Dita e parë e shkollës, Nora Malaj: Të çojmë deri në fund reformën në arsim, t’i japim mundësinë të rinjve të punësohen
shqiptarja.com
Historia e mistershme e zhdukjes së vajzës në '97-ën/ Udhëtimi me të dashurin që familja nuk ja pranoi kurrë
Vendet që do kenë ndërprerje të energjisë elektrikeTë ngjashme
Universiteti i Mitrovicës i mbyllur për këtë vit akademik, AKA-ja nuk i jep dritën e gjelbër
REPORTAZHI: Turizmi një mënyrë shpëtimi për peshkimin në Ballkan
rtsh.al
Kryebashkiaku i Vaut të Dejës, Mark Babani: Kallëzim penal për Gazmend Bardhin
rtsh.al
Negociatat, kreu i KiE, Donald Tusk, nesër në Tiranë
rtsh.al
Sistemohet argjinatura e Bunës, Çuçi: 1200 hektarë tokë në Shkodër nuk do përmbyten më
epokaere.com
DËSHMORËT E KOMBIT NË GJILAN
shqiptarja.com
Paloka: S'ka marrëveshje të fshehtë PD-PS! Skenar nga Rama për të mbuluar skandalet e tij
kohajone.com
Inter përgatitet për duelin ndaj Slavia, Conte “kërcënon” Barcelonën: Nuk do e keni të lehtë!
syri.net
Skandali i radhës/ Fituesi i aeroportit të Vlorës i paracaktuarVIDEO/ Akuzat e PD, reagon Babani: Po më prishin imazhin Komentet
Ky është deputeti i VV-së që e kishte hequr flamurin e Kosovës, Albin Kurti s’e tha të vërtetën sot
shqiptarja.com
Fillimshkollë, kjo ditë pa fjalë të këqija për veshët tanë
ekonomiaonline.com
Totaj viziton BIK-un në Prizren, i premton përkrahje të vazhdueshme
cna.al
KPA lë në fuqi vendimin e KPK/ Shkarkohet nga detyra Prokurori Bujar Hoti
rtsh.al
Kryeministri Rama: Zgjedhjet e reja parlamentare në 2021, hetimit parlamentar për Presidentin do ti shkohet deri në fund
sot.com.al
KPA konfirmon vendimin e KPK, shkarkohet nga detyra prokurori i Apelit në Durrës (EMRI)
Paraburgim për të dyshuarin që ja vuri zjarrin lokalit “Kobra City”Të ngjashme
KPK shkarkon prokurorin e Gjykatës së Apelit në Durrës
Për herë të parë në banka, rruga drejt dijes nis mes lotëve dhe gëzimit
almakos.com
Nuredini u takua me Ministrin e Mjedisit Jetësor dhe Planifikimit Hapësinor të Kosovës Matoshi
insajderi.com
Prishtina, e gatshme për Ligën e Kampionëve
boldnews.al
Vetingu/ KPA shkarkon nga detyra prokuorin e Apelit të Durrësit
klankosova.tv
Magazina Zgjedhore: AAK në zgjedhjet e 6 tetorit
aa.com.tr
Rusia paralajmëron kundër "hapave të nxituar" pas sulmit ndaj Aramco-s
Në Elbasan, hapet edhe një shkollë e Erdoganit
kosova-sot.info
Akuzat tronditëse nga ish agjenti i SHIK-ut: Ja personat që e përbëjnë lidhjen kriminale shqiptaro-serbe
ekonomiaonline.com
Kurz: Austria do ta mbështesë çdo marrëveshje mes Kosovës dhe Serbisë, edhe korrigjimin e kufijve
gazeta-shqip.com
Reagon “Gjoka Konstruksion”: Sulmet vijnë nga Sonila Qato, për të favorizuar një kompani tjetër
lexo.com.al
Financat, dashuria e karriera, çfarë kanë parashikuar yjet për këtë javë
rtsh.al
Nis viti i ri shkollor, 24 mijë fëmijë ulen për herë të parë në bankat e shkollës

IKMT shemb restorantin“Panorma” të Mihal Kokëdhimës: Ishte pa leje, do të vijojmë aksionin me ndërtesa të tjera

Sot 22.08. 08:07

IKMT shemb restorantin“Panorma” të Mihal Kokëdhimës: Ishte pa leje, do të vijojmë aksionin me ndërtesa të tjera

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit shembi ditën e djeshme restorantin “Panorma” në pronësi të Mihal Kokëdhimës ndërtuar buzë detit në Porto Palermo. IKMT njoftoi dje për mediat se kjo ndërtesë duhet rrafshuar sepse është pa leje. Sipas IKMT, Mihal Kokëdhima shfrytëzonte pa leje edhe zo»»»

sot.com.al
You can read more about this at Osservatorio Italiano