zeriamerikes.com
Vogel: Nuk pres rifillim të shpejtë të bisedimeve Kosovë – Serbi
telegraf.al
Prof. Edmond Panariti: Linja Arbërore e Skënderbeut është e bardhë si bora!
Test-protesta e Vetëvendosjes përmes fotografiveTë ngjashme
“Shkrihen” deputetët e VV-së dhe ministrja Haxhiu  duke vëzhguar protestën nga objekti i KuvenditTë ngjashme
telegraf.al
Tepër vonë për të mbrojtur lumin Mat
top-channel.tv
Shtyrja e këstit të kredive, Banka e Shqipërisë jep detaje: Ja çfarë përfitoni…
Prezantohet pakoja fiskale për rimëkëmbjen ekonomike pas pandemisë
hashtag.al
Berisha: Oligarku i Ramës krim mjedisor në Drimadhë
zeriamerikes.com
Analistët për bisedimet Kosovë Serbi dhe qasjen transatlantike ndaj tyre
rtv21.tv
Kurti: Akuzat e Thaçit janë gënjeshtra dhe shpifje
cna.al
Kur Komisioni i Ligjeve i drejtuar nga Rusmali kundërshtonte përgjimet masive dhe heshtja sot nga PD për nismën e Lleshajt
ata.gov.al
BERZH, konsulencë online pa pagesë për biznesin, mbi menaxhimin e krizës COVID-19
zeriamerikes.com
Bieber: Ka pak mundësi për një marrëveshje Kosovë - Serbi gjatë këtij viti
shqiptarja.com
Covid-19 godet ndjeshëm industrinë e nxjerrjes së naftës, Balluku: Po përpiqemi të menaxhojmë mbarëvajtja e sektorit
aab-edu.net
Dy këngëtarë të njohur pjesë e protestës së VV-së
shqiptarja.com
Ekskluzive/ 17 zyrtarë ranë në 'rrjetën' e dekriminalizimit në 2019, largohen e kallëzohen penalisht për fshehje të të shkuarës së zezë
klankosova.tv
Nis test-protesta e Lëvizjes Vetëvendosje
ata.gov.al
“Politikanët të mos ndërhyjnë në çështjet e drejtësisë”/ Balla: Meta qasje pozitive me situatën emergjente
epokaere.com
LDK-ja me partnerë bojkotojnë mbledhjen e kryesisë së thirrur nga Vjosa Osmani
Nga mbledhja e Komisionit për Ekonomi, Punësim, Tregti, Industri, Ndërmarrësi dhe Investime Strategjike
shqiptarja.com
Mblidhet Këshilli Politik për Reformën Zgjedhore! Hajdari, Gjiknuri, Bylykbashi e Vasili mbërrijnë në Pallatin e KongreseveSot 'Zgjedhorja'/ Ambasador
syri.net
Mblidhet Këshilli Politik për Reformën Zgjedhore/ Çfarë pritet të diskutohet
Diskutohet për ndikimin e pandemisë COVID-19 tek bizneset
balkanweb.com
“Malet” e inerteve nga tërmeti në Shijak, kryetari i bashkisë Arbana: Nuk kemi buxhet t’i zhvendosim!
gazetablic.com
Forca të shumta policie në shesh para fillimit të protestës së VV-së
sot.com.al
“Kujt po i jep sinjale për atentate zoti President?”, Frrok Çupi ‘godet’ sërish, zbulon lëvizjen e fshehtë që po planifikon Meta pas paralajmërimit ng
hashtag.al
Salianji reagon ndaj Ballës: Ndihma gjatë epidemisë vlen sa 2 km për oligarkët e Ramës
telegrafi.com
Controur Global i kërkon qeverisë 20 milionë euro, Oda Amerikane: Dëmi më i rëndë do të jetë prishja e imazhit të vendit në sytë e investitorëve të hu
syri.net
Pas ligjit të sigurisë, SHBA planifikon të anullojë vizat e studentëve kinezë
(VIDEO) Shtohen zërat për zgjedhje më 5 korrik
shqiptarja.com
Basha akuza qeverisë dhe Veliajt: Do marrim 30 mln euro borxh për ndërtimin e teatrit duke varfëruar më tej shqiptarët
gazetainfokus.com
Policia e Kosovës nis mobilizimin për tubimin e sotëm
ina-online.net
Çfarë mund të mësojmë nga teoritë e komplotit
newsbomb.al
'I babëzituri s’do t'ja dijë për mbi 120 mijë të papunë...', Basha në 'luftë' me Ramën: Po i afrohet fundit të qeverisjes

Kurti: Urojmë që së shpejti të hapim kufijtë për bashkatdhetarët

Portalb 24.05. 19:11

Kurti: Urojmë që së shpejti të hapim kufijtë për bashkatdhetarët

Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, bashkë me zëvendësministren në detyrë në Ministrinë e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Liza Gashi, dhe shefin e stafit të tij, Luan Dalipi, kanë zhvilluar një bashkëbisedim virtual me përfaqësuesit e Rrjetit Global të Bizneseve të Diaspor»»»

portalb.mk
Bold News 24.05. 19:05

Kurti: Urojmë që së shpejti do të hapim kufijtë e Kosovës për bashkatdhetarët tanë

Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, bashkë me zëvendësministren në detyrë në Ministrinë e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Liza Gashi, dhe shefin e stafit të tij, Luan Dalipi, sot kanë zhvilluar një bashkëbisedim virtual me përfaqësuesit e Rrjetit Global të Bizneseve të Dia»»»

boldnews.al
Sot 24.05. 17:25

Kur do i hapë kufijtë Kosova? Kryeministri Albin Kurti zbulon detajet

Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, bashkë me zëvendësministren në detyrë në Ministrinë e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Liza Gashi, dhe shefin e stafit të tij, Luan Dalipi, kanë zhvilluar një bashkëbisedim virtual me përfaqësuesit e Rrjetit Global të Bizneseve të Diaspor»»»

sot.com.al
Tetova Sot 24.05. 17:16

Kurti bashkëbisedoi me përfaqësuesit e Rrjetit Global të Bizneseve të Diasporës Shqiptare

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, bashkë me zëvendësministren në detyrë në Ministrinë e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Liza Gashin, dhe shefin e stafit të tij, Luan Dalipin, sot kanë zhvilluar një bashkëbisedim virtual me përfaqësuesit e Rrjetit Global të Bizneseve të Diasporës Shqiptare nga S»»»

tetovasot.com
Gazeta Blic 24.05. 13:03

Albin Kurti diskuton me biznesmenët e diasporës për krijimin e Këshillit Nacional për Investime

Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, bashkë me zëvendësministren në detyrë në Ministrinë e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Liza Gashi, dhe shefin e stafit të tij, Luan Dalipi, sot kanë zhvilluar një bashkëbisedim virtual me përfaqësuesit e Rrjetit Global të Bizneseve të Dia»»»

gazetablic.com
Telegrafi 24.05. 13:00

Kurti: Urojmë që së shpejti do të hapim kufijtë e Kosovës për bashkatdhetarët tanë

Kryeministri në detyrë Albin Kurti, bashkë me zëvendësministren në detyrë të Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Liza Gashi, dhe shefin e stafit të tij, Luan Dalipi, sot kanë zhvilluar një bashkëbisedim virtual me përfaqësuesit e Rrjetit Global të Bizneseve të Diasporës Shqiptare nga Shtetet e Bashkua»»»

telegrafi.com
Top Channel 24.05. 12:58

Kurti: Urojmë që së shpejti të hapim kufijtë e Kosovës për bashkatdhetarët tanë

Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, bashkë me zëvendësministren në detyrë në Ministrinë e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Liza Gashi, dhe shefin e stafit të tij, Luan Dalipi, sot kanë zhvilluar një bashkëbisedim virtual me përfaqësuesit e Rrjetit Global të Bizneseve të Dia»»»

top-channel.tv
Kallxo 24.05. 12:43

Kurti bisedon me Rrjetin Global të Bizneseve të Diasporës shqiptare

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti në një bisedë virtuale me përfaqësuesit e Rrjetit Global të Bizneseve të Diasporës Shqiptare nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Kanadaja, Evropa dhe Australia, ka falënderuar ata për angazhimin në Kosovë. Bashkë me Kurtin në këtë bashkëbisedim kishin marrë pjes»»»

kallxo.com
RTK 24.05. 12:36

Kurti bashkëbisedoi me përfaqësuesit e Rrjetit Global të Bizneseve

Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, z. Albin Kurti, bashkë me zëvendësministren në detyrë në Ministrinë e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, znj. Liza Gashi, dhe shefin e stafit të tij, z. Luan Dalipi, sot kanë zhvilluar një bashkëbisedim virtual me përfaqësuesit e Rrjetit Global të Bizne»»»

Koha 24.05. 12:28

Kurti diskuton me biznesmenët e diasporës për krijimin e Këshillit Nacional për Investime

Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, bashkë me zëvendësministren në detyrë në Ministrinë e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Liza Gashi, dhe shefin e stafit të tij, Luan Dalipi, sot kanë zhvilluar një bashkëbisedim virtual me përfaqësuesit e Rrjetit Global të Bizneseve të Dia»»»

koha.net
Arbresh 24.05. 12:25

Kurti bashkëbisedoi me përfaqësuesit e Rrjetit Global të Bizneseve të Diasporës ShqiptareTë ngjashme

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, bashkë me zëvendësministren në detyrë në Ministrinë e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Liza Gashin, dhe shefin e stafit të tij, Luan Dalipin, sot kanë zhvilluar një bashkëbisedim virtual me përfaqësuesit e Rrjetit Global të Bizneseve të Diasporës Shqiptare nga S»»»

Indeks 24.05. 12:23

Kurti bashkëbisedoi me përfaqësuesit e Rrjetit Global të Bizneseve të Diasporës Shqiptare

Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, bashkë me zëvendësministren në detyrë në Ministrinë e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Liza Gashi, dhe shefin e stafit të tij, Luan Dalipi, sot kanë zhvilluar një bashkëbisedim virtual me përfaqësuesit e Rrjetit Global të Bizneseve të Dia»»»

indeksonline.net
Kosova 24.05. 12:21

Kurti bashkëbisedoi me përfaqësuesit e Rrjetit Global të Bizneseve të Diasporës Shqiptare

Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, z. Albin Kurti, bashkë me zëvendësministren në detyrë në Ministrinë e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, znj. Liza Gashi, dhe shefin e stafit të tij, z. Luan Dalipi, sot kanë zhvilluar një bashkëbisedim virtual me përfaqësuesit e Rrjetit Global të Bizne»»»

kosova.info
Lajmi 24.05. 12:19

Kurti bashkëbisedoi me përfaqësuesit e Rrjetit Global të Bizneseve të Diasporës Shqiptar

Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, bashkë me zëvendësministren në detyrë në Ministrinë e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Liza Gashi, dhe shefin e stafit të tij, Luan Dalipi, sot kanë zhvilluar një bashkëbisedim virtual me përfaqësuesit e Rrjetit Global të Bizneseve të Dia»»»

lajmi.net
RTV 21 24.05. 12:18

Kurti diskuton me biznesmenët e diasporës

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, bashkë me zëvendësministren në detyrë në Ministrinë e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Liza Gashi, dhe shefin e stafit të tij, Luan Dalipi, sot kanë zhvilluar një bashkëbisedim virtual me përfaqësuesit e Rrjetit Global të Bizneseve të Diasporës Shqipta»»»

rtv21.tv
EO - Ekonomia Online 24.05. 12:15

Kurti bashkëbisedoi me përfaqësuesit e Rrjetit Global të Bizneseve të Diasporës Shqiptare

Kryeministri në detyrë Albin Kurti, bashkë me zëvendësministren në detyrë të Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Liza Gashi, dhe shefin e stafit të tij, Luan Dalipi, sot kanë zhvilluar një bashkëbisedim virtual me përfaqësuesit e Rrjetit Global të Bizneseve të Diasporës Shqiptare nga Shtetet e Bashkua»»»

ekonomiaonline.com
Epoka e Re 19.05. 16:27

Kurti vizitoi dy prodhues vendor

Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, vazhdoi vizitat e prodhuesve vendorë. Ai bashkë me zëvendësministrin në detyrë të Financave dhe Transfereve, Iliri Aliu dhe kryetarin e Komunës së Prizrenit, z. Mytaher Haskuka vizitoi qumështoren “Sharri” dhe fabrikën e kabllove dhe përç»»»

epokaere.com
Zyra e Kryeministrit të Kosovës 19.05. 16:06

Kryeministri në detyrë Kurti vizitoi qumështoren “Sharri” dhe fabrikën e kabllove dhe përçuesve elektrikë “Proton Cable”

Prizren, 19 maj 2020 Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, vazhdoi vizitat e prodhuesve vendorë. Sot, ai bashkë me zv. ministrin në detyrë të Financave dhe Transfereve, z. Iliri Aliu dhe kryetarin e Komunës së Prizrenit, z. Mytaher Haskuka vizitoi qumështoren “Sharri” dhe fab»»»

kryeministri-ks.net
Alsat M 19.05. 09:48

Kurti: PIT, një hap drejt transforimit të ekonomisë në Kosovë

Në Prizren të Kosovës sot është bërë inaugurimi i Parkut për Inovacion dhe Trajnim (PIT). Me këtë rast kryeministri në detyrë Albin Kurti, tha se është i lumtur me këtë inaugurim pavarësisht situatës me pandeminë COVID-19. Megjithatë, kryeministri në detyrë tha se me këtë park vebdi hedhë një hap n»»»

alsat-m.tv
Te Sheshi 04.05. 14:26

Albin Kurti, sqarim deputetëve: ja kushtetueshmëria anti-COVID

Në një sqarim në FB, kryeminsitri në detyrë Albin Kurti bën me dije gjithë kushtetueshmërinë sipas tij të masave anti-Covid. Ai apelon duke thënë se çdo vendimmarrje në këtë drejtim ka një “Ok” ligjor, e që për këtë arsye duhet angazhim pa llogari politike. Mesazhi i plotë: “Më 14 prill, Ministria »»»

Infokusi 04.05. 12:45

Pas vendimeve të Kushtetueses, Kurti fton deputetët të lënë anash kalkulimet politike

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, ka thënë se pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese se vendimet për parandalimin e pëhapjes së COVID 19 në Kosovë, të marrura nga qeveria janë në përputhje me Kushtetutë, tregon se ato kanë qenë edhe të domosdoshme. Kurti ka shkruar në Facebook se këto vendime vetë»»»

gazetainfokus.com
Kosova Sot 04.05. 12:38

Kurti nuk e pranon që Qeveria shkeli Kushtetutën kur shpalli zona karantinë, arsyeton gjithçka

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, thotë se ‘në substancë’ Gjykata Kushtetuese nuk i vlerësoi si antikushtetuese masat e ndërmarra nga Ministria e Shëndetësisë, për kufizimin e orarit të lëvizjes. Kurti sheh vetëm disa “tekniko-gjuhësore” të vendimit të ministrisë. Gjykata Kushtetuese të premten »»»

kosova-sot.info
Presheva Jone 04.05. 12:35

Kurti nuk e pranon që Qeveria shkeli Kushtetutën kur shpalli zona karantinë, arsyeton gjithçka

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, thotë se ‘në substancë’ Gjykata Kushtetuese nuk i vlerësoi si antikushtetuese masat e ndërmarra nga Ministria e Shëndetësisë, për kufizimin e orarit të lëvizjes. Kurti sheh vetëm disa “tekniko-gjuhësore” të vendimit të ministrisë. Gjykata Kushtetuese të premten »»»

preshevajone.com
Express 04.05. 12:34

Kurti nuk e pranon që Qeveria shkeli Kushtetutën kur shpalli zona karantinë, arsyeton gjithçka

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, thotë se ‘në substancë’ Gjykata Kushtetuese nuk i vlerësoi si antikushtetuese masat e ndërmarra nga Ministria e Shëndetësisë, për kufizimin e orarit të lëvizjes. Kurti sheh vetëm disa “tekniko-gjuhësore” të vendimit të ministrisë. Gjykata Kushtetuese të premten »»»

gazetaexpress.com
Insajderi 09.04. 14:50

Kryeministri i shkarkuar ka një thirrje për qytetarët

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, i shoqëruar nga ministrja e Pushtetit Loka, Emilia Rexhepi, kanë qëndruar në Prizren ku janë takuar me kreun e kësaj komune, Mytaher Haskuka, për t’u informuar rreth gjendjes me sëmundjen e COVID-19. Në daljen para mediave, Kurti apeloi sërish qytetarë»»»

insajderi.com
Ekonomia 09.04. 04:38

Kryeministri Kurti sot do të vizitojë Komunën e Prizrenit

Prizren, 9 prill - Në kuadër të vizitave të tij nëpër komunat e Republikës së Kosovës, kryeministri në detyrë Albin Kurti sot do të vizitojë Komunën e Prizrenit. Më këtë rasti kryeministri Kurti do të pritet nga kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka. Kurti dhe Haskuka do të diskutojnë li»»»

Have anything to say about this article?

You can report: fake news, misinformation, error, more information, additional data, etc.

Comment
Cancel
Your comment has been sent successfuly! Thank you.
Text

280 characters remaining