epokaere.com
Delegacioni i BQK-së pjesë e konferencës së FMN-së dhe Bankës së Kroacisë
evropaelire.org
Në Kongres, Veseli flet për rëndësinë e njohjes së Kosovës
mia.mk
Panel diskutim: Maqedonia e Veriut e gatshme për negociata me BE-në, luftë më e përforcuar kundër korrupsionit
kallxo.com
Avokati: Xhavit Haliti ka imunitet gjatë ushtrimit të detyrës zyrtare
shqiptarja.com
Bienalja e Prizrenit, kuratori rrëfen njohjen me ‘veprën’ e Ramës: Në Shqipëri ka art, mungesat janë politike
koha.mk
Të gjithë për një model të ri zgjedhor
epokaere.com
Veseli u bënë thirrje për njohje vendeve që ende s’e kanë njohur Kosovën
Mësohen emrat e biznesmenëve që u shantazhuan nga grupi i prokurorëve special dhe pronarëve të mediave
tvklan.al
Tregtarët: Asnjë inspektor i AKU-së në tregje
aa.com.tr
Mbledhja e jashtëzakonshme e OBI-t do të mbahet në Xheda
Çuçi në Sarandë: AKU në terren për sigurinë ushqimore, asnjë tolerim për lokalet me muzikë të lartë
kosovalive360.com
Muaji shtator – mundësi e re për ripërtëritjen e dialogut!?
Luan Rama: “Të falem nderit Profesor Jup Kastrati!”
boldnews.al
Peleshi nën varësinë e Ballës, si po hakmerret Rama ndaj ish-ministrave “rebelë”…
koha.mk
LAJMI I FUNDIT: Këta janë biznesmenët që u zhvatën nga Boki 13 dhe Katica Janeva
Kulluri “shuplakë” Lulzim Bashës: Mblidh mendjen kryetar, s’ka komplot kundër teje. S’ke as mbështetje në rrugën aventureske që ke nisur
Denaj: Rritje e numrit të investitorëve të gatshëm për të hyrë në tregun shqiptar
1986/Humbjet e mëdha të industrisë komuniste, kombinatet mbaheshin për propagandë
Vota kundër e Zgurit, vazhdon të bllokojë shpërndarjen e mandateve për këshillat bashkiak në KQZ
Rrjeti i amortizuar, OSHEE: Në zonat rurale problem 6/10 kilovoltshi
shqiptarja.com
Klosi i ashpër me bizneset e turizmit në Shkodër: Kemi një jetë të humbur, subjektet nuk kanë leje
alsat-m.tv
Financat, pr/ligj për furnizimet publike
monitor.al
Drejtuesit do të mbeten të pazëvendësueshëm në epokën e IA
indeksonline.net
Komike, kështu pritet të duken të plakur politikanët kosovarë
kohajone.com
“Kur partia yte të shkarkon…”
kohajone.com
Lirikë mbi Alpe
Zgjedhja e presidentes së KE-së, debate në Parlamentin Evropian
cna.al
Lorenc Trashi thuajse i larguar nga Partizani
kohajone.com
Rama dhe Rilindja nuk kanë takat të shkarkojnë ikonën financare të PS-së, Arben Malaj
telegrafi.com
Ekskluzive: Këto ishin deklaratat e Macron në Beograd që nuk u transmetuan nga mediat serbe
koha.mk
Serbia po legjitimohet në emër të bashkimit të shqiptarëve
Skandali i zhvatjeve në Shkup, arrestohen dy persona
rtsh.al
RTSH dhe RTK rrisin bashkëpunimin në projekte të përbashkëta programore
Ministria e Financave: Do zbatojmë vendimin e gjykatës mbi konçesionin e pompave
gazetaexpress.com
Presidenti publikon videon dhe shpjegon me detaje sesi Rama ka bllokuar krijimin e Gjykatës KushtetueseTe fundit
kallxo.com
Dështon të mbahet seanca ndaj të akuzuarit për vjedhje të veturës në Greqi
alsat-m.tv
PSP-ja, nga simbol i luftës kundër krimit në zhgënjim
Marrëveshja e re NAFTA, pse Kongresi nuk duhet ta pranojë atë çka ka nënshkruar Trump?
Organizimi në Veri, Rama takim me drejtuesit e katër qarqeve në selinë e PS
sot.com.al
Rama merr në dorë drejtimin e PS në veri, kryeministri mbledhje urgjente në selinë e PS me drejtuesit e katër qarqeve
boldnews.al
Rama mbledh drejtuesit politikë të qarqeve/ Çfarë po ndodh në PS
lajmi.net
Opsioni i korrigjimit të kufijve mund të rikthehet në tavolinë
newsbomb.al
Eduart Kapri nuk i liron zyrën, Gjykata konfirmon kryebashkiakun e ri të Pogradecit
lajmifundit.al
Bindja Demokratike çon në Kolegj ankimimet për 30 qershorin - Lajmi i Fundit - Lajme
periskopi.com
Haradinaj iu tha ‘mercenarë’. Anëtari i KShC’së, profesor Dukagjin Zeka flet për Periskopin

Gjysma e kandidatëve të PS të inkriminuar/ Basha: Beteja me Ramën për “jetë a vdekje”

CNA 15.05. 19:24

Gjysma e kandidatëve të PS të inkriminuar/ Basha: Beteja me Ramën për “jetë a vdekje”

Pas mbledhjes së kryesisë së PD-së, ashtu siç ishte paralajmëruar më herët, kreu i PD-së Lulzim Basha, ka folur për mediat. Ai bëri me dije se protesta e radhës do të mbahet me 25 Maj, ndërsa theksoi se kjo është betejë për “jetë a vdekje”. “Kjo është një betejë për jetë a vdekje. Jemi në kushtet k»»»

cna.al
Citynews 15.05. 19:14

Basha: Beteja me Ramën për “jetë a vdekje”

Share Tweet Pas mbledhjes së kryesisë së PD-së, ashtu siç ishte paralajmëruar më herët, kreu i PD-së Lulzim Basha, ka folur për mediat. Ai bëri me dije se protesta e radhës do të mbahet me 25 maj, ndërsa theksoi se kjo është betejë për “jetë a vdekje”. “Kjo është një betejë për jetë a vdekje. Jemi »»»

cna.al
You can read more about this at Osservatorio Italiano