Milanovićeva božićna čestitka: Volio bih da mogu poželjeti r
Božić pred nama, kako dodaje, dočekat ćemo i slaviti u sjeni nikad veće nesigurnosti, sve veće prijetnje nasiljem i ratovima te neizvjesne budućnosti Predsjednik Republike Zoran Milanović uputio je u srijedu božićnu čestitku građanima Hrvatske i Hrvatima u svijetu, u kojoj ističe kako bi “volio da »»»
(VIDEO) Završena rasprava o budžetu; Vuković: Ekonomija će zadržati stabilan rast
Skupština je danas završila raspravu o Predlogu zakona o budžetu za narednu godinu i odluci o zaduživanju, o kojima će se izjasniti naknadno. Ministar finansija Novica Vuković kazao je u uvodnom izlaganju da se očekuje da će crnogorska ekonomija zadržati stabilan rast, ostvarujući realan rast bruto»»»
Košta i Fon der Lajen osudili odluku SAD da uvedu zabranu vi
Evropska komisija snažno je osudila odluku SAD da uvede zabranu viza za pet evropskih građana, uključujući bivšeg komesara Evropske unije Tjerija Bretona, saopšteno je iz EK. Predsjednik Evropskog savjeta Antonio Košta izjavio je danas da Evropska unija osuđuje ograničenja putovanja koja su Sjedin»»»
Živković: Populizam razjeda crnogorsko društvo; Mugoša: Mali, mikro i srednji biznis se guši
Skupština je danas završila raspravu o Predlogu zakona o budžetu za narednu godinu i odluci o zaduživanju, o kojima će se izjasniti naknadno. Ministar finansija, Novica Vuković, kazao je u uvodnom izlaganju da se očekuje da će crnogorska ekonomija zadržati stabilan rast, ostvarujući realan rast bru»»»
Vuković: Crnogorska ekonomija će zadržati stabilan rast, ostvarujući realan rast BDP-a od 3,2 odsto
„Na osnovu projektovanih ukupnih izvornih prihoda budžeta, zajedno sa planiranim depozitima koji će biti prenešeni iz ove godine, kao i planiranim projekcijama zaduženja, ukupni primici države projektovani su na nivou od 3,79 milijardi eura, koji se raspoređuju na tekući budžet, rezervu, budžet drž»»»
Perić: Pitanje Botuna prati nevješta i neadekvatna komunikacija
Predloženi budžet za Glavni grad je 164,2 miliona eura, uvećan za 11, 2 miliona u odnosu na budžet iz tekuće godine, a glavni priliv u budžetu je od poreza građana Podgorice, rekao je gostujući u jutarnjem programu Budilnik, na Televiziji E, lider pokreta Preokret i odbornik u Skupštini Glavnog gra»»»
Stanić: Odgovornost za stanje u Pljevljima je na Vladi, dozvolili su da ih rukovodstvo Elektroprivrede prevari
Dva ključna elementa koja su potrebna za ekološko saniranje u Termoelektrani nijesu urađena kako treba, ili nijesu uopšte urađena, ili ti sistemi nijesu čak ni uključeni, poput sistema za odsumporavanje, u rekonstrukciju je uloženo 75 miliona eura i zbog želje da nadoknadi ekstreman minus koji je n»»»
Vukčević: Izmjene Ustava zavisiće od Spajića
Iz nedavnih stavova dvije stranke vladajuće većine, Demokratske narodne partije i Nove srpske demokratije, vidimo da je njima cilj dalje stvaranje podjela i homogenizovanje biračkog tijela zbog izbora koji mogu biti i iduće godine, a sigurno 2027. kada su na redu redovni parlamentarni izbori. To je»»»
Kako su zločinac Krajišnik i ekipa protjerali Srbe iz Saraje
Egzodus sarajevskih Srba desio senakon rata, 1996. godine. To je bilapolitička odluka paljanskog rukovodstva. Iza te odluke stajali su SDS, zločinci Momčilo Krajišnik, Radovan Karadžić i ostala klika. Sve je počelo banalno i monstruozno u isto vrijeme. Krajišnikova kuća u Zabrđu pripala je Federaci»»»
U toku Skupština Glavnog grada: Mujović: Strateški plan veoma ambiciozan, ciljevi su poboljšanje infrastrukture i razvoj turizma
U toku je sjednica Skupštine Glavnog grada na kojoj će se odbornici, između ostalog, izjasniti o budžetu za 2026. godinu, strateškim dokumentima razvoja, kao i o velikom broju odluka iz oblasti komunalnih djelatnosti, urbanizma, socijalne politike i kulture. Centralna tačka dnevnog reda je Predlog»»»
Bura u Baru oko Budžeta, eskalirala mimoilaženja Raičevića i Nenezića; Leković: Rasapad koalicije uživo
Predlog Budžeta za 2026.godine nakon sedam – osam sati rasprave je podigao buru u skupštinskoj sali na relaciji predsjednika Skupštine opštine Bar Branislava Nenezića (SD) i predsjednika Opštine Dušana Raičevića (DPS). Ove dvije partije u koaliciji vrše vlast u Baru, prenosi Primoski portal. Nakon»»»
Stipendije do 25.000 eura za najbolje studente koje studiraju u inostranstvu
Anđela Jakšić-Stojanović, ministarka prosvjete, nauke i inovacija, potpisala je ugovore sa studentima iz Crne Gore koji studiraju na prestižnim visokoobrazovnim institucijama u inostranstvu. “Naime, novim Zakonom o visokom obrazovanju po prvi put je uveden Fond za izvrsnost i predviđeno stip»»»
Zamislite da se budite uz tišinu pijeska i mora
Rano je jutro na Velikoj plaži. Vjetar tek pomjera visoke dine, vazduh miriše na so i borove, a more je ravno kao ogledalo. Sa terase vašeg apartmana pogled ide preko zlatnog pijeska pravo ka horizontu. Negdje u daljini čuju se prvi koraci po plaži, smijeh djece koja su već bosa, i zvuk šoljica kaf»»»
Bura u Baru oko Budžeta, eskalirala mimoilaženja Raičevića i
„Dok ja sjedim ovdje, na ovaj način se neće usvajati budžet Opštine Bar, pa makar mi ovo bio posljednji dan da sjedim ovdje. To treba da znate“, poručio je Nenezić Predlog Budžeta za 2026.godine nakon sedam – osam sati rasprave je podigao buru u skupštinskoj sali na relaciji predsjednika Skupštine »»»
Stipendije do 25.000 eura za najbolje studente koje studiraj
“Iznos stipendije po kandidatu je do 25.000 eura i zavisi od više faktora kao što su pozicija univerziteta na rang listi, a stipendija može pokrivati troškove školarine, smještaja, ishrane, lokalnog javni prevoza, troškove istraživanja, sitne opreme, publikovanje naučnih radova, nabavku literature »»»
Andrea Berišaj: Odgovornost i čast nositi grb svoje države
Andrea Berišaj je na svečanoj ceremoniji u Vili Gorica proglašena za najbolju sportistkinju Crne Gore u 2024. godini, u tradicionalnom izboru Crnogorskog olimpijskog komiteta (COK). Nositi grb svoje države, najveća je odgovornost, ali ujedno i najveća čast i ponos za svakog sportistu, kazala je tek»»»
Državni blagoslov za prljave poslove: Advokat Ninić o vezama vladajućih struktura u Srbiji s "kavčanima" i "škaljarcima"
Infrastruktura i logistika “škaljarskog” i “kavačkog” klana u Srbiji doživjele potpunu ekspanziju nakon 2012, što se poklapa s dolaskom Aleksandra Vučića na vlast, kaže Ivan Ninić; Navodi da je nakon “razbijanja” Skaj aplikacije postalo jasno da su “kavčani” imali čvrste veze s državnim i bezbjedno»»»
Milatović najboljim sportistima 2025: „Vi ste snaga koja nas
Svečanost Crnogorskog olimpijskog komiteta: priznanje laureatima i poziv na jaču institucionalnu podršku sportu Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović obratio se na ceremoniji dodjele nagrada najboljim sportistima za 2025. godinu u organizaciji Crnogorskog olimpijskog komiteta, poručivši da su sport»»»
U toku Skupština Glavnog grada; Špadijer: Budžet usmjeren na
Centralna tačka dnevnog reda je Predlog odluke o budžetu Glavnog grada Podgorice za 2026. godinu, kao i Predlog Strateškog plana razvoja Glavnog grada Podgorica za period 2026–2031. U toku je sjednica Skupštine Glavnog grada na kojoj će se odbornici, između ostalog, izjasniti o budžetu za 2026. god»»»
Mandić, Vučić, EU: umiljato jagnje dvije majke sisa
Što se tiče Vučića – i kod njega Mandić sasvim dobro stoji. U (polu)javnosti se vrti priča o njihovom navodnom sukobu. To je fingirano. Da Vučić i dalje računa na Mandića vidi se po tome što se ovaj ukrupnjava – male partije pod kontrolom Vučića mu prilaze i utapaju se u Novu srpsku demokratiju. Pi»»»
EGZIBICIONIZAM MINISTARSTVA FINANSIJA: Kako su siromašne ins
U toj višoj državnoj matematici, kada kažu "nemamo para", to ne znači da para nema. To znači da para nema za vas. Para uvijek ima – samo su one rezervisane za jednu specijalnu, svetu namjenu koja se zove "Tekuća budžetska rezerva". Konsultantska kuća Fidelity consulting komentarisala je način na ko»»»
Koliko ima „ustaša“ u Crnoj Gori?
Ipak, provlači se i sumnja: sumnjivi su im čak i oni takozvani „Srbi“ koji trenutno vladaju Crnom Gorom. Njih vide kao poluustaše – ni tamo ni ovamo, ni pravi, ni pouzdani. Uglavnom, po toj logici, u Crnoj Gori nevinih nema. Piše: Milutin L. Cerović Na nacionalnoj frekvenciji u Beogradu, televizija»»»
Nastavak snažnih aktivnosti na jačanju finansijske pismenosti
U organizaciji Centralne banke Crne Gore danas je održana VI sjednica Nacionalnog komiteta za finansijsku edukaciju, na kojoj je usvojen Akcioni plan za 2026. godinu, a koji predviđa nastavak postojećih inicijativa i pokretanje novih aktivnosti za jačanje finansijske pismenosti građana, s posebnim »»»
Nastavak snažnih aktivnosti na jačanju finansijske pismenost
Održana sjednica Nacionalnog komiteta za finansijsku edukaciju U organizaciji Centralne banke Crne Gore danas je održana VI sjednica Nacionalnog komiteta za finansijsku edukaciju, na kojoj je usvojen Akcioni plan za 2026. godinu, a koji predviđa nastavak postojećih inicijativa i pokretanje novih ak»»»
O Montesongu i svemu ostalom: Crna Gora grca u brlogu mediokriteta
Jos jednom je BBC na koljenima. RTCG likes this. Montesong je jos jednom pokazao da je u muzičkom/kvalitativnom smislu vođen potpuno nestručno jer bukvalno 70 odsto učesnika/izvođača nije bilo dostojno te bine i uloge koja im je “pripala”. Neke interpretacije koje smo čuli, ne bi došle ni do polufi»»»
Održana sjednica nacionalnog komiteta za finansijsku edukaciju: Nastavak snažnih aktivnosti na jačanju finansijske pismenosti
U organizaciji Centralne banke Crne Gore danas je održana VI sjednica Nacionalnog komiteta za finansijsku edukaciju, na kojoj je usvojen Akcioni plan za 2026. godinu, a koji predviđa nastavak postojećih inicijativa i pokretanje novih aktivnosti za jačanje finansijske pismenosti građana, s posebnim »»»
Vuletić: Kako se bude bližio prijem Crne Gore u EU frustracija u Srbiji će rasti, cio svijet vidi da smo rusko roblje – osim nas samih
Kako se Crna Gora, uprkos unutrašnjim krizama i podjelama, približava završnici pregovora sa Evropskom unijom, iz Beograda stižu sve nervozniji tonovi. Posljednje izjave predsjednice Narodne skupštine Srbije Ane Brnabić, koje su proizvele kratku polemiku sa potpredsjednikom crnogorskog parlamenta B»»»
Nijesmo vi, i uzalud vam rabota
Najuporniji su oni posrbljeni, jer misle da što je više izdajnika, to je izdaja manje sramotna. Svi do jednoga pokušavaju da ubijede Crnogorce da nijesu Crnogorci no da su Srbi. Slušamo njihovu zaludnu priču da dinastije, vladari, junaci, pisci, običaji, nošnje... ništa u Crnoj Gori nije crnogorsko»»»
Đukanović: Malo se govori o tome šta nas očekuje nakon EU članstva; Prekić: Integracija nije iskorišćena za transformaciju društva
U Crnoj Gori ne govori se dovoljno o evropskim vrijednostima i mentalitetskoj i kulturološkoj spremnosti društva da ih prihvati, smatra profesorica na Unverzitetu Donja Gorica Nikoleta Đukanović, dok istoričar Adnan Prekić ističe da evropska integracija nije iskorišćena za transformaciju, već samo »»»
“Budi Internet Genijalac” realizovan u školi u Sutomoru
Kako navode, šest radionica pohađalo je 15 učenika i učenica VI razreda Projekat „Budi Internet Genijalac” Fondacija „Čini dobro“ realizovala je u JU OŠ „Kekec“ u Sutomoru, saopšteno je iz ove Fondacije. Kako navode, šest radionica pohađalo je 15 učenika i učenica VI razreda. “Pored djece, jednoj o»»»
Zirojević u Njujorku: Dijaspora primjer kako se treba odnositi prema Crnoj Gori
Опширније Краће M.M.Lj. Čitaj mi: Više se Crne Gore sačuvalo u Njujorku, nego što se sačuvalo u Crnoj Gori, poručio je poslanik SD-a i predstavnik Evropskog saveza Nikola Zirojević . On je kazao da je crnogorska dijaspora primjer i model kako se treba odnositi prema državi Crnoj Gori. Zirojević se »»»
Zirojević dijaspori u Njujorku: Kamo sreće da se svi u Crnoj
Poslanik SD-a i predstavnik Evropskog saveza Nikola Zirojević obratio se crnogorskoj dijaspori u Njujorku na svečanosti povodom 20-godišnjice Fondacije Gusinje, istakavši da je crnogorska dijaspora najbolji ambasador Crne Gore svuda u svijetu. Poslanik SD-a i predstavnik Evropskog saveza Nikola Zir»»»
Zirojević dijaspori u Njujorku: Kamo sreće da se svi u Crnoj Gori odnose prema državi kao vi
„Više se Crne Gore sačuvalo u Njujorku, nego što se sačuvalo u Crnoj Gori. Zbog toga sam ponosan ovih dana dok gledam uspješne ljude iz plavsko-gusinjskog kraja šta su stekli u Americi kakav društveni status imaju i kako su nas dočekali. To je nešto što treba da bude smjernica svim generacijama koj»»»
Zirojević u Njujorku: Crnogorska dijaspora je primjer i model kako se treba odnositi prema Crnoj Gori
"Dok god mi iz Crne Gore možemo pogledati ka Njujorku, Luksemburgu, Berlinu, Istanbulu, ka svim mjestima u kojima živi crnogorska dijaspora i možemo vidjeti ovakvu svjetlost - nema zime za Crnu Goru", kazao je Zirojević Poslanik Socijaldemokrata i predstavnik Evropskog saveza Nikola Zirojević prisu»»»
Zirojević u Njujorku: Crnogorska dijaspora je primjer i model kako se treba odnositi prema Crnoj Gori
Poslanik SD-a i predstavnik Evropskog saveza Nikola Zirojević obratio se crnogorskoj dijaspori u Njujorku na svečanosti povodom 20-godišnjice Fondacije Gusinje, istakavši da je crnogorska dijaspora najbolji ambasador Crne Gore svuda u svijetu. „Više se Crne Gore sačuvalo u Njujorku, nego što se sač»»»
Prekić: U EU ulazimo da bi promijenili društvo, nažalost, mi samo o krajnjem cilju razmišljamo
Istoričar Adnan Prekić je, upitan koliko je crnogorsko društvo u prošlosti pokazivalo sposobnost prilagođavanja nekim velikim vrijednostnim i civilizacijskim promjenama, rekao da u prethodnom periodu ne postoje takvi procesi. „Mi smo u proces EU ušli upravo iz tog razloga da promijenimo i suštinu d»»»
“Budi Internet Genijalac” realizovan u školi u Sutomoru
Projekat „Budi Internet Genijalac” Fondacija „Čini dobro“ realizovala je u JU OŠ „Kekec“ u Sutomoru, saopšteno je iz ove Fondacije. Kako navode, šest radionica pohađalo je 15 učenika i učenica VI razreda. “Pored djece, jednoj od radionica prisustvovali su i roditelji, koji su imali priliku da se u»»»
Đukanović: Malo se govori o tome šta nas očekuje nakon EU članstva; Prekić: Integracija nije iskorišćena za transformaciju društva
U Crnoj Gori ne govori se dovoljno o evropskim vrijednostima i mentalitetskoj i kulturološkoj spremnosti društva da ih prihvati, smatra profesorica na Unverzitetu Donja Gorica Nikoleta Đukanović, dok istoričar Adnan Prekić ističe da evropska integracija nije iskorišćena za transformaciju, već samo »»»
Krnić: Vlast ignoriše nezadovoljstvo građana
Pravo na protest je jedno od osnovnih elemenata na kojima počiva demokratija, ističe Mirza Krnić iz Pokreta Preokret Pravo na protest predstavlja jedno od temeljnih demokratskih prava, ali njegova primjena u praksi često otvara ozbiljna pitanja o odnosu države prema građanskom nezadovoljstvu. U Crn»»»
Đukanović: Malo se govori o tome šta nas očekuje nakon EU članstva
U Crnoj Gori ne govori se dovoljno o evropskim vrijednostima i mentalitetskoj i kulturološkoj spremnosti društva da ih prihvati, smatra profesorica na Unverzitetu Donja Gorica Nikoleta Đukanović, dok istoričar Adnan Prekić ističe da evropska integracija nije iskorišćena za transformaciju, već samo »»»
Đukanović: Malo se komunicira s građanima šta nas očekuje kad uđemo u EU, kakva su nam prava, obaveze
Profesorica na Unverzitetu Donja Gorica Nikoleta Đukanović je u podcastu agencije MINA o sociološkoj i kulturološkoj spremnosti crnogorskog društva za članstvo u Evropskoj uniji (EU), kazala da se u Crnoj Gori mnogo govori o procesu integracije kao političkom i tehničkom Istoričar Adnan Prekić isti»»»
Đukanović: Malo se govori o tome šta nas očekuje nakon EU članstva
Опширније Краће MINA U Crnoj Gori ne govori se dovoljno o evropskim vrijednostima i mentalitetskoj i kulturološkoj spremnosti društva da ih prihvati, smatra profesorica na Unverzitetu Donja Gorica Nikoleta Đukanović, dok istoričar Adnan Prekić ističe da evropska integracija nije iskorišćena za tran»»»
Pejović odgovorio Brnabić: Odmorite od nas malo
Sve ovo o čemu pišete desilo se za vrijeme dok je upravo Marović kao potpredsjednik vladajućeg DPS-a uticao na državnu politiku i odluke, saopštio je član Predsjedništva PES-a i potpredsjednik Skupštine, Boris Pejović. Kako je kazao, “vjerovatno vas je time i zadužio, pa ga sada čuvate »»»
Vujović: Lompar smijenjena zbog istine i procesuiranja falsifikatora
Lompar smijenjena zbog istine i procesuiranja falsifikatora i sitnog prestupnika Bećira. U crnogorskoj kulturi je jedino važno da ste anticrnogorski opredijeljeni – to je glavna smjernica u kadrovanju. Zato je dosadašnja direktorica morala da ode. Poštovanje zakona i privrženost Crnoj Gori su smrtn»»»
Lisičić: Tišina Komnenovića postala najglasniji dokaz da nešto duboko nije u redu
Poštovani predsjedniče Komnenoviću, Građani Tivta nijesu puki posmatrači, već imaju apsolutno pravo da znaju kako se troši njihov novac i šta se dešava iza zatvorenih vrata lokalne uprave. Posebno kada je riječ o aferama koje potresaju tivatski sport i urušavaju povjerenje u institucije, Vi imate »»»
Pejović poručio Ani Brnabić: Kosovo je suštinski priznao vaš predsjednik
"Pozabavite se time, a od nas odmorite malo" Član Predsjedništva Pokreta Evropa sad i potpredsjednik Skupštine Boris Pejović kazao je da je Kosovo suštinski priznao predsjednik Srbije. On je to naveo u odgovoru predsjednici Skupštine Srbije Ani Brnabić (SNS). "Sve ovo o čemu pišete desilo se za vri»»»
Pejović odgovorio Brnabić: Odmorite od nas malo
Boris Pejović, član Predsjedništva PES-a i potpredsjednik Skupštine, odgovorio je na posljednju izjavu predsjednice Skupštine Srbije Ane Brnabić. Politika Brnabić se ponovo oglasila i Pejoviću poručila: E, svakakve sam prevarante sretala u politici... 14:34 - Sve ovo o čemu pišete desilo se za vrij»»»
Brnabić poručila Pejoviću: Marović vam pomogao da dobijete i
Kako su naveli iz Uprave, Jugooceanija je bila jedna od najvećih kompanija u bivšoj Jugoslaviji i svjedok je obnove bokeljskog pomorstva sredinom 20. vijeka. Nastavlja se prepucavanje predsjednice Skupštine Srbije Ane Brnabić sa potpredsjednikom Skupštine Crne Gore Borisom Pejovićem (PES). Ona je n»»»
Brnabić se ponovo oglasila i Pejoviću poručila: E, svakakve sam prevarante sretala u politici...
Nastavlja se prepucavanje predsjednice Skupštine Srbije Ane Brnabić sa potpredsjednikom Skupštine Crne Gore Borisom Pejovićem (PES). Politika Pejović: Brnabić da se založi za isporučenje Marovića koji je priznao da je član OKG 09:18 ➔ 09:19 Ona je na mreži Iks odgovorila na objavu Pejovića. - E, sv»»»
Pejović odgovorio Brnabić: Kosovo vam je priznao vaš predsje
Sve ovo o čemu pišete desilo se za vrijeme dok je upravo Marović kao potpredsjednik vladajućeg DPS-a uticao na državnu politiku i odluke, saopštio je poslanik PES-a u Skupštini Crne Gore, Boris Pejović. Sve ovo o čemu pišete desilo se za vrijeme dok je upravo Marović kao potpredsjednik vladajućeg D»»»