PERGJIMET/ Lleshaj ia përton Tahirit: Nuk do ta kisha përdorur kurrë atë gjuhë
cna.al
“Kam lënë treçerekun e jetës aty brenda”/ Patozi keqardhje për PD-në
Jep dorëheqje Blerand Stavileci
botasot.info
Kryemadhi: Rama do tërhiqet nga zgjedhjet! Çfarë i thashë Metës për paktin në 2013
epokaere.com
Agimi i LDK-së dhe ai i AKR-së miq të pandashëm, së bashku vizitojnë Turqinë
Rama çudit nga Durrësi: Në 30 qershor ne fitojmë zgjedhjet, por edhe Luli do shpallë fitoren
boldnews.al
Shefi i Policisë që punonte për socialistët/ Ministri Lleshaj: Nuk mund të përjashtohet
portalb.mk
Basha: Kolegji Zgjedhor, fasadë e regjimit të Edi Ramës
cna.al
Deklarata bombë e kryebashkiakut/ "Nuk do lejoj zgjedhje, në 30 Qershor do hyj në burg"
cna.al
Tallja e Kryemadhit: S’kam qenë në pushtet/ LSI banda e grykësve me krokodilin Meta
Veliaj: Në këto zgjedhje do të doja që të bëja 'peshk' Saliun dhe Lulin
cna.al
“Skam qenë asnjëherë në pushtet”/ Monika Kryemadhi tregon lidhjen e saj me Zotin
newsbomb.al
Deklarata e fortë e kryebashkiakut të PD: Në 30 qershor do futem në burg, nuk do lejoj zgjedhje
balkanweb.com
Zëvendës Presidenti amerikan përkrah rezistencës se popullit iranian
sot.com.al
"Varianti i dytë është më i keq", kryebashkiaku i Lezhës zbulon 3 skenarët e Partisë Demokratike për 30 qershor
Përgjimet e "Bild", Hila: Trafik vote vetëm në bisedën e Keshit në Dibër. Nga PD për Bethovenin flasin?!
gazetablic.com
AAK e kalon PSD-në në Kuvend – Ja sa deputetë i kanë secila parti
telegrafi.com
Pendarovski-Maas: Maqedonia dhe Gjermania kanë ndërtuar marrëdhënie miqësie, të mbushura me besim dhe respekt të ndërsjellë
kallxo.com
VIDEO- Nipi i Sala Berisha Shalës: S’mund të hysh në borde pa qenë në parti
Pse Perëndimi filloi të flasë sot, pro 30 Qershorit
SHBA – Uashingtoni përgatitet të sanksionojë personalitete politike dhe ushtarake iraniane
klankosova.tv
Kuvendi miraton raportin për dëbimin e gjashtë shtetasve turq (VIDEO)
boldnews.al
Vendimi i kolegjit, Brahimllari:  Gjyqtarët kamikaz të Ramës, shqyrtoi një çështje që nuk ekziston
epokaere.com
Përparimi i çoroditjes gjithëshqiptare
lapsi.al
Rama: Durrësi do ta kujtojë Dakon me respekt e admirim
Dështon Samiti i Parisit, akuza Haradinajt edhe për takimin e fshehtë në Berlin
rtsh.al
Veliaj: Më 30 qershor të gjithë në zgjedhje, nuk do preket asnjë fije floku
kallxo.com
Stuhia lë pa rrymë zona të Ferizajt, Gjakovës, Pejës dhe Prizrenit
rtsh.al
Haradinaj: Serbia duhet të jetë dy herë falenderuese ndaj NATO-s
PD Berat thirrje qytetarëve: Në 30 qershor nuk ka zgjedhje! Mos u bëni shërbetorë të krimit!
Arbana: Dua ta sjell Shijakun sa më afër standardeve europiane
Dako: Në 12 vite, investimet transformuan Durrësin
shekulli.com.al
“Rama ik”, Durrësi pret kryeministrin me protesta
exit.al
Ju kujtohet kur Numri 2 i OSBE-së tha se Britania është ‘3 herë më keq’?
javanews.al
Durrës, Rama: Për çfarë do t’i blinim votat ne? Për të mundur Oerd Bylykbashin?
Rama ndryshon vendin e takimit, kuksianët mobilizohen për ta pritur me protesta

Edi Rama, kërcënimi i paqes sociale

Balkanweb 12.06. 10:11

Edi Rama, kërcënimi i paqes sociale

Në 3 dekada demokraci, ky vend ka kaluar shumë, por kurrë më parë, nuk ka njohur një konflikt politik e institucional, që ka nxitje për t’u thelluar. Puçi kushtetues që ka inicuar kryeministri ilegjitim, reflekton makthin e një njeriu, të cilit subkoshienca ia ka bërë të qartë prej kohësh, se nuk e»»»

balkanweb.com
You can read more about this at Osservatorio Italiano
Text

280 characters remaining