Danas 23.02. 16:57

Mogu li Dodik i Čović urušiti Bosnu i Hercegovinu?

U Mostu Radija Slobodna Evropa razgovaralo se o tome da li bi moglo doći do promene Dejtonskog sporazuma i šta bi u tom slučaju bilo s Bosnom i Hercegovinom. Sagovornici su bili Tanja Topić, politička analitičarka iz Banjaluke, i Vedran Džihić, predavač na Fakultetu političkih nauka Univerziteta u »»»

danas.rs
Politika 21.02. 21:16

Досада као отпор: тајна дисциплина слободног човека

Постоји један грех нашег времена који нико не признаје: бојимо се празнине. Не оне материјалне, него оне унутрашње – тренутка када нема нотификације, нема туђег мишљења, нема „сад или одмах”. У тој празнини човек више нема на кога да се ослони осим на себе. Зато бежимо од ње, као да је то простор б»»»

politika.rs
B92 19.02. 15:24

Dosada kao otpor: Tajna disciplina slobodnog čoveka

U toj praznini čovek više nema na koga da se osloni osim na sebe. Zato bežimo od nje, kao da je to prostor bez vazduha. A istina je obrnuta: praznina je jedino mesto gde se misao napuni. U svetu koji je postao brzina sa Wi‑Fi signalom, najskuplja roba nije nafta, nije zlato, nije ni energija… najsk»»»

b92.net