Tiranë, ambasadori kinez merr pjesë në Panairin e 22-të të Librit
OSBE marrëveshje me Sekretariatin shqiptar të Nismës për Transparencë në Industrinë Nxjerrëse
ina-online.net
Rama: Si e heq kufirin Kurti pa pajtimin e Serbisë? Do të ishte marrëzi
Urim Gjata: Ambasadorë apo lolo, lëpirës të qeverisë
gazetaexpress.com
Atentati ndaj prokurorit, Berisha: Ju tregoj “Rrumin” e vërtetë, jo atë në spitalTe fundit
koha.net
Pompeo: Nuk heqim dorë nga lufta kundër ISIS-it
Përballja me banorët e Astirit/ Nënkryetari i Bashkisë tërhiqet në momentin e fundit nga emisioni i Eni Vasilit
Nazarko-Shehajt: Rrugët e Ramës më të mira se tuajat, ka mbushur varrezat që keni krijuar ju!
aa.com.tr
"Turqia pret nga aleatët të distancohen nga PYD/YPG"
kohajone.com
LIVE/ Shqipëria në gjumë total, Martinez shënon super gol (VIDEO)
Shqiptari betohet para policisë italiane pasi u kap me mbi 70 kg drogë: Do e shisja për festat e…
A ka ndërkombëtarë që janë kundër integrimit? Të dhënat e Berishës
Kushtetuesja/Betohen në presidencë, dy anëtaret e zgjedhura nga Kuvendi dhe një nga Meta
FOTO/ Komisioni i Medias shqyrton projektbuxhetin e vitit 2020 për ATSH-në
Investime infrastrukturore, nisin punimet në rrugën “Çamëria” në Cerrik
Erdogan takimit me Trump: Turqia s’heq dorë nga S-400, miq me SHBA e miq me Rusinë
gazetaexpress.com
Sela takon Kasamin dhe Gashin, Express siguron qëndrimet e partive për kombinimet e mundshmeTe fundit
Kosovë/ “U ndëshkuan me votë”, kush mbeti jashtë kuvendit
shqiptarja.com
Epoka e digjitalizimit ka sjellë vështirësi mes prindërve dhe fëmijëve
Berisha mesazh ndërkombëtarëve dhe zbardh bisedën me zyrtarin në zyrë: Më tha do takoj Edi Ramën dhe do më ankohet
vizionplus.tv
Vasili: Gjykata Kushtetuese po hyn në rrugën e saj, mazhoranca po shkel ligjin
telegrafi.com
Pendarovski: Shenjat në Greqi janë ende me “Shkupi”, kjo është shkelje e marrëveshjes së Prespës
zeriamerikes.com
Shipoli: Ballkani të jetë i kujdesshëm me Turqinë
kallxo.com
Këto janë arsyet e Gjykatës Supreme kundër pranimit të votave nga Serbia
kohajone.com
Një slloven do të vendos drejtësi ndaj Francës në “Arenën Kombëtare”
shqiptarja.com
Pse vendet nordike janë në shënjestër të të gjitha qyteteve botërore...
rferl.org
Win, Lose, Or Drone, Kosovo Soccer Team Eager To Focus On The Field, Not Politics
koha.net
Kosova mirëpret dështimin e spiunit rus e zgjedhjen e Beyerit raportues për Kosovën në KE
gazeta-shqip.com
“Kapot” e Drejtësisë, si u shkarkuan nga vettingu për milionat e korrupsionit (EMRAT)

Refuzimi i Tiranës dhe Shkupit nga BE-ja konsiderohet 'gabim i madh'

Zeri 18.10. 15:53

Refuzimi i Tiranës dhe Shkupit nga BE-ja konsiderohet 'gabim i madh'

“Unë personalisht mendoj se ky ka qenë një gabim i madh”, tha Tusk në një konferencë për media, pasi Këshilli Evropian, natën e kaluar, nuk ka arritur pajtim për hapjen e negociatave të anëtarësimit me Shkupin dhe Tiranën. Tusk theksoi se këto dy vende nuk duhet fajësuar për vendimin e tillë, pasi »»»

You can read more about this at Osservatorio Italiano