Dugolli: Informacionet që ka kryeministri Kurti janë të verifikueshme, alarmi për Serbinë i drejtë

Have anything to say about this article?

You can report: fake news, misinformation, error, more information, additional data, etc.

Comment
Cancel
Your comment has been sent successfuly! Thank you.
Telegrafi Kosovo 20.11. 23:56

Dugolli: Informacionet që ka kryeministri Kurti janë të verifikueshme, alarmi për Serbinë i drejtë

Serbia e ka rrethuar Kosovën me 48 baza ushtarake në kufi, ndërsa nga institucionet e sigurisë në Kosovë merret si kërcënim pasi ata vlerësojnë se forcat serbe janë duke pritur një moment të volitshëm për invadim të Kosovës. Shqetësimet e zyrtarëve të Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA) dhe të»»»

telegrafi.com
Epoka e Re Kosovo 07.08.2022. 22:16

Kurti: Brenda vitit pritet finalizimi i ligjit të ri për diasporën

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, njëherit kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, bashkë me zëvendësministren e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Liza Gashi, në kuadër të organizimeve të shumta për mërgatën këtë verë, mbajtën dje edhe një bashkëbisedim me bashkatdhetarë në lidhje me ndik»»»

epokaere.com
Gazeta Blic Kosovo 07.08.2022. 18:07

Kryeministri Kurti: Nuk ka ministri që nuk ka dikë nga mërgata jonë

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, njëherazi Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, bashkë me zëvendësministren e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Liza Gashi, në kuadër të organizimeve të shumta për mërgatën këtë verë, mbajtën dje edhe një bashkëbisedim me bashkatdhetarë në lidhje me ndi»»»

gazetablic.com
Arbresh Kosovo 07.08.2022. 18:01

Takim me bashkatdhetarët, Kurti: Nuk ka ministri që nuk ka dikë nga mërgata jonëTë ngjashme

Kryeministri i Kosovës njëherazi edhe kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti, bashkë me zv/ministren e Jashtme Liza Gashi, gjatë ditës së djeshme, mbajtën një bashkëbisedim me bashkatdhetarë në lidhje me ndikimin që mund ta ketë mërgata në proceset shoqërore, karshi angazhimit dhe planit që k»»»

arbresh.info
Infokusi Kosovo 07.08.2022. 17:15

Kurti: Nuk ka ministri që nuk ka dikë nga mërgata jonë

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, njëherazi Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, bashkë me zëvendësministren e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Liza Gashi, në kuadër të organizimeve të shumta për mërgatën këtë verë, mbajtën dje edhe një bashkëbisedim me bashkatdhetarë në lidhje me ndi»»»

gazetainfokus.com
Kosova Sot Kosovo 02.03.2022. 17:59

Zv.ministri i mbrojtjes tregon se e kujt ishte ideja për formimin e Fondit të Sigurisë

Zëvendësministri i Mbrojtjes, Shemsi Syla tha se krijimi i Fondit të Sigurisë ka qenë ide e moçme e Lëvizjes Vetëvendosje. Syla ka deklaruar se krijimi i një fondi për siguri është dhënë si ide qysh në vitin 2019 nga Komiteti për Siguri brenda VV-së. E këtë ide ai tha se e konkretizoi me nënshkrim »»»

kosova-sot.info
EO - Ekonomia Online Kosovo 02.03.2022. 17:36

Zv.ministri i mbrojtjes tregon se e kujt ishte ideja për formimin e Fondit të Sigurisë

Zëvendësministri i Mbrojtjes, Shemsi Syla tha se krijimi i Fondit të Sigurisë ka qenë ide e moçme e Lëvizjes Vetëvendosje. Syla në emisio0nin “Frontal” në T7 ka deklaruar se krijimi i një fondi për siguri është dhënë si ide qysh në vitin 2019 nga Komiteti për Siguri brenda VV-së. E këtë ide ai tha »»»

ekonomiaonline.com
Have anything to say about this article?

You can report: fake news, misinformation, error, more information, additional data, etc.

Comment
Cancel
Your comment has been sent successfuly! Thank you.