mia.mk
Претседателот Пендаровски во посета на Куманово
alsat-m.tv
Касами: Историски ден! Коалиција што ќе го продолжи патот кон ЕУ и НАТО
mia.mk
Република Српска со вето за одлуката за посета на Ѓукановиќ на БиХ
mia.mk
Мета го споменува случајот со Романија:Претседателот протестираше со народот
mia.mk
СДСМ: Се јави нарачателот на протестот против правдата, тоа што Груевски го нарачува Мицкоски го извршува, но нема да го спаси својот шеф од одговорно
mia.mk
Трамп ги продолжи санкциите против Кремљ поради ситуацијата во Украина
kurir.mk
Аналитичари за маршот против неправдите: Народот сплотен стоеше заедно со раководството што ја обнови ВМРО-ДПМНЕ
press24.mk
Кина има повеќе милијардери од Америка и Индија заедно: Во Кина се појавиле 182 нови, а во САД 59
mia.mk
Лавров и Рама подржуваат дијалог за Косово, но првиот бара формирање на ЗСО, вториот признавање од Србија
press24.mk
Мицкоски: Претседателот Трајковски покажа пример како вистински се претставува Македонија, дома и низ светот
sitel.com.mk
Косово: Три лица хоспитализирани под сомнение за коронавирус, едниот од Кина
press24.mk
Заев: „Блажени се тие што градат мир“- натписот на надгробната плоча на Трајковски аманет за сите политичари
alsat-m.tv
ДУИ се фали за нереализирани проекти?
sitel.com.mk
Има ли услови штипската болница да биде карантин за коронавирус?
sitel.com.mk
Утре почнува увид во избирачкиот список и рокот за собирање потписи за независни листи
sitel.com.mk
Новата методологија на маса пред министрите за надворешни на ЕУ
alfa.mk
И покрај „Коронавирусот“, 250 Македонци ќе патуваат за Милано, Венеција и Тоскана
kurir.mk
Експертите едногласни: Диригентот Заев три години го „траскал“ судството и обвинителството, одговорност мора да има!
makfax.com.mk
Кои се најпопуларни меѓу светските лидери?
Словенечка Нова24ТВ: КОРУПЦИЈА ВО МАКЕДОНИЈА, Заев протестира против себе, државни пари во блиски луѓе до владата
КОКАИН ОД ПОЛЕТО НА ФУНКЦИОНЕРСКАТА НАРЦИСОИДНОСТ
МЕМОРАНДУМОТ НА САНУ ВОСКРЕСНУВА ВО БАЊА ЛУКА
ЕУ ИЛИ ЕЕУ?
МАКРОН ИМ ДАДЕ „ХРАНА“ НА МАКЕДОНСКИТЕ НАЦИОНАЛИСТИ
КАКО Е ДА СЕ БИДЕ ЃУБРИШТЕ НА ЕВРОПА?
mia.mk
Рама и во Лондон го бранеше балканскиот мини Шенген
sitel.com.mk
Продолжуваат партиските преговори за предизборни коалиции
mia.mk
Лавров: Москва и Анкара планираат серија разговори за Идлиб
mia.mk
Васев: Ништо не е сменето во ВМРО-ДПМНЕ, тоа е партија симбол на криминалот и корупцијата
mia.mk
Марш за почит на деветмината жртви на екстремист во германскиот град Ханау
netpress.com.mk
Трамп ја поздрави победата на Сандерс во Невада и се мајтапи со демократите
makfax.com.mk
Русија негира дека шири дезинформации за вмешаност на САД во ширењето на коронавирусот
mia.mk
Луиџи ди Мајо: Мора да се запре војната во Либија, во спротивно нова мигратска криза во Европа
kanal5.com.mk
Невидена забава на Гвинет Палтроу во Холивуд – сите гости без грам шминка
mia.mk
САД: Русија шири дезинформации за новиот коронавирус
mms.mk
МВР билтен
kurir.mk
Златев: Јас немам ниту една вест која е антизападна, а СДСМ ме прогласува за антизападен медиум, бидејќи ги откривам нивните скандали

Учесниците на косовските избори до сега казнети со 58 илјади евра

Sitel 01.10.2019. 15:57

Учесниците на косовските избори до сега казнети со 58 илјади евра

Изборниот панел за поплаки и претставки (ПЗАП) при косовската Централна изборна комисија (ЦИК), од 25 септември, кога започна кампањата за изборите што ќе се одржат на 6 октомври, изрече казни за политичките партии во висина од 58.700 евра. Како што јави дописникот на МИА од Приштина, највисока каз»»»

sitel.com.mk
MIA 24.04.2019. 19:29

Реакција на германскиот амбасадор во Приштина по спречувањето на Српската листа да учествува на локалните избори

Амбасадорот на Германија во Косово Кристијан Хелд ја осуди денешната одлука на Централната изборна комисија (ЦИК) да не ѝ се дозволи на најголемата партија на косовските Срби, Српската листа, да учествува со свои кандидати на вонредните локални избори во северно Косово на 19 мај, јави дописникот на»»»

mia.mk
You can read more about this at Osservatorio Italiano