cna.al
Erdogan e quan "martir"/ Funerali i ish presidentit egjiptian, Mohamed Morsi
syri.net
Edi Rama në delir total/ Lajm i mirë mos hapja e negociataveGjarpër në ambientet e KQZ-së, ja si e parashikojnë supersticiozët në lidhje me zgjedhjet
Tahiri: Të turpshme deklaratat e Hazirit për prishje të zgjedhjeve
boldnews.al
Takimi intim me gruan që e fundosi/ Prapaskenat e arrestimit në Tiranë, të të kërkuarit nga INTERPOLI
koha.mk
Lajçak: BE duhet ta mbajë premtimin dhe të hap kapitull të ri me Maqedoninë e Veriut
lapsi.al
Negociatat/ Hahn: Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut do të vlerësohen në grup
shekulli.com.al
Johannes Hahn: Nuk mund të jap garanci për negociatat në tetor
gazetablic.com
Këto janë çështjet kryesore që u diskutuan për Kosovën në BE
cna.al
Dështojnë marrëveshjet ekonomike Shqipëri-Kosovë/ Krasniqi jep alarmin
periskopi.com
Konjufca akuzon LDK’në për dështimin e opozitës për rrëzimin e Qeverisë
Tabaku: Nuk ka hapje negociatash pa meritë. Qeveria gënjeshtër me veshje ministri dhe hije shtetërore, më kujton historinë e Cernobilit
Negociatat, vendimi për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut do merret në grup në tetor
gazetainfokus.com
Vrasja e dyfishtë në Deçan, dëshmitari thotë se dy të akuzuarit kishin me armë në duar
javanews.al
Negociatat, Hahn: Gjermania kërkon më shumë kohë, dy vende mbeten skeptike
aktuale.mk
Galeria Nacionale e Maqedonisë së Veriut realizoi bashkëpunimin kulturor me Kosovën
Hahn e pranon: Kriza politike ka ndikuar te disa nga vendet e BE për negociatat
almakos.com
Kadri Veseli shkaktoi të qeshura gjithandej kur mbrëmë i shpalli luftë korrupsionit
rtsh.al
U premtoi rikonstruksionin e rrugëve në 2015, Veliaj rikthehet në familjen Duzha: “E mbajta fjalën”! 
balkanweb.com
Përgjimet/ “Jashtë kontekstit”, Balla: Mund të jem dhe unë
Konjufca për rrëzimin e Qeverisë: Nuk e kontaktojmë ‘Srpskan’, nëse votojnë ‘pro’ e mirëpresim
kallxo.com
Qeveria shpronëson pronat në fshatin e Fatmir Limajt për ndërtimin e Zonës Ekonomike
hashtag.al
Taulant Balla i bindur: Negociatat çelen në vitin 2019, edhe unë kam folur me Arben Keshin
insajderi.com
Veseli harron zotimin e mbrëmshëm, nuk e shkarkon të dënuarin për korrupsion
rtsh.al
Liderët e BE-së vendosin sot për hapjen e negociatave me Shqipërinë, apo vendimi do të shtyhet për në vjeshtë
gazetablic.com
Kryetari i Parlamentit të Turqisë me prejardhje nga Godanci i Vitisë
Procesi i integrimit, instrument unik dhe i pazëvendësueshëm për të ndërtuar një shtet funksional
exit.al
Komisioni i Ekonomisë miraton kontratat, 2 rrugë do kushtojnë më shumë se 250 milionë euro
Dekreti i presidentit është i vetmi ligj për zgjedhjet
E bujshme/ Transferta e radhës për Juventusin vjen nga PSG-ja, 7 mln euro në sezon
shqiptarja.com
Ekskluzive / Kryetari i QKK-së, Eduart Makri: Deri tani janë vlerësuar njerëzit edhe jo projektet, ja ndryshimet që do të bëj
Çfarë po ndodhë me rrëzimin e Qeverisë, Glauk Konjufca flet
koha.mk
PSP po humb besimin
syri.net
‘Mos bëni kaq zhurmë se unë polic jam’ - IRIQI bisedon me Pjerin Ndreun Komentet
rtsh.al
Veliaj: “Bulevardi ‘Zogu i Parë’ do kthehet në zonë komerciale"!
Fetai: “El Cheka” të mos luajë me ndjenjat e familjarëve të rastit “Monstra”, të na i dorëzon “bombat” (VIDEO)
klankosova.tv
Info Magazine: Ballafaqimi për vizat
portalb.mk
“Bombat” dhe “shpërthimet” në media
Miratohet Milot-Balldre, projekti parashikon ndërtimin e një autostrade të kategorisë A
insajderi.com
Haradinaj i kërkon përgjegjësi nga ministri për kolonat në kufirin me Shqipërinë
botasot.info
Rama merr me vete në Londër edhe biznesmenët e njohur
rtsh.al
Përmet, ministri Klosi: Vjosa së shpejti 'Zonë e Mbrojtur'!
kosova.info
Hoxha: Miratimi i projektligjit për Marrëveshjen financiare IPA 2018 kap vlerën e mbi 94 milionë eurove - Kosova Info
Çuçi në Lushnjë, nis ndërtimi i qendrës së grumbullimit bujqësor më të madhe në rajon
koha.mk
Reformat që nuk duken

BRESHËRI PLUMBASH MAKINËS NË VLORË/ Zbulohet identiteti i shënjestrës së ATENTATIT – AlpeNews

Alpenews 12.05. 19:43

BRESHËRI PLUMBASH MAKINËS NË VLORË/ Zbulohet identiteti i shënjestrës së ATENTATIT – AlpeNews

Një ngjarje e rëndë është shënuar sot në Novoselë të Vlorës. Një makinë është qëlluar me breshëri plumbash. Të shtënat janë dëgjuar drejt një makine te ‘Ura e Mifolit’ në Novoselë. Persona të paidentifikuar kanë qëlluar me breshëri plumbash në drejtim të një automjet tip “Golf”, në rrugën Fier – Vl»»»

Syri 12.05. 19:34

Breshëri plumbash mbi makinën në Vlorë/ Një i plagosur

Një ngjarje e rëndë është shënuar sot në Novoselë të Vlorës. Një makinë është qëlluar me breshëri plumbash. Të shtënat janë dëgjuar drejt një makine te ‘Ura e Mifolit’ në Novoselë. Persona të paidentifikuar kanë qëlluar me breshëri plumbash në drejtim të një automjet tip "Golf", në rrugën Fier - Vl»»»

syri.net
Abcnews 11.10.2018. 17:38

42 milionë lekë për të “zbutur” Vjosën

Për të ulur vërshimet nga lumi Vjosa gjatë stinës së dimrit po ndërtohen panelet në shtratin e tij. Prefekti i Vlorës, Flamur Mamaj, thotë se ky investim nuk do të shpëtojnë zonën plotësisht nga përmbytja, por do të minimizojë dëmet. Banorët e Novoselës shpresojnë që këtë dimër të mos përmbyten nga»»»

Citynews 12.05. 20:21

Policia zbardh atentatin tek Ura e Mifolit/ Konfirmon gjëndjen shëndetsore të 33 vjeçarit

Share Tweet Pas atentatit të ndodhur pak më parë në aksin e rrugës Fier Vlorë, pranë “Urës së Mifolit” ka ardhur reagimi i Policisë vendore. Sipas deklaratës të dalë prej saj nga atentati,shtetasi Romario Alliaj ka marrë plagë të lehta, jo nga rreth tridhjetë plumbat e zbrazue në drejtim të tij, po»»»

cna.al
Sot 15.05. 08:04

I shpëtoi atentatit, Romarjo Alliaj: Tentuan të më eliminojnë për një borxh, i njoh autorët por nuk kam besim tek policia

Tre ditë më parë, Vlora do të tronditej sërish nga atentatit ndaj të riut Romarjo Allia, në autostradën Vlorë-Levan, i cili fatmirësisht përfundoi pa viktima. Drejt 33-vjeçarit mesditën e së dielës u derdhën plot 25 plumba kallashnikovi, por fatmirësisht asnjë nga to nuk preku trupin e të riut. Ngj»»»

sot.com.al
Albeu 12.05. 20:18

Makina iu bë shoshë, si shpëtoi 33 vjeçari, policia jep detajet

Të shtëna me armë zjarri janë regjistruar pasditen e sotme në Novoselë të Vlorë, ku është qëlluar plot 19 herë drejt një automjeti. Ngjarja mësohet se ka ndodhur në aksin Vlorë-Fier. "Panorama" mëson se drejt automjetit tip golf është qëlluar nga një tjetër mjet, ndërsa i plagosur ka mbetur 33-vjeç»»»

Kohajone 12.05. 19:59

Breshëri plumbash ndaj një automjeti në Novoselë, shpëton 33-vjeçari (FOTO)

Të shtëna me armë zjarri janë regjistruar pasditen e sotme në Novoselë të Vlorë, ku dyshohet se është qëlluar drejt një automjeti. Ngjarja mësohet se ka ndodhur tek “Ura e Mifolit”. Deri më tani mësohet se makina top Golf 5 ka marrë dhjetëra plumba ku ka mbetur i plagosur 33-vjeçari R. Alliaj. Mend»»»

kohajone.com
Bold News 12.05. 19:37

Atentat ndaj një makine në Vlorë, një i plagosur

Një ngjarje e rëndë është shënuar sot në Novoselë të Vlorës. Një makinë është qëlluar me breshëri plumbash. Të shtënat janë dëgjuar drejt një makine te ‘Ura e Mifolit’ në Novoselë. Persona të paidentifikuar kanë qëlluar me breshëri plumbash në drejtim të një automjet tip “Golf”, në rrugën Fier – Vl»»»

boldnews.al
You can read more about this at Osservatorio Italiano