Have anything to say about this article?

You can report: fake news, misinformation, error, more information, additional data, etc.

Comment
Cancel
Your comment has been sent successfuly! Thank you.
Aktuale Macedonia del Nord 16.09. 12:57

Maqedoni/Çmimet u shtrenjtuan katërfish më shumë se në Gjermani

Qytetarët më të dëgjuar e kanë se çmimet e produkteve ushqimore do të ulen për 10%, por kjo nuk iu bën përshtypje ngaqë me këto kosto sa kanë arritur shpenzimet e jetesës, atë zbritje nuk e ndjejnë fare. Një qytetar me pagë minimale 328 euro në Maqedoni paguan 46% më shtrenjtë për produktet ushqimo»»»

aktuale.mk
Alsat M Macedonia del Nord 15.09. 15:11

Ngrirja e çmimeve, Kovaçevski i referohet gushtit ndërsa Bekteshi korrikut

Gazetar: Adnan Qaili Qytetarët më të dëgjuar e kanë se çmimet e produkteve ushqimore do të ulen për 10%, por kjo nuk iu bën përshtypje ngaqë me këto kosto sa kanë arritur shpenzimet e jetesës, atë zbritje nuk e ndjejnë fare. Një qytetar me pagë minimale 328 euro në Maqedoni paguan 46% më shtrenjtë »»»

alsat.mk
Express Kosovo 28.03. 13:33

Kovaçevski: Ngrirja e çmimeve do të ndihmojë që tryezat e qytetareve gjatë festave të jenë më të begatshme

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski, deklaroi sot se ngrirja e çmimeve do të ndikojë që tryezat e qytetarëve gjatë festave të jenë më të begatshme. Kovaçevski shtoi se qeveria nuk do të ndalet këtu, por do të vazhdojë edhe më tej të mbrojë standardin e qytetarëve. “Harxhimet për»»»

gazetaexpress.com
Shenja Macedonia del Nord 16.03. 16:36

(VIDEO) Ulja e çmimeve, krerët shtetëror inspektojnë marketet

Sot mund të sigurohemi që vendimi për uljen e çmimeve po respektohet nga prodhuesit dhe nga tregtarët dhe kemi parë që vlen edhe për çmimin e bukës, por ka edhe ulje të çmimeve të makaronave dhe produkteve të qumështit. Besojmë se kjo do të kontribuojë në lehtësimin e buxhetit familjar të qytetarëv»»»

shenja.tv
Koha Macedonia del Nord 16.03. 12:50

Ulja e çmimeve respektohet edhe nga prodhuesit edhe nga tregtarët

Shkup, 16 mars – Sot patëm mundësi të sigurohemi se ulja e çmimeve respektohet nga prodhuesit dhe nga tregtarët, edhe për bukën edhe për makaronat edhe tek produktet e qumështit, tha kryeministri Dimitar Kovaçevski i cili së bashku me ministrin e Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi dhe drejtorin e Inspekt»»»

koha.mk
Tetova Sot Macedonia del Nord 10.03. 19:08

Kovaçevski: Ngrihen çmimet e pastave dhe produkteve të qumështit, vazhdojmë të mbrojmë standardin dhe interesat e qytetarëve

Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski, së bashku me ministrin e Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi, sot mbajtën një konferencë për shtyp, ku njoftuan vendimet e fundit të Qeverisë për ngrirjen dhe uljen e çmimeve të pastave dhe produkteve të qumështit. “E kam thënë»»»

tetovasot.com
Lajmpress Macedonia del Nord 10.03. 18:25

Maqedoni, dënim deri në 10 mijë euro për mosrespektim të çmimeve të ngrira

Menjëherë pas hyrjes në fuqi të vendimeve të QEverisë për përcaktimin e çmimeve për makarona, qumësht, djath, gjizë, kaçkavall, jogurt dhe kos, Inspektorati Shtetëror i Tregut do të del në teren për të kontrolluar zbatimin e vendimit. Nga Inspektorati i Tregut të Punës thonë se dënimet për mosrespe»»»

lajmpress.org
Portalb Macedonia del Nord 09.03. 18:00

Prej nesër do të ngrihen çmimet e disa produkteve në Maqedoninë e Veriut

Ministri i Ekonomisë Kreshnik Bekteshi sot kumtoi se nga nesër ngrin çmimi i pastave dhe produkteve të qumështit. Me këtë vendim do të përfshihen makaronat, shpagetat, djathi i bardhë, qumështi, gjiza dhe produktet tjera, raportoi MIA. Sipas Bekteshit, pastat do të lirohen për të paktën dhjetë për »»»

portalb.mk
Almakos Macedonia del Nord 11.01.2022. 12:01

Kovaçevski: Nëse BEG nuk mund të sigurojë ngrohje, Qeveria do të marrë përkohësisht punën e kompanisë

Ministria e Financave ka siguruar kredi të favorshme prej 8 milionë eurosh, me të cilën BEG mund të blejë gaz për ngrohje qendrore për banorët e Shkupit, tha mandatari për kryeministrit Dimitar Kovaçevski dhe shtoi se për kredinë, BEG duhet të ofrojë garanci për shërbimet bankare të tregut. Nëse kj»»»

almakos.com
Have anything to say about this article?

You can report: fake news, misinformation, error, more information, additional data, etc.

Comment
Cancel
Your comment has been sent successfuly! Thank you.