Emiratet “injorojnë” Kashmirin, nderojnë Modin me “Urdhërin Zayed”
gazetamapo.al
Video/ Shpërthim i fuqishëm, në flakë karburanti i madh në Lezhë
periskopi.com
Haradinaj nga Shkupi shfaqet krah Zaevit
rtsh.al
Shënkoll, shpërthen një pikë karburanti
kohajone.com
Edi Rama duhet të përgjigjet për Vorën
syri.net
U vranë nga komunistët dhe u tërhoqën zvarrë nëpër Shkodër/ Berisha: Një nderim për dy martirë të lirisë Komentet
gazetainfokus.com
Mendimi interesant i Albin Kurtit për Fatmir Limajn
gazetainfokus.com
Albin Kurti për Kadri Veselin, “Edhe popujt tjerë që njerëz të shërbimeve sekrete kanë vendosur në pozita udhëheqëse kanë paguar çmime të rënda”
monitor.al
“Biznesi po lulëzon në Ballkan”
shqiptarja.com
Frederik Stamati mes formulave të restaurimit: Si i bëra bashkë 8123 pjesët e Mburojës së Apolonisë
kohajone.com
Jorida Tabaku: PPP janë borxh publik
lapsi.al
Fjetja 700 euroshe! Ish-deputetja: Çuditën botën me babëzinë e tyre, hip-zbrit avionëve…
Superliga/ Fitojnë Skënderbeu, Tirana dhe Teuta
lexo.com.al
E zonja e shtëpisë së Teto Ollgës: Kemi ruajtur çdo objekt si në filmin “Zonja nga qyteti”
portalb.mk
Shekerinska dhe Remenska paralajmëruan padi për njërin portal në RMV për “Reket”
newsbomb.al
Mblidhet Samiti i G7-tës, liderët europianë përballë Trump
balkanweb.com
Gjonaj paguante hotel mbi 700 euro nata?Orjola Pampuri: E turpshme
shqiptarja.com
U rrëzua teksa udhëtonte me motorr në Shëngjergj/ Turisti çek nxirret me helikopter nga përroi
lexo.com.al
Kukës, nis puna për zëvendësimin e shtyllave elektrike në fshatra
shqiptarja.com
Zjarr pranë fabrikës së çimentos në Fushë-Krujë, rrezikohen disa banesa
koha.mk
Vrasja e Hasan Prishtinës dhe “irredentizmi” i Ferhat bej Dragës (4)
koha.mk
KUJTIM MORINA: Kosova mbetet vendi më i bukur për mua
shqiptarja.com
'700 euro nata dhoma e hotelit', Rama i përgjigjet akuzave për ministren Gjonaj: Gjellë e prishur kazanesh
exit.al
Ekspozita ‘Anonymous’ – Arti i rrugës kundër censurës, korrupsionit dhe autokracisë
insajderi.com
France 24 me shkrim special: Kosova, një bastion i papritur në botën e xhudos
gazetamapo.al
Poeti që foli dhe flet si një zot
“Reketi” plan për rrënimin e Speciales - RTV21
lapsi.al
Vijojnë zjarret në vend/ Digjet një sipërfaqe me pemë dhe bimësi në Devoll
periskopi.com
Mustafa e injoron Xhafer Tahirin, ja kë e zgjodhi nga Vushtrria në kryesi të LDK’së
Ersekë/ Investimi prej 430 milionë lekësh, zgjidhet problemi i furnizimit me ujë të pijshëm
lexo.com.al
Rilindja Urbane, Rama publikon fotot që tregojnë transformimin e Mirditës
gazetamapo.al
Video/ Zjarr në Kryevidh, rrezikohen antenat e trasmetimit televiziv
periskopi.com
Kadrijaj: I them Avdullah Hotit se koalicioni AAK-PSD është parimor, e jo i frikës
mzhe-ks.net
Ministrat Lluka e Ismaili vizitojnë QKUK-në, 5.5 milionë euro për masat e efiçiencës së energjisë në objektet publike
periskopi.com
Zafir Berisha i quan pallavra deklaratat e Avdullah Hotit për koalicionin Nisma-AKR
periskopi.com
Lladrovci: Gimi do të gjejë në VV njerëz me vlera jashtëtokësore, dro do i përzihen kabllot

Studentët në auditore, militantët nëpër korridore!

Sot 11.01. 07:37

Studentët në auditore, militantët nëpër korridore!

Në këta tridhjetë vjet të kësaj demokracie vetëm të oligarkëve apo demokracisë “oligarkike”, të gjitha qeveritë që kanë ardhur e kanë ikur, e kanë katandisur arsimimin e shoqërisë në gjendje të tillë që jo vetëm me tetë pika të studentëve dhe me ato që do të “shtojë” Rama nuk zgjidhen, por edhe sik»»»

sot.com.al
You can read more about this at Osservatorio Italiano
Text

280 characters remaining