Akademia e turizmit dibran/ 50 të rinj promovojnë potencialet e zonës
rtsh.al
Investimi 1 milionë euro i OST dhe OSHEE në nënstacionin e Librazhdit, Balluku: Investimet e integruara rrisin efikasitetin
cna.al
Fermerët në krizë/ Çuçi mendjen tek krapi!
epokaere.com
PDK-ja realizoi projekte të mëdha, por do të mbahet mend për gjëra të vogla
shqiptarja.com
Veliaj prezanton kryetarin e ri të natës në bashkinë e Tiranës: Plot surpriza na presin (VIDEO)
shqiptarja.com
Handke: Do ta shmang shtypin përgjithmonë, novelisti Hemon: Handke, Bob Dylan i apologjeve të genocidit
boldnews.al
Rama drejt Brukselit, shpërndan mesazhin nga makina/ Jam me Zaevin, Merkeli po bind Macron…
syri.net
HISTORIA/ Vrau në gjumë çiftin për 150 dhrahmi, shpëtoi foshnja 5-ditëshe. Kush është i ekstraduari, autori i tretë i krimit makabër
mia.mk
Osmani: Takimi me Varviciotis porosi deri te BE-ja se perspektiva evropiane krijon miq të rinj
rtsh.al
Negociatat, Tirana dhe Shkupi në 'fije të perit', mediat e huaja: Shpresë për kompromis mes Merkel dhe Macron
rtsh.al
Riatdhesohen 100 shtetas shqiptarë nga Franca, Belgjika e Gjermania
portalb.mk
Zarfet nga Serbia: Pacientet thonë se nuk po ndihen mirë
SQARIM/ Një herë e mirë: si erdhi tërheqja e SHBA-ve nga Siria dhe ç’po kërkon Turqia atje
gazetablic.com
Flet Lutfi Haziri pas takimit me nënkryetarin e AAK-së
indeksonline.net
Nëse vazhdon ky trend i votave nga diaspora, Nisma siguron mbi 5% të votave
newsbomb.al
Kryemadhi takon ministrin maqedonas: Takimi i Ramës, Zaevit dhe Vuçiçit në errësirë të plotë, komunikimi jo transparent
Bashkëpunim me autoritetet franceze për të rritur kapacitetet doganore
kallxo.com
Kotorri: Serbia i ka borxhe Kosovës mbi 2 miliardë euro për çështjet e pensioneve
rtsh.al
Arrestimi në Selenicë i vrasësit të 2 femrave në Itali, reagon ministri i Brendeshëm, Lleshaj: Vullneti në luftën kundër krimit, është i paepur
tvklan.al
Dodik: Shpallim Pavarësinë nëse ndryshohen kufijtë në Ballkan
aa.com.tr
Çavuşoğlu: YPG/PKK liroi militantët e DEASH-it për të sulmuar Turqinë
Pas rinumërimit të votave Besa Luzhës i dalin pesë vota
syri.net
Vendimi i BE për negociatat e Shqipërisë/ Klajda Gjosha në SYRI TVNegociatat/ Merkel takon Macron, ja çfarë shkruajnë mediat ndërkombëtare Komentet
lapsi.al
Ndryshime të tjera në burgjet shqiptare, emërohen dy drejtorë të rinj
Ekskluzive | Milorad Dodik: Republika Serbe mund t’i bashkohet Serbisë pas precedentit të Kosovës
evropaelire.org
Fotografitë që shpërfaqën lidhjet e të dyshuarit të rastit Noviçok me zyrtarë të sigurisë
kosova.info
RrGK prezanton në Bruksel raportin e ri mbi diskriminimin me bazë gjinore në Ballkan
balkanweb.com
“Nuk ka një shtyrje negociatash”, Alket Hyseni zgjon shpresat: Kemi arsye për të qenë ende optimistë
epokaere.com
Numërimi i votave me postë, ky është rezultati i partive
shqiptarja.com
Arrestimi i vrasësit të dy prostitutave/ Paralajmëron Lleshaj: Operacioni vazhdon...
PES: “JO-ja” për negociatat, gabim i rëndë strategjik
tvklan.al
Rama në Bruksel për negociatat
Arrestime në veri të Mitrovicës për vrasjen e Oliver Ivanoviç
koha.mk
NJËSITET SPECIALE. Ndaj shqiptarëve ende ka refuzim!
koha.mk
Pse Turqia zhvendosi luftën në Siri
ekonomiaonline.com
Ibishi për arrestimet në veri: Vrasja e Oliver Ivanoviqit do të marrë epilog
portalb.mk
Presidenti i nderit të KE-së Rompuy: BE-ja do t’i pranojë krahëhapur vendet që janë reformuar
“Arena” në RTV Ora: Shqipëria mes zjarrit dhe hekurit
shqiptarja.com
Pakti për Universitetin/ Ministrja Shahini takon studentët e universitetit 'Ismail Qemali' në Vlorë
Sylë Hoxha: Aksioni në veri nuk ka të bëjë me Interpol, ishte i planifikuar më parëTë ngjashme
A po favorizohet Arta Marku në garën për kryeprokuror?
gazetainfokus.com
500 mijë euro për punësimin e grave
tvklan.al
Zaev: Bie qeveria nëse nuk ka datë për negociatat
starplus-tv.com
VRASJA E 2 PROSTITUTAVE NË ITALI, ARRESTOHEN DY VELLEZER
kallxo.com
Shkarkimet në Telekom, Demir Limaj e pret Antikorrupsionin
evropaelire.org
Zarfet nga Serbia: Pacientet thonë se nuk po ndihen mirë
Opinioni i Venecias, Hyseni: Komisioni hetimor vijon procedurat, vendos Kuvendi
Hapja e negociatave, Felaj: I takon BE-së të thotë fjalën, ne i bëmë detyrat
shqiptarja.com
Aleatët e Bashës: Negociatat përgjegjësi e dy kaheve politike, nëse nuk hapen në Tetor thellohet kriza në vend
SHBA – Pence në Ankara, Erdogan pranon vizitën

Gruaja u arratis me 31 mln paund/S’do ta besoni sa shpenzoi sundimtari i Dubait vetëm për një kalë (FOTO)

Shqip 09.10. 17:44

Gruaja u arratis me 31 mln paund/S’do ta besoni sa shpenzoi sundimtari i Dubait vetëm për një kalë (FOTO)

Kali i ri, subjekt i një lufte të ashpër ofertash, u ble përfundimisht nga sundimtari i Dubait, Sheikh Mohammed bin Rashid Al Maktoum, i cili vizitoi Tattersalls October Yearling Sale, në Newmarket, Angli të martën, për t’u siguruar se ylli i ardhshëm i garave me kuaj do të bëhej i tiji. “Ai është »»»

gazeta-shqip.com
You can read more about this at Osservatorio Italiano