netpress.com.mk
Исламската држава го прогласи Covid-19 Божја казна за непријателите
kanal5.com.mk
Пакистанскиот авион три пати удрил во пистата при првото слетување – се појавија детали од истрагата
press24.mk
Гутереш: Простување на долговите и на земјите во развој
makfax.com.mk
Унгарската министерка за правда бара извинување од ЕУ
mia.mk
Светски лидери повикаа за поголема соработка во светот по пандемијата
makfax.com.mk
Работниците на „Нисан“ во Барселона на протест поради плановите за затворање на фабриката
netpress.com.mk
Русија планира да го заврши „Северен тек 2“ без оглед на санкциите од САД
mia.mk
Јапонија загрижена поради усвоениот спорен закон за Хонг Конг
mia.mk
Италијанците за бојкот на холандските производи поради судирот околу планот за закрепнување на ЕУ
puls24.mk
Три месеци верно во болница го чекал сопственикот кој починал од коронавирус
netpress.com.mk
Палмер: Црна Гора и Србија треба да разговараат
sitel.com.mk
Граѓаните кои се во државен карантин се чувствуваат дискриминирано од одлуките на Владата
makfax.com.mk
„Ди велт“: Вашингтон најмногу ќе изгуби од напуштањето на договорот за отворено небо
mia.mk
Мнозинството европратеници ги поздравија предлозите на Комисијата за планот за закрепнување – Иднината на ЕУ е во прашање
netpress.com.mk
Латинска Америка – новото жариште на коронавирусот, Европа со 750 милијарди евра за спас на економиите
mia.mk
Прилеп постави фотоволтаични системи за заштита на животната средина
ТУРИЗМОТ И УГОСТИТЕЛСТВОТО ВЛЕГУВААТ ВО КРИТИЧЕН ПЕРИОД, НЕОПХОДНА Е ПОДОЛГОРОЧНА СИСТЕМСКА ПОДРШКА
КОВИД-19 сериозно влијае врз деловните субјекти низ целиот регион на Западен Балкан
makfax.com.mk
Москва ги негира тврдењата на американскиот генерал за руски платенички авиони во Либија
Не може да се предвиди ситуацијата, важно е почитувањето на мерките за заштита
kanal5.com.mk
Климатски промени: Сибир денеска ,,се вари” на 35 степени
mia.mk
„Спејс Икс“ подготвена за „историски“ лет до Меѓународната вселенска станица
kanal5.com.mk
Европските земји почнуваат да ги отвораат границите
netpress.com.mk
Русија воената парада за Денот на победата ќе ја одржи на 24-ти јуни
ВИКТАТОРOT НА АГЕНДА
УБИСТВОТО НА ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ ВО ФРАНЦУСКИОТ И ИТАЛИЈАНСКИОТ ПЕЧАТ ОД МАЈ-ЈУНИ 1903 (4)
НЕ МОЖЕ СЕ’ НА СИЛА
ЗАЕВ СЕ ЧЕШКА. МИЦКОВСКИ СЕ СЛОВАЧКА
netpress.com.mk
Курти гледа излез од несогласувањата во избори
На повидок се избори во јули
netpress.com.mk
СЗО контра Заев и СДСМ
netpress.com.mk
Трамп може да го промени местото на одржување на републиканската конвенција
kurir.mk
Мицкоски: За уништувањето на здравствениот систем виновни сме сите партии кои управувале со државата, но мора да се стави крај на тоа, на криминални т
ПАТУВАЊЕ ВО ДОБА НА КОРОНАВИРУС: Се што треба да знаат Македонците за омилените дестинации
mia.mk
На првиот работен ден во Брисел, Лајчак се сретна со амбасадорите од Западен Балкан
kanal5.com.mk
Регионот ги отвора границите, Македонија ја „крчка“ одлуката
kanal5.com.mk
СБ: Пандемијата ги загрозува позитивните трендови на македонската економија
alfa.mk
Унгарија ги отвара границите за Србите
ИЛИЈА ЗА ОДЛУКАТА НА РАМА: Лудило од 19-ти век! ДА ОДЛУЧИМЕ ОД АЛБАНИЈА ДА ВЛЕГУВААТ САМО МАКЕДОНЦИ ИЛИ...?
kurir.mk
Колумна на Д.П. Латас: Набутинавле охохо
mia.mk
ЕК: Изјавите на Борел и Лајчак за Косово се конзистентни, различните толкувања не се точни
Европската авто-индустрија е ДЕСЕТКУВАНА - ПАД НА НОВИ РЕГИСТРАЦИИ ЗА 76,3% ВО АПРИЛ
mia.mk
Захарова: САД намерно го уриваат системот на стратешка стабилност
netpress.com.mk
За Нетанјаху судењето за корупција е „обид за пуч“
kanal5.com.mk
Се вратија верниците на неделната миса на плоштадот Свети Петар во Рим
Ќе им се оддолжиме на Свети Кирил и Методиј со негување на јазикот и културата
kanal5.com.mk
Македонија го празнува Денот на македонските и сесловенските просветители Св. Кирил и Методиј

Жбогар за Еурофокус: Одлуката за отварањето на преговорите треба да биде донесена пред самитот во Загреб

Telma 21.02. 18:59

Жбогар за Еурофокус: Одлуката за отварањето на преговорите треба да биде донесена пред самитот во Загреб

„Бидејќи во октомври бевме толку уверени во отворањето на преговорите, мислам дека сега сме поконзервативни во однос на подигнувањето на очекувањата“, вели во разговор за Еурофокус евроамбасадорот Самуел Жбогар. „Тоа зависи од земјите членки. Сигналите кои доаѓаат од нивна страна се позитивни, вклу»»»

Have anything to say about this article?

You can report: fake news, misinformation, error, more information, additional data, etc.

Comment
Cancel
Your comment has been sent successfuly! Thank you.