insajderi.com
Mosplanifikimi i duhur vonon për gati pesë muaj asfaltimin e rrugëve në Podujevë
tesheshi.com
VERDIKTI/ Kolegji Zgjedhor rrëzon Metën: zgjedhjet më 30 qershor
monitor.al
Rritja blu dhe e turizmit në rajonin Adriatiko-Jonian
kallxo.com
Vëllai i Fatmir Limaj afër punësimit të rregullt në Universitetin e Prizrenit
Tregjet mirëpresin rezultatin në Stamboll – Lira dhe tregjet e kapitalit rriten menjëherë pas lajmërimit
shqiptarja.com
Shehi: Nuk e njohim vendimin e Kolegjit. Më 30 qershor çdo formë rezistence për të penguar zgjedhjetRrëzoi dekretin e Metës/ Basha me Kryemadhin mbled
sot.com.al
U përfshinë në përplasjet në KZAZ, Gjykata merr vendim për 4 protestues në Kukës
cna.al
Takimi i Bashës me aleatët/ Dashamir Shehi: Kjo javë do kulmojë në protesta
Abdullahu: Na mungon edukimi për çështjen e kursimit të ujit të pijshëm
Ky është i ftuari i radhës i Hagës
aa.com.tr
"Koalicioni i udhëhequr nga SHBA-të kundër Iranit 'do të dështojë'"
balkanweb.com
Kallaku flet për të ardhmen, Teuta godet sërish në merkato
‘Flija në karrige’, vinte nga Bubqi në Tiranë, gjesti i Agron Llakës ndaj Bes Kallakut që i ndryshoi jetën (Video)
rtsh.al
Plazhet pa roje bregdetare në Vlorë drejt mbylljes
Telekomi shkëput kontratën me Z-Mobile
kallxo.com
Fitorja e opozitës në Stamboll sfidon autoritetin e Erdoganit
Bizneset e diasporës në Zvicër informohen me klimen e Investimeve në Kosovë
exit.al
Bosnjë e Hercegovina: Ftesa për Thaçin nuk është njohje për Kosovën
noa.al
Zbulohet platforma e opozitës për të zgjidhur krizën, pritet përgjigjja e Ramës
Koment: Rikonstruimi i Qeverisë zbardhë përplasjet mes BDI-së, dhe LSDM-së
Deportimi i shtetasve turq, AKI-ja ka kaluar kompetencat e saj
monitor.al
Investimet e OST, në 2019 plani 2.3 miliardë lekë
tetovasot.com
Policia bllokon protestuesit, nuk lejon t’i afrohen selisë së BDI-së
evropaelire.org
A do të mund të krijojë Irani armë bërthamore?
Skeda e pasurisë së deklaruar nga Fran Frrokaj: Ja si i janë rritur të ardhurat pas emërimit si kryetari i Bashkisë Lezhë
kohajone.com
Prapaskenat në PS/ Deputeti nxjerr të palarat: Si e harroi Rama, Gramozin në Tepelenë
rtsh.al
Rama kërkon garantimin e standarteve në zgjedhjet e 30 qershorit
monitor.al
Bizneset që po mbyllen dhe ato që po lulëzojnë
ekonomiaonline.com
“Gulenistët” përplasin Damkën dhe Konjufcës, reagon edhe Hoti
cna.al
Motra milionere e ministres së Ramës në KPK/ PS shkarkon dhe konfirmon gjyqtarë e prokurorë
cna.al
Të gjitha "fitoret" e Lulzim Bashës!
tetovasot.com
Bekteshi nga Konferenca ministrore në Stokholm: Republika e Maqedonisë së Veriut destinacion atraktiv me mundësi të mëdha për investim
gazetablic.com
Quni: Në raport ishte e paraparë të dëboheshin 200 shtetas turq
monitor.al
25 milionë euro kredi për zonat rurale dhe urbane
monitor.al
Toka e kripur, që po kthehet në “ar”
monitor.al
Mobiliet “Made in Albania” nisen drejt Europës
syri.net
Ligjshmëria e 30 qershorit, tërhiqet për vendim Kolegji ZgjedhorLuan Rama kujton Konicën: Guvernë s’kemi, parlament s’kemi, gjyqe s'kemi, po palaçot j
Mbledhja e PS/ Nard Ndoka ironizon Ramën: Kujdes k..ra, mos flitni në telefon
Pas mbledhjes me socialistët, Tom Doshi takim me Ramën në seli
Babai i të vrarit në Smillkovë: Hapni bisedat e funksionarëve të BDI-së për Monstrën
Bisedë me një lexues të panjohur
shekulli.com.al
Kocaqi: Shqipëria e ka të nevojshme ndryshimin e sistemit elektoral
indeksonline.net
Pasuria e Drejtorit të Urbanizmit të Fushë Kosovës që u arrestua për korrupsion
Shmanget hapësira ajrore e Iranit – Linjat ajrore botërore ndryshojnë fluturimet

Balla-Metës: Ushtro me përgjegjësi detyrën e presidentit, mos humb qetësinë se po bëhesh qesharak

Lexo 12.01. 16:14

Balla-Metës: Ushtro me përgjegjësi detyrën e presidentit, mos humb qetësinë se po bëhesh qesharak

Kreu i Grupit Parlamentar të PS-së, Taulant Balla i është përgjigjur presidentit Meta për mosdekretimin e Genti Cakajt në postin e ministrit për Europën dhe Punët e Jashtme. Veprimi i kryer nga Meta sipas Ballës e bën ish presidentin Nishani të duket si Tomas Xhefersoni i SHBA-ve. Numri dy i PS-së »»»

You can read more about this at Osservatorio Italiano