Haziri: Zona urbane e Gjilanit po bëhet zonë qarkullimi pa vetura
epokaere.com
Telekomi dhe Termocentrali ‘Kosova e Re’, sfidues për qeverinë e ardhshme
Behgjet Pacolli s’e kalon as “pragun” e PZAP-it
kohajone.com
Forumi i Shëndetësisë, Manastirliu: Mamografia e detyrueshme për gratë mbi 50 vjeç
lexo.com.al
“75 trëndafila dhe një shishe verë”/ Meta uron ‘pikën e tij të dobët’ për ditëlindje: Urime të përzemërta doktor Berisha
zeriamerikes.com
Bisedimet me Tiranën e Shkupin, mblidhen ministrat e Jashtëm të BE-së
tvklan.al
Gati projekti i Piramidës
boldnews.al
‘Rama në rrugën e terrorit dhe vrasjeve”/ Gazetari shpërthen kundër shtypjes së protestave
kosova.info
Demaj – Pal Lekajt: Për të debatuar me PShDK’në duhet t’i kesh duart e pastërta
cna.al
Ilir Meta “kërcënon” Bashën/ Zbulohet loja e presidentit, një tjetër opozitë në horizont?
lexo.com.al
Shije e ulët në letërsi
Me udhëzim të Presidentit Erdoğan, institucionet turke ndihmojnë Shqipërinë pas tërmetit
shqiptarja.com
Risia e DPSHTRR në mbrojtje të mjedisit, tarifa zero për mjetet elektrik
portalb.mk
Sot mbledhja e ministrore e BE-së, komentuan Stef Bllok, Zoran Zaev dhe Bujar Osmani
balkanweb.com
“Isha më i kritikuari për poezi hermetike”, rrëfehet Moikoim Zeqo: Nga miqësia me Kadarenë te përplasja me Ramizin e Nanon
kosova-sot.info
Eksperti i sigurisë alarmon rëndë Kosovën: Ja nga çka duhet të ketë kujdes...
vizionplus.tv
10 fëmijë refugjatë ndalohen në Devoll bashkë me familjet
koha.net
Shenjëzimi i rrugëve, peng i ankesave të operatorëve në OSHP
newsbomb.al
Përplasje mes autoriteteve dhe minoriteteve në Mal të Zi, shkak simbolet etnike
rtsh.al
Shqipëria dhe Gjermania firmosin marrëveshje për menaxhimin e mbetjeve urbane
Shefja e misionit të OSBE/ODIHR mbërrin në selinë blu, takon Bashën
epokaere.com
Kandidatët për deputetë akuzojnë komisionarët për manipulim të votave
telegrafi.com
Tomë Gashi kërkon nga ministri në detyrë, Abelard Tahiri që ta dorëzojë raportin e Institutit zviceran mbi vdekjen e Astrit Deharit
cna.al
Skandali me lobimet ruse të Lulzim Bashës/ Prokuroria bën lëvizjen e radhës
cna.al
Pse Lulzim Basha e çon debatin tek Venecia dhe Presidenti
Aliu, Bujari e Musa nuk janë aspak më të mirë se Asim Musa
rtsh.al
Holanda: Shqipëria duhet të tregojë më shumë progres; Finlanda: Duhet të shohim se çfarë thonë vendet anëtare
shqiptarja.com
5 me 4/ Përçarje brenda opozitës së re! Grupi demokrat drejt shkrirjes! Korab Lita: Hajdari deklaroi dorëheqjen (VIDEO)
shekulli.com.al
Ministrat e Jashtëm të BE-së diskutojnë sot për zgjerimin e Unionit
lexo.com.al
Sherr në Dibër/ Motrat bëjnë për spital kunatën dhe i drejtojnë…
infoglobi.com
SHBA tërheqin të gjitha trupat e mbetura nga Siria veriore
infoglobi.com
Hetime rreth zarfeve që dyshohet se shkaktuan helmim
rtsh.al
Nis punimet Asambleja e Përgjithshme e Interpolit
vizionplus.tv
Ministri i Jashtëm holandez: Shqipëria nuk është gati për hapjen e negociatave
gazetainfokus.com
Apostolova: Gjithcka shkoi mirë në zgjedhjet e 6 tetorit me përjashtim të pjesës veriore të vendit
A i thotë gjë Edi Ramës emri Hevrin Khalef?
Të pakënaqurit e zgjedhjeve
syri.net
Italia do të bllokojë eksportin e armëve drejt Turqisë

Matoshi i përgjigjet Labit: Nuk më kuptove, bën mirë të angazhohesh në AKR

Periskopi 26.06. 19:39

Matoshi i përgjigjet Labit: Nuk më kuptove, bën mirë të angazhohesh në AKR

Nënkryetari i Aleancës Kosova e Re, Fatmir Matoshi mbrëmë ka deklaruar se Qeveria aktuale është votuar me 61 vota dhe çdo votë e vetme ka një peshë të jashtëzakonisht të madhe, shkruan Periskopi. Të dy deputetët e kësaj partie llogaritet të jenë Islam Pacolli dhe Labinot Tahiri. Por për këtë me anë»»»

periskopi.com
You can read more about this at Osservatorio Italiano