Hallakamë në Prishtinë, KAWA Group thotë së “zhurma” është nxitur mbi një paragjykim!
gazetablic.com
E thotë Hashim Thaçi: Kam nominuar Kurtin për kryeministër (VIDEO)
alsat-m.tv
Erdogan: BE të mbështesë përpjekjet turke nëse do paqe në Libi
gazetablic.com
‘Lajmërohet’ Ramush Haradinaj: Thotë se është i gatshëm për oferta koalicionesh
MMPH: Kemi nisur hartimin për anulimin e vendimit të Komunës së Prishtinë për projektin në Badovc
lexo.com.al
Historia e Lin Dedës, majori që për të jetuar bënte çarqe minjsh
syri.net
Vasili: Edi Rama, leri broçkullat 'madhështore' për shëndetësinë
Si Erion Veliaj (Lal Kapone) po e zhyt Ambasadën Amerikane në një skandal të paparë
almakos.com
Fondacioni ALSAR nga Shqipëria mban qëndrim kundër shpifjeve ndaj Shtëpisë Botuese Logos-A dhe kërkon t’u jepet fund atyre
Flaka e Janarit - 2020, Gostivar
syri.net
Nga vizita skandaloze e fundit te mungesa sot/ Pse nuk ishte Rama në Prishtinë
cna.al
Manovra dhe akrobaci për të varrosur të shkuarën/Agron Tufa i nxjerr të palarat ish sigurimsit
klankosova.tv
Haradinaj i gatshëm për oferta koalicionesh (VIDEO)
Demalia: Nisma e Ora News për skanimin e rrugëve për t'u përkrahur, kërcënimi i Veliajt akt kriminal
shqiptarja.com
Makinat e tonazhit të rëndë shkatërrojnë rrugën që të çon në Vilë Bashtovë, shoferët: Kemi frikë të kalojmë natën
boldnews.al
Trump-Khameneit: Kujdes kur më krahason me klounin, sepse …
balkanweb.com
Rubrika gazmore/ Nga përgatitjet për konferencë, te bisedat nën zë, çfarë nuk u pa këtë javë
shqiptarja.com
Prestigjozja 'The Times' zbërthen skemën financimit të Lulzim Bashës nga kompania fantazëm
cna.al
“The Times” për lobimin rus/ Po hetohet kompania që transferoi mijëra dollarë në emër të PD
kallxo.com
Zyrtari i VV-së: Çdo vonesë në formim të qeverisë, mundësi për rikthimin e PAN-it në pushtet
telegrafi.com
Arifi: Synojmë të kemi katër deputet në parlamentin e Serbisë, marrëveshja për bashkim të jetë shembull për shqiptarët në rajon
presheva.com
Ministri i jashtëm Cakaj: Kryetari i Preshevës Shqiprim Arifi ka vendosur interesat kombëtare përpara interesave partiake
balkanweb.com
Rrëfimi i rrallë! Pëllumb Kulla përtej skenës, flet për lidhjen e ngushtë me bashkëshorten: Ka qenë gjithmonë …
rtsh.al
PËLLUMBI: DO TË DËSHIRONIM TË KISHIM PAK MË SHUMË TË ARDHURA PËR TË QENË MË KOMOD NË PUNËN TONË
balkanweb.com
Nga i persekutuar, në një “yll” të skenës, Pëllumb Kulla rrëfen eksperiencat në estradë dhe teatër: Kam qenë me fat!
balkanweb.com
“Si ia përmenda Enver Hoxhës gjyshin e pushkatuar”, regjisori rrëfen takimin me ish-diktatorin: Ja çfarë më premtoi dhe…
koha.mk
Rruga Tetova-Prizren shteg për ekonominë dhe qytetarët
exit.al
Rrëzimi i avionit në Iran, 6 rastet e ngjashme që prej vitit 1973
infoglobi.com
Kosovë, vazhdon ngërçi politik për formimin e qeverisë
infoglobi.com
Mustafa: Unë pres që marrëveshja të arrihet. Duhet të ruajmë nivelin
shqiptarja.com
Armë në shtëpi dhe drogë në makina, burg infermierit të Tepelenës, avokati: S'dinte gjë, kishin mbetur që në '97
hashtag.al
PD: Arrestimi i vëllait të shefit të policisë në Dibër provë se Rama mbështetet te krimi për të vjedhur zgjedhjet
Vëllai i shefit të policisë së Dibrës u kap me drogë, Alibeaj thirrje Prokurorisë dhe SPAK: Hetoni këtë provë të freskët
cna.al
Pajtim Aga në pranga për drogë/ PD: Ia bënë vëllain shef policie, mbështetet nga Rama
aa.com.tr
Kryediplomati italian: Armëpushimi në Libi, kusht për dialogun politik
lexo.com.al
Ëndrra brenda një kioske hot-dog në Tiranë
koha.mk
BETEJA E NOKSHIQIT, SPROVA MË E SUKSESSHME USHTARAKE E LIDHJES SHQIPTARE
lajmi.net
Sekretari i VV-së: Çdo vonesë për formimin e Qeverisë është mundësi e kthimit të PAN-it

Qeveria drejt shpërbërjes/ Zv.kryeminsitri paralajmëron shpërndarjen e parlamentit pas verës

Bold News 19.07.2019. 20:20

Qeveria drejt shpërbërjes/ Zv.kryeminsitri paralajmëron shpërndarjen e parlamentit pas verës

Zgjedhja në krye të Komisionit Europian të Ursula von der Leyen, duket se do të çojë në shpërbërjen e parlamentit të Italisë. Roma kishte shpresuar që të merrete një post të lartë në Bashkimin Europian, por kjo gjë nuk ka ndodhur, dhe ka çuar në përplasjen mes koalicionit qeverisës. Partia Lega Nor»»»

boldnews.al
Scan 19.07.2019. 10:20

Di Maio ngre ‘flamurin e bardhë’ – I bën thirrje Salvinit për takim

Zëvendëskryeministri i Italisë Luigi Di Maio bëri thirrje për një takim të premten me partnerin qeveritar dhe nënkryetarin Matteo Salvini në një ofertë paqeje pas akuzave reciproke që rritën shqetësime rreth stabilitetit të koalicionit qeverisës. “Është e dëshirueshme që ne të flasim dhe të shohim »»»

Balkanweb 19.07.2019. 01:33

Partitë e koalicionit në Itali paralajmërojnë kolapsin e qeverisë

Liderët e dy partive të koalicionit në qeverinë italiane, Liga dhe Lëvizja 5 Yjet, paralajmëruan të enjten se qeveria mund të shkatërrohet për shkak të rezultateve të zgjedhjeve të fundit për Parlamentin Evropian dhe për zgjedhjen e presidentes së Komisionit Evropian. Partia e Salvinit, Liga, e kun»»»

balkanweb.com
Express 18.07.2019. 23:37

Partitë e koalicionit në Itali paralajmërojnë kolapsin e qeverisëTe fundit

Liderët e dy partive të koalicionit në qeverinë italiane, Liga dhe Lëvizja 5 Yjet, paralajmëruan të enjten se qeveria mund të shkatërrohet për shkak të rezultateve të zgjedhjeve të fundit për Parlamentin Evropian dhe për zgjedhjen e presidentes së Komisionit Evropian. Partia e Salvinit, Liga, e kun»»»

gazetaexpress.com
You can read more about this at Osservatorio Italiano