gazetablic.com
“Sekreti” i karantinave të coronavirusit, a funksionojnë me të vërtet ato?
preshevajone.com
Mbi 70 gazetare nga Tirana -UGSH ne Preshevë. Kryetari Cipa: Me ketë vizite plotesuam kerkesen dhe deshiren e kolegut tonë në Gjenevë
epokaere.com
Sami Musa zgjedhet deputet në Parlamentin e Hamburgut
telegrafi.com
Reshitaj: Po të dëgjojmë LDK-në, duhet të presim edhe 30 vite në ‘status quo’
koha.mk
Afrikano-amerikanët dhe dezinformimi në mediat sociale Privacy Overview
shenja.tv
Mini-shengeni nuk mund të bëhet pa Kosovën
Kush flet për Shqipëri të madhe, tani do duhet thjesht të heshtë, nuk ka mundësi të më akuzojnë edhe për minijugosllav dhe për shqiptaromadh
AFGANISTAN – Ghani: Përparime në bisedimet SHBA-talebanë
Akti Normativ/ SPAK kërkon miratimin nga gjykata për 16 prona të sekuestruara
tetovasot.com
Lëvizja BESA në 2018: Asnjëherë koalicion me LSDM (Video)
gazetainfokus.com
Zyra e Prokurorit të Specializuar ka dorëzuar aktakuzat e para
syri.net
Çështja e Teatrit/ Liçaj: SPAK merret me kartolina, kam 2 vjet në rrugë
kallxo.com
Spekulimet për karantinën e Koronavirusit ngjallin shqetësim në Kavajë
periskopi.com
Reshitaj e AAK’së: Me heqjen e taksës Kosova kthehet sërish në pikën zero
600 mln euro përmes eurobondit/ Ministria e Financave çeli garën për herë të dytë për përzgjedhjen e bankave
newsbomb.al
A ka në Shqipëri persona me koronavirus? Flet ministrja Manastirliu: 8 raste janë testuar... Ja kur do të hapen karantinat (E PLOTË)
shqiptarja.com
Zgjedhje në bashkitë pa kryetar? Meta: Pyesni zëdhënësin tim, se unë po merrem me 2 marsinEKSKLUZIVE/ Meta në '5 Pyetjet nga Babaramo': Nëse ma kërkoj
shqiptarja.com
Meta: Pse thirra Bashën në Presidencë dhe tre arsyet pse socialistët duhet të vijnë të parët në bulevard EKSKLUZIVE/ Meta në '5 Pyetjet nga Babaramo':
rtsh.al
SPAK dërgon aktet për 7 raste, për miratim sekuestroje në Gjykatën e Posaçme të Shkallës së Parë për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar
kosova-sot.info
Qeveria krijon grup punues që të identifikojë barrierat tregtare dhe mundësinë e heqjes së taksës
shqiptarja.com
Meta: Hapi i parë i grushtit të shtetit është uzurpimi i PS-së nga RilindjaEKSKLUZIVE/ Meta në '5 Pyetjet nga Babaramo': Nëse ma kërkojnë qytetarët do
boldnews.al
Dhurimi i apartamentit nga prindërit vë në vështirësi gjyqtarin e Apelit të Tiranës
boldnews.al
Kryetar i Gjykatës së Vlorës para vetingut/ Si ka ndryshuar pasuria e Skënder Halucit
boldnews.al
Anëtarja e Gjykatës së Posaçme përballet në KPK me pyetje mbi mos-deklarimet
shqiptarja.com
Thonë se pasuria të çmend!
exit.al
SPAK heq nga sekuestro pasurinë e një prej të dyshuarve që vranë Jan Prengën
kallxo.com
Harta e vendeve që janë prekur nga koronavirusi
gazeta-shqip.com
Kurti-Brnabiç në Londër/ Kryeministrja serbe pret foton, Kurti e “injoron”
insajderi.com
Gjashtë arsyet e ministres Haxhiu për anulimin e provimit të noterisë
Panairi Ndërkombëtar i Bujqësisë në Paris/ Çuçi, bisedime me Institutin e Blegtorisë për marrëveshjen e re të bashkëpunimit
Dosja Babale, historia e një mashtrimi. Publikohen për herë të parë dokumentat e plota dhe tabulatet telefonike (Pjesa I)
kosova-sot.info
Mediet turke: 13 ushtarë turqë vriten nga sulmi i avionëve rusë në Siri
shekulli.com.al
Kryeministri i Maqedonisë së Veriut: Besueshmëria e BE-së është në pikëpyetje
shqiptarja.com
Ministria i hoqi licencën, shkolla private e sfidon dhe sulmon Besa Shahinin: Nesër rifillojmë mësiminMbyllën shkollën nga frika e koronavirusit/ Mini
shekulli.com.al
Shefi i ri i CDU zgjidhet në prill

Brexit është momenti ideal për të bërë anglishten gjuhën e përbashkët të BE-së

Monitor 23.08.2019. 22:05

Brexit është momenti ideal për të bërë anglishten gjuhën e përbashkët të BE-së

Në pjesën më të madhe të kohës, që nga krijimi i tij, Bashkimi Europian kishte tri gjuhë kryesore. Gjermanishtja ishte gjuha e saj amtare. Frëngjishtja ishte regjistri i preferuar i diplomacisë së Brukselit. Anglishtja ishte gjuha e dytë që përdorej gjerësisht, shkruan The Economist. Por në vitet e»»»

monitor.al
You can read more about this at Osservatorio Italiano