. 18:46

Shehu: Çdo gjë është më keq se në fillim të pandemisë, Shqipëria duhet të bëjë 2500 teste në ditë

Për ish-ministrin e Shëndetësisë, Tritan Shehu kryeministri ëhstë zhdukur nga TV-të në lidhje me daljet e tij të pandemisë dhe nuk ka asnjë material të botuar në lidhje me këtë situatë. Sipas Shehut, pothuajse asnjë nuk ka funksionuar në lidhje me luftën ndaj Covid-19 dhe çdo gjë është më keq se në»»»

botasot.info
Syri 18.07. 13:23

Shifra alarmante, infeksioni 20 herë më i lartë se në Itali: Dështim katastrofal

Dje në Shqipëri, numri i të infektuarëve për 1 milionë banorë në Shqipëri, ishte mbi 20 herë më i lartë se sa në Itali. Kështu, dje në Itali, në 60 milionë banorë u bënë 56 000 testime dhe u gjetën pozitivë, 100 persona. Kurse në Shqipëri, me 2.8 milionë banorë, u bënë vetëm 450 testime dhe u gjetë»»»

syri.net
Abcnews 10.07. 22:41

Shpërthejnë tensionet në Athinë, kundër ligjit të ri të protestave

Në Athinë protestuesit kanë shpërthyer në demonstrata, pas një ligji të kaluar e të votuar në parlament, për të frenuar protestat publike. Nga kjo protestë kanë mbetur të plagosur 6 oficerë policie. Demonstratat e shtrira në rreth 40 qytete e qyteza greke kërkuan kundërpërgjigjen e autoriteteve, të»»»

abcnews.al
Sot 08.07. 13:54

Pse bëhen testimet vetëm nga ISHP-ja? Ish-ministri i Shëndetësisë hedh akuzën e fortë ndaj qeverisë

Ish-ministri i Shëndetësisë, Tritan Shehu e konsideron arsyen e numrit të ulët të testeve për COVID-19 në Shqipëri te centralizimi i analizimit të tyre në laboratorët e Institutit të Shëndetit Publik, centralizim ky që sipas tij është bërë me qëllim për të kontrolluar shifrat e pandemisë. “Vendet e»»»

sot.com.al
Portalb 25.06. 10:57

RMV, numri i të infektuarve rishtazi nuk bie: Tubimet janë bomba biologjike, do të eksplodojnë nëse nuk jemi të kujdesshëm

Shifra e personave të infektuar rishtazi me kovid-19 është mbi 100 çdo ditë. Edhe shifrat e sotme e thonë këtë, përkatësisht në shtet ka 136 raste të reja në 24 orët e fundit. A bën mjaftueshëm sistemi shëndetësor, përkatësisht shteti sa i përket ballafaqimit me kovid-19? Çka tjetër duhet të bëhet »»»

portalb.mk
Gazetatema 11.06. 13:09

Rishfaqet "Doktor vdekja": Berisha ‘shpërthen’ për herë të parë: Infektivi nuk duhet të kthehej në spital Covidi, Rama infektoi elitën mjeksore të kombit. Të sëmurët e tjerë kanë mbetur në mëshirë të fatit

Përmes një postimi në ‘Facebook’, ai shprehet se ky shndërrim do të thotë të privosh nga mjekimi i specializuar urgjent dhe jetik për shpëtimin e jetesës qindra të sëmurë me sëmundje zemre, gjaku, gjendra endocrine, veshka dhe melçi etj. Sipas Berishës, në këtë mënyrë kriminale të sëmurët po mbeten»»»

American Eye 24.05. 22:31

“Bomba Covid-19”, studimi: Liverpool-Atletico shkaktoi 41 të vdekur

Është folur shumë se ndeshjet e fundit të Champions League, të cilat u luajtën në ditët e para të marsit, kanë pasur një ndikim të madh në përhapjen e Covid-19 në Evropë, ndërsa së fundmi janë publikuar edhe fakte për këtë. Të dhëna nga Shërbimi Shëndetësor Britanik, të analizuara nga “Edge Health”»»»

americaneye.al
Tetova Sot 05.05. 17:48

Sonte në orën 19:00 do të plas bomba, Gerovksi do të tregojë pse dha dorëheqje Den Donçev?

Sonte në orën 19:00, gazetari Branko Geroski do të zbulojë pse dha dorëheqje drejtori i Fondit të Shëndetit, Dan Donçev. Dan Donçev dha dorëheqjen si drejtor i Fondit të Shëndetit. Ai përmendi arsyet e shëndetit dhe familjes si arsyet e dorëheqjes së tij. Donchev pretendon se ai planifikoi të jepte»»»

tetovasot.com
Albeu 24.04. 17:00

DJ i famshëm shqiptar tregon si e përjetoi infektimin e babait të tij me COVID-19: Më ra si bombë!

"Kam rreth 40 ditë pa takuar babin, mamin, motrën, jam i izoluar në shtëpi..." Dj i njohur Vik Kraja ka rrëfyer se si u ndje kur mësoi në media se babai i tij mjek, Dhimitër Kraja ishte infektuar me koronavirus teksa trajtonte pacientët e tjerë. Viki u shpreh se u shqetësua shumë dhe iu duk sikur i»»»

Koha 19.04. 14:39

Largon koronavirusin, ja cilat shtete kanë rritur çmimin e mishit të qenit dhe maceve

Çmimi i mishit të qenve dhe maceve është rritur në Vietnam dhe Kambodia që prej shpërthimit të koronavirusit. Disa veterinerë po i thonë njerëzve se mishi mund të largojë virusin duke sjellë një numër të madh kërkesash, thotë një fondacion kafshësh, raporton noa.al duke cituar të përditshmen britan»»»

koha.mk
Shqip 18.04. 17:11

Largon koronavirusin, ja cilat shtete kanë rritur çmimin e mishit të qenit dhe maceve

Çmimi i mishit të qenve dhe maceve është rritur në Vietnam dhe Kambodia që prej shpërthimit të koronavirusit. Disa veterinerë po i thonë njerëzve se mishi mund të largojë virusin duke sjellë një numër të madh kërkesash, thotë një fondacion kafshësh, raporton noa.al duke cituar të përditshmen britan»»»

gazeta-shqip.com
Kosova Sot 18.04. 15:11

Nga kryerja e marrëdhënieve s**ksuale online tek pornografia në internet gjatë izolimit, a mundet që të zëvëndësohet seksi real? Sa rrezikohet e ardhmja e tij

Frika për përhpjen e koronavirusit ka vendosur kufij distancorë midis njerëzve që nuk i kishim imagjinuar ndonjëherë. Shumë njerëz mund ta kalojnë periudhën e koronaviurist pa kryer marrëdhënie seksuale për një kohë të gjatë. Por kontakti dhe lidhja njerëzore është e rëndësishme për njerëzimin ndaj»»»

kosova-sot.info
Balkanweb 18.04. 11:42

Kjo është puna jonë

Zërat më autoritarë të shkencës së mjekësisë në botë po pohojnë se Covid 19 është një virus inteligjent dinak, që rrëshqet, ndërron, tërhiqet, bën sikur po mundet, ngjallet, të del nga prapa si në një lojë aspak argëtuese, përkundrazi, mizore në shumë raste. E vërtetojnë luhatjet e shifrave të të p»»»

balkanweb.com
Panorama 18.04. 11:22

ANALIZA/ Preç Zogaj: Pse e keqja nuk na vjen nga forcimi i masave, por nga zbutja e tyre. Të kërcënuar nga ekonomia dhe jo nga mungesa e lirive

| 11:14 Preç Zogaj/ Zërat më autoritarë të shkencës së mjekësisë në botë po pohojnë se Covid 19 është një virus inteligjent dinak, që rrëshqet, ndërron, tërhiqet, bën sikur po mundet, ngjallet, të del nga prapa si në një lojë aspak argëtuese, përkundrazi, mizore në shumë raste. E vërtetojnë luhatje»»»

Gazeta Blic 18.04. 08:56

Sulmohet me bomba molotov kanali televiziv në Greqi

Televizioni grek Skai është sulmuar me bomba molotov. Sipas njoftimit të telvizionit, 4 persona të maskuar, hodhën në ambientet e televizionit, 3 kokteile molotov dhe u larguan në rrugicat e zonës. Sulmi ndodhi rreth orës 03.00 të mëngjesit. Dy prej molotovëve ranë në një ballkon dhe një tjetër në »»»

gazetablic.com
Indeks 18.04. 08:51

Sulmohet me bomba molotov kanali televiziv në Greqi, nuk dihen autorët

Televizioni grek Skai është sulmuar me bomba molotov. Sipas njoftimit të telvizionit, 4 persona të maskuar, hodhën në ambientet e televizionit, 3 kokteile molotov dhe u larguan në rrugicat e zonës. Sulmi ndodhi rreth orës 03.00 të mëngjesit. Dy prej molotovëve ranë në një ballkon dhe një tjetër në »»»

indeksonline.net
Top Channel 18.04. 07:32

Sulmohet me bomba molotov televizioni grek Skai

Televizioni grek Skai është sulmuar me bomba molotov. Sipas njoftimit të telvizionit, 4 persona të maskuar, hodhën në ambientet e televizionit, 3 kokteile molotov dhe u larguan në rrugicat e zonës. Sulmi ndodhi rreth orës 03.00 të mëngjesit. Dy prej molotovëve ranë në një ballkon dhe një tjetër në »»»

Shekulli 03.04. 15:37

Tre bomba biologjike fundosën Spanjën/ Flet mjeku: Po rriten viktimat te moshat e reja pa sëmundje

Tre bomba biologjike fundosën Spanjën/ Flet mjeku: Po rriten viktimat te moshat e reja pa sëmundje Publikuar më 03.04.2020 nga Enida Vërça Ekskluzive/ Flet për “Shekulli”-n, presidenti i Shoqatës Spanjolle të Radiokirurgjisë, Kita Sallabanda Diaz. Ai thotë se po rritet numri i viktimave te moshat e»»»

shekulli.com.al
Kosova 01.04. 13:26

ANALIZA/ Artur Zheji: Koronavirusi, kurorëzon Ramën dhe për “X” vite të tjera, por…

Shkruan: Artur ZHEJI Është pothuajse e padyshimtë, që ky Rama, do të na plaket përpara syve, gjithmonë në pushtet dhe gjithmonë me shumë pushtet, rrethuar me ca ministra yzmeqarë, grabitqarë, servilë dhe pa nivel, por të dobishëm për pushtetmbajtjen e tij, gjithmonë e më absolut. Koronavirusi, në t»»»

kosova.info
Epoka e Re 27.03. 09:15

“Bomba” e italianëve: Koronavirusi erdhi që në tetor

Koronavirusi mund të jetë përhapur në Europë që në muajin tetor. Në këtë përfundmim kanë arritur shkencëtarët italianë, të cilët theksojnë se qindra pacientë u dërguan në spitale me pneumoni serioze dhe simptoma të ngjashme me gripin. Disa prej atyre që kishin simptoma të ngjashme me Covid-19 vdiqë»»»

epokaere.com
Have anything to say about this article?

You can report: fake news, misinformation, error, more information, additional data, etc.

Comment
Cancel
Your comment has been sent successfuly! Thank you.
Text

280 characters remaining