boldnews.al
Paralajmëron Erdogan: Në rast se SHBA nuk mban premtimet, do godasim me vendosmëri më të madhe
FOKUS – BE i kërkon sqarime Francës dhe Italisë për buxhetin 2020
kohajone.com
Deputetët e opozitës së re kërkojnë interpelancë urgjente për 11-vjeçarin në Siri
shqiptarja.com
Komisioneri Publik kërkon shkarkimin e kryeprokurorit të Kavajës
Erdogan në Rusi: Nëse premtimet nuk përmbushen, operacioni do të vazhdojë me më shumë vendosmëri
sot.com.al
A do t’i bindin dot deputetët e opozitës së re që të miratojnë Reformën Zgjedhore sipas porosive të Bundestagut? Deputeti i PS zbulon rrugën që do të
kallxo.com
Parregullsi në numërime, në Drenicë u hiqen votat kandidatëve të LDK-së
cna.al
Tabaku ngre tonet ndaj Ramës/ Shqipëria ka bërë vetëm regres, penalizoi edhe Maqedoninë e Veriut
balkanweb.com
Rasti i vogëlushit shqiptar në Siri, 8 deputetë kërkojnë interpelancë urgjente në Kuvend
SOS rikthimit të Ballkanit tek armët, projektet dhe mendjet e ndryshkura
gazeta-shqip.com
Turqit vërshojnë në Ballkan/ Në tre vjet, rritet ndjeshëm numri i azilkërkuesve nga Turqia
Koreografi Dedin Suli: Si konkurrova për valltar përpara rusit Georgi Perkun, Panajot Kanaçit, Mustafa Krantjes
shqiptarja.com
Zaev do vizitojë Romën, Italia mban gjallë shpresën e Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë për negociatat
rtsh.al
Basha: Rama dështoi të na afrojë me Evropën
noa.al
11-vjeçari në Siri, deputetët e opozitës së re kërkojnë interpelancë me Gent Cakaj
gazetainfokus.com
Kandidati i PDK-së sfidon Saranda Bogujevcin e VV-së për lënien e duhanit
Nobelistët në ekonomi, Modeli si shkenca shëron sëmundjet e rënda sociale.
kosova-sot.info
Vjen kërkesa për Kurtin: E mbështesin edhe ndërkombëtarët, ja pse duhet të shkarkohet Thaçi
Durrës, Sako: Të rinjtë projekte dhe ide konkrete për zhvillimin e Durrësit
alsat-m.tv
“Zgjedhjet e 12 prillit”, partitë akoma nuk kanë vendosur për koalicionet e mundshme
Konflikti sirian, ky është plani i Gjermanisë, shpalosur nga shefja e mbrojtjes
Italia përpjekje për "korrigjimin e padrejtësisë" së BE, Zaev vizitë zyrtare në Romë më 29 tetor
gazeta-shqip.com
Italia lufton t`i mbajë gjallë shanset e zgjerimit, Zaev javën tjetër në Romë
balkanweb.com
Tirana nis turin e forcës, Mema nuk e ndryshon skuadrën fituese
Kryetari i Kuvendit, z. Gramoz Ruçi, priti Ambasadorin e Malit të Zi, z. Dušan Mrdovic
shqiptarja.com
Dmitry Peskov: Forca e vetme e armatosur dhe e ligjshme në Siri janë forcat e armatosura të Federatës RuseSoçi/Rusi, Erdogan takohet me Putin, Preside
kallxo.com
Opozita në Ferizaj fajëson pushtetin për dobësitë e evdientuara nga Auditori
koha.mk
Izet Curri dhe Instituti i tij i Modës, abazhurët e Çarshisë së Shkupit
boldnews.al
Lidhjet e politikës me grupet kriminale/ Paralajmëron ish-polici: Do flas për dosjet sekrete
boldnews.al
Përplasja te “opozita e re”/ Reforma Zgjedhore, Korab Lita i zë vendin Rudina Hajdarit
kallxo.com
Në Komunën e Ferizajit diskutohet për ngecjet në zbatimin e rekomandimeve të Auditorit
boldnews.al
Mallkimi i Alvinit dhe jetimëve në kampet e ISIS për qeverinë tonë
shqiptarja.com
Gjermani, Karrenbauer: Gjermania dhe NATO të kontrollojnë 'zonën e sigurisë' në veri të SirisëSoçi/Rusi, Erdogan takohet me Putin, Presidenti turk: Sk
Brukseli vlerëson buxhetet 2020 – Italia dhe Franca mbishpenzojnë. Spanja, Portugalia dhe Belgjika, pa plane
Kur Mbreti Zog solli në Shqipëri eshtrat e Naim Frashërit (FOTO LAJM)
rtsh.al
PD për koncesionet e portit të Kepit të Rodonit dhe Sarandës
TURQI – Erdogan kundërshton Macronin për zgjatjen e armëpushimit në Siri
shqiptarja.com
1 vjetori i vrasjes se Kacifas shton tensionet në Dropull, reagon Lleshaj: Nuk presim incidente, masat e sigurisë shtohen vetëm në rast nevoje
periskopi.com
Shqetësim: Facebook-u zbulon operacione që mësynin ndërhyrjen në zgjedhjen e presidentit amerikan më 2020

Mehmetaj: Rama do “Shtet brenda Shtetit”, ja aksioni i opozitës

Standard 11.07. 21:44

Mehmetaj: Rama do “Shtet brenda Shtetit”, ja aksioni i opozitës

Nënkryetarja e LSI-së, Kejdi Mehmetaj në një interviste per “Koha Jone” eshte shprehur se Samiti i Poznanit tregoi vlerësimin zero ndaj Shqipërisë . Ku po shkon opozita? Për nënkryetaren e LSI-së, Kejdi Mehmetaj, opozita ka vendosur ti qëndrojë besnike kauzës për një Shqipëri demokratike, ku sundon»»»

Koha Jone 11.07. 10:56

Nënkryetarja e LSI, Mehmetaj: Rama do “Shtet brenda Shtetit”, ja aksioni i opozitës

Intervistë për “Koha Jonë”, nënkryetarja e LSI-së, Kejdi Mehmetaj: Në Samitin e Poznanit u pa qartë që vlerësimi ndaj Shqipërisë është zero dhe jo vetëm si pasojë e një qeverie të dobët e të paaftë Intervistoi: Redjon Shtylla Ku po shkon opozita? Për nënkryetaren e LSI-së, Kejdi Mehmetaj, opozita k»»»

kohajone.com
You can read more about this at Osservatorio Italiano