Boris Johnson, arrin fitoren më të madhe që nga triumfi i Margaret Thatcher
Eksperti gjerman shuplakë BE-së: Përse financoni një reformë katastrofike nga qeveria Rama?! Ai po e shkatërron Shqipërinë!!!
Rama përcjell fjalët e shenjta të Kuranit: T’i shërbesh popullit tënd, është mirësia më e madhe
koha.net
Senati amerikan miratoi rezolutën për gjenocidin ndaj armenëve, zemërohet Turqia
Fier/ Gjobë gjithë pallatit për faturën e energjisë, banorët gjejnë zgjidhje te Bashkëqeverisja
shqiptarja.com
'Forbes' kurorëzon Angela Merkel, 'Gruaja më e fuqishme në botë'
“Ndihmë humanitare dhe konferencë donatorësh”, Soreca njofton përfundimet e mbledhjes së KE: Solidaritet me Shqipërinë
newsbomb.al
Komisioni Europian: BE në solidaritet me Shqipërinë pas tërmetit, mirëpresim konferencën e donatorëve
aktuale.mk
Ministri Bekteshi inspekton ndërtimin e gazpërçuesit Shkup-Tetovë-Gostivar
cna.al
Killerat e Putinit/ Ja si agjentët rusë i eleminojnë armiqtë e Kremlinit
Angela Merkel nuk njeh rivale, “Forbes” e rendit si gruan më të fuqishme për 2019
Presidenti, edhe më tej pikë ndarëse mes LVV-së e LDK-së
rtsh.al
Kurti: Qeveria e re drejt krijimit!
Një vit nga miratimi i ligjeve për FSK-në, Haradinaj në Ministrinë e Mbrojtjes
shqiptarja.com
U kap me armë zjarri, drogë e municion luftarak, pranga 35-vjeçarit nga Skrapari
Emërimi i 79 noterëve të rinj, në dorë të qeverisë së re
Presidenti i Turqisë, Erdogan: “Për 6 muaj deri në një vit do përfundojnë 500 shtëpi banimi”
rtsh.al
Rama: Ti shërbesh popullit tënd, mirësia më e madhe!
sot.com.al
Komisioni i Ligjeve mbështet nismën e Ahmetajt, nuk ka rivlerësim për banesat e përjashtuara nga legalizimi
sot.com.al
KLP shkrin Krimet e Rënda, Gent Ibrahimi: Më 19 nëntor SPAK nis punën, ja si do të zgjidhet kreu i Prokurorisë së Posaçme
periskopi.com
Dalin rezultatet e sondazhit në Britani: Konservatorët shpallen fitues
sot.com.al
Paketa anti-shpifje, akademikët dalin kundër miratimit të projektligjeve, debate të ashpra në komisionet parlamentare
Bushati: Puna ime e orientuar nga Kushtetuta e Shqipërisë
sot.com.al
Atentat drejtësisë në mbrojtje të Ervinëve të partisë
periskopi.com
Zeka: LDK e VV le të shkojnë tek Ramiz Lladrovci, o me hatër o me zor, ua kryen këtë punë
periskopi.com
Kultura i jepet minoriteteve? Shpërthejnë reagimet ndaj VV-së dhe LDK-së
Mbahet debat politik dhe publik për klimën
kosova.info
Ngjarjet e datës 13 dhjetor 2019
Diskutohet përmbushja e obligimeve nga Kosova në procesin eë Berlinit
Kush i gëzohet pezullimit të Ligjit për Paga?
cna.al
“Edhe i dh*erë edhe krenar”/ Salianji debat me Pezën: Çështja është se kush bie erë
newsbomb.al
Kryemadhi: Ish-drejtori i Portit të Durrësit, në listën e të pastrehëve që përfiton bonusin e qirasë pas tërmetit
javanews.al
Kryemadhi nuk kursen askënd: Samir Mane shkatërroi dyqanet e lagjeve, Sandër Frangaj ka…
lexo.com.al
“Idiot ke mbetur”, degjeneron debati mes inxhinierit dhe aktivistit: Do të të shtyp me këmbë
balkanweb.com
Letra e Metës për masat kundër tërmeteve, Kryemadhi: Xhaçka tha; “Jemi më të përgatitur se kurrë”
shqiptarja.com
Shkodrani u zhduk në 2005, dëshmia shpresëdhënëse në 'Pa Gjurmë': Punon në një lokal në Francë, jam 100% i bindur
periskopi.com
Kurti për takimin Sveçla-Gjuriq: Aktivistët e VV’së ulen ku t’iu thotë organizatori

Të dëmtuarit nga tërmeti, Klosi: Rreth 3500 banorë të sistemuar ne hotelet e Durrësit dhe Shëngjinit

ATA- Albanian Telegraphic Agency 03.12. 00:20

Të dëmtuarit nga tërmeti, Klosi: Rreth 3500 banorë të sistemuar ne hotelet e Durrësit dhe Shëngjinit

TIRANË, 2 dhjetor /ATSH – I. Vata/- Ministri i Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi tha tërmeti kaloi dhe i gjithë fokusi është te strehimi i njerëzve të dëmtuar nga tërmeti dhe normaliteti i tyre. “Goditjet në familje kanë qenë të mëdha. Unë vij nga një takim me kryeministrin në Durrës dhe realisht»»»

You can read more about this at Osservatorio Italiano