Zv.kryeministri Braçe: Për Ligjin e Kadastrës, presim sugjerimet e KE dhe Venecias
Takimi Lëvizja Vetëvendosje-LDK sërish pa marrëveshje për bashkëqeverisje
telegraf.al
Për 7 milionë ton naftë, shteti nuk merr asnjë taksë. Ku shkuan 10 miliardë USD të “arit të zi” të nëntokës
koha.mk
Dënim me kusht për këshilltaren e Ministrisë, ia dha ta voziste veturën zyrtare tezakut
gazetablic.com
Deputetja e VV-së thotë se era e ndryshimit u dëgjua edhe në Xhamajka
telegraf.al
Presidenti Ilir Meta: Nga 2 marsi, Shqipëria fillon dhe bëhet kuq e zi, siç e duan të gjithë shqiptarët
zeriamerikes.com
Xhamajka njeh Kosovën – njohja e parë pas dy vjetësh
syri.net
Samiti i G7 në SHBA/ Johnson se mezi pret takimin me Trump
balkanweb.com
“Ka nga pak Albin Kurti, ‘Besa’ dhe ‘AKZ’”, Alfred Lela: Meta ngjashmëri me Vetëvendosjen për sovranitetin
vizionplus.tv
“Ku është SPAK?”/ Vasili krah Metës: Fakte monstruoze për rrëmbimin e Kushtetueses
syri.net
‘Presidenti i vetmi i papushtuar nga qeveria’/ Gjekmarkaj: Rama ka zgjedhur të gjithë të majtët në drejtësi
shqiptarja.com
Roli i personit që hynte lirshëm në port! Një pikë grumbullimi në Vlorë dyshohet se groposte mbetje toksikeZbulohet trafiku i mbetjeve toksike/ Amiant
periskopi.com
Haradinaj: Kurti ju filozofoi në Munih, ju mbajti veç ligjërata
Njohja e pavarësisë së Kosovës nga Xhamajka, Thaçi falenderon kongresmenin amerikan
Kandidatja e PS, Sako: Në 30 qershor, durrsakët do të demonstrojnë qytetarinë
klankosova.tv
Haradinaj: Nëse hiqet taksa, do të ketë qytetarë që do t’ua nxijnë jetën
balkanweb.com
“Presidenti, i vetmi institucion që nuk është pushtuar nga qeveria”, Gjekmarkaj: Në drejtësi janë zgjedhur të gjithë me përkatësi ideologjike të majtë
monitor.al
Konferenca e donatorëve, mblidhen 1.15 miliard euro, më shumë se gjysma kredi
kallxo.com
Haziri: Të largohet tarifa ndaj Serbisë, më vonë reciprociteti
syri.net
Ligji për të huajt, oligarkët dhe qeveria duan skllevër jo punëtorë
syri.net
Situata katastrofike humanitare në Idlib/ Merkel dhe Macron i kërkojnë Putinit ti japë fund konfliktit
Rusia nderon Forcat e Armatosura
koha.net
Në mesin e viktimave në Hanau, një grua shtatzënë, një kamarier dhe një boshnjak
kallxo.com
Gent Cakaj nuk i bën publike faturat e shpenzimeve
shqiptarja.com
Njohja e pavarësisë së Kosovës nga Xhamajka, Thaçi falenderon kongresmenin amerikanPavarësia e Kosovës njihet nga një tjetër shtet
periskopi.com
Haxhiu: Udhëheqësit kosovarë mos të bëhen kryeneçë, tani Grenell merr vendimin për marrëveshjen me Serbinë
boldnews.al
Nga Ermal Hoxha, tek Bego e Nehat Kulla, lista me 60 emrat e të “paprekshmëve” të Tiranës
insajderi.com
Vetëbesimi i Nexhmi Rudarit: Unë do të fitojë në Podujevë sepse jam më i mirë se të tjerët
QKB bëhet anëtare e Portalit Rajonal të Regjistrave të Biznesit të Ballkanit Perëndimor
telegraf.al
QKB i bashkohet portalit të regjistrave të biznesit të Ballkanit Perëndimor
shqiptarja.com
Basha bën analogji me rrëzimin e bustit të diktatorit: Të bashkojmë forcat për të fituar lirinë dhe dinjitetin
Reforma Zgjedhore, Shalsi: Dialogu me opozitën u përshëndet nga partnerët, zgjedhjet në 2021

Kuvendi ratifikon marrëveshjen për pikat e përbashkëta të kalimit kufitar me Kosovën

Lexo 18.04.2019. 18:45

Kuvendi ratifikon marrëveshjen për pikat e përbashkëta të kalimit kufitar me Kosovën

Kuvendi i Shqipërisë miratoi gjatë seancës së ditës së enjte, një akt normativ, një projektligj dhe një projektvendim, ku gjatë fillimit të seancës Ruçi, bëri me dije krijimin e dy grupeve të reja parlamentare. Grupi parlamentar “I pavarur” përbëhet nga Nimet Musaj, kryetar, Edlira Hyseni, zëvendës»»»

Republika e Shqiperise Kuvendi 18.04.2019. 16:16

Kuvendi mblidhet në seancë plenare

Në drejtimin e Kryetarit z.Gramoz Ruçi, Kuvendi i Shqipërisë u mblodh sot në seancë plenare, miratoi një akt normativ, një projektligj dhe një projektvendim Në fillim të seancës z .Ruçi, bëri me dije krijimin e dy grupeve të reja parlamentare. Grupi Parlamentar “I pavarur” përbëhet nga Z. Nimet Mus»»»

You can read more about this at Osservatorio Italiano
Text

280 characters remaining