kosova.info
Haradinaj: Rugovën e kam votuar, por historia do ta cilësojë o me tradhti, o me budallaki o me raki
Alarmoi Mossadi, 4 persona planifikonin sulm në ndeshjen Shqipëri -Izrael Privacy Overview
indeksonline.net
Rinia e AAK-së do ia dërgojnë një Abetare anëtarit të VV-së
shekulli.com.al
Komandanti amerikan: Koronavirusi mund të kufizojë udhëtimin e trupave në Gjermani
kallxo.com
Avokati i Popullit me raport për rastin e shefit të hetimeve në Pejë në lidhje me ankesën ndaj IPK
Pacoli uron Sami Musën për zgjedhje deputet në Parlamentin e HamburgutTë ngjashme
shekulli.com.al
Pasuesit e Merkel, karriera dhe të fshehtat e tyre
8 hapat për grushtin e shtetit
periskopi.com
Brenda 1 jave: Qeveria Kurti rehaton familjarët e Sali Zybës, Xhelal Sveçles, Lumir Abdixhikut e Fitim Ukës
insajderi.com
Dautaj: Besa në rrugë të mirë për Superligë - te Gjilani ndryshoi qasja e trajnerit pas ndeshjes së parë
cna.al
Lajm i hidhur/ Ndahet nga jeta gazetari dhe publicisti i njohur
klankosova.tv
Clinton ftohet si mysafire speciale në Berlinale (VIDEO)
kallxo.com
Punimet për shëtitoren e re në Durrës ngjallin pakënaqësi te qytetarët
Subvencionet/ Fermerët “maratonomakë”, parimi “Kush vjen i pari, renditet i pari” e lë blegtorin pa para
gazeta-shqip.com
Top Story/ Kush janë tre kompanitë që kanë tregun më të madh të suplementeve në Shqipëri
koha.net
Nis gara për pasuesin e Merkelit
Krasniqi: Sipas VV-së Albin Kurti ka të drejtë të bëjë çkado se është ai
Rusia përhap dezinformata për koronavirusit
“Duro e mos trego, mendo për fëmijët e mi Fredi”, publikohen për herë të parë përgjimet telefonike të “Babales” nga azili në Kosovë
americaneye.al
Dhimbja nuk mbahet para ikjes së poetit Vasil Tabaku
Zgjedhja e Metanit në krye të ILD-së/ PD: Dështim i reformës në drejtësi
Vëzhgimi/ Njihuni me 20 linjat ajrore më të sigurta në botë
koha.net
Banorët e Rakoshit protestuan për ndërprerjet e shpeshta të rrymës
shqiptarja.com
1 vit familja nuk di asgjë për të! Nëna në 'Pa Gjurmë': S'ia njoh as djalin as ish-nusen...dyshoj se e ka rrëmbyer shoku i tij
Turkish Airlines pezullon fluturimet për Kinë dhe Iran
syri.net
Mesazh gjerman për SPAK-un: Për Bundestag-un, blerja e votave është rasti më i keq në një demokraci
vizionplus.tv
Skandali me çmimet e maskave dhe anti-bakterialeve, qytetarët i duan edhe për të afërmit në Itali
preshevajone.com
Medvegja, a po bëhet kurban për Bujanocin dhe Preshevën?
shekulli.com.al
Koronavirusi/ Thellohet bilanci i viktimave në Itali, 11 të vdekur dhe 322 të infektuar
americaneye.al
Koronavirusi mbërrin.. në media!
Lulzim Basha ka Henze-n, Ilir Meta gjen një këshilltar tjetër gjerman
newsbomb.al
Mesazhi i fortë i Bundestagut: Mos luani me integritetin e Gjykatës Kushtetuese nëse doni çeljen e negociatave
periskopi.com
Amerikanët paralajmërojnë sanksione për Serbinë
shqiptarja.com
Program për fëmijët të njohin rregullat e sigurisë rrugore, Balluku: Do rrisim qytetarë të kujdesshëm
shqiptarja.com
Koronavirusi/ Masa të shtuara në dogana, mjekë 24 orë! Italianët në portin e Vlorës: Nuk kemi frikë, por duhet të marrim masa personale
insajderi.com
Nënkryetarja e Kuvendit udhëton për në Uashington
rtsh.al
Ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri Kim, takim me Grenell dhe Riker: Mesazh për Ballkanin Perëndimor
SHBA, irritim me Beogradin: Anuloni transaksionet me Rusinë, përfshirë sistemin Pancir
koha.mk
Në hyrje të Ferizajt, Idriz Seferi pas betejës së Grykë së Kaçanikut kundër ushtrisë turke Privacy Overview
gazetaexpress.com
Koalicioni AAA-ASH, ende s’e ka gati programin
indeksonline.net
Kanioni i lumit Drin dhe Ura e Fshajtë bëhen me shtigje dhe me ndriqim
shqiptarja.com
'Ishte gjithçka për mua', Vanessa Bryant mban fjalimin prekës për Kobe (VIDEO)
kohajone.com
Bundestagu paralajmëron: Mos luani me integritetin e Gjykatës Kushtetuese nëse doni çeljen e negociatave

“Çfarë na pyeste UDB-ja, pse na ktheu në Shqipëri? Torturat nga dy hetuesit në Krujë”/ Dëshmia e majorit

Bold News 19.01. 13:04

“Çfarë na pyeste UDB-ja, pse na ktheu në Shqipëri? Torturat nga dy hetuesit në Krujë”/ Dëshmia e majorit

Nga Dashnor Kaloçi Në pjesën e parë të këtij shkrimi të botuar në numrin e kaluar, sipas dëshmisë së 60-vjeçarit, Skënder Marku, ish komandant i Burgut të Tiranës në vitin 1997 me gradën e majorit, dhe vëllait të tij më të vogël, Shpëtimit, u njohëm me historinë e arratisjes së tyre nga Shqipëria n»»»

boldnews.al
You can read more about this at Osservatorio Italiano