gazetamapo.al
Selanik/ Balla: Presidenti kur shkel Kushtetutën shkarkohet
starplus-tv.com
SHKODËR, 29 VITE NGA VRASJA NË KUFI E PËLLUMB PËLLUMBIT
cna.al
U shkarkua me mocionin e "çunave të Shijakut"?/ Taulant Balla i përgjigjet Metës
telegrafi.com
Demhasaj: Agjencia Kundër Korrusionit është shndërruar në institucion për administrimin e formularëve
lapsi.al
Blindohet gjykata në Elbasan, çfarë çështjesh po gjykohen
gazetamapo.al
“Ju vraftë zoti nëse votoni”, Rama: Fallxhorja çmendi edhe Cekën
Zaev: Kërkojmë bisedime, jo anëtarësim
periskopi.com
Java e festave, përvëlimit dhe e shitjes së Labinot Tahirit
Demhasaj: Agjencia Kundër Korrusionit, institucion për administrimin e formulareve
Financial Times: Shqipëria shpreson tek reformat gjyqësore për tu pranuar në BE
9 mijë policë stërviten për mbarëvajtjen e zgjedhjeve lokale
rtsh.al
Kosovë, Kadri Veseli rizgjidhet kryetar i PDK-së
kallxo.com
Kadri Veseli i merr 100% të votave për mandatin e dytë në krye të PDK-së
rtsh.al
Vrau 24-vjeçarin, Gjykata e Kurbinit le në burg Emanuel Kocen
rtsh.al
PS vijon fushatën në Maliq, Rama: Ata që pengojnë zgjedhjet do të jenë para ligjit
Rama në Maliq: Në 30 qershor vendoset për Shqipërinë e 30 viteve të ardhshme
Rruga e Arbrit, ritëm i lartë punimesh edhe në tunele
kosova.info
Ves-elizmi - Kosova Info
Veliaj për opozitën: Po kërkojnë të kthejnë politikën e prostatës
insajderi.com
E quajti këngëtar tallavaje - Labinot Tahiri i kundërpërgjigjet Arbana Xharrës
Thirrjet anti-opozitë dhe Grushti i Shtetit, kënga e ri-çiftimit politik Rama-Veliaj
Pa asnjë votë kundër Kadri Veseli rizgjidhet kryetar i PDK-së
cna.al
Përplasje civile me 30 Qershor/ Rama zbulon informatorin e Metës  
Prapa hijeve të çlirimit të Prishtinës
cna.al
Gjyqtarit iu refuzua viza amerikane/ Luan Hasneziri në duar të njerëzve që i sulmoi
sot.com.al
Kush do e ndalë përplasjen civile në 30 qershor? 'Bomba' e deputetit në parlament, tregon se çfarë do të bëjë Rama në korrik : Po ndodhën viktima?
tesheshi.com
Asnjë e papritur, Kadri Veseli rikonfimohet në krye të PDK-së: ne, shembull dhe për opozitën
rtsh.al
Investimi i OSHEE në Lushnje, Balluku: Përfitojnë spitali, zona industriale dhe fermerët
koha.mk
Kritikohet shitja e pasaportave të Bashkimit Europian
boldnews.al
Grusht shteti i sektit kriminal të kryesuar nga Rama/ Profesori i njohur zbërthen skenarin e kryeministrit

Qeveria shfuqizon Njësisë Operacionale Speciale për vjedhjen e energjisë

RTV Oranews 16.01. 18:56

Qeveria shfuqizon Njësisë Operacionale Speciale për vjedhjen e energjisë

Pas rreth 5 vjetësh, qeveria ka vendosur të shfuqizojë vendimin për kontrollin e konsumatorëve të energjisë elektrike dhe evidentimin dhe ndërprerjen e lidhjeve të paligjshme në rrjetin e shpërndarjes së energjisë. Më konkretisht, qeveria ka vendosur të shfuqizojë paragrafin e fundit të pikës 3 të »»»

Mapo 11.01. 09:08

A do funksionojë strategjia e re e studentëve?

Studentë nga fakultete të ndryshme të Tiranës kanë nisur zaptimin e godinave për të theksuar se kërkesat e tyre nuk përmbushen nga kompromisi që u ka ofruar atyre kryeministri Edi Rama. Fakulteti i Shkencave Sociale të enjten pati hyrje-dalje të shumta studentësh, por ndryshe nga shpërndarja e zako»»»

You can read more about this at Osservatorio Italiano