Mblidhet për herë të parë Asambleja Parlamentare franko-gjermane
Kosovë, përfundon pa marrëveshje takimi pozitë-opozitë për ‘demarkacionin’
“Nuk ka shans Rilindja të shkarkojë Ilir Metën”, Presidenti i zgjedhur konfirmon: S’do dekretoj qeverinë e votave të vjedhura
INDEP prezanton punimin për gratë në vendimmarrje
Bota Arabe kundërshton vendimin e ShBA-së për sovranitetin e Lartësive Golan
Varrezat e ushtarëve grekë dhe tkurrja e truallit shqiptar
Kandidatët që hyjnë në testimin e infermierëve, kjo është lista e plotë
Kryemadhi: Motiv, besim dhe zë shumicës së heshtur të shqiptarëve për të larguar kryeministrin e oligarkëve
koha.mk
Trajneri Tite i kundërpërgjigjet Trumpit
Të ndërhyjë Trump, Ballkani kërcënohet nga qeverisja e dobët
rtsh.al
Shqipëria bën detyrën, fiton 3-0 në Andorrë
rtsh.al
Shqipëria shënon ndaj Andorrës
rtsh.al
198-vjetori i Festës Kombëtare të Greqisë, në Ambasadën Greke në Tiranë
kallxo.com
Në Galerinë Kombëtare hapet ekspozita me vepra të artistëve francezë (Foto)
ina-online.net
Pas LSDM, edhe VMRO-ja hap shtab zgjedhor në Lagjen e Trimave në Kumanovë
ina-online.net
“AlternAtivA” sa më shpejt duhet ta braktisë qeverinë!
Donald Lu: Politika të bashkëpunojë për Kryeprokurorin, të largojmë të korruptuarit
ina-online.net
Aja Sofia e Stambollit mund të bëhet prapë xhami, paralajmëron Erdogan
ina-online.net
Shtypi gjerman kujton ndërhyrjen e NATO-s në ish-Jugosllavi
ina-online.net
Presheva e përshkruar nga Sami Frashëri, enciklopedi e përgatitur para 130 viteve
ina-online.net
Sulmohet drejtori i Shtëpisë së Shëndetit në Preshevë
Bursat italiane për studentët, si përzgjidhen kandidatët
cna.al
Dy vëllezërit indian u larguan nga Rinasi me avion privat
almakos.com
Përkujtohet masakra në Krushë të Madhe, Miradie Ramadani tregon se si forcat serbe i dogjën me benzinë njerëzit e gjallë (Video)
Imunitetin e ka në dorë Kryeministri
Ngjarjet e datës 26 mars - RTV21
ina-online.net
Qyteti i Ohrit dhe fati i banorëve të tij shqiptarë
Partizane në Luftë dhe në punë
tvklan.al
Ishin nisur drejt Gjermanisë, përfundojnë në Skoci
indeksonline.net
Krerët e shtetit, duartorkasin djemtë e kombëtares për ndeshjen me Bullgarinë
gazetamapo.al
Rudina Hajdari: Askush nuk më nxjerr dot nga PD-ja
cna.al
Trump: Prokurori Mueller veproi me ndershmëri në hetimin ndaj Rusisë
insajderi.com
Fillon hakmarrja e Izraelit kundër Gazës me sulme ajrore
cna.al
Rikthimi i "dashurisë" së thyher/ Zbulohet kush e detyroi Ramën të rikandidoj Veliajn
Ndizet debati në "360 Gradë", Ndoka: Rama paguan Toni Blair; Zheji: Është nder ta kesh këshilltar
periskopi.com
Jahjaga: Drejtësia më në fund dha verdiktin e saj për vrasjen e Donjeta Pajazitit
lajmifundit.al
“Lek i humbur”, komentuesi e kritikon, Rama i përgjigjet apshër
Mercedes-Benz prezanton 6 modelet e reja për publikun e Ballkanit
cna.al
“Çështja Babale”/ Salianji zbulon detaje të reja rreth përgjimeve
Anila Hoxha “sulmon” Arta Markun: S’ka drejtuar gishtin aty ku duhet
tetovasot.com
Shumë shqiptarë të masakruar në zonën e Rahovecit, askush i dënuar (VIDEO)
Jahjaga reagon pas dënimit maksimal ndaj vrasësit të Donjeta Pajazitajt
Çështja Tahiri dhe sulmi i politikës ndaj oficerit të antidrogës, Dritan Zagani
Shfajësimi nga “Russiagate”, Trump nis fushatën e shpagimit
syri.net
'Rama në agoni dhe i vetmuar, kërcënoi edhe pjesëtarët e partisë së tij' Komentet
cna.al
Vrasja e Ravik Gurrës/ Gazetarja Hoxha: Është bërë për një mesazh
Ishte nisur për Dusseldorf, avioni ngatërrohet dhe ulet në Edinburgh
shqiptarja.com
Salianji publikon përgjimet tek '5 Pyetjet'...ASGJË e re nga historia e stisur 'Babale' (VIDEO)

Kryeministrja e Serbisë viziton Kosovën në prill?!

Kohajone 06.03. 13:58

Kryeministrja e Serbisë viziton Kosovën në prill?!

Kryeministri i Kosovës, Haradinaj, ka ftuar në Prishtinë homologen nga Beogradi, Ana Bërnabiç, një ftesë e cila në rast se do të pranohet, do të shënojë vizitën e parë të këtij lloji që prej luftës mes dy vendeve. Haradinaj njoftoi se ka ndërmend të mbledhë një tryezë në fillim të prillit me pranin»»»

Gazeta NewBorn 06.03. 18:03

Kryeministrja e Serbisë na vjen në Kosovën në prill?!

Kryeministri i Kosovës, Haradinaj, ka ftuar në Prishtinë homologen nga Beogradi, Ana Bërnabiç, një ftesë e cila në rast se do të pranohet, do të shënojë vizitën e parë të këtij lloji që prej luftës mes dy vendeve. Haradinaj njoftoi se ka ndërmend të mbledhë një tryezë në fillim të prillit me pranin»»»

Indeksonline 06.03. 14:27

Kryeministrja e Serbisë viziton Kosovën në prill?!

Kryeministri i Kosovës, Haradinaj, ka ftuar në Prishtinë homologen nga Beogradi, Ana Bërnabiç, një ftesë e cila në rast se do të pranohet, do të shënojë vizitën e parë të këtij lloji që prej luftës mes dy vendeve. Haradinaj njoftoi se ka ndërmend të mbledhë një tryezë në fillim të prillit me pranin»»»

indeksonline.net
Vizionplus 07.03. 15:56

Kosovë, diskutohet platforma e dialogut

Seance e jashtëzakonshme e kuvendit te Kosovës për shqyrtimin e projektligjit mbi kompetencat e delegacionit në procesin e dialogut eshte shoqëruar me debate. Kryeministri Ramush Haradinaj, kërkoi që të shqyrtohet platforma por edhe të arrihet një konsensus për të. “Nuk e di cili subjekt politik nu»»»

vizionplus.tv
Top Albania Radio 11.01. 14:48

Haradinaj: Përfshirja e LDK-së dhe VV-es në dialogun me Serbinë, fuqizon Prishtinën

Kryeministri Ramush Haradinaj thotë se përfshirja e Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Lëvizjes Vetëvendosje, në dialogun me Serbinë, fuqizon pozicionin negociues të Prishtinës. Pas mbledhjes së Qeverisë, Haradinaj kërkon që Opozita të shqyrtojë rolin e saj. Duke përdorur analogji sportive, ai dekl»»»

MIA - Makedonska Informativna Agencija 07.03. 19:47

Kuvendi i Kosovës e miratoi Platformën për negociata me Serbinë

Kuvendi i Kosovës e miratoi Platformën e ekipit shtetëror për bisedime me Beogradin, e cila parashikon arritje të marrëveshjes gjithpërfshirëse dhe ligjërisht obligative për normalizimin e raporteve mes Kosovës dhe Serbisë, njofton korrespondenti i MIA-s nga Prishtina. – Kuvendi i Kosovës e miratoi»»»

mia.mk
Zeri 06.03. 15:39

Kryeministrja e Serbisë viziton Kosovën në prill?!

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka njoftuar se do të thërrasë një takim të liderëve të Ballkanit në fillim të muajit prill në Prishtinë, çka nënkupton se në listën e të ftuarve është edhe kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabic. Shefi i ekzekutivit kosovar, tha gjatë një mbledhjeje të qever»»»

RTV Oranews 06.03. 13:27

Kryeministrja e Serbisë viziton Kosovën në prill?!

Kryeministri i Kosovës, Haradinaj, ka ftuar në Prishtinë homologen nga Beogradi, Ana Bërnabiç, një ftesë e cila në rast se do të pranohet, do të shënojë vizitën e parë të këtij lloji që prej luftës mes dy vendeve. Haradinaj njoftoi se ka ndërmend të mbledhë një tryezë në fillim të prillit me pranin»»»

You can read more about this at Osservatorio Italiano