abcnews.al
VIDEO/ Tensionet në Bjellorusi, policët përqafohen me demostruesit
tetovasot.com
Protestë para selisë së EVN-së në Gostivar
lajmi.net
Pretendimet e Haradinajt për postin e presidentit – a ka gjasa që t’ia arrijë qëllimit?
shqiptarja.com
ILD godet KÇK në drejtësi, kërkon shkarkimin e gjyqtarit Markelian Kuqo, liroi nga burgu Gert Gjinararin
cna.al
I madh ishte krimi i Konferencës së Londrës, më 1913…
Ratifikohet marrëveshja ndërkombëtare që i siguron Kosovës 46 milionë euro kredi
shqiptarja.com
Momente shprese në Bejrut, mjeku hero asiston në lindjen e foshnjës pavarësisht plagëve nga shpërthimi
insajderi.com
S’ka kuorum për votimin e Projektligjit për Rimëkëmbje Ekonomike
Debat i ashpër në Parlament, lidhur me situatën në Karaçevë
tvklan.al
Negociatat për qeverinë vazhdojnë edhe në fundjavë
telegrafi.com
Projektligji për Rimëkëmbje Ekonomike nuk i merr votat e mjaftueshme në Kuvend
abcnews.al
Italia diskuton mbylljen: Shënohet shifra më e lartë me infektime që nga 24 qershori
portalb.mk
Kostovski: Drejtësinë për falimentimin e “Eurostandard bankës” do ta kërkoj jashtë vendit
top-channel.tv
Qytetet rimarrin emrat e vjetër/ Ura-Vajgurore u bë Dimal, në Sarandë kërkohet emri antik, Onhezim
shqiptarja.com
Kërkohet shpërngulja e eshtrave të Hasan Prishtinës! Përkujtohet 87-vjetori i ndarjes nga jeta i 'Heroit të Popullit'
shqiptarja.com
Turqia kërcënon Greqinë: Nëse ndodh ndonjë 'aksident', atëherë 'Shekulli i Mbrojtjes ka mbaruar'
rtsh.al
Xhaçka mbërrin në Kakavije
aa.com.tr
Presidenti turk dhe ai venezuelian diskutojnë mënyrat për të forcuar lidhjet
kallxo.com
Mustafa: Takimi në Washington lajm i pritur
Në takimin e 2 shtatorit në Washington Haradinaj e këshillon Hotin të ketë qasje serioze
rtv21.tv
Haradinaj i bëri thirrje Hotit të ketë qasje serioze në Washington
periskopi.com
KEDS me punime në rrjet dhe siguri të sistemit, paralajmërohen ndërprerje të rrymës - Periskopi
kallxo.com
KFOR-i dhe Policia e Kosovës kryejnë patrullim të përbashkët në Komunën e Kamenicës
abcnews.al
Mustafa për takimin e 2 shtatorit: Rikonfirmim i angazhimit të SHBA-së për dialogun
boldnews.al
Flamuri shqiptar si leckat e grave para se të shpikej linesi
boldnews.al
Pamjet me dron, ja sa kilometra është rradha në Kakavijë/ VIDEO
tvklan.al
Cakaj telefonon Varvitsiotis, Xhaçka e Çako shkojnë në Kakavijë
Nasim Haradinaj, deputetëve: Nëse nuk e votojnë amandametimin e Gjykatës Speciale të dorëzojnë mandatet e tyreTë ngjashme
kallxo.com
Kuvendi formon grupin hetimor parlamentar për hidrocentrale
ata.gov.al
COVID-19/ Ministria e Shëndetësisë: 67 raste të reja, 22 të shëruar gjatë 24 orëve të fundit
ata.gov.al
AUSTRI – Pompeo: Braktisja e embargos së armëve iraniane do të ishte çmenduri
tvklan.al
Greqia kërkon ndihmë nga BE dhe SHBA
Formohet Komision Hetimor Parlamentar për Hidrocentralet
abcnews.al
Kuvendi i Kosovës miraton ligjin për Covid-19: Denohet kushdo që shkel masat
kosova.info
Shqiptarët vetëm kur e njohin mirë vetveten dhe të vërtetën, mund të lëvizin përpara
vizionplus.tv
Hajdari: Jam shumë e shqetësuar për shqiptarët në Kakavijë, të dhurohen ujë e ushqime

Jorida Tabaku lëshon alarmin: Bizneset të mbyllura prej tre javësh, mbijetesa mjaft e vështirë!

Mapo 01.04. 21:28

Jorida Tabaku lëshon alarmin: Bizneset të mbyllura prej tre javësh, mbijetesa mjaft e vështirë!

Ish deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku, në një intervistë për TvT, ka folur për vështirësinë e jashtëzakonshme ku gjenden bizneset shqiptare, si pasojë e pandemisë dhe izolimit total të vendosur nga qeveria. Tabaku tha se bizneset janë në kufijtë e mbijetesës, ato nuk funksionojnë por v»»»

gazetamapo.al
Albeu 22.03. 13:08

Tabaku nxjerr të dhënat: Për 5 PPP do paguhen 250 milion euro më shumë (VIDEO)

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku ka publikuar sot një video ku thotë se plani ekonimik i qeverisë është i pamjaftueshëm për të përballuar situatën e shkaktuar nga koronavirusi, duke shtuar se sot nevojitet një mesazhe shprese. Sipas Tabakut, vetëm për 5 koncesione pritet të shpenz»»»

American Eye 01.04. 21:38

Tabaku lëshon alarmin: Bizneset të mbyllura prej tre javësh, mbijetesa e tyre mjaft e vështirë

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku, në një intervistë për TvT, ka folur për vështirësinë e jashtëzakonshme ku gjenden bizneset shqiptare, si pasojë e pandemisë dhe izolimit total të vendosur nga qeveria. Tabaku tha se bizneset janë në kufijtë e mbijetesës, ato nuk funksionojnë por v»»»

americaneye.al
Gazeta Telegraf 01.04. 22:20

Tabaku: Bizneset në kufijtë e mbijetesës, edhe pse nuk funksionojnë vijojnë të paguajnë taksat

Në një intervistë për TvT, ish-deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku, ka folur për vështirësinë e jashtëzakonshme ku gjenden bizneset shqiptare, si pasojë e pandemisë dhe izolimit total të vendosur nga qeveria. Tabaku tha se bizneset janë në kufijtë e mbijetesës, ato nuk funksionojnë por v»»»

telegraf.al
CNA 22.03. 12:00

Video-Tabaku “i përvishet” qeverisë për planin ekonomik/ “5 PPP-të shkojnë 1 mld euro”

Ish-deputetja e Partisë Demokratike ka reaguar sërish për planin ekonomik të parashtruar nga qeveria për përballimin e situatës së krijuar nga koronavirusi. Jorida Tabaku ka publikuar një video në rrjetet sociale, ndërsa pretendon se plani është i pamjaftueshëm. Ajo ngre akuzat se vetëm 5 PPP prite»»»

cna.al
Shqiptarja 13.12.2019. 21:32

PD: Buxheti 2020 nuk është pro-biznes por pro-oligarkë!

Partia Demokratike ka reaguar në lidhje me 'Buxhetin 2020', ku sipas tyre ky buxhet është favorizues për oligarkët. PD ka reaguar me anë të ish deputetes Jorida Tabaku e cila shkruan në rrjetet sociale se me projektin e fiskalizimit, bizneset do të jenë të detyruara të paguajnë të paktën 1 mijë eur»»»

shqiptarja.com
Panorama 22.03. 12:20

“Plani ekonimi i qeverisë për biznesin i pamjaftueshëm”- Jorida Tabaku: Për 5 PPP do paguhen 250 mln euro më shumë

| 11:56 Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku thotë se plani ekonimik i qeverisë është i pamjaftueshëm për të përballuar situatën e shkaktuar nga koronavirusi, duke shtuar se sot nevojitet një mesazhe shprese. Sipa saj, vetëm për 5 koncesione pritet të shpenzohen 1 mld euro, kur 240 ml»»»

Scan 20.03. 16:48

Jorida Tabaku kritika ndaj Ramës: “Shteti ka para. Të anullohen koncesionet dhe tenderat’

Në një postim në rrjete sociale ish-deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku ka bërë disa kritika kundrejt qeverisë për paketën me masat ekonomike të prezantuar ditën e enjte nga kryeministri Rama. Ashtu si edhe qeveria, Tabaku ka prezantuar 10 pika në të cilat sipas saj shteti mund të ndërhy»»»

Hashtag 20.03. 15:37

Tabaku: Koncesionarët përfitojnë 330 mijë euro në ditë, qeveria iu jep vetëm 400 dollarë bizneseve të vogla

Ish-deputetja e Partisë Demokratike Jorida Tabaku ka përsëritur edhe një herë qëndrimet e partisë ku ajo bën pjesë se, qeveria duhet të heq dorë nga pagesat e koncesioneve për të kaluar paratë në përballimin e situatës së koronavirusit. Sipas Tabakut bizneset e vogla do marrin në total vetëm 400 do»»»

hashtag.al
Vizion Plus 22.03. 13:27

Plani për COVID-19/ Tabaku: Qeveria do të paguajë 240 mln euro më shumë për PPP

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku e konsideron planin ekonomik të qeverisë për COVID-19 të pamjaftueshëm. Në një reagim në Facebook, Tabaku shkruan se shqiptarët kërkojnë mesazhe që japin shpresë, ndërsa theksoi se qeveria është e vendosur në betejën për oligarkët. Sipas saj, plani»»»

vizionplus.tv
Syri 01.04. 22:04

Alarmi i Tabakut: Bizneset të mbyllura prej 3 javësh, mbijetesa e tyre mjaft e vështirë

Ish deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku, në një intervistë për TvT, ka folur për vështirësinë e jashtëzakonshme ku gjenden bizneset shqiptare, si pasojë e pandemisë dhe izolimit total të vendosur nga qeveria. Tabaku tha se bizneset janë në kufijtë e mbijetesës, ato nuk funksionojnë por v»»»

syri.net
Koha Jone 01.04. 21:28

Jorida Tabaku lëshon alarmin: Bizneset të mbyllura prej tre javësh, mbijetesa e tyre mjaft e vështirë!

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku, në një intervistë për TvT, ka folur për vështirësinë e jashtëzakonshme ku gjenden bizneset shqiptare, si pasojë e pandemisë dhe izolimit total të vendosur nga qeveria. Tabaku tha se bizneset janë në kufijtë e mbijetesës, ato nuk funksionojnë por v»»»

kohajone.com
Have anything to say about this article?

You can report: fake news, misinformation, error, more information, additional data, etc.

Comment
Cancel
Your comment has been sent successfuly! Thank you.