Mane: Kauzën e keni personale; Liçaj: Po e kam, askush nuk mund të luaj me ekzistencën time
balkanweb.com
“Ka shpërndarë para në Dibër”, Xhaçka–Bashës: Gati padinë
kallxo.com
Komisioni për mbikëqyrjen e AKI-së ia përmend Thaçit hulumtimin e Gazetës Jeta në Kosovë
indeksonline.net
Ministri britanik kujton luftën dhe ndërhyjen e NATO-s në Kosovë: Duhet të ketë drejtësi për viktimat dhe të mbijetuarit!
Balla: Ndaj shpifjeve të PD do të fitojmë edhe me vendim gjykate në gjermanisht
lajmi.net
Rusia për dorëzimin e S-400: 99% është gati
klankosova.tv
NISMA-s i bashkohen edhe rreth 200 studentë
kallxo.com
ORCA: Studentët e Universitetit të Prishtinës përballen me shpenzime të mëdha
Burri iu kap në përgjime, Olta kapet duke ndarë para për vota
sot.com.al
Akuza 'bombë' e Lulzim Bashës për Olta Xhaçkën, zbulon skenarin 'tronditës', nxjerr në 'skenë' Edi Ramën
periskopi.com
Vjosa Osmani për takimin sekret në Berlin: Kush po i diskuton këto tema
shqiptarja.com
U fshi nga faqja, Basha 'krenohet' me vendimin e Këshillit të Europës që u zhduk: Pa larguar Ramën nuk do të ketë zgjedhje
balkanweb.com
Basha denoncon: Ministrja Xhaçka ka shpërndarë para në Peshkopi
syri.net
VIDEO/ Salvini: Në Shqipëri, kryeministri po bën zgjedhje vetëm me partinë e tijBasha: Skenari i Ramës nuk janë zgjedhjet, por përplasja civile. Do të
syri.net
VIDEO/ Salvini: Në Shqipëri, kryeministri po bën zgjedhje vetëm me partinë e tijBasha: Çdo gjë që aventura e Ramës më 30 Qershor të ndalet, që farsa t
indeksonline.net
Faqja që promovon turizmin në Evropë: Kosova vendi që bjen në dashuri, njerëzit më mikpritës!
lapsi.al
Denoncimi/ Në Dibër të përfshirë në fushatë policia, ushtria dhe ata që dolën në përgjime
Kushi: Më 30 qershor do të triumfojë demokracia, kushtetutshmëria
sot.com.al
Harrojeni “Dosjen 184”, PD-ja jep paralajmërimin e fortë 4 ditë para zgjedhjeve: Po bëhen gati...
rtsh.al
Zgjedhjet e 30 qershorit, Rama nga Elbasani: PD- LSI po heqin nga puna edhe Presidentin!
vizionplus.tv
Rama: PD e LSI po heqin nga puna presidentin Meta
shqiptarja.com
30 Qershori/ Vijon shpërndarja e materialeve zgjedhore në Berat, Devoll e Fier, s'ka incidente
kohajone.com
Netanyahu: Izraeli ka shpëtuar 85 vende nga atentatet terroriste
kohajone.com
Veliaj: Vëzhguesit e Këshillit të Europës do te jenë të dielën në Tiranë
Më 30 qershor, Këshilli i Europës do jetë në Shqipëri
kallxo.com
Nisin punimet për ndërtimin e një çerdheje dhe një shkolle në Istog
gazetamapo.al
Gjunkshi sfidon Lleshajn: Robert Aga nuk është larguar nga policia
portalb.mk
Intervistë me Petar Atanasovin: Desha të bëhem ministër sepse në arsim po bëhet pak
newsbomb.al
'PD drejt asgjësimit', Balla flet nga Elbasani: Basha e di shumë mirë, i thamë mos e hap atë derë o trim
boldnews.al
Trump dhe Putin takohen të premte në Osaka, ja tema mbi të cilën do diskutojnë
cna.al
“Nuk duhet të dilte në bregun e Lanës”/ Deputeti “kryqëzon” Bashën
lapsi.al
Denoncimi nga ish deputeti i PD: Policia ka shpërndarë armatime për 30 qershorin
Llesh kimiku vjedh aksionet e Europolit
RUSI – Takim Putin-May në kuadër të G20 në Japoni
RUSI – Kremlini: Takim Putin-Trump në Osaka
Leli: Vlora e turizmit me disa pole

Shala jep lajmin për investimin e 169 milionë eurove në energji me erë

Indeksonline 28.01. 13:50

Shala jep lajmin për investimin e 169 milionë eurove në energji me erë

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë (MTI), Endrit Shala e ka konsideruar si të arriturën më të madhe të Qeverisë së Kosovës aplikimin e 12 kompanive në vlerë prej afër 2 miliardë euro për të investuar në Kosovë me Ligjin për Investime Strategjike. Ministri bëri të ditur se investitori i parë strateg»»»

indeksonline.net
Epoka e Re 28.01. 13:21

Shala jep lajmin për investimin e 169 milionë eurove në energji me erë

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë (MTI), Endrit Shala e ka konsideruar si të arriturën më të madhe të Qeverisë së Kosovës aplikimin e 12 kompanive në vlerë prej afër 2 miliardë euro për të investuar në Kosovë me Ligjin për Investime Strategjike. Ministri bëri të ditur se investitori i parë strateg»»»

epokaere.com
Gazeta KNN 28.01. 17:33

Investitori i parë strategjik do të investoj 169 milionë euro

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë (MTI), Endrit Shala e ka konsideruar si të arriturën më të madhe të Qeverisë së Kosovës aplikimin e 12 kompanive në vlerë prej afër 2 miliardë euro për të investuar në Kosovë me Ligjin për Investime Strategjike. Ministri bëri të ditur se investitori i parë strateg»»»

Infokusi 28.01. 13:31

Ministri Shala jep lajmin për investimin e 169 milionë eurove në energji me erë

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala e ka konsideruar si të arriturën më të madhe të Qeverisë së Kosovës aplikimin e 12 kompanive në vlerë prej afër 2 miliardë euro për të investuar në Kosovë me Ligjin për Investime Strategjike. Ministri bëri të ditur se investitori i parë strategjik i »»»

gazetainfokus.com
Bota Press 29.01. 16:07

Lajm i madh për Kosovën, po vijnë investime miliardëshe

Botapress 29Janar-Ministri i Tregtisë dhe Industrisë (MTI), Endrit Shala e ka konsideruar si të arriturën më të madhe të Qeverisë së Kosovës aplikimin e 12 kompanive në vlerë prej afër 2 miliardë euro për të investuar në Kosovë me Ligjin për Investime Strategjike. Ministri bëri të ditur se investit»»»

Kallxo 11.01. 16:17

 Komuna e Mitrovicës kërkon nga marketet që të vendosin flamurin e origjinës së produktit

Pas raportimit në emisionin ‘Jeta në Kosovë’ dhe në KALLXO.com, për mos respektimin nga marketet të Udhëzimit Administrativ që kërkon vendosjen e flamujve sipas origjinës së produktit nëpër markete, Komuna e Mitrovicës është e para që ka reflektuar dhe ka urdhëruar bizneset afariste në këtë komunë »»»

kallxo.com
Lajmi 28.01. 12:56

Ministri Shala jep lajmin për investimin e 169 milionë eurove në energji me erë

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala theksoi se ky projekt do të prodhojë 105 megavat energji me erë. Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala e ka konsideruar si të arriturën më të madhe të Qeverisë së Kosovës aplikimin e 12 kompanive në vlerë prej afër 2 miliardë euro për të i»»»

Arbresh 28.01. 12:50

Ministri Shala jep lajmin për investimin e 169 milionë eurove në energji me erë - Arbresh.info

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala e ka konsideruar si të arriturën më të madhe të Qeverisë së Kosovës aplikimin e 12 kompanive në vlerë prej afër 2 miliardë euro për të investuar në Kosovë me Ligjin për Investime Strategjike. Ministri bëri të ditur se investitori i parë strategjik i »»»

Insajderi 28.01. 12:45

Ministria e Industrisë investon 169 milionë euro në energji me erë

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala e ka konsideruar si të arriturën më të madhe të Qeverisë së Kosovës aplikimin e 12 kompanive në vlerë prej afër 2 miliardë euro për të investuar në Kosovë me Ligjin për Investime Strategjike. Ministri bëri të ditur se investitori i parë strategjik i »»»

insajderi.com
You can read more about this at Osservatorio Italiano