rtsh.al
Senati i Këshillit Evropian, kryeministri italian Conte: Dritëshkurtësi, shtyrja e fillimit të negociatave me Shqipërinë e Maqedoninë
syri.net
Vendimi i BE për negociatat e Shqipërisë/ Klajda Gjosha në SYRI TVNegociatat/ Gjosha: Qeveria në delir, injoroi kushtet. Maqedonia më e favorizuar Kom
portalb.mk
Zarfet nga Serbia: Pacientet thonë se nuk po ndihen mirë
SQARIM/ Një herë e mirë: si erdhi tërheqja e SHBA-ve nga Siria dhe ç’po kërkon Turqia atje
gazetablic.com
Flet Lutfi Haziri pas takimit me nënkryetarin e AAK-së
indeksonline.net
Nëse vazhdon ky trend i votave nga diaspora, Nisma siguron mbi 5% të votave
newsbomb.al
Kryemadhi takon ministrin maqedonas: Takimi i Ramës, Zaevit dhe Vuçiçit në errësirë të plotë, komunikimi jo transparent
Bashkëpunim me autoritetet franceze për të rritur kapacitetet doganore
kallxo.com
Kotorri: Serbia i ka borxhe Kosovës mbi 2 miliardë euro për çështjet e pensioneve
rtsh.al
Arrestimi në Selenicë i vrasësit të 2 femrave në Itali, reagon ministri i Brendeshëm, Lleshaj: Vullneti në luftën kundër krimit, është i paepur
Partitë Europiane Socialiste letër Tusk: Shqipëria ka bërë rrugë të vështirë
tvklan.al
Dodik: Shpallim Pavarësinë nëse ndryshohen kufijtë në Ballkan
aa.com.tr
Çavuşoğlu: YPG/PKK liroi militantët e DEASH-it për të sulmuar Turqinë
Pas rinumërimit të votave Besa Luzhës i dalin pesë vota
syri.net
Vendimi i BE për negociatat e Shqipërisë/ Klajda Gjosha në SYRI TVNegociatat/ Merkel takon Macron, ja çfarë shkruajnë mediat ndërkombëtare Komentet
lapsi.al
Ndryshime të tjera në burgjet shqiptare, emërohen dy drejtorë të rinj
Ekskluzive | Milorad Dodik: Republika Serbe mund t’i bashkohet Serbisë pas precedentit të Kosovës
evropaelire.org
Fotografitë që shpërfaqën lidhjet e të dyshuarit të rastit Noviçok me zyrtarë të sigurisë
kosova.info
RrGK prezanton në Bruksel raportin e ri mbi diskriminimin me bazë gjinore në Ballkan
balkanweb.com
“Nuk ka një shtyrje negociatash”, Alket Hyseni zgjon shpresat: Kemi arsye për të qenë ende optimistë
epokaere.com
Numërimi i votave me postë, ky është rezultati i partive
shqiptarja.com
Arrestimi i vrasësit të dy prostitutave/ Paralajmëron Lleshaj: Operacioni vazhdon...
PES: “JO-ja” për negociatat, gabim i rëndë strategjik
tvklan.al
Rama në Bruksel për negociatat
Arrestime në veri të Mitrovicës për vrasjen e Oliver Ivanoviç
koha.mk
NJËSITET SPECIALE. Ndaj shqiptarëve ende ka refuzim!
koha.mk
Pse Turqia zhvendosi luftën në Siri
ekonomiaonline.com
Ibishi për arrestimet në veri: Vrasja e Oliver Ivanoviqit do të marrë epilog
portalb.mk
Presidenti i nderit të KE-së Rompuy: BE-ja do t’i pranojë krahëhapur vendet që janë reformuar
indeksonline.net
Diçka po zihet mes LDK-së e AAK-së, takohen Lutfi Haziri e Ardian Gjini
“Arena” në RTV Ora: Shqipëria mes zjarrit dhe hekurit
shqiptarja.com
Pakti për Universitetin/ Ministrja Shahini takon studentët e universitetit 'Ismail Qemali' në Vlorë
Sylë Hoxha: Aksioni në veri nuk ka të bëjë me Interpol, ishte i planifikuar më parëTë ngjashme
A po favorizohet Arta Marku në garën për kryeprokuror?
gazetainfokus.com
500 mijë euro për punësimin e grave
tvklan.al
Zaev: Bie qeveria nëse nuk ka datë për negociatat
starplus-tv.com
VRASJA E 2 PROSTITUTAVE NË ITALI, ARRESTOHEN DY VELLEZER
kallxo.com
Shkarkimet në Telekom, Demir Limaj e pret Antikorrupsionin
evropaelire.org
Zarfet nga Serbia: Pacientet thonë se nuk po ndihen mirë
Opinioni i Venecias, Hyseni: Komisioni hetimor vijon procedurat, vendos Kuvendi
Hapja e negociatave, Felaj: I takon BE-së të thotë fjalën, ne i bëmë detyrat
shqiptarja.com
Aleatët e Bashës: Negociatat përgjegjësi e dy kaheve politike, nëse nuk hapen në Tetor thellohet kriza në vend
SHBA – Pence në Ankara, Erdogan pranon vizitën
kallxo.com
Dosja e Prokurorisë për drejtorin e arrestuar të Ramiz Lladrovcit
Serbia i detyrohet 2.8 miliard euro pensionistëve të Kosovës
gazetamapo.al
Apeli i fortë i dajës: Shpëtoni Emën dhe Endrin nga kampi “Al Hol”
kohajone.com
Për sytë… që mund të lexojnë përmes zërit
cna.al
Djegia e mandateve/ Ish-presidenti i Bundestagut “grusht” të fortë Bashës
Kalin: Operacioni “Burimi i Paqes” në asnjë mënyrë nuk dëmton luftën kundër DAESH-it
kosovalive360.com
Ujqit, shqetësim serioz për banorët e Hanit të Elezit
portalb.mk
Bashkimi Evropian kalkulon, Maqedonia e Veriut në ankthin e pritjes
shqiptarja.com
ZV.ministri i Jashtëm: BE nuk pranoi ndarjen e Shqipërisë nga Maqedonia e Veriut, kushtet janë plotësuar
shqiptarja.com
Do u shemben banesat, banorët e Shkozës në lot: Haram vota Ramës, do bëjmë vetëgjyqësiProjekti i Unazës së Re/ Shembet një shtëpi në Shkozë, dy të tje
boldnews.al
U nis për në funeralin e policëve të vrarë, Matteo Salvini shtrohet në spital
Shqip 09.10. 17:36

“Hile presidenciale” me 13 tetorin, si datë për zgjedhjet lokale

Tre ditë përpara zgjedhjeve të 30 qershorit, Presidenti i Republikës gjatë një konference për shtyp bëri publik një dekret të tij, për datën e re të zgjedhjeve lokale. Ai caktoi datën 13 tetor për një proces të tillë, duke këmbëngulur fort se 30 qershori ishte një datë e paligjshme. Këtu nisi edhe »»»

gazeta-shqip.com
CNA 02.08. 13:05

Zgjedhjet e 13 tetorit/ Aleatët e Bashës letër KQZ

Aleatët e Partisë Demokratike i kanë dërguar një letër zyrtare Komisionit Qendror të Zgjedhjeve për të filluar përgatitjet për zgjedhjet e 13 tetorit, sipas dekretit të Presidetit Ilir Meta. Kjo letër është dërguar pasi data 4 gusht është data e fundit për regjistrimin e partive në zgjedhje. Dje, g»»»

cna.al
Java News 25.06. 16:53

PD, kërcënon KQZ-në: Dy ditë afat të tërhiqni materialet zgjedhore, ose do t'i asgjësojmë

Bashkitë që drejtohen nga opozita shprehen të vendosura të marrin nën administrim ambientet e KZAZ-ve dhe Qendrat e Votimit dhe kanë kërcënuar sot Komisionin Qendror të Zgjedhjeve. Përmes një deklarate, Partia Demokratike kërkon që ambientet të jenë liruar brenda datës 27 Qershor. Ajo kërcënon se n»»»

javanews.al
Gazeta Dita 25.06. 16:16

Bashkitë e opozitës kërcënojnë KQZ: Do asgjësojmë materialet zgjedhore

Bashkitë që drejtohen nga opozita shprehen të vendosura të marrin nën administrim ambientet e KZAZ-ve dhe Qendrat e Votimit dhe kanë kërcënuar sot Komisionin Qendror të Zgjedhjeve. Përmes një deklarate, Partia Demokratike kërkon që ambientet të jenë liruar brenda datës 27 Qershor. Ajo kërcënon se n»»»

Oranews 25.06. 15:47

Bashkitë e djathta letër KQZ-së: Ambientet e KZAZ-ve do jenë në dispozicion të qytetarëve për aktivitete

Bashkitë nën drejtimin e Partisë Demokratike janë të vendosura për të zbatuar dekretin e Presidentit Ilir Meta për zhdekretimin e zgjedhjeve. Nëpërmjet një letre drejtuar Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, ato njoftojnë se në datat 27 Qershor 2019 – 2 Korrik 2019, ambientet që ishin vënë në dispozic»»»

Vizion Plus 24.06. 09:29

Zgjedhjet e 30 qershorit, dekreti i Metës sot në tryezën e Kolegjit Zgjedhor

Kolegji Zgjedhor do të vendos këtë të hënë nëse do të zhvillohen apo jo zgjedhjet në 30 qershor. Kolegji do të mblidhet pas kërkesës ankimore të bërë prej Partisë Uniteti Kombëtar, e cila kërkoi ç’regjistrimin nga zgjedhjet për organet e qeverisjes vendore, me argumentin se Presidenti Republikës, I»»»

vizionplus.tv
Bold News 10.06. 16:06

Rama kërkon të shkarkon Metën/ Vjen lëvizja e Bashës

Partia Demokratike pritet të mbledhë kryesinë pasditen e sotme lidhur me situatëm politike në vend. Burime thanë se pasditen e sotme në orën 18:00 Basha do të ketë një takim me aleatët, e më pas në orën 19:00 Partia Demokratike do të mbledhë Kryesinë. Mësohet se nesër pritet mbledhja e strukturave »»»

boldnews.al
Syri 08.06. 21:51

Grupi i Qendrës së Djathtë: Presidentri shmangu konfliktin, qëndrimi i Ramës puçist Komentet

Grupi i partive të qendrës së djathtë, aleatë të Partisë Demokratike, kanë përshëndetur përmes një deklarate të përbashkët vendimin e presidentit Ilir Meta për anulim të dekretit të datës së zgjedhjeve. “Presidenti ka garantuar pluralizmin dhe njekohesisht ka hedhur hapin e pare per nje zgjidhje qe»»»

syri.net
Alpe News 20.04. 15:52

ZGJEDHJET E 30 QERSHORIT/ KQZ shtyn regjistrimin e partive, opozita edhe 48 orë kohë – AlpeNews

Skadimi i afatit ligjor për regjistrimin e partive në zgjedhjet lokale përkon jo vetëm më pushim zyrtar të administratës së KQZ, por edhe me të dielën e Pashkëve. Për këtë arsye subjektet politike do kenë dy ditë më shumë kohë për t’u bërë pjesë e garës. “70 ditë para datës së zgjedhjeve që i bie d»»»

Sot 20.04. 15:46

Opozita edhe 48 orë kohë/ Në një klimë të tensionuar politike, KQZ del me njoftimin e rëndësishëm

Skadimi i afatit ligjor për regjistrimin e partive në zgjedhjet lokale përkon jo vetëm më pushim zyrtar të administratës së KQZ, por edhe me të dielën e Pashkëve. Për këtë arsye subjektet politike do kenë dy ditë më shumë kohë për t’u bërë pjesë e garës. “70 ditë para datës së zgjedhjeve që i bie d»»»

sot.com.al
Lexo 20.04. 15:35

Zgjedhjet lokale/ KQZ shtyn regjistrimin e partive, opozita edhe 48 orë kohë

Skadimi i afatit ligjor për regjistrimin e partive në zgjedhjet lokale përkon jo vetëm më pushim zyrtar të administratës së KQZ, por edhe me të dielën e Pashkëve. Për këtë arsye subjektet politike do kenë dy ditë më shumë kohë për t’u bërë pjesë e garës. “70 ditë para datës së zgjedhjeve që i bie d»»»

Top Channel 20.04. 15:14

Zgjedhjet e 30 qershorit, KQZ shtyn regjistrimin e partive

Skadimi i afatit ligjor për regjistrimin e partive në zgjedhjet lokale përkon jo vetëm më pushim zyrtar të administratës së KQZ, por edhe me të dielën e Pashkëve. Për këtë arsye subjektet politike do kenë dy ditë më shumë kohë për t’u bërë pjesë e garës. “70 ditë para datës së zgjedhjeve që i bie d»»»

Gazetatema 18.03. 23:07

Pasi e "rrëzoi" Ramën më 16 mars, opozita paralajmëron surpriza "1 milion dollarëshe" për të enjten

Opozita është hermetike kur bëhet fjalë për të enjten e seancës plenare, por sipas të gjitha gjasave, do të ketë protestë. I ftuar në studion e Ora News, sekretari për Çështjet Ligjore në Partinë Demokratike, Çlirim Gjata, paralajmëroi: Gjata: Do të keni surpriza të tipit pyetje që vlejnë “1 milion»»»

Newsbomb 18.03. 22:10

Çfarë do të ndodhë të enjten? Zyrtari i PD: Do keni surpriza “1 milion dollarëshe”

Opozita është hermetike kur bëhet fjalë për të enjten e seancës plenare por sipas të gjitha gjasave do të ketë protestë. I ftuar në studion e Ora News, Sekretari për Çështjet Ligjore në Partinë Demokratike, Çlirim Gjata, paralajmëroi: Gjata: Do të keni surpriza të tipit pyetje që vlejnë “1 milion d»»»

newsbomb.al
Koha Jone 18.03. 21:15

Opozita paralajmëron surpriza “1 milion dollarëshe” për të enjten, Gjata: Nuk dërgojmë …

Opozita është hermetike kur bëhet fjalë për të enjten e seancës plenare por sipas të gjitha gjasave do të ketë protestë. I ftuar në studion e RTV Ora, Sekretari për Çështjet Ligjore në Partinë Demokratike, Çlirim Gjata, paralajmëroi: Gjata: Do të keni surpriza të tipit pyetje që vlejnë “1 milion do»»»

You can read more about this at Osservatorio Italiano
Text

280 characters remaining