exit.al
Kalon vetingun pavarësisht problemeve gjyqtarja që lehtësoi akuzat ndaj Tahirit
shqiptarja.com
RENEA dhe FNSH kontroll me dron për kapjen e vrasësit në Rrëshen (Pamjet)Ekzekutoi motër e vëlla në pritë! Policia kontroll me dron dhe 5 mln lekë kus
lajmi.net
Zv/kryeministri synon marrëveshje me Serbinë nën udhëheqjen e Albin Kurtit
Rusia do të ndërtojë autostradë miliarda dollarëshe në Krime
insajderi.com
Erërat i shkaktojnë dëme bujkut nga Mamusha 59 mijë euro, Ministria e Bujqësisë hesht
Shahini: Paketa financiare, përfitojnë 90% e studentëve në universitetet publike
shqiptarja.com
Gjirokastër, shpërndahen broshura sensibilizuese për mbrojtjen nga koronavirusi! Aktivitet informues në tregun e komunitetit romMasat ndaj koronavirus
Një delegacion i lartë nga qeveria e Emirateve të Bashkuara Arabe po viziton Bashkësinë Islame të Kosovës
gazetablic.com
Në prag të zgjedhjeve në Podujeve, zyrtari i lartë LDK-së në këtë komunë i bashkohet Lëvizjes Vetëvendosje
Koronavirusi ndau familjen në dysh mes Kinës dhe Zvicrës, babai humbi lindjen e djalit të vogël
portalb.mk
Shekerinska: Këto janë dobitë më të mëdha për RMV-në nga anëtarësimi në NATO
kosova.info
OAK organizon Workshop, në bashkëpunim partnerët e saj
Koha për kompromisin e shumëkërkuar
shqiptarja.com
Më 1 Mars Gjermania hap dyert për fuqinë punëtore, por përballet me një lajm jo të mirë
shqiptarja.com
Intervista në 1916/ Çfarë thoshte Esat Pasha për situatën në Turqi dhe Shqipëri
tetovasot.com
FRIKË NGA FRAGMENTIMI
kohajone.com
Vetëvrasja te burgu 313, Prokuroria nis hetimet. Ja vepra penale
shqiptarja.com
'Socialist i ndershëm', Meta falenderon themeluesin e LSI-së Limoz Dizdarin pasi e mbështeti për '2 marsin': Mirënjohje e zjarrtë
balkanweb.com
L’Echo de Paris (1916) / Intervista me Esat Pashën në lidhje me situatën në Turqi dhe Shqipëri
aa.com.tr
Libi, disa të plagosur nga sulmi i forcave të Haftarit
rtsh.al
Rama bën thirrje për paqe mes Rusisë dhe Ukrainës
shqiptarja.com
Champions, paqe në Napoli-Barcelona, Bayern Mynih 'hipotekon' çerekfinalet
Artikulli i “Deutsche Welle”/ Mirë mbeç BE! Migracioni në Europën Lindore ndërron kahun
gazetamapo.al
Alarm në Itali/ Rasti i parë në Kroaci, koronavirusi afrohet dhe më shumë
AXHENDA NDËRKOMBËTARE 26/02/2020
Parashikimi i motit, 26 shkurt 2020
kosova.info
Serbia po armatoset, a duhet të alarmohen shqiptarët e Kosovës?
kosova.info
Kurti mund ta shkarkojë edhe drejtorin e AKI-së
sot.com.al
“Është në dobi të të gjithë shqiptarëve”, SHBA nis punën, publikon pamjet dhe jep njoftimin e rëndësishëm
cna.al
Shkurt 1956/ Fjalimi i fshehtë, që ndryshoi historinë botërore
shqiptarja.com
Mbrëmë i mori jetën, dëshmia e gruas në 2017, kur burri e goditi me tub uji: Do të vrasPo kthehej nga puna! Ish-burri qëlloi gruan dhe vëllanë e saj m
kosova.info
Albin, a ta mbajmë apo ta n’shojmë veriun e vendit!?
Koronavirusi tek fqinjët/ Lidhjet e forta tregtare, sa persona fluturojnë nga dhe drejt Italisë. Qytetet që kryesojnë
sot.com.al
Plas sherri në opozitë, Berisha-Kryemadhi përplasen me Bashën për 2 marsin, dyshja revolucionare të alarmuar nga lëvizjet e kreut demokrat
sot.com.al
Reforma, Komisioneri Publik kërkon shkarkimin e kandidates së SPAK, KPA mbyll hetimin për Arben Dollapajn
mia.mk
Në Kodrën e Diellit prej sot në përdorim teleferiku i ri me gjashtë ulëse
hashtag.al
11 viktima dhe 323 të infektuar, qeveria italiane liron nga taksat bashkitë e prekura nga koronavirusi
sot.com.al
Gati hapja e negociatave, BE nis diskutimet për metodologjinë e re të zgjerimit, Gjermania thirrje për dritë jeshile ndaj Shqipërisë
kosova-sot.info
“Skandali në Londër”, Edi Ramës i vjen edhe një ‘goditje’ për Kosovën
sot.com.al
Meta kërkesë policisë për tubimin: Qytetarët do jenë të pajisur me mimoza të freskëta, më 2 mars nis pranvera shqiptare
sot.com.al
LSI rreshtohet krah Metës: Absurde që BE në Tiranë nuk flet për faktet skandaloze të reformës në drejtësi, tani fuqinë e merr populli
sot.com.al
Vodhën 13 milionë lekë në poliklinikën private, arrestohen tre hajdutët e grupit “Hijet e natës”, dyshohen për vjedhjen e disa bizneseve

Mediat amerikane, SHBA kishte një agjent në qarqet e larta ruse

Insajderi 11.09.2019. 11:38

Mediat amerikane, SHBA kishte një agjent në qarqet e larta ruse

Asnjë prej këtyre organizatave amerikane të lajmeve nuk identifikoi personin në fjalë, por emri i tij u shfaq në disa media ruse. Gjatë një konference për shtyp, zëdhënësi i Kremlinit Dmitry Peskov tha se personi i emërtuar në njoftimet e medieve ruse ka punuar vërtet për zyrën e presidentit rus, p»»»

insajderi.com
Koha 10.09.2019. 20:20

CIA kishte futur një agjent në nivelet e larta të Rusisë

Agjencia Kombëtare e Zbulimit (CIA) ruante si burim të dhënash një person me qasje në nivelet e larta të Kremlinit, njoftuan gazeta The Neë York Times dhe rrjeti televiziv CNN. Informatori luajti një rol kryesor në vlerësimin se Presidenti rus Vladimir Putin udhëroi një fushatë ndikimi tek zgjedhje»»»

koha.mk
Koha Jone 10.09.2019. 17:35

Mediat amerikane: SHBA kishte një agjent në qarqet e larta ruse

Agjensia Kombëtare e Zbulimit (CIA) ruante si burim të dhënash një person me qasje në nivelet e larta të Kremlinit, njoftuan gazeta The New York Times dhe rrjeti televiziv CNN. Informatori luajti një rol kryesor në vlerësimin se Presidenti rus Vladimir Putin udhëroi një fushatë ndikimi tek zgjedhje»»»

kohajone.com
Mapo 10.09.2019. 17:14

Mediat amerikane, SHBA kishte një agjent në qarqet e larta ruse

Agjensia Kombëtare e Zbulimit (CIA) ruante si burim të dhënash një person me qasje në nivelet e larta të Kremlinit, njoftuan gazeta ‘The New York Times’ dhe rrjeti televiziv CNN. Informatori luajti një rol kryesor në vlerësimin se Presidenti rus Vladimir Putin udhëroi një fushatë ndikimi tek zgjedh»»»

gazetamapo.al
Gazeta Blic 10.09.2019. 16:49

CIA kishte një agjent në nivelet e larta të Rusisë

Agjencia Kombëtare e Zbulimit (CIA) ruante si burim të dhënash një person me qasje në nivelet e larta të Kremlinit, njoftuan gazeta The Neë York Times dhe rrjeti televiziv CNN. Informatori luajti një rol kryesor në vlerësimin se Presidenti rus Vladimir Putin udhëroi një fushatë ndikimi tek zgjedhje»»»

gazetablic.com
Lajmi 10.09.2019. 16:46

CIA kishte futur një agjent në nivelet e larta të Rusisë

Agjencia Kombëtare e Zbulimit (CIA) ruante si burim të dhënash një person me qasje në nivelet e larta të Kremlinit, njoftuan gazeta The Neë York Times dhe rrjeti televiziv CNN. Informatori luajti një rol kryesor në vlerësimin se Presidenti rus Vladimir Putin udhëroi një fushatë ndikimi tek zgjedhje»»»

lajmi.net
Balkanweb 10.09.2019. 16:42

Mediat amerikane, SHBA kishte një agjent në qarqet e larta ruse

Agjensia Kombëtare e Zbulimit (CIA) ruante si burim të dhënash një person me qasje në nivelet e larta të Kremlinit, njoftuan gazeta The New York Times dhe rrjeti televiziv CNN. Informatori luajti një rol kryesor në vlerësimin se Presidenti rus Vladimir Putin udhëroi një fushatë ndikimi tek zgjedhje»»»

balkanweb.com
Almakos 10.09.2019. 16:41

CIA kishte një agjent në nivelet e larta të Rusisë

Agjencia Kombëtare e Zbulimit (CIA) ruante si burim të dhënash një person me qasje në nivelet e larta të Kremlinit, njoftuan gazeta The Neë York Times dhe rrjeti televiziv CNN. Informatori luajti një rol kryesor në vlerësimin se Presidenti rus Vladimir Putin udhëroi një fushatë ndikimi tek zgjedhje»»»

almakos.com
Express 10.09.2019. 16:41

CIA kishte futur një agjent në nivelet e larta të RusisëTe fundit

Agjencia Kombëtare e Zbulimit (CIA) ruante si burim të dhënash një person me qasje në nivelet e larta të Kremlinit, njoftuan gazeta The Neë York Times dhe rrjeti televiziv CNN. Informatori luajti një rol kryesor në vlerësimin se Presidenti rus Vladimir Putin udhëroi një fushatë ndikimi tek zgjedhje»»»

gazetaexpress.com
Indeks 10.09.2019. 16:04

Mediat amerikane: CIA kishte një agjent në qarqet e larta ruse

Agjensia Kombëtare e Zbulimit (CIA) ruante si burim të dhënash një person me qasje në nivelet e larta të Kremlinit, njoftuan gazeta The New York Times dhe rrjeti televiziv CNN. Informatori luajti një rol kryesor në vlerësimin se Presidenti rus Vladimir Putin udhëroi një fushatë ndikimi tek zgjedhje»»»

indeksonline.net
Shqiptarja 10.09.2019. 14:56

Mediat amerikane: SHBA, agjent të CIA në qarqet e larta ruse

Agjensia Kombëtare e Zbulimit (CIA) ruante si burim të dhënash një person me qasje në nivelet e larta të Kremlinit, njoftuan gazeta The New York Times dhe rrjeti televiziv CNN. Informatori luajti një rol kryesor në vlerësimin se Presidenti rus Vladimir Putin udhëroi një fushatë ndikimi tek zgjedhje»»»

shqiptarja.com
You can read more about this at Osservatorio Italiano