kapital.mk
Кои се Курдите и зошто толку паника од Турција?
kurir.mk
Николоски: Главен виновник за недобивање на датум за почеток на преговорите е  Зоран Заев и СДСМ
kanal5.com.mk
Чешкиот премиер дециден: Мора да градиме нуклеарни електрани , па и да ги прекршиме законите на ЕУ
kanal5.com.mk
Почна најголемата културна операција - Делата на Леонардо да Винчи патуваат во Лувр
kanal5.com.mk
Курдите бараат хуманитарен коридор за евакуација на цивилите
makfax.com.mk
Лајен: Длабоко жалам, но најверојатно и денеска нема одлука за проширување
alfa.mk
Скопје меѓу најевтините градови во светот, најскап и годинава Хонг Конг
press24.mk
Милошоски: Заев да не се чуди зошто не беше удостоен со покана од Макрон
alfa.mk
Ердоган во идната недела во Русија за Сирија
makfax.com.mk
(Видео) Макрон: Ни треба малку повеќе време за позитивни сигнали кон Скопје и Тирана
sitel.com.mk
Додик: БиХ не е во статус кво, туку во распаѓање
kurir.mk
Бугарија подготвена да му плати 250 милиони евра на Фолксваген за да изгради фабрика во земјата
alsat-m.tv
Заев: „Ако не добиеме датум, Владата може да падне“ 
alfa.mk
Шекеринска проговори за „бомбите“ од Ел Чека- не чувствувала одговорност
mia.mk
Џо Бајден: Доколку Трамп биде реизбран, НАТО ќе престане да постои
kurir.mk
САД ја повикаа Кина да помогне околу Северна Кореја
press24.mk
Димитров: Само тој што не весла има време да го ниша чамецот
makfax.com.mk
Руската сајбер-шпионка од скандалот со велешките лажни интернет-страници приведена во Минск
kurir.mk
Суви коловози на државните патишта
sitel.com.mk
Пицула: Црна Гора ќе биде следната членка на ЕУ
МАКРОН НЕ ДРЖИ ВО ПРИЈАТЕЛСКИ ПРЕГРАТКИ ОД КОИ СЕ ГУБИ ЗДИВОТ
ПОДЕЛЕНИ МИСЛЕЊА ЗА МАЛ ШЕНГЕН МЕЃУ СТОПАНСТВЕНИЦИТЕ
НА КРЕМЉ НЕ МУ ПРЕЧИ САМО НАШЕТО ПРИКЛУЧУВАЊЕ НА НАТО
РИЧАРД ГРЕНЕЛ: ТРАМПОВИОТ „ЧОВЕК ОД ДОВЕРБА“ НАЈАВУВА СИГУРНА ПРОМЕНА НА КОСОВСКО-СРПСКИТЕ ГРАНИЦИ?
„ВАЛПУРГИСКА НОЌ“ И „КАРМЕН“ ЗА ЧЕВСТВУВАЊЕ 70 ГОДИНИ МАКЕДОНСКИ БАЛЕТ
sitel.com.mk
Вучиќ: Сакаат да ја укинат Српска листа во Косово, се движиме кон катастрофа
alfa.mk
Шекеринска нема да понесе политичка одговорност
kanal5.com.mk
Орбан ја загуби Будимпешта на локалните избори во Унгарија
Пратениците Димовски и Гаши на 65. Годишна сесија на ПС на НАТО во Лондон
kanal5.com.mk
Борбата против сиромаштијата, пред се во раниот развој на децата, приоритет на Владата

ПРИМИТИВНИОТ НАПАД ВРЗ АРБЕН БЕНИ ШАЌИРИ КАЖУВА МНОГУ ЗА ОНИЕ КОИ ГО ПОТПИШАА ОТВОРЕНОТО ПИСМО

Globus 24.06. 22:21

ПРИМИТИВНИОТ НАПАД ВРЗ АРБЕН БЕНИ ШАЌИРИ КАЖУВА МНОГУ ЗА ОНИЕ КОИ ГО ПОТПИШАА ОТВОРЕНОТО ПИСМО

ЏЕЉО ХОЏИЌ Јас мислам дека деновиве Арбен Бени Шаќири може да собере 2.500 потписи, ако сака да ја банализира работава, како што успеаја да ја банализираат потписниците на ова отворено писмо, ако е тоа некаков репер. Потоа, мислам дека Бени деновиве може да презентира многу поатрактивна визија за М»»»

You can read more about this at Osservatorio Italiano