netpress.com.mk
СДСМ влезе во војна со медиумите кои не ги контролира
puls24.mk
РАЗЛИКАТА ПОМЕЃУ ИЛИРИТЕ-АЛБАНЦИ И ГЕГИТЕ (ВТОР ДЕЛ)
press24.mk
Меркел и Макрон сакаат состанок со Путин и Ердоган
mia.mk
Сенатот на Јута дозволи декриминализација на полигамијата во државата
netpress.com.mk
Париз и Берлин потпишаа договор за развој на прототип на борбен авион
kurir.mk
АНАЛИЗА: Парадоксален старт на предизборни „меѓународни“ мешања: Награда за мир за договор кој внесе толку многу немир и неспокој?!
kurir.mk
Владата заглавена во афери и криминал: Од изборите зависи дали ќе има правна разврска или ново забошотување на скандалите
kurir.mk
Вдовицата на Оливер Ивановиќ стана дел од партијата на Вучиќ
press24.mk
Се распиша јавниот повик за изградба на хидроелектраната Чебрен: Инвестираме во сигурна енергетска иднина
mia.mk
Акуведр: Сува пролет во Европа, Балканот со просечни врнежи од дожд
kapital.mk
ЧИТАЈТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ НА МАГАЗИНОТ КАПИТАЛ
mia.mk
Тирана домаќин на првата средба на Платформата за конкурентност и иновации на Западен Балкан
netpress.com.mk
Трамп му нудел помилување на Асанж во замена за соработка
sitel.com.mk
Дебата во францускиот Сенат, Македонија треба што поскоро да ги почне преговорите со ЕУ
mia.mk
Ахмети и Бајрами ќе сведочат за „Монструм”, Османи уште не потврдил
mia.mk
Сераџ: Мировните преговори ги „надминаа“ случувањата на терен
mia.mk
Јуратовиќ: Србија може во ЕУ во 2025, но не со вакви медиуми и институции
alsat-m.tv
Милошоски достави диктофон со снимен материјал од Заев до Русковска
mms.mk
Росоманец ќе патентира машина за собирање и искористување на отпадот од лозјата
zurnal.mk
Касами не го сака Тачи во предизборно трио со Заев!
mms.mk
Стопанската комора на Македонија одбележа 98 години од работењето
kurir.mk
Спасовски призна: „Ова ќе биде највалканата изборна кампања во историјата на земјата!“
mms.mk
Милошоски ѝ ја предаде на Русковска аудио снимката што ја пушти на собраниска комисија
kurir.mk
Бомба на Зекири: Потврди дека Вицето се сретнал со Кичеец и со адвокат близок до Заев
mia.mk
Вестагер: Нокиа и Ериксон да одговорат дали се за продажба
press24.mk
„Катимерини“: Тоа што Заев го стави знамето на НАТО пред Собранието нема да му донесе победа на избори
mia.mk
Францускиот Алстом ќе го купи делот за транспорт на својот канадски ривал Бомбрдие
mms.mk
Шкријељ: На лицата без лични документи законски им обезбедуваме права како на сите други граѓани, ќе добијат прв извод
ВАСИЛ БОЖКОВ: „ИСЦЕДОКОТ“ НА „МУЛТИГРУП“ СТАНА НАЈБОГАТ БУГАРИН
ВЕСНА ПЕШИЌ: ВО СРБИЈА ИМАМЕ СЕРИОЗНО ВЛАДЕЕЊЕ НА САМО ЕДЕН ЧОВЕК
ЃАВОЛСКАТА БОЖИЦА МАРИЈА ОРШИЌ, МИСТЕРИОЗНА ХИТЛЕРОВА „ЌЕРКА“ ШТО ЈА ОКРИВААТ СЕНКИТЕ НАД БЕЛГРАД
САД СЕ ДВИЖАТ КОН АВТОКРАТИЈА ПО СУДЕЊЕТО НА ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ТРАМП
АСТЕРОДИ ШТО НЕ ГИ ПОДИГНА НИТУ ВЕЃИТЕ НА НАУЧНИЦИТЕ ВО НАСА, ПОВОД ЗА ШИРЕЊЕ НА ПАНИКА КАЈ СПУТЊИК И ДРУГИ „ИНФОРМАТОРИ“
ПРИНЦОТ ХАРИ КАКО ПРОДОЛЖУВАЧ НА ТРАДИЦИЈАТА (3)
ВМРО-ДПМНЕ: ПАРТИЈА ИЛИ ЗДРУЖЕНИЕ НА МЕНТАЛНИ ЗАТВОРЕНИЦИ?
makfax.com.mk
Лавров: Францускиот претседател Макрон покажа мудрост и желба за дијалог
mms.mk
Извештајот на ЕК за Македонија и за Албанија од 2 до 4 март
kanal5.com.mk
Коронавирусот им создава сериозни проблеми на БМВ, Мерцедес и на Фолксваген
kanal5.com.mk
На изборот за Мис , за најубава е прогласена 35. годишна Германка (ВИДЕО)
kanal5.com.mk
ЕУ донира 100 милиони евра помош за Албанија
sitel.com.mk
Меѓународната заедница задоволна од новите законски решенија
mia.mk
ЕУ се согласи да ја заврши „операцијата Софија“
kanal5.com.mk
ЕУ се поблиску до консензус за Македонија, сега проблем е пакетот со Албанија!?

Најмалку 7 бомбаши-самоубијци ги извеле нападите во Шри Ланка

Makfax 22.04.2019. 14:33

Најмалку 7 бомбаши-самоубијци ги извеле нападите во Шри Ланка

Низата смртоносни напади што ја погодија Шри Ланка на 21 април биле извршени од најмалку седум бомбаши-самоубијци, пренесува „Асошиетед прес“, наведувајќи ја како извор истрагата на судска медицина во Шри Ланка. Според агенцијата, бомбаши-самоубијци ги активирале експлозиите во шест хотели и цркви.»»»

makfax.com.mk
You can read more about this at Osservatorio Italiano