indeksonline.net
Presidenti i KE-së bën “gafën” e radhës, kap për flokësh kolegen gjatë samitit të BE-së”
Bardhyl Berberi: Ohrit mbrohet nga UNESKO, por është në rrezik
Protesta e studentëve, Koço Kokëdhima: Fitorja përfundimtare e të rinjve do të ishte reformimi i sistemit politik
Vetëvendosje kërkim falje elektoratit që futi në listë Shpend Ahmetin dhe të tjerët (VIDEO)
Taulant Muka shkencëtar, flluskë sapuni apo falsifikator?
Bora me trashësi gjysëm metra po i afrohet Maqedonisë (Video)
portalb.mk
Miratohet rezoluta e PSD-së për dialogun
insajderi.com
Deputetja e VV-së për PSD-në: Fluturo, fluturo në prehër të Thaçit
ina-online.net
Karakaçanov: Nuk do të votojmë për anëtarësimin e Maqedonisë në NATO
Si kundërshtova urdhrin për një çek me 200 mijë dollarë për llogari të Partisë Demokratike
Lëmsh në politikën shqiptare, fëmijët e kundërshtarëve kapen mat (Foto) - Shqiptarja.com
zeriamerikes.com
Parlamenti i Kosovës miraton ekipin dhe rezolutën për bisedimet me Serbinë
Basha paralajmëron publikimin e një afere të re: Shqiptarët të bashkohen me studentët
insajderi.com
Dokumenti i Qeverisë së Kosovës që synon largimin e Presidentit Thaçi nga dialogu
Basha: Lidhja e krimit me politikën, paratë e trafikut, krimit dhe korrupsionit po shkatërrojnë procesin politik në Shqipëri
'Përballë Vangjush Dakos në zgjedhjet për Durrësin', flet Gazmend Oketa: Jam rikthyer në PD me shpresë ...
tesheshi.com
Dilema e çuditshme e Berlinit: të blejë një avion qeveritar të përdorur apo një të ri?
tesheshi.com
Instituti amerikan Stratfor: ç’pritet të ndodhë në Lindjen e Mesme në vitin 2019
gazetaexpress.com
Kush janë dy kryenegociatorët – Fatmir Limaj e Shpend Ahmeti?
Kuvendi Kombëtar i Partisë Demokratike zgjedh këshillin e ri të saj
Sejdiu: Dialogu i rikthehet Kuvendit të Kosovës - Arbresh.info
indeksonline.net
Limaj e Ahmeti kryesues të delegacionit shtetëror për bisedimet me Serbinë
Kryemadhi thirrje anëtarësisë së LSI nga Lushnja: Harrojeni kartën e partisë, të hënën të gjithë me studentët - Shqiptarja.com
evropaelire.org
Kuvendi miraton projekt-rezolutën për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë
Rahoveci bindës ndaj Lipjanit
boldnews.al
Rama kapadai jashtë, “pulë e lagur” brenda
Krasniqi: LVV-ja e LDK-ja sot kanë shmangur përgjegjësinë shtetërore
balkanweb.com
“PD nuk është moçal”, Ristani flet për figurat e rikthyera
koha.net
Ekip “burrash” për negociata me Serbinë
Denoncimi/ “Banda më e frikshme e Skraparit në fushatë për kandidatin e PS, krimet që ka kryer”
Nipi i Zahir Pajazitit, pjesë e Ushtrisë së Kosovës
gazetablic.com
Ahmeti: PSD sot përfundoi në PDK
Sekuestrohen 25 kg hashash të fshehur në gomat e autobusit
indeksonline.net
Pas gati dy orësh vonesë, nis seanca për dialogun
Basha: Partitë opozitare t’i bashkohen protestës së studentëve
Fabregas e pranon se është i pakënaqur te Chelsea
portalb.mk
Hoti: Platforma e vetme për dialogun është Kushtetuta e Kosovës
gazetaexpress.com
PSD shtyhet me LDK’në se kush po i vardiset më shumë pas PDK’së
gazeta55.al
Plagjiaturë e idesë së akademikut Dobrica Qosiç
boldnews.al
Për Lali Erin tani u poqën fiqtë…, qëllimi drejt kryeministrisë
Dimri i madh i Kosovës
E shtunë prasi
Përplasje në Kuvend, kritikët e Bashës refuzojnë kandidimin, japin dorëheqje
gazetainfokus.com
Ende nuk nis seanca për dialogun, pak deputetë në sallë
Fotolajm/ Aktiv në studio televizive për protestën, PD shpërblen me bursë studentin
POP 5Kërkesë urgjente nga Serbia dhe Rusia, Këshilli i Sigurimit mblidhet të hënën për Ushtrinë e Kosovës Lajme të tjeraTË FUNDIT
Frank Shkreli*/Një zë nga ferri i Enver Hoxhës
sot.com.al
Greqia nis importet e gazit natyror nga SHBA
kallxo.com
Sërish vonesa në seancën për dialogun
insajderi.com
Në sallën e kuvendit vetëm Haradinaj me deputetët e  AAK-së
Vranishti braktis politikën, mbështet kandidatin e pavarur për Himarën
Rrëfimi i Gjeneral Kostaq Karolit: Puna me 17 ministrat e Mbrojtjes, nga Balluku tek Mediu. Heqja e komisarëve, rivendosja e gradave, provokimet e tra
ina-online.net
Guardian: Serbia po e shqyrton ndërhyrjen e armatosur në Kosovë
Gabimi i Facebook, ekspozohen fotografitë e 6.8 milionë përdoruesve
Arbërie Nagavci për Shpend Ahmetin: Tradhtia duket e pamundur herën e parë, pastaj s’është befasi
Mospjesëmarrja e kryeministrit në Kuvend, akuza dhe kundër-akuza të forta
VOA: Verifikimi i politikanëve, Venecia kundër propozimeve të PD
Kryemadhi kap Ramen “mat” me gramatiken: Mos konkuro me te rinjte me “meme” , ke humor bajat
Taulant Muka “sfidon” Erion Veliajn: Ku e keni diplomën???
Skandali / Kuvendi Kombëtar i PD-së nuk kishte kuorumin, zgjedhjet të pavlefshme
sot.com.al
Ndërkohë që Basha mbante fjalim, ja çfarë shkruan Majlinda Bregu
BE drejton gishtin nga udhëheqësi hungarez, për përhapjen e lajmeve të rreme
Klara Buda shkrimtarja që promovon paqen mes Kosovës dhe Serbisë
ina-online.net
Tetovari mashtron dibranin se do t’ia nxirrte vizën gjermane për 500 euro
Ja “studentët” që protestojnë përballë Kryeministrisë | Zeri Popullit
aa.com.tr
SHBA-të kërcënuan opozitarët sirianë për pjesën lindore të Eufratit
Erdoan: Terroristët do i groposim në hendekët që kanë hapur vetë
Një tjetër çerdhe e re po ndërtohet në qytetin e Elbasanit | Zeri Popullit
Khashoggi dhe gazetarët e tjerë në rrezik zgjidhen personazhe të vitit
portalb.mk
Mashtroi 24 vjeçarin nga Dibra, i premtoi  vizë Gjermane
cna.al
KLSH e IDM në Konferencën Kombëtare/ Për një autoritet Kombëtar Anti korrupsion
Kur politika hyn mes studentëve
Nga largimi i Ramës te sfidat e mëdha të PD, Basha: Orët e errësirës po numërohen mbrapsht (E plotë)
Frashër Krasniqi, LDK-së dhe VV-së: T’i lëmë inatet, të bashkohemi kundër Serbisë
Sanksionet janë gjithnjë e më popullore, por a funksionojnë vërtet?
RUSI – Moska kërkon dialog konkret me Uashingtonin për traktatin INF
Edhe Australia nje Jeruzalemin si kryeqytet të Izraelit
exit.al
Vlera e veprës artistike të Ramës kap qiellin si rezultat i protestave të studentëve
koha.net
KOHA i qëndron prapa artikullit për tenderin në KPK, reagimin e saj e konsideron ndërhyrje në fjalën e lirë
Kosovë, Kuvendi në seancë të posaçme për dialogun
EKSKLUZIVE / Java në RTSH: Lorenc Vangjeli për dosjen e skandalit të Unazës, cilët janë gjithë amerikanët e Damian Gjiknurit
Dialogu, Mustafa shuan zërat “E drejton Kryeministri i ri”
Kuvendi shkarkon Fullanin si Guvernator e anëtar të Këshillit
rtsh.al
Protestë e rrallë në Tiranë kundër çmimit të lartë të karburanteve
vizionplus.tv
Përplasje në PD, tërhiqen kandidatët për Këshillin Kombëtar: Gara, një farsë!
shekulli.com.al
“Zgjidhja” denoncon: Kryeministri dhe njerëzit e tij po vjedhin tokat në bregdet
kallxo.com
LVV kërkon falje që futi në lista të deputetëve PSD-në e tanishme
Pritet të nisë seancë e jashtëzakonshme e Kuvendit të Kosovës
Pas ngritjes së KLP dhe KLGJ, brenda shkurtit krijohet SPAK, Vishaj: Në ‘sitë’ krime që nga viti 1991 - Shqiptarja.com
preshevajone.com
OKB, kerkesave serbo-ruse: Te hënën e ardhshme KS nuk ka në agjende të debatoj për Kosovën
"Jelekë verdhët" i kthehen sërisht bulevardit në Paris
Glauk Konjufca i kërkon falje publikisht elektoratit të VV-së
tetovasot.com
Studentja nga Franca: Macron u dorëzua, edhe Rama ta bëjë
Haxhiu: Projektin e Thaçit për ndarje po do ta shpëtojë PSD-ja
Deklarata e të Drejtave të Njeriut dhe Shqipëria
Duma: Korrupsioni me ilaçet, dy vjet miliona euro për Vilma Nushin, miken e Edi Ramës
Fibank ofron mundësi të shkëlqyera investimi në EUR
syri.net
Rama ngazëllehet dhe provokon me foto, por 'harron' se auditorët e universiteteve janë bosh Komentet
Kreu i PAA, Agron Duka, vizitë në Bundestag
Biznesi fason në Elbasan, Librazhd, Korçë e Pogradec, “gropë” informaliteti dhe skllavërimi
boldnews.al
Trump: Clinton, fajtore për ekzekutimin e spiunit iranian
kallxo.com
Zgjidhen fituesit e bursës së BIRN-it për ekselencë në gazetari
Nis mbledhja e Kuvendit Kombëtar të Partisë Demokratike
tesheshi.com
Australia njeh Jerusalemin Perëndimor si kryeqytetin e Izraelit
Lista me 352 kandidatë/ Kuvendi i PD-së nis votimin, gara për 150 vendet në Këshillin Kombëtar
Meta: Ju tregoj pse Rama dhe Basha bënë pakt kundër LSI-së
”Fol-Klasik”, koncert me kolonat zanore më të njohura
aktuale.mk
Këshilltari kryesor i Donald Trump: Kosova dhe Serbia të arrijnë shpejt marrëveshje
cna.al
Partitë simotra europiane braktisin Bashën
Vijon punimet Konventa Kombëtare e PD-së
Zeqa: Mësiti i parë i ndarjes së Kosovës është kryeministri i Shqipërisë Edi Rama
koha.net
A i luhati raportet e Kosovës me NATO-n, formimi i Ushtrisë
periskopi.com
Pas Ushtrisë, Thaçi bën homazhe te Zahir Pajaziti e Ibrahim Rugova
gazetaexpress.com
'Parisi' i vogël në Tiranë, sërish protestë kundër çmimit të lartë të naftës
epokaere.com
Ky është ekipi që do ta përfaqësojë Kosovën në dialog
A po krijohet një opozitë e re pro amerikane në Shqipëri
balkanweb.com
Kuvendi, Basha: PD nuk do vijë kurrë në pushtet me dhunë e kufoma
Policia e Kosovës kap serbin e kërkuar nga Interpoli
FOTO pikante nga Kuvendi Kombëtar i PD-së, Basha mes Berishës e Nishanit dhe përqafim me Mediun - Shqiptarja.com
Studentët thirrje popullit, Rama i ironizon me këngën e Elita5 (VIDEO)
Një grup tifozësh VIP të Interit planifikojnë të blejnë aksionet e Erick Thohirit
aa.com.tr
Gabim softuerik i Facebook-ut, ekspozohen fotografitë e 6.8 milionë përdoruesve
zeriamerikes.com
Pas votimit për ushtrinë – parlamenti i Kosovës mblidhet për dialogun me Serbinë
shekulli.com.al
Ish-të përndjekurit, gati kësti i tretë për 580 trashëgimtarë
balkanweb.com
Basha: PD demokratike sot, garanci për qeveri demokratike nesër
Dy deputetët e LSI, në punimet e Këshillit Kombëtar të PD-së
insajderi.com
Ish-ministri i Shëndetsisë : Ismaili po manipulon, ka dështuar në furnizimin e spitaleve me barna
boldnews.al
Rama ashpërson gjuhën në Laç, investimet nuk ndahen veri apo jug
Bojaj: Edi Rama është një nga përkrahësit e idesë për ndarje të Kosovës
gazetablic.com
Seanca për dialogun mbahet sot në ora 14:00
Kuvendi i PD, jashtë ish-deputetët, Basha rikthen “besnikët” e Bamir Topit
shekulli.com.al
Kosova bëhet me Ushtri, forcohet sovraniteti
shekulli.com.al
Drejt shkarkimit gjyqtari Fatos Qato, KPK: Ku i gjete këto para?
Mblidhet Kuvendi Kombëtar i PD-së, Basha: Na duhet një elitë e re politike - Shqiptarja.com
balkanweb.com
PD mbledh Kuvendin Kombëtar, surpriza me emrat e rikthyer
Nis Kuvendi Kombëtar i Partisë Demokratike, lista me 352 kandidatët për Këshillin Kombëtar
BE e shqetësuar për lëvizjet ekonomike e politike të Tsipras
aa.com.tr
Turqia do të vazhdojë operacionet anti-terroriste në veri të Irakut
alpenews.al
E FUNDIT/ Sekuestrohen 4 BOMBA me telekomandë dhe heroinë. Kapet 52 VJEÇARI, ishte nga…
INTERVISTË ME PROF. EDMOND PANARITI
balkanweb.com
Pse “gabojnë” gjithnjë të huajt në Shqipëri?!
balkanweb.com
Pakti i Migracionit dhe përçar(t)jet nacionaliste
aktuale.mk
Pse po lulëzon populizmi? Përgjegjëse janë pjesërisht edhe mediat sociale
Mblidhet sot Kuvendi i PD, kush garon për Këshillin e ri Kombëtar
Zaganjori takim me Lu dhe Vlahutin: Me rëndësi reforma në drejtësi
boldnews.al
Tre deputetet e Partisë Socialiste që nuk kanë mbajtur asnjë përgjegjësi për plagjiaturën
kallxo.com
Lavdet e eprorëve të ushtrive mysafire për FSK-në
boldnews.al
Daçiç: Vuçiç thotë se është irrituese për fuqitë e mëdha
tesheshi.com
Juncker: Viktor Orban, një përhapës i lajmeve të rreme
Presidenti i Austrisë Heinz Fischer, takim me krerët e shtetit në Kosovë
Zgjedhjet, Wollfarth: Bashkëpunim teknik. Kryeprokurori? I paanshëm
sot.com.al
Përplasje mes studentëve, disa kërkojnë të mblidhet Parlamenti, Këshillat Studentorë kundër, PS gati për seancë të jashtëzakonshme
sot.com.al
Qeveria nis punën për kërkesat e studentëve, nënshkruhet marrëveshja me Gjermaninë për investimin 18 mln euro në konvikte
sot.com.al
Venecia i jep goditjen përfundimtare opozitës: Vetingu në politikë mund të përdoret për qëllime arbitrare
boldnews.al
Braçe sulmon Blushin: U bëre si Edi Rama
Rruga e Lumit të Vlorës, impakt në turizëm e bujqësi
sot.com.al
NATO ndez motorët për bazën e Kuçovës, zv/sekretarja e Përgjithshme nis konsultat me qeverinë, zbardhen detajet e takimeve në Tiranë
sot.com.al
Basha nis spastrimet në PD, përjashton nga Këshilli Kombëtar Bregun, Rulin, Boden e Patozin, rikthen Gazmend Oketën
sot.com.al
Shkodra dhe Devolli ngrihen kundër çmimit të karburanteve, banorët e Unazës së Re vijojnë protestën kundër projektit
kallxo.com
Rrëfimi i ish-dashnores të të akuzuarit për grabitje
ekonomiaonline.com
Suhareka po përballet me mungesë të fuqisë punëtore
Kosovë, udhëtim në zemrën e Ballkanit
sot.com.al
Komisioni i Venecias ndan PD-PS, Hysi: KiE rrëzoi propozimet e opozitës. Bylykbashi: Të ulemi të dialogojmë
sot.com.al
Rama dhe Basha përplasen në distancë, kryeministri: Artist u mbyte nga vetingu yt. Kreu i PD: Asgjë nuk të shpëton nga lidhjet me krimin
sot.com.al
Ferhati: Ja pse “Venecia” rrëzoi nismën e opozitës për vetingun në politikë, drafti i PD-LSI shkakton pasiguri në sistemin e drejtësisë
koha.net
Sot edhe një tentim që dialogun ta marrë Kuvendi
AXHENDA NDËRKOMBËTARE 15.12.2018
balkanweb.com
Rrëfimi i Osmanit: Halili më dhuroi 10 mln lekë, si më zhgënjeu Takaj
sot.com.al
SHBA-BE grup pune për organet antikorrupsion, zbardhen 40 dosjet e para që do marrë në dorë SPAK, nga çështja e Llallës, te paditë ndaj Metës e Berish
Lulzim Basha: Rifreskoni anëtarësinë në secilën degë
Prof. Dr. Myslym Pashaj/Demokracia rrëshqet në diktaturën “berishiane”
boldnews.al
Veseli i përgjigjet Erdoganit: Nuk i nënshtrohemi presionit të jashtëm, deklaratat janë shqetësuese
Këto janë fjalët e vajzës së Komandantit Legjendar Adem Jashari, pas formimit të ushtrisë
Bëjeni VETTING-un ose e imponojnë ndërkombëtarët
Treshes Thaçi-Vuçiq-Rama iu ngeci në fyt ndarja
syri.net
Që nga koha e Gjergjit të Madh, nuk e kemi ngritur dot kokën askund Komentet
Konica, mjeshtër i hollë i gjuhës shqipe
sot.com.al
Korruptokracia, si "monument" i mbrojtur!
boldnews.al
Ja kush janë 10 ndërtuesit më të fuqishëm në Shqipëri
Prof. Alqi Naqellari/A është FMN nga Shqipëria?
Elbasani me stadium “luksi” dhe me “KURUM”… helmues!
boldnews.al
Oferta e Zaevit për shqiptarët më e keqe se e Gruevskit
Tërmetet po “shkundin” botën e janë afruar në Greqi, sizmologët shqiptarë “flenë” në zyra
Foto-Transformimi i Parkut të Liqenit, mol i ri për varkat e kanoet
LONDËR – MI5: ISIS-i ende një kërcënim për Europën
Hotel Plaza shitet tek kinezët për 110 milionë euro
Merr fund maratona, zgjidhen anëtarët e KLP dhe KLGJ
Holanda: Ja pse kërkojmë rikthimin e vizave
Agjentë të SHISH zbarkojnë në Elbasan dhe Cërrik
boldnews.al
Donald Lu: Ka prova për Tahirin, do ia lëmë në dorë…
TIRANË/ Numërohen 629 nga 1198 kuti, PS kryeson me 17 deputetë
boldnews.al
Eurodeputeti Fleckenstein: Amerikanët po ndjekin me vëmendjen hetimin për Saimir Tahirin
Andrea Petromilo/ Politikat e munguara për turizmin shqiptar
Ministrat Ahmetaj dhe Ekonomi betohen para Presidentit Nishani
ina-online.net
Kosova formon ushtrinë, vjen reagimi nga BE-ja
Ministri Damian Gjiknuri u premton takim, minatorët ndërpresin grevën
Historiku i formimit të TMK-së (VIDEO)
ina-online.net
Ushtria e Kosovës – një “Made-in U.S.A!” ne Ballkan!
Komisioni i Sigurisë, Gjokutaj: Sekuestruam 9 mln euro para të pista gjatë vitit 2017
Procesi për zgjedhjen e kreut të KQZ, Majko: Denar Biba dhe Lefterie Luzi, kandidatë për t’u vlerësuar
epokaere.com
Lekaj thotë se Shpend Ahmeti do të jetë bashkëkryesues i ekipit negociator
ina-online.net
T’ua mbyllim dyert dhe gojët atyre që punojnë për kauzat e huaja dhe flasin për shqiptarinë
Sot Kongresi i PD. Basha, lideri i një partie në rritje dhe europiane
koha.mk
Albin Kurti kujton Mujë Krasniqin dhe 41 dëshmorët e rënë në Gorozhup
Nis rehabilitimi i varrezave të dëshmorëve në 12 qarqe, Xhaçka: Respekt e dinjitet për të rënët!
epokaere.com
Jetësimi i ushtrisë, akti i sendërtimit të plotë të shtetformimit të Kosovës
Rusia dhe Serbia pajtohen, ja çfarë po planifikojnë të bëjnë sonte
sot.com.al
Braktisi mbledhjen e PD-së/ Arben Imami: Ja pse qeveria ndodhet përballë me popullin
Drejtësia e re në ‘Repolitix’/ Avokati Vishaj: Pas 10 shkurtit të gjithë ish-kryeministrat nga 1991 në filtër - Shqiptarja.com
vizionplus.tv
Këshilli Kombëtar i PD: Ikin të vjetrit, kthehet Oketa/ LISTA ZYRTARE
Meta në SHBA: Shqipëria aleate besnike, të forcojmë bashkëpunimin
sot.com.al
"Këta studentë kanë lindur në kohë krismash", pedagogia bën komentin epik për protestën
gazetablic.com
Haradinaj: Ky është emri i Ushtrisë së Kosovës
boldnews.al
Kuvendi i PD/ Del lista me 350 kandidatët për anëtarë të Këshillit Kombëtar (EMRAT)
Kina drejt një epoke të re të zhvillimit ekonomik dhe financiar
gazetaexpress.com
Festë në Mitrovicën jugore, protestë në veri
cna.al
“Më zuri stuhia në rrugë”/ Mësuesja rrëfen në “Stop” tmerrin që përjeton për të shkuar në punë
insajderi.com
Komuna ku nuk vërehet asnjë shenjë feste për Ushtrinë e Kosovës - revoltohen qytetarët
Burg inspektorit të IKMT. PD e akuzonte për vrasjen e Azem Hajdarit (Emri)
Heshtje në Tiranë për formimin e ushtrisë së Kosovës
tvklan.al
Liderët shqiptarë urojnë Kosovën për krijimin e ushtrisë
balkanweb.com
Lotët e shpresës, Musai niset për kurim në Itali
Mblidhet komisioni për Reformën Zgjedhore
Dhuna brenda stadiumeve derdhet edhe jashtë, policia në luftë kundër …banderolave
“Rilindja e Qyteteve”, Rama: Bëjmë për Lezhën sa s’është bërë 20 vjet!
Festohet 70-vjetori i Çlirimit të Korçës
Lë jashtë Patozin, Bregun dhe Boden, kush janë propozimet e Bashës
kallxo.com
Vuçiq: Ushtria e Kosovës u formua ilegalisht
Deçan, festë për krijimin e Ushtrisë (VIDEO)
rtsh.al
BBC: Ushtria dhe taksa ndaj importeve serbe e nxjerrin vendin jashtë pistës së rrugëtimit të tij Euroatlantik
rtsh.al
Tryeza për median publike, RTSH me hapa të shpejtë drejt transformimit
Harxhi: Nuk është Rama i fortë, por opozita e dobët
Zv/sekretarja e Përgjithshme e NATO-s vizitë zyrtare në Tiranë
koha.mk
“Ligji i skllevërve”, mijëra hungarezë në shesh kundër qeverisë
Politika shqiptare përshëndet themelimin e Ushtrisë së Kosovës
Këshilli Kombëtar i PD/ Basha kthen disa nga kritikët, lë jashtë Patozin, Bregun e Boden
Ahmetaj: Biznesi po konsolidohet ekonomikisht dita-ditës
Starton edicioni i II-të i projektit “Re-Debate – Rigjallërimi i Kulturës së Debatit”
boldnews.al
President nga populli
insajderi.com
“Nga vallja deri tek bakshishi” - Momentet qesharake në ditën e krijimit të Ushtrisë së Kosovës
aktuale.mk
Zaev: Përforcojmë kapacitetet e komunave për pjesëmarrje serioze në progresin dhe zhvillimin e përgjithshëm ekonomik (video)
indeksonline.net
BAC, KOMANDANTËT e quan në vend amanetin!
Numri dy i NATO-s vizitë në Tiranë, takon ministrin Bushati
Manastirliu inspekton në mbrëmje qendrën shëndetësore Laprakë: Shërbim 24 orë për urgjencat pediatrike
alsat-m.tv
Zoran Zaev, kundër ushtrisë së Kosovës
Conte thotë se janë afër një marrëveshje me Bashkimin Evropian për buxhetin e vitit 2019 - Arbresh.info
koha.mk
Maqedonia si oazë, lojtarët nga Maqedonia po “pushtojnë” Shqipërinë
Rrëmbyesit e protestave, nesër kanë protestë
Një shembull i një shërbestari të Shqipërisë
Ushtria, Gjermania bën thirrje të mos ketë përshkallëzime në Kosovë
Posta Shqiptare shërbime cilësore në funksion të qytetarëve
Shqipëri-Kinë, forcim të dialogut në të gjitha nivelet
Sefer Pasha/ Takim emocional për Shtjefën Gjeçovin në Zym të Kosovës
epokaere.com
Veseli, Limaj dhe Gashi me foto të përbashkët pas votimit të ushtrisë
Kreshnik Hashorva: 27 janari, dita në mbrojtje të viktimave të holokaustit nazist ndaj hebrenjve
Misteri i masakrës në “Panda Café” në Kosovë ende i pazgjidhur edhe pas 20 vjetësh
Kelmendi: Ushtrinë ta drejtojnë profesionistët
Meta uron Krishlindjet: Dashuria sjell besim, ndryshimi nis nga vetja
The Guardian: Serbia po shqyrton të ndërhyjë me ushtri në Kosovë
Edmond Spaho: Pyetjet që vënë me shpatulla për muri Ministrin e Energjisë
sot.com.al
Vjedhja e parave të bankës në Durrës, numri 2 i PD bën paralajmërimin e fortë
KPK i konstaton probleme në pasuri, Qato: Nuk dija që do vinte kjo ditë
Guardian: Serbia po e shqyrton ndërhyrjen e armatosur në Kosovë
Dita e 41-të e protestës te Unaza e Re/ PD dhe LSI: Bashkohuni me studentët të rrëzojmë Ramën - Shqiptarja.com
insajderi.com
Vetaksidentohet shefi i kabinetit të ministrit nga Ferizaj: Ka qenë mëngjes dhe rruga me borë
ina-online.net
Azizi Besës “godet’ Zaevin për ushtrinë e Kosovës: Paske reaguar para vëllaut tënd Vuçiç
Fakulteti Histori-Filologji zbaton VKM-në, përjashtohen nga tarifat studentët ekselentë
ekonomiaonline.com
20 vjet nga rasti “Panda”, autorët e krimit makabër ende nuk u gjetën
VestiSa sednice Komisije za spoljne poslove
VestiSa sednice Komisije za nadgledanje javnih finansija
gazetaexpress.com
Nis epoka e gjobave! Zbardhet ligji 'anti- shpifje' i Ramës
Çmimet Kombëtare të Letërsisë 2017, shpallen kandidatët
koha.mk
Katër sfidat e Procesit të Prespës
Myftiu Tërnava u prit në takim nga sekretari i përgjithshëm i Rabitas, Al Isa
SHBA: Formimi i ushtrisë, e drejtë sovrane e Kosovës
MPJ reagon ndaj deklaratës së BE-së për Ushtrinë e Kosovës
Kisha Ortodokse Ruse e kërkon ndihmën e Kombeve të Bashkuara për ndarjen e Kishës Ukrainase
Xhaçka me sekretaren e NATO-s: 3-fishuam trupat në Afganistan
evropaelire.org
Shqipëria uron Kosovën për Ushtrinë
insajderi.com
E kaluar e djalit të Fatmir Sejdiut, kandidat për drejtor të Telekomit
Reagon Serbia pas votimit për ushtrinë në Parlamentin e Kosovës
“Bëhuni gati, do vijnë 10 mijë ton drogë drejt jush!” Terrorizohet gazetari italian
kallxo.com
Bogujevci: Shumë shpejt do të jem me të gjithë ju për të festuar
Reagon Rusia: Të vetmit që mbështesin shqiptarët e Kosovës janë Amerika
Gjermania dhe Franca mbështetje Shqipërisë për reformëm në sektorin energjitik dhe krijimin e Bursës të Energjisë
tetovasot.com
Kasami: “Bac u kry”, ti e flijove familjen tënde që Kosova t’i përjetojë këto ditë madhështore
mia.mk
Prishtinë: Me Ushtrinë e Kosovës përmbyllet shtetësia e Republikë së Kosovës
Bizneset marrin 99% të shërbimeve, online
Mosbindja civile, procedohen penalisht 23 persona për bllokimin e rrugës në Milot
Nard Ndoka: Ky grup dikur ka kafshuar të tjerët në PD, tani duan kryetarin
Gjermania dhe Franca mbështetje Shqipërisë për reformën në sektorin energjetik dhe krijimin e Bursës të Energjisë
koha.mk
Zëvendëssekretarja e NATO-s për vizitë në Tiranë
boldnews.al
Kush e firmosi dekretin për të kthyer Buxhetin? Ilir Meta ishte dje jashtë vendit, duke …
Rakiq: Asnjë forcë ushtarake, pos KFOR-it, nuk mund të shkelë në veri
aa.com.tr
"Hetimi saudit mbi vrasjen e Khashoggit, i pamjaftueshëm"
Me rektorët e dekanët për 8 pikat dhe jo vetëm | Zeri Popullit
cna.al
Inaugurimi i QTU/ 4 ditë Festë dhe Ulje, bllokohet Autostrada Tiranë-Durrës
aa.com.tr
“Shqipëria është faktor stabiliteti në Ballkanin Perëndimor"
shekulli.com.al
Kurz: Progresi në Ballkanin Perëndimor ka qenë i ulët
rtsh.al
Kosova ka tashmë ushtrinë e saj, Veseli: "Urime ushtarë! Prej sot GATITU!"
Rrëfimi i gjeneralit Kosta Karoli/ Konflikti i armatosur, gati 300 mijë ushtarë për 24 orë dhe si realizohej për 3 minuta zjarr i përqendruar në rast
Zëri i Amerikës: Venecia kundër PD për vetting-un e politikanëve | Zeri Popullit
Studentët kërkuan seancë të jashtëzakoshme parlamentare, Balla: PO! | Zeri Popullit
balkanweb.com
PDIU krah studentëve: Rama të lërë lojën e kungulleshkave
shekulli.com.al
Unaza e Re, të gjitha rrugët të çojnë te Rama
shekulli.com.al
Tokat e Zëna, 1400 pronarët që do të marrin 800 milionë lekë
rtsh.al
Bushati pret Gottemoeller: Rrezja e stabilitetit të NATO-s të jetë e pacënueshme !
rtsh.al
Lleshaj: Të hiqen postblloqet në rrugë, jo më policë në semaforë
rtsh.al
Rrugëtimi i UK-së, kujtohen 41 të rënët në betejën e Pashtrikut
ina-online.net
Ramush Haradinaj: S’ka mik më të mirë për paqen se FSK-ja, por s’ka as armik më të keq për armiqtë e paqes
shekulli.com.al
Komisioneri kërkon rihetim të pasurisë, Brati: Shteti ka humbur dokumentet
rtsh.al
Brexit, BE nuk plotëson kërkesat e May
ekonomiaonline.com
Përkujtohen Dëshmorët e Kombit, Astrit Bytyqi, Hysni Kajtazi dhe Besim Qarri
gazetainfokus.com
Ja kush ishin komandantët e TMK-ës e FSK-ës deri tani
18.8 milionë euro investime për kampuset universitare. Nënshkruhen 3 marrëveshje bashkëpunimi mes qeverisë Shqiptare, qeverisë së Republikës Federale
koha.mk
Dialogu midis Prishtinës dhe Beogradit vazhdon më 26 shkurt
Xhaçka pret sekretaren e NATO-s, Gottemoeller: Do të investohet 51 milionë euro për Forcat e armatosura në Kuçovë - Shqiptarja.com
Anglishtja e Venecias për vettingun në politikë përplas Ramën e Bashën në distancë
kallxo.com
Deputetët që nuk morën pjesë në votimin e Ushtrisë
Ushtria e shumëpritur festohet me valle në sheshin e Prishtinës
Mogherini: Anëtarësimi i Serbisë në BE varet nga raportet me Kosovën
Spaho: Sipas Raportit të KLSH, Edi Rama 2 milionë e 120 mijë euro korrupsion në ditë
boldnews.al
“Guruja i Damian Gjiknurit ka shkuar te Rama në Surrel”
SOFT NEWS – Ish-presidenti 76-vjeçar hap llogari në… Twitter!
koha.net
AAK-ja pretendon 3 shkelje ligji për objektin e Shkollës së Muzikës në Prizren
DITA 10-të/ Studentët vijojnë rezistencën para Kryeministrisë: Plotëso kërkesat!
IEA: Lojtari më i madh i naftës nuk është Arabia Saudite
STRASBURG – KiE i shqetësuar për ligjin e ri hungarez për gjykatat
LDK: Meritën për ushtrinë e ka Ibrahim Rugova - RTV21
periskopi.com
Çka ka Lista Serbe? Formon Shtab të Krizës
Bushati-Gotemoeller: Shqipëria, pikë ankorimi i NATO-s për ruajtjen e paqes dhe stabilitetin në rajon - Ministria per Evropën dhe Punët e Jashtme
koha.net
Historiku i FSK-së – rruga drejt Ushtrisë
KPK nis hetimin administrativ për Fatos Qaton vetëm për kriterin e pasurisë - Shqiptarja.com
BE – Shitja e makinave bie për të tretin muaj radhazi
shekulli.com.al
Nuk pranohen kërkesat, deputetë të PD-LSI shpëtojnë mandatet
Komandanti i Koshares: Zoti para ne mbrapa, fitorja është e jona
ekonomiaonline.com
Qytetarët të emocionuar: Ditë historike për Kosovën
Vettingu në politikë/ Basha e lexon ndryshe Venecian, sulmon Ramën: Nuk kupton shqipen, pale anglishten - Shqiptarja.com
koha.mk
Bler: Londra dhe Brukseli të përgatiten për referendum të ri për Brexit-in
sot.com.al
Numri 2 i NATO-s vjen në Tiranë: Jep lajmin e mirë për Forcat e Armatosura, do investohen miliona euro për modernizimin e tyre
18.8 milion Euro investim për konviktet/ Firmoset marrëveshja ndërmjet qeverisë Gjermane dhe Këshillit të Ministrave Shqiptar
kallxo.com
Bekim Jashari uron për Ushtrinë
FAKTET/ Komisioni i Venecas rrëzon PD për Vettingun në politikë. Ja si Gazmend Bardhi i Bashës mashtroi sot mediat duke dërguar një Fake News
Alban Dudushi sqaron si u përzgjodhën studentët që u përballën me Ramën në Top Show
botasot.info
Liljana Luani, mësuesja e fëmijëve të ngujuar, ndër 50 mësuesit më të mirë në Botë
portalb.mk
Lufta e Sofjes kundër ndotjes së ajrit: Tatimi për vetura do të paguhet sipas eko-standardeve
Musliu: Meritor për ushtrinë janë dëshmorët e kombit
Hoti: Kosova priti gjatë, më në fund ka Ushtrinë e saj
Media serbe pas formimit të ushtrisë së Kosovës: Festë në Kuvend, KFOR në Mitrovicë
insajderi.com
Pas votimit të Ushtrisë, nis festa e qytetarëve në Prishtinë
epokaere.com
Shqiptarë, urime ushtria!
koha.net
Udhëheqësit e Shqipërisë urojnë formimin e Ushtrisë së Kosovës
exit.al
Forca e Sigurisë së Kosovës merr rolin e një ushtrie
kallxo.com
Dokumentari ‘Thellësia Dy’ shfaqet sot në Kino Armata në Prishtinë
Kosova tashmë ka ushtrinë e saj, parlamenti miraton 3 projektligjet
indeksonline.net
Vuçiq dhe krerët ushtarak “vizitë të jashtëzakonshme” te kufiri me Kosovën
Punimet tek “Harry Fultz”, Përplasje bashki-polici
syri.net
FOTO/ Vettingu në politikë, Komisioni Venecias i jep të drejtë PDNishani: Kosovë, së shpejti në NATO! Komentet
Apostolova dhe ambasadorët në Kuvend
lapsi.al
Vetingu në politikë/ Komisioni i Venecias thotë fjalën e fundit për nismën e opozitës
indeksonline.net
Bosch mbron Kosovën për ushtrinë, del kundër propagandës serbeTemat:
ina-online.net
SHBA mbështesin Marrëveshjen e Prespës, porosia e sekretarit Pompeo
SHBA – Google hap dyert e bamirësisë
Ilir META/ Të gjithë ata të cilët kërkojnë të vënë pikëpyetje mbi vlerat e LANÇ-it jo vetëm që bëjnë një faj të madh por i kundë
Të rinjtë sfidojnë shiun, nisen në këmbë nga Miloti drejt Tiranës (FOTO)
portalb.mk
Manipulimet me ndjenja, nuk e bëjnë të besueshëm tekstin
“HYATT”, marka ndërkombëtare e hotelerisë me 5 yje vjen në Shqipëri në bashkëpunim me Grupin Kastrati
Shqiptarët e Maqedonisë festojnë krijimin e Ushtrisë së Kosovës
Turqia shpreh kënaqësinë dhe nënvizon mbështetjen për negociatat e Jemenit
FISHË TEKNIKE – 10 datat kyçe të 2019-ës
insajderi.com
Deputetët e transformojnë FSK-në në Ushtri
koha.mk
Blumberg: I mundur që konflikti i ardhshëm mes NATO-s dhe Rusisë të jetë në Ballkan
Studenti 74-vjeçar ka dy fjalë për Ramën: "Ne nuk gënjehemi nga këmba e lyer e ujkut"
koha.net
Përmbyllet fushata ndërgjegjësuese në sektorin e arsimit për mbrojtjen e të dhënave personale
Zbulohet qëndrimi i Komisionit të Venecias për Vettingun e politikanëve
sot.com.al
Protesta/ Studentët e Lezhës marrin vendimin e rëndësishëm
tetovasot.com
Lideri invalid, partia patericë!
koha.mk
Policia e Kosovës: Situata në Veri të Kosovës e qetë
Gjermania: Kosova të anulojë tarifën doganore ndaj Serbisë
Rusi, Gjenerali Clarck: Turqia po bashkëpunon me ISIS
lapsi.al
Shikoni LIVE/ Shiu dhe i ftohti nuk ndal studentët, të gjithë mblidhen para kryeministrisë
5 milionë euro investim në zonën e Alpeve për zhvillimin e turizmit
gazetablic.com
Çarten mediat serbe, thonë se Haradinaj po provokon
VIDEO/ 'Hapen tre tunele në rrugën e Arbrit, nis ndërtimi i Urës së Vashës'
exit.al
Kur të rrëzon propaganda jote
ina-online.net
Zhvillime të reja në veri, KFOR i vendos tanket tek ura
Spiunia seksi nga Rusia e pranon: Punova kundër SHBA për Putinin
koha.mk
Vuçiqi e quan Kosovën shtet terrorist dhe banditesk
epokaere.com
Deputetja Musliu nderon dëshmorët para votimit të ushtrisë
ina-online.net
Përplaset fuqishëm me makinën e policisë, lëndohet 46 vjeçarja nga Kumanova
“Kopili Vuçiq na e la kopilin në Kosovën Veriore”
ina-online.net
Komuna e Preshevës përfiton edhe një projekt në mbrojtje të mjedisit!
Thaçi: Themelimi i Ushtrisë, mënyra më e mirë për ta përkujtuar Mujë Krasniqi
kallxo.com
Musliu: Me ushtrinë e Kosovës finalizohet misioni i dëshmorëve
boldnews.al
Pas kërcënimeve, ja si mbrohet kryeprokurori Llalla në Korçë
Ngritja e KLGJ, Gjonaj: Faqe e re në sistemin e drejtësisë
balkanweb.com
Studentët e gdhijnë para Kryeministrisë, çfarë plani kanë sot
Monika Kryemadhi: Edi Rama që është peng i krimit, peng i drogës, peng i armiqve të shqiptarëve
Rexhep Selimi: Nuk po formojmë sot për herë të parë ushtri
tesheshi.com
Bloomberg: Bosnja në NATO, fronti i ri i përplasjes NATO – Rusi
mia.mk
Mitrovica e Veriut u gdhi me flamuj të Serbisë
AXHENDA NDËRKOMBËTARE 14/12/2018
telegrafi.com
ShBA-të mbështesin marrëveshjen e Prespës
Kosova do një ushtri të vetën, Serbia kërcënon
alpenews.al
SKANDALI/ Djali i Fatmira HAJDARIT lokal në Qytetin STUDENTI, përfitoi 140 mijë euro nga…
Fushata, pakti Rama-Basha ndaloi posterat e flamujt
Kroaci /Ftohet prodhuesi i makinave Hyundai për të ndërtuar një fabrikë
Ndihma e MCC-së është ftesë për përparim të Kosovës
Kryeministri Rama në Parlament: Protesta e studentëve është shuplakë për qeverinë
Titujt ekonomikë të shtypit të shkruar, 14 dhjetor 2018
PROTESTA E STUDENTËVE, SHUPLAKË PËR QEVERINË
sot.com.al
Hetoi Lulzim Bashën për abuzimet me Rrugën e Kombit, prokurori Arben Kraja del i pastër para vetingut
boldnews.al
Tahiri dorëzoi mandatin, ja kush mund të hyjë në parlament emri
Presidenti Erdogan fton homologun irakian për vizitë në Ankara
sot.com.al
Pse është fshehur Erion Veliaj për kartën e studentit dhe a i nxori ai dokumentet për Unazën e Re për të zhdukur rivalët?
sot.com.al
Studentët zhvendosin protestën para Parlamentit, vijojnë të refuzojnë dialogun me qeverinë, protesta edhe në rrethe
Kosova bëhet sot me ushtri
Taksa godet tregtinë e ligjshme, kontrabanda vlon në veri
Lista të zeza për politikanët zhvatës, të izolohen e të ndëshkohen
sot.com.al
Ilir Meta e Sali Berisha aleancë për të destabilizuar vendin, presidenti kthen buxhetin dhe bllokon qeverinë, PD-LSI përgatiten për revolta më 25 dhje
sot.com.al
Grabiti “Porshin” dhe plagosi policin në shkëmbim zjarri, 22 vjeçari dënohet me 24 vite burg
Ruçi dhe plani i PS-së për mbrojtjen e Tahirit
Pesë top-procedurat jokirurgjike më të popullarizuara për festat e fundvitit
Meta inspekton punimet për rikualifikimin e Skraparit: Përfshirja në projektin TAP, arritje historike
boldnews.al
Turqia e ashpër me BE-në, i kujton Rusinë: Ju kemi pritur 60 vjet
Nis abuzimi me çmimet e trageteve
Frank SHKRELI/ Korrupsioni dhe të drejtat e njeriut
​Turqia: Rusia po gabon rëndë me ndërhyrjen në Siri
Ahmetaj: Tolerancë “zero” për shkelësit në tregun e hidrokarbureve
boldnews.al
“Ne jemi si nata me ditën, dhe ti s’do më lesh kurrë vetëm…”, dedikimi i motrës për Marjo Majollarin
boldnews.al
Admir Tafilaj mungon në gjyq, dështon seanca e parë. Ja akuzat e prokurorisë
Prokuroria e Katanias kërkon 18.8 vite burg për Moisi Habilaj
Isa Mustafa zgjidhet në krye të Kuvendit të Kosovës pa PDK
Frank Shkreli: Vjet në Romë – Sivjet në Prishtinë
ina-online.net
KANDIQ: Përgjegjës për vrasjen në “Panda” janë organet shtetërore serbe

Arrestohet ‘Babalja’, kapet në qendrën e azilit në Prishtinë

Lexo 11.10. 17:44

Arrestohet ‘Babalja’, kapet në qendrën e azilit në Prishtinë

Është arrestuar sot në Prishtinë, Albert Veliu, i njohur si “Babalja”. Albert Veliu është arrestuar në qendrën e azilit në Prishtinë. Lajmi bëhet i ditur nga mediet kosovare, të cilat shkruajnë se Veliu është dërguar menjëherë në paraburgim. (në përditësim) * * * Prokuroria mori sot në pyetje Fredi»»»

You can read more about this at Osservatorio Italiano