Komisioni i Venecias me vërejtje për Ligjin për shqipen në Maqedoninë e Veriut
kallxo.com
Përpos Xhelal Sveçles edhe këta deputet janë në Tiranë
Cilësimi i krimeve serbe si masakër, në asnjë mënyrë nuk i mbulon krimet e gjenocidin të kryera në Kosovë
Mbante në shtëpi flamurin e ISIS, 22 vite burg për emigrantin shqiptar në New York
gazetablic.com
Jo vetëm Sveçla ishte ulur në një tavolinë me Gjuriqin, edhe Kurti ishte ulur pranë tij, në Tiranë në konferencën për bashkëpunim rajonal (Foto)
kohajone.com
Dëshmi për “Revolucionin e kadifenjtë” në Çekosllovakinë komuniste
Ambasadori i Republikës Federale të Gjermanisë vizitoi komunën e Tuzit
periskopi.com
Gjuriq e mohon për të dytën herë masakrën e Reçakut, bombardimet e NATO-s i quajti agresion
shqiptarja.com
Gara Ilegale, shofer të dehur dhe ndjekje me shpejtësi në Unazë, emsioni "112" i Report TV në aksion me Policinë Rrugore gjatë gjithë natës
telegrafi.com
Sveçla tregon arsyen e uljes në një tavolinë me Gjuriqin
Rama kundër Vuçiç: Si mund të mohosh krimet e luftës të dokumentuara më së miri?!
monitor.al
Tregu bankar në Kosovë, fitime të larta, atraktiv për hyrje të bankave të reja
aktuale.mk
Publikohet audio inçizim i ri, VMRO-DPMNE: Pushteti e Ruskovska po e zvarrisin rastin “Zhvatje”
Sveçla, Abrashi e Gjini takuan Gjuriqin në Tiranë, në Kosovë ai ishte arrestuar
alpenews.al
VUÇIÇ THA SE MASAKRA E REÇAKUT ISHTE TRILLIM/ Reagon Rama: Ai krim lufte është i dokumentuar! Lërini të vdekurit të...
Ilir Kulla: Stërgjyshi im ka qenë një nga njerëzit më të pasur të Shqipërisë së mesme
gazetamapo.al
Kësaj tabloje
Bail out-i i ndertuesve! Tomorri: Cila është skema më e mirë për rindërtimin?
periskopi.com
Hyri tri herë në Librin e Rekordeve Guinness, por injorohet nga institucionet e Kosoves
tetovasot.com
Tetovari me zemër të madhe ia fal BMW Halil Kastratit: E kam ba nijet me dhënë zeqat këtë makinë (FOTO)
Berat Buzhala godet fuqishëm Vetëvendosjen pas takimit të Sveçles me Gjuriqin: Po duket më shumë takim shoqëror
Reagime ndaj Vuçiç për Recakun, Kurti: Nuk e dua Vuçiç në tryezën e dialogut
Pse u takua Sveçla me njeriun që para dy ditësh fyeu viktimat e masakrës së Reçakut
Partnerë dhe treg interesant/ Sipërmarrësi nga Italia: Të kënaqur që erdhëm në Shqipëri
Durrësi 10 ditë pas tërmetit, udhëtim gjatë një nate nëpër rrugët e qytetit
boldnews.al
Media franceze: Tërmeti në Shqipëri nxjerr “lakuriq” ndërtesat e ngritura nga korrupsioni
Washington Post: Nuk ja harojnë Ramës çfarë ka thënë për Trump
indeksonline.net
Ahmeti flet për të gjitha, nga punësimi te shkarkimi dhe klubet që e duan për kryetar, konfliktet me FFK-në e nepotizmin në Lidhjet Rajonale
Ndërron jetë aktori Ron Leibman, i njohur nga seriali “Friends”
indeksonline.net
Lista Srpska sulmon ashpër Cakajn dhe ofendon shqiptarët
kohajone.com
Turizmi i aventurës në tre rajonet kufitare në Ballkan
Maqedoni: Aktualizohet tema e përdorimit të gjuhës shqipe
lexo.com.al
Pasojat nga tërmeti/ Çako: Vullneti njerëzor mbizotëroi mbi mjetet dhe mbi teknologjinë
telegrafi.com
Në Vetëvendosje shtohen zërat e atyre që kërkojnë 7 ministri në Qeverinë e re
boldnews.al
Porto Romano me Park Industrial/ Dhe sa herë do të gënjejë Rama?
koha.net
Nga protestat në Francë u lënduan rreth 500 persona nga forca joproporcionale e policisë
epokaere.com
SHTETNDËRTIMI I KOSOVËS, MODELI I HASAN PRISHTINËS ENDE AKTUAL
exit.al
7 ditë pas tërmetit dhurimet për Qeverinë vetëm 4.2 milion Euro
shqiptarja.com
3 dosjet e Krujës për tërmetin, Kryeprokurori Çela: Në hetimet që keni nisur, kurajë e mos kurseni askënd
lexo.com.al
Denaj me banorët në Laç: Bonus qiraje për familjet që iu janë prishur banesat

Petrit Vasili s’përmbahet më me Ramën: Të diskutosh me të, si t’i japësh ilaçe një të vdekuri

Newsbomb 16.11. 21:40

Petrit Vasili s’përmbahet më me Ramën: Të diskutosh me të, si t’i japësh ilaçe një të vdekuri

Ish-deputeti i LSI Petrit Vasili, në statusin e tij të fundit nuk është “kursyer” aspak në fjalorin që ka përdorur ndaj kryeministrit Edi Rama. Vasili ka shkruar në profilin e tij zyrtar se Ramës i ka shteruar me kohë arsyerja, dhe sipas tij të flasësh me të është njëlloj sikur t’i japësh ilaçe një»»»

newsbomb.al
You can read more about this at Osservatorio Italiano