gazetablic.com
Bjellorusi: Lukashenko kërkon ndihmën e Putin në shuarjen e protestave
Kalimi i ligjit “për pronat e paluajtshme të shtetit”/ Mediu: Rama dhe hyzmeqarët e tij kërkojnë t’i shtetëzojnë tokat pronarëve të ligjshëm në bregde
balkanweb.com
COVID-19/ Ministria e Shëndetësisë: 143 raste të reja dhe 6 viktima në 24 orët e fundit
abcnews.al
E FUNDIT/ 143 raste me koronavirus, mbushen spitalet
koha.mk
Qeveria e “hesapeve” të mëdha!
ina-online.net
Biznesmeni i njohur kosovar ndërron jetë në spitalin e Shkupit
ina-online.net
Serbia anulon testin PCR për shtetasit e Maqedonisë që kalojnë tranzit
shqiptarja.com
Bilanci i 24 orëve/ 143 raste të reja me COVID dhe 6 humbje jete
shqiptarja.com
Ligji për pronat e shtetit, Partia Republikane: U kalua hajdutçe në parlament, bie ndesh me kushtetutën
ina-online.net
Situata me Kovid/Basha: Rama pa strategji, po bën pushime luksoze! Koha nuk pret
abcnews.al
PDIU reagon për situatën kaotike në Kakavijë: Kjo është koha e mallkuar që jetojmë ku “Pirati bëhet Papë”
mia.mk
Mijëra njerëz në protestë në Minsk i bëjnë homazh protestuesit të ndjerë
Katër policë të vdekur dhe 200 të tjerë të infektuar me COVID-19 (VIDEO)
portalb.mk
FSD: Do të kompenzohen depozitat e 99.4% të ish-klientëve të bankës “Eurostandard”
shqiptarja.com
Protesta paqësore në Bjellorusi në nder të viktimave/ Lukashenko: Do të bisedoj me Putin, nuk kërcënohem vetëm unë
shqiptarja.com
Irani kundër marrëveshjes Izrael- Emiratet e Bashkuara: Është bërë që Trump të fitojë zgjedhjet
Jepet masa për 3 të pandehurit e përfshirë në sulmin e Tushemisht
sot.com.al
STOP diskutimeve për politikë! Dalin rregullat e ashpra, policët e ‘41 biss’ që ruajnë super kriminelët në vëzhgim të rreptë dhe të ashpër, çfarë u pr
syri.net
Ushtarë amerikanë në Poloni: marrëveshje me firmën e Pompeos
indeksonline.net
Kelmendi për reagimet rreth rrugës Deçan-Plavë: Serbët, gënjeshtrën e kanë krenari kombëtare
abcnews.al
VOA jëhonë krizës në Kakavijë: Situata po rëndohet, shqiptarët në radhë prej dy ditësh
abcnews.al
VIDEO/ Breshëri ndaj hotelit, gjykata jep vendimin për shokët e “Lirit të Rushkës”
ata.gov.al
Tripadvisor: Saranda e dyta në destinacionet turistike të 2020-ës
koha.net
Hillary Clinton paralajmëron se Trumpi s’do të largohet në paqe nëse humb në zgjedhje
abcnews.al
Situata kaotike në Kakavijë, Basha: Njerëz të braktisur nga një qeveri e dështuar
gazetamapo.al
Poezi nga poeti strugan Ibrahim Abedini
boldnews.al
Kakavija/ Zyrtari i qeverisë Rama: Duhen reagime të forta diplomatike dhe politike
abcnews.al
Zvogëlohet radha e gjatë e makinave në Kapshticë, pala greke nisi punën me 4 sportele
telegrafi.com
Kapen 43 emigrantë në rrugën Sveti Nikollë-Kumanovë
aa.com.tr
Zëdhënësi i AK Partisë, Çelik: Nuk lejojmë që në ujërat tona të luhen lojëra politike
kallxo.com
Pamje skandaloze: Nënkryetari i Mitrovicës nga VV në ndejën ku gjuhet me pistoletë
gazetablic.com
VIDEO/ Polici e ndjek qytetarin për shkak që nuk mbante maskë
newsbomb.al
Balla deklaroi se do nisin hetimet ndaj videos së Oriola Pamburit, reagon Vokshi duke renditur faktet: Shqipëria, zonë e kuqe dhe e izoluar nga Evropa
koha.mk
Moti i keq po zbraz xhepat
telegraf.al
E vetmja shpresë e jona është Zoti..O zot ndihmoi Shqipëtarët..!!
abcnews.al
Vuçiç: Të ndalen punimet në zonën e Manastirit të Deçanit, BE të bëjë presion ndaj Prishtinës
shqiptarja.com
Zjarr i qëllimshëm në Kodrën e Hakve në Fushë-Krujë, digjen 5 hektarë ullishte e vreshta rrushi
aa.com.tr
Lukashenko dhe Putin bisedë telefonike për protestat në Bjellorusi
tvklan.al
Makina të mbuluara me çarçafë: Çfarë ndodh në Kakavijë, pse u rëndua situata?
lapsi.al
Shteti në kaos në Kakavijë/Xhaçka i bie gozhdës, Lleshi patkojit
sot.com.al
Ngjarje e veçantë për kulturën dhe traditën shqiptare/ Eposi i Kreshnikëve dhe Vallja e Tropojës konkurrojnë në UNESCO
Kush është vendi më i mirë në botë për të krijuar një familje dhe faktorët që ndikojnë
sot.com.al
Pas kaosit në Kakavijës, shikoni çfarë po ndodh në Vlorë (Foto)
shqiptarja.com
Speciale/ Parada 'retro' zhvendoset në qytetin bregdetar, 48 automjete të ruajtja e mirëmbajtura nga koleksionistët

Italiani shpallet kampion bote për kujtesën në Kinë, mban mend radhën e 1829 letrave të bixhozit

Shqiptarja 06.12.2019. 09:01

Italiani shpallet kampion bote për kujtesën në Kinë, mban mend radhën e 1829 letrave të bixhozit

Kampioni i ri i botës për kujtesën është shpallur një 20-vjeçar Italian. Andrea Muzii nga Roma ia ka dalë të sfidojë 170 “atletë të tjerë të mendjes”, duke u renditur i pari në Kampionatin Botëror të Kujtesës që u zhvillua në Kinë. Andrea mori 8170 pikë, dhe tashmë, rreshtoi 5 rekorde botërore ndër»»»

shqiptarja.com
Have anything to say about this article?

You can report: fake news, misinformation, error, more information, additional data, etc.

Comment
Cancel
Your comment has been sent successfuly! Thank you.