Çuçi në Sarandë: AKU në terren për sigurinë ushqimore, asnjë tolerim për lokalet me muzikë të lartë
tvklan.al
Tregtarët: Asnjë inspektor i AKU-së në tregje
kosovalive360.com
Muaji shtator – mundësi e re për ripërtëritjen e dialogut!?
Luan Rama: “Të falem nderit Profesor Jup Kastrati!”
boldnews.al
Peleshi nën varësinë e Ballës, si po hakmerret Rama ndaj ish-ministrave “rebelë”…
aa.com.tr
Mbledhja e jashtëzakonshme e OBI-t do të mbahet në Xheda
koha.mk
LAJMI I FUNDIT: Këta janë biznesmenët që u zhvatën nga Boki 13 dhe Katica Janeva
Kulluri “shuplakë” Lulzim Bashës: Mblidh mendjen kryetar, s’ka komplot kundër teje. S’ke as mbështetje në rrugën aventureske që ke nisur
Sezoni turistik, Klosi, Balluku dhe Cakaj mbledhin në Velipojë Task Forcën për masat
Denaj: Rritje e numrit të investitorëve të gatshëm për të hyrë në tregun shqiptar
1986/Humbjet e mëdha të industrisë komuniste, kombinatet mbaheshin për propagandë
Vota kundër e Zgurit, vazhdon të bllokojë shpërndarjen e mandateve për këshillat bashkiak në KQZ
Rrjeti i amortizuar, OSHEE: Në zonat rurale problem 6/10 kilovoltshi
shqiptarja.com
Klosi i ashpër me bizneset e turizmit në Shkodër: Kemi një jetë të humbur, subjektet nuk kanë leje
alsat-m.tv
Financat, pr/ligj për furnizimet publike
monitor.al
Drejtuesit do të mbeten të pazëvendësueshëm në epokën e IA
indeksonline.net
Komike, kështu pritet të duken të plakur politikanët kosovarë
kohajone.com
“Kur partia yte të shkarkon…”
kohajone.com
Lirikë mbi Alpe
Zgjedhja e presidentes së KE-së, debate në Parlamentin Evropian
cna.al
Lorenc Trashi thuajse i larguar nga Partizani
kohajone.com
Rama dhe Rilindja nuk kanë takat të shkarkojnë ikonën financare të PS-së, Arben Malaj
telegrafi.com
Ekskluzive: Këto ishin deklaratat e Macron në Beograd që nuk u transmetuan nga mediat serbe
koha.mk
Serbia po legjitimohet në emër të bashkimit të shqiptarëve
Skandali i zhvatjeve në Shkup, arrestohen dy persona
rtsh.al
RTSH dhe RTK rrisin bashkëpunimin në projekte të përbashkëta programore
Ministria e Financave: Do zbatojmë vendimin e gjykatës mbi konçesionin e pompave
gazetaexpress.com
Presidenti publikon videon dhe shpjegon me detaje sesi Rama ka bllokuar krijimin e Gjykatës KushtetueseTe fundit
kallxo.com
Dështon të mbahet seanca ndaj të akuzuarit për vjedhje të veturës në Greqi
alsat-m.tv
PSP-ja, nga simbol i luftës kundër krimit në zhgënjim
Marrëveshja e re NAFTA, pse Kongresi nuk duhet ta pranojë atë çka ka nënshkruar Trump?
Organizimi në Veri, Rama takim me drejtuesit e katër qarqeve në selinë e PS
sot.com.al
Rama merr në dorë drejtimin e PS në veri, kryeministri mbledhje urgjente në selinë e PS me drejtuesit e katër qarqeve
boldnews.al
Rama mbledh drejtuesit politikë të qarqeve/ Çfarë po ndodh në PS
lajmi.net
Opsioni i korrigjimit të kufijve mund të rikthehet në tavolinë
newsbomb.al
Eduart Kapri nuk i liron zyrën, Gjykata konfirmon kryebashkiakun e ri të Pogradecit
lajmifundit.al
Bindja Demokratike çon në Kolegj ankimimet për 30 qershorin - Lajmi i Fundit - Lajme
periskopi.com
Haradinaj iu tha ‘mercenarë’. Anëtari i KShC’së, profesor Dukagjin Zeka flet për Periskopin
ekonomiaonline.com
Haradinaj për dërgimin e Telekomit te përmbaruesi: Vendimi s’është final
rtsh.al
Von der Leyen premton pagë minimale për tregun e BE-së
tvklan.al
KQZ rrëzon Bindjen edhe për Tiranën e Shkodrën

Basha: Rama është kapur në përgjimet për vjedhjen e votës. Gjylameti dhe Spiropali në dosjet e 'Dibrës' dhe 'Xibrakës'

Newsbomb 15.05. 19:06

Basha: Rama është kapur në përgjimet për vjedhjen e votës. Gjylameti dhe Spiropali në dosjet e 'Dibrës' dhe 'Xibrakës'

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha thotë se kryeministri Edi Rama është kapur në përgjimet e dosjes së “Dibrës” ku flet me zyrtarë të lartë për skenarin e vjedhjes dhe blerjes së votës. Duke cituar një artikull të gazetës gjermane “Bild”, Basha tha se vendi sot drejtohet nga një qeveri mafioze»»»

newsbomb.al
You can read more about this at Osservatorio Italiano