OTP banka Srbija proglašena je za pobednika u kategorijama Najbolja banka za MSP u Srbiji i Najbolja banka za ESG u Srbiji na Euromoney Awards for Excellence 26
OTP banka Srbija je na ovogodišnjim Euromoney Awards for Excellence proglašena za pobednika u dve kategorije: Najbolja banka za mala i srednja preduzeća u Srbiji i Najbolja banka za ESG u Srbiji. Takođe, matična OTP Grupa je ponela regionalnu titulu Najbolja banka za poslovanje sa stanovništvom u C»»»
Počeo plenarni sastanak delegacija Srbije i Češke, predvode ga Macut i Babiš
BEOGRAD - U Palati "Srbija" počeo je plenarni sastanak članova delegacija Republike Srbije i Češke Republike koji predvode premijeri Đuro Macut i Andrej Babiš. Prisutni su i prvi potpredsednik Vlade Srbije i ministar finansija Siniša Mali, potpredsednica Vlade i ministrka privrede Andrijana Mesarov»»»
Nikolić: Beograd će internacionalizovati pitanje odgovornosti za zločin u Starom Gracku
BEOGRAD - Predsednica skupštinskog Odbora za Kosovo i Metohiju Danijela Nikolić izjavila je danas da 27 godina porodice srpskih žeteoca ubijenih u Starom Gracku čekaju pravdu i žive između bola i nepravde, dok međunarodna zajednica koja je dobila mandat da štiti život svakog čoveka na AP KiM okreće»»»
BUKTI VELIKI POŽAR U SOLUNU: Više od 100 ljudi se bori s vatrenom stihijom, gori na sve strane - Plamen gase i vatrogasci iz druge države! (FOTO/VIDEO)
Veliki požar izbio je u Derveniju u Solunu, a angažovano je 120 vatrogasaca i 10 letelica na njegovom gašenju Veliki požar je izbio u ekološkom parku Derveni u Solunu u četvrtak ujutru, 23. jula. Centar za operacije Vatrogasne službe obavešten je o incidentu oko 9 časova i odmah su mobilisane kopne»»»
Nikolić: Preduzeće "Ibar-Lepenac" nema pravni osnov da ruši vikendice na Gazivodama
BEOGRAD - Predsednica skupštinskog Odbora za Kosovo i Metohiju Danijela Nikolić izjavila je danas da preduzeće "Ibar-Lepenac" iz Prištine nema nikakav pravni osnov da ruši vikendice na obali jezera Gazivode bilo kome, kao ni da donese odluku da tako nešto može da se uradi, i dodala da to predstavlj»»»
Udruženja građana: Izgradnja Akvarijuma bez procene uticaja na životnu sredinu suprotna je javnom interesu
Više od 70 organizacija civilnog društva saopštilo je da je odluka Sekretarijata za zaštitu životne sredine Grada Beograda da ne sprovede procenu uticaja na životnu sredinu za projekat izgradnje „Beogradskog akvarijuma“ u Parku prijateljstva suprotna javnom interesu. Organizacije civilnog društva s»»»
Novi Sad opet osvanuo išaran: Po centru ispisani grafiti precrtanog broja +384
Na brojnim mestima u centru Novog Sada, kod Spensa i na drugim lokacijama protekle noći je na trotoarima crnim sprejom ispisan pozivni broj +384 i precrtan crvenom bojom. Kako su za 021.rs rekli očevici, dvojica maskiranih mladića su sinoć kod Promenade ispisala dvadesetak istih grafita. Švrljanja »»»
Razotkriven najveći folirant među blokaderima: Savić tvrdi da je uhapšen zbog filma, a papir jasno kaže - droga! Evo šta je potpisao! (FOTO)
Potpuni raskol, laži i obmane u redovima užičkih lažnih revolucionara doživeli su svoj vrhunac! Dušan Savić, nepriznati vođa blokaderskog pokreta i glavni akter lokalnih skandala, pre dva dana je lišen slobode, a njegov pokušaj da se opere pred javnošću i sopstvenim saborcima prerastao je u pravu t»»»
Amerika bi da napadne još jednu zemlju! Ako Tramp odluči, to će biti 8 njegova meta
Blic Administracija Donalda Trampa razmatra vojnu intervenciju u Maliju protiv grupe JNIM povezane sa Al Kaidom. JNIM je poslednjih godina ojačao i širi napade ka obalskim državama zapadne Afrike, što izaziva zabrinutost Vašingtona. Slušaj vest 0:00/ 0:00 Administracija američkog predsednika Donald»»»
Do kraja godine planiran upis do 800.000 objekata po zakonu Svoj na svome
1 Ministarka građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Aleksandra Sofronijević izjavila je danas da je do kraja godine planiran upis prava svojine za između 600.000 i 800.000 objekata po zakonu „Svoj na svome“. Sofronijević je za Radio-televiziju Srbije (RTS) rekla da Agencija za prostorno planir»»»
Potpisan ugovor o saradnji između EXPO 2027 i Fonda za inovaciju delatnost
Kompanija Ekspo 2027 Beograd i Fond za inovacionu delatnost potpisali su danas u Beogradu ugovor o saradnji. Ugovor o saradnji će omogućiti strateško partnerstvo u razvoju ExpoTech paviljona, kao centralog prostora za predstavljanje nauke, tehnologije i inovacija Srbije tokom specijalizovane izložb»»»
Zemlje EU usvojile 21. paket sankcija protiv Rusije - Autonomija
Očekuje pokretanje pisane procedure za njegovo usvajanje Zemlje članice Evropske unije (EU) postigle su danas dogovor o 21. paketu sankcija protiv Rusije, a uskoro će otpočeti pisana procedura za njegovo usvajanje, saopštile su evropske diplomate. Poslednja sporna tačka, koja se odnosi na preloženu»»»
Vlasti u Prištini ruše srpske kuće i izbacuju tužioce, EU i SAD traže smirivanje tenzija
Vlasti u Prištini razrešile su srpske tužioce i nastavile rušenje kuća Srba na Gazivodama, što je izazvalo zabrinutost oko prava Srba na Kosovu Srbi su pokušali da se vrate u institucije na severu Kosova, ali je njihovo povlačenje ostavki odbijeno, nakon čega su razrešeni dekretom privremene predse»»»
Crna Gora: Jagodinac (22) osumnjičen za nasilje i napad na službeno lice
PODGORICA - Državljanin Srbije A.S. (22) iz Jagodine osumnjičen je za napad na službeno lice i nasilje u porodici, nakon što je, prilikom savladavanja, u Kotoru ugrizao policijskog službenika, a prethodno je fizički napao svoju emotivnu partnerku. Iz crnogorske Uprave policije saopšteno je da je in»»»
"Protest bubašvaba": Modi obećao kazne za korumpirane zvaničnike posle protesta mladih
NJU DELHI - Indijski premijer Narendra Modi obećao je danas posle protesta mladih, osnivanje "brzih sudova" za ubrzanje procesa protiv korumpiranih zvaničnika optuženih za odavanje ispitnih pitanja. U prvoj javnoj reakciji na proteste, Modi je na platformi Iks poručio da "ništa nije važnije od dobr»»»
ZLF: Grad Beograd daje milione za SNS paravojsku, a nema para za plate radnika Apoteke Beograd
Zeleno-levi front (ZLF) saopštio je danas da radnici Apoteke Beograd nisu primili 15 plata, da nemaju overene zdravstvene knjižice i da mesecima čekaju rešenje gradske vlasti, dok je glavna tačka predstojeće sednice Skupštine Grada Beograda izdvajanje, kako su naveli, 70 miliona evra godišnje za an»»»
Biznis oročen na 30 godina: Zašto je nuklearni sporazum SAD i Saudijske Arabije savršena metafora za Trampovo predsedništvo?
Sjedinjene Američke Države (SAD) potpisale su istorijski nuklearni sporazum sa Saudijskom Arabijom koji bi toj kraljevini u budućnosti mogao omogućiti obogaćivanje uranijuma. U saopštenju objavljenom u sredu, Ministarstvo energetike SAD navelo je da su njegov sekretar Kris Rajt i njegov saudijski k»»»
Sve o novim turističkim vaučerima na jednom mestu: Ko ima pravo na 10.000 dinara i gde sve možete da putujete - Korak po korak do prijave
Donosimo detaljan vodič ko ima pravo na 10.000 dinara, kako se prijaviti i gde možete putovati u Srbiji. Država je za 2026. godinu iz svog budžeta opredelila ukupno 300 miliona dinara za podelu 30.000 turističkih vaučera namenjenih subvencionisanom odmoru u Srbiji. Vrednost svakog pojedinačnog vauč»»»
Kojčić: Rafinerija u Pančevu ključ stabilnosti domaćeg snabdevanja derivatima
BEOGRAD - Nekadašnji pomoćnik ministra energetike za naftu i gas Raša Kojčić rekao je danas da rafinerija u Pančevu ostaje ključ stabilnosti domaćeg snabdevanja jer pokriva najmanje 80 odsto potreba tržišta, dok problem predstavlja 20 do 30 odsto derivata koji se uvoze. Kojčić je naveo da je Dunav »»»
Advokatska komora Srbije osudila napad na advokaticu Janu Aćimović Planojević
Advokatska komora Srbije (AKS) osudila je danas napad na advokaticu Janu Aćimović Planojević, istakavši da je pravo svakog advokata da bez pritisaka, pretnji, zastrašivanja i medijskih kampanja obavlja svoju profesionalnu dužnost. Na valjevskoj televiziji V5, koju su kupili Informer i Alo, u emisij»»»
EU zasad nije usvojila sankcije protiv Rusije
Grčka traži ustupke za ruski gas, drugi su protiv pošto kod ranijih sankcija njima nisu odobravane olakšice(Ilustracija, Brod za rasute terete pod grčkom zastavom Antonis: Grčke kompanije kontrolišu 21% (2022) ukupne svetske trgovačke flote, što ih čini najvećim na svetu. Rangirane su među prvih p»»»
Eskaliralo je: Amerika ga je upotrebila, prvi put od početka rata
Američka vojska upotrebila je u utorak strateški bombarder B-1 za napad na ciljeve Korpusa islamske revolucionarne garde (IRGC) u Iranu, prenosi Aksios pozivajući se na izjave američkih zvaničnika. To je prva misija bombardera B-1 od kada su pre 12 dana obnovljeni sukobi između SAD i Irana i predst»»»
Besni ogroman požar: Vatrogasci na terenu; Raspoređeni avioni i helikopteri; "Budite u pripravnosti!" VIDEO
Veliki požar je izbio jutros u Ekološkom parku Derveni u Solunu. Vatrogasci su odmah po prijavi, oko devet sati po lokalnom vremenu, mobilisali kopnene i vazdušne snage. Na licu mesta je 78 vatrogasaca sa 22 vozila, uključujući njihove kolege iz Moldavije. Pomažu im i dobrovoljci u pokušaju da obuz»»»
Двојица полицајаца у болници након контакта са заплењеним вејповима са канабисом
Два припадника ирске полиције хоспитализована су након што им је позлило док су у полицијској станици у Едендерију, у округу Офали, обрађивали заплењене вејпове са канабисом, саопштила је полиција. Инцидент се догодио у среду поподне, а због безбедносне узбуне полицијска станица је затворена. Један»»»
Рубио после састанка са Лавровом: САД спремне да понуде нове идеје за мир у Украјини
МАНИЛА – За окончање сукоба у Украјини биће потребни нови предлози и концепти, пошто досадашње иницијативе нису успеле да приближе ставове Москве и Кијева, изјавио је амерички државни секретар Марко Рубио после разговора са руским министром спољних послова Сергејем Лавровом у Манили. Састанак шефов»»»
Ekonomski napredak Srbije brine Hrvate! Priznali da je njihova ekonomija u totalnom problemu
U opširnom tekstu se jasno vidi da hrvatska ekonomija tone, a onda ne čudi što Hrvatska želi da vidi Srbiju što dalje od EU, jer bi se onda jasno videlo koliko je Srbija, pod Vučićevim vođstvom naprednija od naših komšija. I hrvatski "Jutarnji list" piše o tome: - Već smo pisali da je era snažnog r»»»
EPS: Snabdevanje strujom stabilno uprkos niskom vodostaju Dunava
Elektroptivreda Srbije (EPS) saopštila je danas da suša i niski dotoci na Dunavu veoma nepovoljno utiču na rad u hidroelektranama "Đerdap 1" i "Đerdap 2", zbog čega će proizvodnja struje na Dunavu ove godine, prema trenutnoj situaciji, biće jedna od najlošijih u istoriji, ali su istakli, da je uprk»»»
Мацут свечано дочекао Бабиша у Београду, следе разговори о сарадњи Србије и Чешке
Председника Владе Чешке Андреја Бабиша, који борави у дводневној посети Београду, данас је испред Палате Србија свечано дочекао председник Владе Србије проф. др Ђуро Мацут. Бабиш је дочекан уз највише државне почасти, црвени тепих, почасни строј гарде и интонирањем химне две државе. Поред Мацута, Б»»»
Dve osobe poginule u napadu na Krim
MOSKVA - Dve osobe su poginule, a pet je povređeno u ukrajinskom vazdušnom napadu na Krim tokom noći, saopštio je danas lider regiona Sergej Aksjonov. "Prema ažuriranim informacijama operativnih službi, kao rezultat neprijateljskog napada na Krim tokom noći, nažalost, ima novih žrtava: još jedna os»»»
Rubio: Iran moli za sporazum, platiće visoku cenu ako ne budu spremni da ga postignu
MANILA - Državni sekretar Sjedinjenih Američkih Država Marko Rubio izjavio je danas da Iran "moli za sporazum", upozorivši da će, ukoliko ne bude spreman da postigne dogovor, Teheran "platiti cenu". Rubio je, obraćajući se novinarima na marginama samita Asocijacije nacija jugoistočne Azije (ASEAN) »»»
Američka vojska prvi put od nastavka sukoba sa Iranom upotrebila bombarder B-1
VAŠINGTON - Američka vojska upotrebila je u utorak strateški bombarder B-1 za napad na ciljeve Korpusa islamske revolucionarne garde (IRGC) u Iranu, prenosi Aksios pozivajući se na izjave američkih zvaničnika. To je prva misija bombardera B-1 od kada su pre 12 dana obnovljeni sukobi između SAD i Ir»»»
EU usvojila 21. paket sankcija protiv Rusije, rešena sporna tačka
Zemlje članice Evropske unije (EU) postigle su danas dogovor o 21. paketu sankcija protiv Rusije, a uskoro će otpočeti pisana procedura za njegovo usvajanje, saopštile su evropske diplomate. Poslednja sporna tačka, koja se odnosi na preloženu zabranu isporuke ruskog gasa trećim zemljama, razrešena »»»
Kvartalni prihodi Alfabeta skoro 120 milijardi dolara, ali akcije pale zbog AI troškova
MAUNTIN VJU - Američka tehnološka kompanija Alfabet, matična firma Gugla, objavila je finansijske rezultate za drugi kvartal 2026. i navela da su ukupni prihodi dostigli 119,8 milijardi dolara, što predstavlja rast od 24 odsto u odnosu na isti period prošle godine i nadmašuje procene analitičara sa»»»
Nova nabavka za EXPO 2027: Savremena mehanizacija za budući EXPO kompleks i javne zelene površine Beograda
Ekspo 2027 Beograd pokreće nabavku savremene mehanizacije za održavanje zelenih površina, čime se priprema za specijalizovanu izložbu 2027. godine. Kompanija "EXPO 2027" d.o.o. Beograd pokrenula je postupak nabavke mehanizacije za potrebe održavanja zelenih površina na Ekspo lokaciji, čime se nasta»»»
Kina uz ASEAN u jačanju jedinstva pred novim izazovima i neizvesnostima
“Kina je spremna da, zajedno sa Asocijacijom država jugoistočne Azije (ASEAN), unapredi saradnju u korist naroda regiona i dodatno ojača jedinstvo kako bi se zajednički odgovorilo na nove izazove i neizvesnosti”, izjavio je ministar spoljnih poslova Kine, Vang Ji. Vang, koji je i član Politbiroa Ce»»»
Fond za inovacionu delatnost stiže na EXPO 2027: Inovacije Srbije biće predstavljene pred više od četiri miliona posetilaca
Blic Fond za inovacionu delatnost učestvovaće na EXPO 2027 u Beogradu i predstaviće domaće inovacije i projekte koje je podržao Više od četiri miliona posetilaca imaće priliku da vidi nove tehnologije i rešenja iz Srbije na posebnom izložbenom prostoru Fonda Slušaj vest 0:00/ 0:00 Fond za inovacion»»»
NAJVIŠE DRŽAVNE POČASTI I CRVENI TEPIH ZA BABIŠA: Premijer Macut dočekao svog češkog kolegu (FOTO/VIDEO)
PREDSEDNIKA Vlade Češke Andreja Babiša, koji boravi u dvodnevnoj poseti Beogradu, danas je ispred Palate Srbija svečano dočekao predsednik Vlade Srbije prof. dr Đuro Macut. Babiš je dočekan uz najviše državne počasti, crveni tepih, počasni stroj garde i intoniranjem himne dve države. Pored Macuta, »»»
Oreščanin: Pad prometa na ostrvima i obali između 20 i 40 odsto
ZAGREB - Dražen Oreščanin iz hrvatskog Glasa preduzetnika izjavio je danas da je, prema njihovoj anketi napravljenoj u prvoj polovini jula na ostrvima i obali, prosečan promet pao između 20 i 40 odsto. On je za zagrebačku N1 govorio o nezadovoljstvu, posebno malih i srednjih preduzetnika, zbog veli»»»
Pokrenut postupak nabavke mehanizacije za održavanje zelenih površina na Ekspu
Kompanija Ekspo 2027 saopštila je danas da je pokrenula postupak nabavke mehanizacije za potrebe održavanja zelenih površina na Ekspo lokaciji, čime se nastavljaju pripreme za organizaciju specijalizovane izložbe u Beogradu. Predmet nabavke obuhvata, kako je navedeno, radna vozila, komunalnu i prat»»»
УЖИВО Више од 16.800 странаца ратовало као плаћеници у Украјини
Експлозије су одјекнуле у Сумију и Одеси. Истовремено, команда украјинске војске наставља да повећава број јединица у Черниговској области, рекли су Спутњику извори из безбедносних структура.»»»
Влада донела уредбу за бесплатне ваучере за пензионере за одмор у Србији, пријаве на шалтерима Поште
Влада Србије усвојила је данас уредбу која се односи на бесплатне ваучере за одмор у Србији, а први потпредседник владе и министар финансија Синиша Мали рекао је да је то још један вид подршке и помоћи нашим најстаријим суграђанима, којима се на тај начин додатно унапређује квалитет живота. Усвојен»»»
Злочин без казне: Пре 27 година зверски убијено 14 Срба у Старом Грацком, најмлађа жртва имала 17
Пре 27 година, 23. јула 1999. почињен је масакр у коме је убијено 14 Срба жетелаца из Старог Грацка, а починиоци гнусног злочина до данас нису одговарали. Напад се догодио увече, после 21.00, у атару села Бујанце, двадесетак километара јужно од Приштине, када су сељани оближњег села Старо Грацко уб»»»
Bivši centar Partizana završio karijeru - Vesti - Košarka - B92.sport - B92.net
Američki košarkaš Brendon Dejvis (35) završio je sa aktivnim igranjem košarke. Nakon 13 godina profisionalnog bavljenja košarkom Dejvis je reši oda "okači patike o klin". Poslednji angažman imao je u Japanu, u klubu Alvark Tokio. Japanski tim je objavio raskid saradnje sa košarkašem koji je u taj k»»»
Srbija trenutno projektuje oko 800 km brzih saobraćajnica: Evo šta je sve u planu
U Srbiji se trenutno projektuje više od 800 kilometara novih auto-puteva i brzih saobraćajnica. U fazi projektovanja su četiri buduće auto-putske veze i više moto-puteva. Jedan od autoputeva koji se projektuje, kako je istakao Miodrag Poledica, pomoćnik direkora Puteva Srbije, jeste autoput od Beog»»»
Eljšani: Nemoguć povratak policajaca koji su podneli ostavke
Četiri godine nakon njihovog odlaska iz kosovskih institucija, policijske vlasti navode da su ostavke prihvaćene i da je postupak okončan. Ovaj stav je za Kosova pres ponovo potvrdio zamenik direktora Regionalne direkcije policije Severna Mitrovica Veton Eljšani. On je rekao da je Generalna direkci»»»
Evropska unija dogovorila novi paket sankcija Rusiji
BRISEL - Zemlje Evropske unije postigle su dogovor o sveobuhvatnom 21. paketu sankcija protiv Rusije, saopštili su danas diplomatski izvori EU. Poslednja prepreka u pregovorima odnosila se na predloženu zabranu isporuke ruskog gasa trećim zemljama, preneo je briselski Politiko. Ona je rešena ograni»»»
Potpisan ugovor o saradnji između Ekspa 2027 i Fonda za inovacionu delatnost
BEOGRAD - Kompanija Ekspo 2027 Beograd i Fond za inovacionu delatnost potpisali su danas u Beogradu ugovor o saradnji koji će omogućiti strateško partnerstvo u razvoju ExpoTech paviljona, kao centralog prostora za predstavljanje nauke, tehnologije i inovacija Srbije tokom specijalizovane izložbe na»»»
Posle Hajrulahuovih optužbi reagovale profesorke UPKM: „Univerzitet nije ukrao identitet – on je nastavio da postoji“ - KoSSev
Posle višemesečnog zatišja ponovo otvoreno pitanje Univerziteta u Prištini, sada odgovaraju profesorke iz Kosovske Mitrovice Gotovo pet meseci nakon što je Fakultet tehničkih nauka u Severnoj Mitrovici dobio zahtev da napusti zgradu u kojoj radi, pitanje statusa Univerziteta u Prištin»»»
Pretnja ručnom bombom u Gračanici, krađa u Zvečanu i smrtni ishod nakon nesreće kod Južne Mitrovice - KoSSev
U dnevnom izveštaju Policije za protekla 24 časa izdvajaju se slučaj pretnje ručnom bombom u Gračanici, krađa u Zvečanu, kao i informacija da je jedna od povređenih osoba preminula nekoliko dana nakon saobraćajne nesreće u Južnoj Mitrovici. U Zvečanu je prijavljena krađa mobilnog tel»»»
Bruka sa blokaderske liste! Parama stranih fondacija hteo da postane 'kraljevački romeo'!
Samoproglašena politička “elita” koju predvodi blokaderski "papa" Đokić, a koja se lažno reklamira kao skup „mladih i nezavisnih akademaca“, u praksi pati od ozbiljnog nedostatka - i mladih, a i novih lica. To najbolje dokazuje prisustvo Predraga Voštinića, koji u ovom političkom eksperimentu zauzi»»»