Strategjia e standardeve globale do të përcaktohet në Turqi
A do të hiqet Roamingu në qershor? Shqipëria dhe Kosova arrijnë marrëveshje
FOTO/Shqipëri-Kosovë, angazhim për krijimin e një zonë të përbashkët ekonomike në rajon
kosova.info
Është pjesë e LGBTI, ka përjetuar bullizmin në fëmijëri dhe i kishin thënë se s’do arrinte asgjë në jetë – tani fitues i “Eurovision 2019” - Kosova In
Molliqaj sulmon Konjufcën e Memli Krasniqin, thotë se i kanë ndërruar rolet
indeksonline.net
Takimi i qeverive Kosovë-Shqipëri, nis diskutimi mbi zbatimin e marrëveshjeve të arritura
Qeveria e Shqipërisë dhe e Kosovës takim për marrëveshjet e 26 nëntorit 2018
gazetamapo.al
Ernest Koliqi, 116-vjetori i themeluesit të tregimit modern shqiptar
portalb.mk
Ndoshta ndonjëherë do të shohish tramvaj në Shkup (VIDEO)
mia.mk
Opozita e Kosovës e lëshoi seancën e Kuvendit, kërkon dorëheqjen e Veselit
periskopi.com
Zeka: Disa nuk i vini as te thembra Flora Brovinës, Avdullah Hoti gënjeshtar
klankosova.tv
Nis takimi koordinues i qeverive Kosovë-Shqipëri
evropaelire.org
Opozita braktis diskutimet për tribunalin për krimet e Serbisë
aa.com.tr
Shefat e mbrojtjes turke dhe ruse diskutojnë zhvillimet në Idlib
EKSKLUZIVE/ Rrëfimi i truprojës: Si e vranë partizanët djalin e shtëpisë ku rrinte Enveri. Debati me Petrit Dumen për pushkatimin e ballistëve
Fundi i ISIS-it, por ka rrezik nga ideologjia
noa.al
Mbledhja e qeverive Shqipëri-Kosovë, Braçe: Të krijojmë zonë të përbashkët ekonomike në rajon
boldnews.al
Ish-truproja i Jozefina Topallit emërohet drejtues në doganë/ Çfarë po ndodh me qeverisjen…
sot.com.al
Çfarë po ndodh?/ Bindja Demokratike fut në sherr KQZ, plas keq debati: S’ke të drejtë të...
sot.com.al
Nuk jeni i zhgënjyer nga Sali Berisha? Patozi jep përgjigjen surprizë
ekonomiaonline.com
Hoti: Përveç VV-së dhe PSD-së, ftesë për mocionin edhe partive tjera
insajderi.com
7 persona të ndaluar në aksionin që lidhej me mafiozin Ismet Osmani - Currin
boldnews.al
Rama dhe Haradinaj ‘zhduken’/Mbledhja e përbashkët e qeverive drejtohet nga zv.kryeministrat
gazetablic.com
Opozita po bashkohet për rrëzimin e Ramush Haradinajt: Vjen përgjigja nga AAK, po çfarë të rrëzumi bre…
shekulli.com.al
Shkupi parakalon Tiranën, Hahn: Të hapen negociatat me Maqedoninë e Veriut para verës
epokaere.com
Masakra e Dubravës, një nga krimet e pandëshkuara
ekonomiaonline.com
Marshohet në mbështetje të të mbijetuarve të dhunës seksuale gjatë luftës
klankosova.tv
Katër aksidente me lëndime gjatë ditës së djeshme
periskopi.com
Krasniqi-Molliqajt: Veprimi i Brovinës e dëmtoi më së shumti PDK’në, s’mund të dalim çdo ditë me qëndrime
epokaere.com
PSD-ja i kërkon përgjegjësi PDK-së për publikimin e fotografisë nga Brovina
Trump: Nëse Irani do të kërkojë luftën, ky do të ishte fundi për të
cna.al
Tendera të dyshimtë dhe nën hetim nga Prokuroria/ Isa Sakja kryebashkiaku i pallateve në rërë
Shqiptarja e vogël Aida jepte frymën e fundit në Zvicër, kurreshtarët bënin fotografi
Opozita: Takime në Londër dhe Itali për krizën politike
Tepsia financiare e vendoreve: PS merr 85% të fondit
koha.mk
Familja e Emiliano Sala e akuzon Cardiffin për mosmbështetje
Nga jugu në veri dhe nga lindja në perëndim, 1334 km rrugë në rehabilitim të plotë
aa.com.tr
Malcolm X, përkujtohet në 94 vjetorin e lindjes
Si funksionon mafia e landfillit të dherave Ahmetaj-Gjiknuri, si vendosen gjobat ndaj bizneseve
Zgjedhjet në Mitrovicën e Veriut, reagojnë Beogradi e Prishtina
insajderi.com
Veprimtaria e mafiozit Curri në Çeki në mesin e gjashtë banditëve të Ballkanit
kallxo.com
VV kërkon dorëheqjen e Kadri Veselit, pas fotografisë së Flora Brovinës
“Anija kozmike” Mogherini po kthehet e dështuar në Itali

MMPH investon 3 milionë euro në katër komuna

Kallxo 15.05. 19:01

MMPH investon 3 milionë euro në katër komuna

Ministria e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor ka njoftuar se do të investojë 3 milionë euro në katër komuna të Kosovës, Skenderaj, Istog, Viti dhe Deçan. Ministri i Mjedisit përmes një publikimi në Facebook ka njoftuar se sot kanë nënshkruar memorandume bashkëpunimi me kryetarët e këtyre katër ko»»»

kallxo.com
RTK Live 15.05. 16:21

Matoshi:Po investojmë rreth 3 milion euro në Skenderaj, Istog, Viti e Deçan

Ministri i Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Fatmir Matoshi së bashku me kryetarët e komunave: Skenderaj, Istog, Viti dhe Deçan, kanë nënshkruar disa memorandume bashkëpunimi për realizimin e projekteve në fushën e mjedisit. “Jam i përkushtuar që si ministër i një dikasteri të rëndësishëm për ko»»»

RTV 21 15.05. 16:20

3 milionë euro për Skënderajn, Istogun, Vitinë dhe Deçanin

Ministria e Mjedisit do të investojë në kattër komuna Ministria e Mjedisit do të investojë në kattër komuna Ministri i Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Fatmir Matoshi së bashku me kryetarët e komunave: Skenderaj, Istog, Viti dhe Deçan, kanë nënshkruar disa memorandume bashkëpunimi për realizimi»»»

Ekonomia-ks 15.05. 15:53

MMPH mbështetë Skenderajn, Istogun, Vitin dhe Deçanin me tre milion euro

Prishtinë, 15 maj – Ministri i Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Fatmir Matoshi së bashku me kryetarët e komunave: Skenderaj, Istog, Viti dhe Deçan, kanë nënshkruar disa memorandume bashkëpunimi për realizimin e projekteve në fushën e mjedisit. “Jam i përkushtuar që si ministër i një dikasteri t»»»

Koha 15.05. 15:50

Ministri Matoshi thotë se po investojnë rreth 3 milionë euro në Skenderaj, Istog, Viti dhe Deçan

Ministri i Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Fatmir Matoshi së bashku me kryetarët e komunave Skenderaj, Istog, Viti dhe Deçan, kanë nënshkruar disa memorandume bashkëpunimi për realizimin e projekteve në fushën e mjedisit. “Jam i përkushtuar që si ministër i një dikasteri të rëndësishëm për kom»»»

koha.net
You can read more about this at Osservatorio Italiano