press24.mk
Османи објави дека ќе има 10 амбасадори Албанци
kanal5.com.mk
Путин сака конструктивен дијалог со Борис Џонсон
alsat-m.tv
“Итно да се усвои законот за Јавни обвинители”
press24.mk
ФОТО: Наталија во теретана првпат отишла кога имала - денес многумина се згрозени од нејзините мускули
press24.mk
Димитров му врати на Богдановиќ за навредата дека е идиот: Прочитав за кампањата за миење раце
zurnal.mk
Јеремиќ по средбата со преставници на ЕП: За СзС заврши илузијата за можно учество на изборите
kurir.mk
Ѓорчев се обрати во Сенатот на САД во Вашингтон на Форумот за безбедност
kanal5.com.mk
Ангелов: Официјалниот став на Бугарија е во парламентарната декларација
kanal5.com.mk
Изградени 70 проценти од магистралниот гасовод Скопје – Тетово – Гостивар
kanal5.com.mk
„Само Интервју” вечерва со Сашо Тасевски
press24.mk
Китев: Со противењето на Законот за одбрана ВМРО-ДПМНЕ повторно покажува дека е против НАТО
press24.mk
Милошоски: Димитров во судир на интереси - и даде стипендија на ќерка му па го прати за амбасадор
zurnal.mk
The Secret to Your Company’s Financial Health is Very Important
zurnal.mk
The Make-up Conference in New York this Winter Unveils Hot Innovations
zurnal.mk
Scream is Now the Second Biggest Name in Drone Filming Equipment
sitel.com.mk
Утврдени 19 амбасадори за испразнетите места, со новиот закон 80 % од амбасадорите треба да бидат дипломати од кариера
kurir.mk
Комисија за локална самоуправа на ВМРО-ДПМНЕ: Закон за легализација = закон за прикривање на дивоградбите на власта
netpress.com.mk
Германија предлага Европа да одговори со контрасанкции кон САД за мерките против „Северен поток 2“
kurir.mk
Албанската полиција откри 27 мигранти од Ирак
makfax.com.mk
Германија реагира: Санкциите за „Северен тек 2“ се навреда за европскиот суверенитет
netpress.com.mk
Франција „во наредните месеци“ ќе преземe 400 баратели на азил од Грција
netpress.com.mk
Кантримен: Владата на САД ги следи активностите на Слободан Тешиќ, српскиот трговец со оружје
netpress.com.mk
Зошто Шекеринска и Заев кријат дека со Борисов заедно биле на американскиот носач на авиони?!
makfax.com.mk
„Форбс“ повторно ја избра Меркел за најмоќна жена во 2019
zurnal.mk
Нобеловецот Хандке Persona Non Grata во Сараево и Приштина
Втор кредит на ЕБОР од два милиони евра за зелени инвестиции
mms.mk
Во Струга почнува годишната конференција на СЕП „Заедно кон ѕвездите”
mms.mk
Стерјовски од градоначалникот на Кукс побара подобри услови за живот за Македоците во Гора
mms.mk
Ништо ново од „браќата“ на исток: БАН – не постои македонски јазик
netpress.com.mk
Италија, Франција и Кипар на заеднички воени вежби
kanal5.com.mk
Италија , Франција и Кипар утре на заедничка воена вежба во источниот Медитеран - Турција негодува
kanal5.com.mk
Нови снимки за „Рекет” на „Јутјуб”: Има ГПС уред во рачката на торбата
netpress.com.mk
Либија се закани дека ќе го потопиме секој турски брод ако ја наруши морската граница
netpress.com.mk
Лавров: САД веќе не можат да ги запрат „Турски поток“ и „Северен поток 2“
makfax.com.mk
Екстремистите на Боко Харам годинава убиле 275 луѓе во Камерун
makfax.com.mk
Турција може да добие руска алтернатива за „Ф-35“ ако САД не ѝ дадат авиони
kurir.mk
Израел и СДСМ ѝ предизвикаа депресија и анксиозност, а сега стана гласноговорник на Заев
makfax.com.mk
Објавени аудиоснимки поврзани со „Рекет“: „Не знам, куферот со пари не е кај Заев“
alsat-m.tv
Се отвораат уште 3 нови „Роса школи за родителство“ во Струмица, Охрид и Куманово
kanal5.com.mk
„Само Вистина“ со Исмет Рамадани и Ристо Никовски
makfax.com.mk
Путин: Ако Киев ја затвори границата, во Донбас може да се случи нова Сребреница
press24.mk
Трамп го нарекувал „пропаднат шпион“, но не можел да забрани на ќерка си да го сака

Артан Груби и Трајче Димков ќе селектираат кој од УБК ќе оди во агенција

Telma 25.06. 16:00

Артан Груби и Трајче Димков ќе селектираат кој од УБК ќе оди во агенција

Трета Македонска ударна бригада 20 е засега најпогодната локација за седиште на новоформираната АНБ – Агенција за национална безбедност, велат сознанијата на Телма. Таму се наоѓа зградата на Македонија Табак во која се сместени Агенцијата за храна и ветеринарство и земјоделски фонд. Државата мора ш»»»

You can read more about this at Osservatorio Italiano